Skočiť na obsah

Vzdelanie forumákov


Mgr. L.E.G. von Trips

Najvyššie dosiahnuté vzdelanie  

19 členovia hlasovali

  1. 1. Najvyššie dosiahnuté vzdelanie

    • Vysokoškolské
    • Bakalárske
    • Stredoškolské s maturitou
    • Stredoškolské bez maturity
      0
    • Základné


Odporúčané príspevky

Práve to že neni v mojom odbore a neni ani prax takže aby bolo jasné: Vyučil som sa odbor stavebný zámočník čo ako remeslo je dobré a presaditeľné v celej EU ale ja som videl zváračku či sústruh z blízka prvý a posledný raz na učnovke... Maturitu som robil externe na gymnáziu takže je to všeobecná len maturita bez odboru. Ale aj tú matúru aj ten výučný list som získal s odretými ušami...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lenže, ty tú maturitu si získal pred mnohými rokmi a odvtedy si získal aj nejakú prax a ak ju máš ešte aj v obore, v ktorom si vyštudoval, tak má váhu. Kedysi maturita sa považovala za niečo, znamenala pomaly viac ako dnes "bežný" VŠ titul na viacerých školách. Odvtedy doba pokročila, maturita sa považuje za minimum. 

už som čítal názor že absolvent priemyslovky pred 25 rokmi mal väčšie znalosti ako teraz bakalár. a niečo na tom bude, ako pozorujem za posledné roky čerstvých vysokoškolákov vo firme... aby vyštudovaný inžinier - strojár doslova "narval" skrutku so závitom M12 do Whitworthtovho závitu 1/2" tak že už nešla ani hni, a zničil tak výkonový prvok za nejakých smiešnych 200USD, to chce tiež riadnu dávku neznalosti :doh:

praxe a skúseností mám možno viac ako by mi bolo milé :lol: prakticky v každej oblasti elektro. čo sa týka školy, vzdelaním som "silnoprúdar", ale väčšinu pracovného života /ostatných 12 rokov takmer výhradne/ robím s elektronikou - tam mi škola toho moc nedala /aj keď ako odbornú maturitnú otázku som mal Polovodičové prvky/, ale keďže ma elektronika vždy bavila, tak to čo mi nedala škola som dohnal samoštúdiom -  a vcelku slušne sa tým uživím :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 ... prakticky v každej oblasti elektro. čo sa týka školy, vzdelaním som "silnoprúdar", ale väčšinu pracovného života /ostatných 12 rokov takmer výhradne/ robím s elektronikou - tam mi škola toho moc nedala /aj keď ako odbornú maturitnú otázku som mal Polovodičové prvky/, ale keďže ma elektronika vždy bavila, tak to čo mi nedala škola som dohnal samoštúdiom -  a vcelku slušne sa tým uživím :D

 

a podobne a rovnako je na tom axel, darkman, ady, tom ... a asi by som mohla menovať doradu ...

 

okrem Tomáša.

rada by som sa mýlila, ale asi sa nemýlim, Tomáš. vyšiel si z učňovky, ktorá ti moc nedala - ona nedá priveľa nikomu, pracovať musí potom každý sám.

spravil si si maturitu, a do konca života sa budeš odvolávať na to, že si ju spravil s odretými ušami a pretlačili ťa cez ňu.

 

kde je samoštúdium?

 

môj bratranec je vyučený strojný zámočník - nemá ani maturitu. má ale rozum, inteligenciu, a chuť pracovať. vždy mal. postupne sa preorientoval na drevo, a je z neho dlhé roky umelecký stolár, dnes má zákazníkov od Prahy až po Košice, a zákazky na roky dopredu.

 

druhý, jeho starší brat, je vyučený strojný zámočník s maturitou, dnes je jediný na slovensku, čo má vybudovanú firmu na istý druh výroby, zákazníkov po polke európy.

 

ani jedného to nenaučila škola.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám stredoškolské vzdelanie odbor záhradníctvo :kvet: (doma to využívam v záhradke, skalky, kvetinové záhony, nejaká tá zelenina, ovocie),  ale  pracujem ako ekonóm vo firme, manžel je vyučený vodoinštaláter,  vedie už vyše 20 rokov  stavebnú firmu s x zamestnancami, práce máme stále neúrekom .. a to  sme z ďalekého východu. :)

 

Tomáš,

žiaľ, máš samé infantilné  výhovorky, s týmto neobstojíš, to si naozaj fakt taký  lenivý ..?  akoby si nechcel dozrieť, dospieť, byť zodpovedný, či kieho čerta .. :smile2:  tvoj problém.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už keď to tu je, poznáte niekoho kto študoval/ študuje na VŠM v Bratislave? externe? 

ide mi o všeobecný názor na školu ako takú- od októbra tam začínam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napríklad baví ma elektronika ale tu by ma človek2 zetrel podobne ako keď som si myslel že keď viem kliknúť na ikonu a písať vo worde či otočiť obrázok v ms painte som dobrý informatik a uživím sa tým... Tak baví ma eletrika ale to by ma neuživilo lebo baví ma to na takej úrovni že nájdem pri kontajneri vyhodený televízor ja ho rozmontujem vyberiem z neho reprák, nacínujem tam plus mínus drôtiky, v pivnici zoberiem staré autorádio ktoré je napájané 12V jednosmerným prúdom, tak zoberiem trafo (z tej komunistickej autodráhy ak si pamatate take sive trafo to napajalo) a zostrojil som akýsi magnetofón s monoreprákom zo starého tesla televíora a autorádia... Tak človek2 a Axel mám právo tvrdiť že ma baví elektrotechnika na tejto úrovni? Ako by som mohol takéto ,,znalosti" zúročiť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na to stačí aj človek bez elektrotechnického vzdelania ...

toto dokáže minimum polovica chlapov.

na tomto nie je nič, kde by bolo ďalšie sebavzdelávanie, nejaký krok dopredu.

stagnuješ. poletuješ pár drátov, pricapíš bedňu ... dobre. a čo potom s tým spravíš? komu to dáš, komu predáš, čo s tým robíš?

a kam ďalej?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o keď som si myslel že keď viem kliknúť na ikonu a písať vo worde či otočiť obrázok v ms painte som dobrý informatik a uživím sa tým...

:lol:  :lol:  :lol:  jop, mna sa celych 7 rokov na vyske snazili naucit, ako otocit obrazok a ja to nie a nie pochopit :D

 

Ale vazne, jasne si pamatam, ako sme ti na post fore radili - bavi ta elektronika? Venuj sa tomu a vzdelavaj sa... Keby si sa bol tomu poriadne venoval, tak si dnes nemusel robit srandy so srotom, ale repro bedne na objednavku. To by si si inak polepsil. Ale nie, ty si radsej nahanal baby po diskotekach, hral sa, alebo flakal okolo baraku. Tak sa necuduj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veru,   mne sa hlasili ludia podla ich nazoru hotovi informatici co vedeli akurat pisat vo worde :),  kym sa naucili instalovat pocitace a robit aspon bezneho servisaka tak to trvalo pol roka.   Skutocneho informatika co vie pracovat na serveroch,  takeho na ulici nenajdes :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Chcem byt vzdelany ITckar co sa rozumie serverom, databazam, grafike, programovaniu...

 

prepáč, Tomáš, to nikdy nebudeš.

rovnako, ako nebudeš akademickým maliarom, nebudeš nikdy pilotom, nebudeš nikdy učiteľom matematiky a zubárom a kardiochirurgom a ešte kdečím iným nikdy nebudeš.

ako xy ďalších ľudí nebude.

 

nemáš ani najmenšiu predstavu, čo a koľko sa museli učiť a pracovať na sebe všetci  ITčkári.

 

to si predstavuješ tak, že teraz ti niekto dá návod cez príspevok, a z teba bude ITčkár?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na to aby som bol VZDELANY takze Darkman ma nauci pilotovat lietadlo, game ma nauci ekonomiku a financnictvo, axel elektrotechniku a chlapec z juhu ma kopne do hlavy aby som uz dostal rozum...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nene ... ja ťa naučím variť virtuálne zemiaky, predpokladám, že ďaleko sa nedostaneme :)

 

  ... a budem ťa  chlapcovizjuhu pridŕžať :)

 


mimochodom ... máš furt so sebou mobil, stiahni si do mobilu nejakú knižku a čítaj.

 

keď sa chceš začať vzdelávať:

otvor si google, a na wiki prečítaj grécku históriu. potom si znovu otvor google, a na wiki si nájdi grécke báje.

 

tým začni sám svoje vzdelávanie ... aby tvoja prezentácia gréckych dejín z playstation nebola terčom humoru ... začni. dnes. nie zajtra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napríklad baví ma elektronika ale tu by ma človek2 zetrel podobne ako keď som si myslel že keď viem kliknúť na ikonu a písať vo worde či otočiť obrázok v ms painte som dobrý informatik a uživím sa tým...

nemám nijakú potrebu ťa "zotierať", ale

 

Tak baví ma eletrika ale to by ma neuživilo lebo baví ma to na takej úrovni že nájdem pri kontajneri vyhodený televízor ja ho rozmontujem vyberiem z neho reprák, nacínujem tam plus mínus drôtiky, v pivnici zoberiem staré autorádio ktoré je napájané 12V jednosmerným prúdom, tak zoberiem trafo (z tej komunistickej autodráhy ak si pamatate take sive trafo to napajalo) a zostrojil som akýsi magnetofón s monoreprákom zo starého tesla televíora a autorádia... Tak človek2 a Axel mám právo tvrdiť že ma baví elektrotechnika na tejto úrovni? Ako by som mohol takéto ,,znalosti" zúročiť?

znalosti na takejto "úrovni" sa nedajú zúročiť nijako. ako napísala game, toto zvláda každý druhý chlap...

 

radsej ma to nauc a potom ma nemusis vyrazit. Chcem byt vzdelany ITckar co sa rozumie serverom, databazam, grafike, programovaniu... Naucte ma to!

a aký dlhý čas by si chcel venovať tomu aby sa z teba stal ITčkár? hádam si nemyslíš že tomu čo tu /každý vo svojom odbore/ venoval roky, ty zvládneš za mesiac.

a po mesiaci ťa to prestane baviť a hodíš na to bobek.

pred časom si tu písal o vodičáku skupiny C, čo bol pre teba celkom reálny cieľ, ale už aj ten si prestal spomínať... ako dlho ti vydrží odhodlanie stať sa ITčkárom alebo hocičím iným?

 

lebo čo sa týka elektroniky, keď som mal 13 rokov už som mal prelúskané dve knihy určené amatérskym záujemcom o elektroniku, a vedel som vysvetliť funkcie všetkých základných druhov súčiastok vrátane tranzistora /čo, ako sa priznal, nevedel ani náš fyzikár na ZDŠ/, v 14tich už som mal za sebou prvé jednoduchšie konštrukcie, ktoré nie vždy fungovali podľa mojich predstáv, ale to nevadilo - učil som sa... moji rovesníci čítali Kamaráta, ja Amatérske Rádio...

 

čomu si sa venoval, alebo čo si vedel keď si mal tých 13 - 15 rokov? mal si z playstation dokonale naštudované že Xena bola Minotaurova švagriná, a Kratos bol jej bratranec? ale s takými znalosťami ťa nevezmú ani ako SBSkára do múzea, lebo keby to vybafneš na riaditeľa tak sa pôjde okamžite obesiť...

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas, ty ani netusis o com hovoris :), keby si zvladol profesionalnu instalaciu serverov, ich hardening, dokazal konfigurovat sietove prvky, clustrovanie tak by si bez problemov zarobil cez 5000 mesacne, ale nemas tusenie kolko driny,  skusenosti a znalosti to vyzaduje.  Moze to dosiahnut kazdy  ale takych co to naozaj dali je len par na slovensku a firmy ich vyvazuju zlatom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na to aby som bol VZDELANY takze Darkman ma nauci pilotovat lietadlo, game ma nauci ekonomiku a financnictvo, axel elektrotechniku a chlapec z juhu ma kopne do hlavy aby som uz dostal rozum...

A čo keby si sa niečo naucil sám?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no kurnik..naucte ma toto, naucte ma hento...zadara samozrejme. , ty co si robil v skole???..furt to iste..od mantinelu k mantinelu..bud bezdak, alebo IT-ckar, alebo a alebo miss universe..nic medzitym :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už som čítal názor že absolvent priemyslovky pred 25 rokmi mal väčšie znalosti ako teraz bakalár. a niečo na tom bude, ako pozorujem za posledné roky čerstvých vysokoškolákov vo firme...

 

Toho času to bola jedna z najlepších stredných škôl na Slovensku (SPŠ Nove Mesto n/V, ak nie najlepšia) a niektoré predmety boli fakt pomerne ťažké. A o to ťažšie, keď ma učiteľka elektrotechinky za dverami začula, ako som sa kriticky vyjadroval o obvode jej hrudníka, hneď som išiel so známkami dole :D Potenciál tam bol, ale elektrotechinka bola dosť zložitá, navyše to bolo v období divokých 90. rokov, tak som sa pohol iným smerom.

 

 

radsej ma to nauc a potom ma nemusis vyrazit. Chcem byt vzdelany ITckar co sa rozumie serverom, databazam, grafike, programovaniu... Naucte ma to!

 

Neviem, či taký ITečkár vôbec existuje. Buď sa špecializuješ na servery alebo databázy (aj keď to často ide ruka v ruke) alebo programovaniu (čo je veľmi široký záber) a grafika je už úplne mimo toho všetkého. Kokos, a že "naučte ma to". Ty musíš pochádzať z veľmi jednoduchej rodiny...

 

 

Na to aby som bol VZDELANY  (...) axel elektrotechniku a chlapec z juhu ma kopne do hlavy aby som uz dostal rozum...

 

Ja sa elektrotechnike ako takej nevenujem už dlhé roky a chlapeczjuhu ťa môže kopnúť do hlavy, ale z úplne iného dôvodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  A o to ťažšie, keď ma učiteľka elektrotechinky za dverami začula, ako som sa kriticky vyjadroval o obvode jej hrudníka, hneď som išiel so známkami dole :D

:zubiska:  tak ti treba :P

o učiteľkinom hrudníku sa vyjadrujeme ako? zásadne pozitívne!  :thumbsup:

 

Halík, politicky, myslete politicky, Halík! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ježkovy voči, tak o učiteľke sa nelichotivo vyjadruješ a nepresvedčil si sa, či nenatŕča uši, frajerke napíšeš, že sa práve sám obsluhuješ, ty by si pokojne šéfovi povedal, že včera si sedel s vyloženými nohami a ešte by si sa divil, že neocenil tvoju úprimnosť!!! Panenko Svatohorská, ty to vidíš! Ja sa snáď poskladám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov