Skočiť na obsah

Česká politická scéna


chorche

Odporúčané príspevky

Zeman je zaručene zlá voľba.. súhlas..

ale tvrdenie že "kníže" je nejaká "lepšia" alternatíva.. je.. hm.. jednoducho od veci

 

Zeman ako premier ma za sebou dost slusny "track rekord" - takze je len zabudnute a prehliadane, ako vyrazne prispel ku korupcii a kolko pokrivenych ludi dotiahol do politiky.

Zeman mal a ma "svojsky" sposob komunikacie. Postaveny na demagogii, vymysloch a prekrucani. Pokial niekto ziskava popularitu vdaka tomuto a vdaka tomuto aj vyhra - tazko bude lepsi prezident.

 

Schwarzenberg je zcasty hype, tak ako kazdy politik, ktory zrazu vyskoci v popularite. Ale je rozdiel medzi hype - a medzi politikom s hovadsky negativnymi politickymi vysledkami, ako ma Zeman.

 

Pretoze takto isto by si mohol argumentovat, hypoteticky aj keby proti sebe stali Schwarzenberg a Meciar - Zeman je sice o kusisko lepsi nez Voloda, ale kludne mozes povedat to iste: Meciar je zla volba, ale ze by bol knieza lepsia - je odveci.

 

Ake by potom mali byt kriteria, podla ktorych sa rozhoduje?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď vyhrá prezidentské voľby knieža, práve aktuálny prezident emigruje ... :)

http://www.sme.sk/c/...-emigracii.html

 

To je ale vyjadrenie hodné žiačika základnej školy.

Koho si Klaus myslí, že týmto bude vydierať ...

... chce tým povedať, že bez jeho osoby už Čechy existovať nebudú?!

Že jeho "odchod" bude pre Čechov nesmiernou tragédiou?!

 

Takéto výroky ma však len utvrdzujú v presvedčení,

že vo vysokej funkcii by mali byť ľudia IBA do určitého veku!

 

Ani Zeman, ani knieža sa mne ako prezidenti nepozdávajú, ale keďže sa v politike nevyznám,

nemôžem hovoriť, ktorý kandidát na prezidenta by mohol byť lepšou voľbou.

Čo sa ale týka veku, "podľa mňa" by už nemal kandidovať ani jeden! :hmmm:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z dnesnych rannych sprav ma zaujalo toto.

Neúspěšný prezidentský kandidát Vladimír Franz se rozhodl po několika dnech mlčení prozradit, koho v druhém kole prezidentské volby podpoří. Svůj hlas dá Miloši Zemanovi. Výběr mezi ním a Karlem Schwarzenbergem přirovnal k rozhodování mezi prasečí a ptačí chřipkou.

http://www.novinky.cz/domaci/291235-franz-vybiram-mezi-ptaci-a-praseci-chripkou-volim-zemana.html

 

a ako napisal na FB jeden cesky kamarat: "uz aby ten humbuk skoncil"...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že vo vysokej funkcii by mali byť ľudia IBA do určitého veku!

 

Myslim, ze ked o rok budu na Slovensku volby, najdu sa kandidati s primeranejsim vekom a vtedy si znovu povieme, ze mladost nie je absolutne nijaka vyhoda.

 

Taky Kotleba..je mlady. Je to ucitel, stretava sa mladezou, je s nimi v kontakte. Je aktivny, nesedi za pecou, o nieco sa snazi. A je mlady. Artikuluje. Nie je to byvaly komunista. Nebol v nijakej vlade ani strukturach, nie je spojeny s nijakou korupcnou kauzou. V Gorile ho ani raz nespomenuli. A nezabudajme, ze je mlady. Tusim ani nechlasta ako Zeman a myslim, ze ani nefajci ako Schwarzenberg ci Havel. Neboji sa prejavit svoj nazor. Svoj nazor brani aj proti obrovskej opozicii a stoji si za nim. Celi nepriatelstvu oficialnych medii, ktore ho vykresluju len v tom najhorsom svetle. Urcite nechodi na stretnutia kapitalistickej elity ako su Davos alebo skupina Bilderberg. Nie je to cigan ako Dzurinda. Nepromenuje sa v drahych oblekoch, kym narod hladuje - ako to robi Miklos. Nikdy neodsuhlasil agresivne bombardovanie nevinneho a suverenneho statu - ako to urobili ti politici, ktori suhlasili so zasahom NATO v Kosove. Tusim nesuhlasi s tym, aby chudobni Slovaci z tej trosky co maju, sponzorovali nenazranych Grekov, ktori svindluju na daniach - a peniaze aj tak dostanu nakoniec este nenazranejsie nemecke a francuzske banky. A napisal som, ze je mlady? Ze svoj chrbat neohol? Ze sa nezlakol a neustupil?

 

OK. Snad som nijaky z faktov vyssie nepoplietol. Ale keby prislo na lamanie chleba - kto budete volit Kotlebu? Asi malokto. Pretoze v skutocnosti prd zalezi na veku a pseudohrdinstve. Ide o podstatu - a tu ma Kotleba taku, ako ma. Rovnako v tychto volbach naozaj JE rozdiel medzi Zemanom a Schwarzenbergom. A keby na to prislo, tak ktorykolvek z tychto dvoch je lepsi, nez mlady (a neposkvrneny) Kotleba, ci miestny Vandas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten príklad s Kotlebom je taký, že vzbudzuje chuť prikývnuť.

 

pozor, nevysvetľovať si to nesprávne: nehovorím, že prikyvujem, ale vzbudzuje chuť prikývnuť.

 

vyberať si medzi senilnými dedkami, a medzi väčším a menším zlom, sledovať, ako robia zo seba šašov, tiež nie je priveľmi osviežujúce ... Schwarzenbergov hlas je neplatný, česky to poriadne nevie, Zeman sa uráža, ako Pat a Mat ... koho voliť ? výber nahovado.

za chvíľu to čaká nás. už sa tešíme, tešíme.

náš prezident tára hlúposti a nesmieš ho pustiť medzi ľudí a pred kamery a k mikrofónu ... to sú prezidenti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono obaja vedia po cesky, akurat Schwarzenberg ma taky ten suslavy "prizvuk". V kazdom pade, prezident nie je hlasatel v rozhlase - a prizvuk je jedna vec, ani jeden z nich nehovori nejakou hovorovou hatmatilkou, nie?

 

Senilny, hm.. Zeman teda zatial urcite nie. A na Karlovi tie roky sice uz vidiet, ale za taku katastrofu to zatial nepovazujem. Zatial som stale v stave, ze radsej menej vykonny clovek typu Schwarzenberg - nez aktivny a ambiciozny exemplat Zemanovskeho druhu.

Nic horsie, nez ze si cesi (znovu) vyskusaju statny pohreb prezidenta, ktory zomrel vo funkcii, sa uz stat nemoze :P

 

 

náš prezident tára hlúposti a nesmieš ho pustiť medzi ľudí a pred kamery a k mikrofónu ... to sú prezidenti

 

Pockaj rok a uvidis. Ake kreatury - urcite aj mladsie a menej senilne, mozno s peknou slovencinou, budu kandidovat v SK.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyhra Zeman, teraz este niesu ziadne vysledky.Ani ziadne prieskumy som necital. Ale podla toho co teraz davali naCT kedy sa rozhodovali volici, zeman bude mat aspon 60% aj viac.

 

 

 

Teraz su volby a trosku bola informacia ze vraj v NY volilo 250, neviem ci druhe mesto bolo washington a potom toronto. Aspon tak som to pochopil. Neviem preco ta informacia, mozno so severu ameriky. Ale isto je viac ludi v Bratislave ci Viedni, Mnichove.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

druhé kolo volieb sa aktualizuje tu : http://volby.idnes.c...volby-2013.aspx

 

zatiaľ je to Zeman cca 58 % - Schwarzenberg cca 42 %

 

trochu sa to mení, práve sa zlepšil pomer smerom k Schwarzenbergovi

 

pekné mapky, podľa voličov to vyzerá takto, spočítané zatiaľ 27 % okrskov

 

zahraniční Česi volia knieža

Brno a Praha volia knieža

takmer všetko ostatné v krajine volí Zemana

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bude to cca 10 percentný rozdiel

 

účasť o trochu nižšia ako v prvom kole, ale dalo sa podľa príznakov očakávať, že to bude Zeman, spiace knieža malo podporu v iných kruhoch ...

neviem, ako ponímali česi ohováračské kampane okolo, ale podľa toho, čo som čítala a počula, priveľmi to nezapôsobilo, ani posledný zúfalý pokus zdiskreditovať ministerstvo zahraničia, bolo to len také žblunknutie vo vode ...

 

... okrem Prahy a Brna po celý čas sčítania mierne vedie Sch. v Plzni, a mení sa to o pár desatiniek na severe v troch okresoch, ináč po desiatich percentách sčítania boli výsledky takmer totožné s tými poslednými, akurát Zeman si trochu zvýšil náskok ...

 

http://volby.idnes.c...volby-2013.aspx

 

českým prezidentom sa stane Miloš Zeman s rozdielom približne pol milióna hlasov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm.. spoločná vláda čssd ksč, ktorú Zeman bude podporovať, asi bude ešte silnejšie kafe než Ficovláda

česká pravica zažije asi ešte tvrdší držkopád než tá slovenská.. a už to dávno potrebovala

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vypočul som si teraz po polnoci v českom rozhlase krátky prejav Miloša Zemana a Karla Schwarzenberga, tak ma to inšpiruje povedať k tomu pár slov.

 

Kedysi dávno som si kúpil knižku od Miloša Zemana : "Jak jsem se mýlil v politice". Po letmom prelistovaní a prečítaní pár pozoruhodných názorov som ju odložil, a veru ma nenapadlo, že ju ešte niekedy vezmem do ruky. Nie vo všetkom mi správanie sa Miloša Zemana imponuje, vie ľudí uraziť možno aj nezaslúžene, ale na druhej strane, vie kritiku na svoju adresu aj prijať.

 

Vo svojej knižke spomína Karla Kryla, ktorý podľa neho vynikal drsnou úprimnosťou.

( Od Kryla sa dostalo ináč takej vulgárnej urážky Petre Buzkovej, že to nie je vôbec vhodné tu citovať.)

 

Zeman hovorí o Krylovi:

 

" Spočiatku sme sa len očuchávali, boli sme si navzájom známi, ale nie priatelia. Kryl ma dokonca raz poctil jedovatou poznámkou: Zeman by kvôli bonmotu zavraždil vlastnú babičku. Ale potom neskôr sme sa zblížili . . . “

 

O politike Zeman píše, že politika je hlavne bojom proti hlúposti a to včítane proti hlúposti vlastnej.

Podrobne okrem iného popisuje svoj „pustovnícky“ život na svojej chalupe : „Pred spaním si rád prečítam pár stránok detektívky Rexa Stouta alebo Agathy Christie. Mám rád detektívov, ktorí problémy neriešia ranou päsťou, ale šedými bunkami mozgovými . . . .

Henrik Ibsen kedysi napísal, že silný je najsilnejší sám. Mám rád samotu a odlišujem ju od osamelosti . . . . "

 

Zeman si nerobí ináč vôbec žiadne ilúzie o strane, ktorej bol predstaviteľom:

„Sociálna demokracia musí prejsť katarziou opozície, kedy od nej odpadnú karieristické pijavice. Musí sa zbaviť svojich šedivých myší, z ktorých nemôže vyrásť nič iného než krysy“.

 

(Trochu odbočím do obdobia socializmu, lebo nie moc dobre sa vie, čo všetko sa mohol človek aj v tej dobe neslobody dočítať v literatúre bežne dostupnej v knižnici :

V mnohých zamestnaniach, kde som robil, boli aj rozhľadení a pracovití komunisti, ktorým som bez obáv mohol ja ako nekomunista predložiť takéto výroky z kníh v knižnici:

„Ak neprestanete s tým komunistickým táraním, tak ste človek, ktorý zahynie v bahne byrokratických lží“ . . . . „ Nedôverujte funkcionárom hlavne z radov komunistov . . .“

Autor: V.I.Lenin )

 

Zeman sa teda stretáva s odvekým problémom, že tam, kde je možnosť nejakých výhod, tam sa okamžite hrnú v prvom rade krysy, bez ohľadu na to, či ide o komunistov, kresťanov alebo iných vyznavačov pravicových hodnôt. Lenin si bol toho dobre vedomý a preto určitú dobu sa to snažil riešiť tak, že hlavný inžinier nejakej fabriky mal dvojnásobný plat, ako riaditeľ fabriky. ( Občas počujem, aké výhody mali komunisti v bývalom režime. Sú to táraniny. Vo veľkom závode, kde som začal pracovať po voj. službe ako priemyslovák, som mal ako „sopliak“ v roku 1974 o tristo korún väčší plat, ako predseda strany v tomto závode v okolí Košíc. Ďalší príklad by mohol byť riaditeľ fabriky s menším platom, ako mal jeho robotník, atď . . . )

 

Vo svojom prejave teraz Zeman spomenul, že vôbec neplánuje žiadne dovolenky do Toskánska, alebo výlety jachtou, stačí mu nafukovací čln doma.

 

Karel Schwarzenberg dostal otázku, čo si myslí o novom smerovaní politiky po odchode Klausa. Jeho odpoveď bola v tom zmysle, že Zeman bude pokračovať v politike Klausa.

 

Dovolím si s ním nesúhlasiť. Bez ohľadu na ich odlišné politické postoje, sú to úplne rozdielne osobnosti. Miloš Zeman je podľa mňa podstatne „hloubavější“ typ, ako Václav Klaus. Hoci Zeman by sa mohol javiť ako „pustovník“ voči svetobežníkovi Klausovi, mám dojem, že tento doteraz v ústraní žijúci dôchodca z Vysočiny ešte môže veľmi prekvapiť českú i európsku verejnosť, „že budou všichni ještě zírat“ :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo prvá dáma?! :smile2:

Ako sa prezident Zeman rozhoduje riešiť túto otázku ... opäť sa na prvú dámu bude hrať jeho osemnásťročná Kačenka?! Je predsa niečo úplne iné rozdávať úsmevy na všetky strany počas mítingov; stáť za širokými plecami svojho otca a hlavne, keď nie je potrebné ani si len ústa otvoriť ...

Ale čo tak zahraničná návšteva ... prehovoriť s Obamovou či inými, už "ostrieľanými" prvými dámami ... na to už úsmev 18-ročnej slečny nestačí, aj keby bola krásna ako obrázok. Však v jej veku už len tým vekom je pekná ...

A keď aj predchádzajúce prvé dámy v Čechách sa veľa toho učiť museli, ale Zemanova manželka sa najlepšie cíti, keď je nenápadne iba niekde v kútiku ... a mať za prvú dámu dcéru ... :neviem:

 

U pani Therese by asi tento problém nebol, protokol má hádam už v krvi ...

... a že neovláda češtinu by v styku s ostatnými prvými dámami tiež až taký problém nebol.

Ale to už je všetko pasé ...

 

à propos ... čo sa tam "presúšala" Jiřinka Bohdalová ...

... iné dôchodkyne v jej veku už len radšej posedávajú v teple domova pred televízorom,

ale ona sa cítila ako ryba vo vode keď mohla byť úplne v centre diania ...

Rada by "vyfásla" nejaký dobre platený flek?! :hmmm:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kto bude robit "prvu damu"...je v podstate smiesna otazka a nie nieco zasadneho. Na vela prilezitostiach mozno nebude nijaka. Niekde mozno Zemanova dcera. Blba nie je, dokaze sa minimalne na formalnej urovni spravat na urovni, alebo sa to aspon naucit. Nemyslim, ze by prave toto mohlo vadit, alebo malo byt dovodom na odmietanie, ci kritiku Zemana. Dovodov je ovela viac a zasadnejsich :P

 

 

hm.. spoločná vláda čssd ksč, ktorú Zeman bude podporovať, asi bude ešte silnejšie kafe než Ficovláda

 

Bude podporovat? Tazko nejak nadsene...

 

1. Zeman nie je laviciar, je to bohapusty populista, ktoremu sa lavicova propaganda hodi. Ak sa to bude hodit, bude zase opacny (ako ked vladol)

2. Ma nemale ambicie. Ak by len podpisoval socanom ICH navrhy, nebudu to JEHO navrhy a JEHO zasluhy.

3. Uz viackrat ukazal, ze nezabuda krivdy - a velka cast sucasneho vedenia socanov ho svojho casu podrazili, ked mu nedali hlas pri volbe na prezidenta (2003). Nekomunikoval s nimi ani doteraz a mal na to dovod. Nema ich rad.

 

Zeman nebude manuska ako Gasparovic. On si bude robit svoju politiku - proti sucasnej vlade moze vystupovat z lavej pozicie, ale aj keby dalsiu vladu tvorili CSSD+KSCM, tak si najde svoje temy. Nie je Klaus, aby skusal spasit Svet a EU - on bude bojovat vramci republiky. A ze bude.

 

 

Zdá sa, že špinavá kampaň, ktorá sa viedla proti Schwarzenbergovi, bola účinnejšia ako sa zdalo. :sick:

 

No jo - a to je vlastne najhorsie. Pretoze nech je Zeman akykolvek politik, minimalne posledne 2 tyzdne boli pustane take lzi a nepravdy, az sa tomu nechce veri.

 

On sa doslovne "prolhal" na hrad. Ako precedens to je hruza. A mam pocit, ze sa z toho aj niekto na Slovensku pouci...pripadne si to vezme za vzor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz je toho internet plny, kamarati cesi si davaju do profilov napisy "Nepozeraj na mna, ja som volil knieza" a podobne. No par ludom uz z toho preteka hrniec :D

Ale ako poznamenal jeden diskuter, bez ohladu na to, ci sa Zeman na hrad "prolhal", ci pouzil take alebo onake spinave praktiky, je tu vysoke % ludi, ktorym to a/ nevadi b/ nechali sa oklamat c/ nevsimli si...

kazdopadne tych ludi bolo dost na to, aby vyhral, takze zbytocne nejakych +40% volicov place alebo nadava

A media mu to po case spocitaju, imunita-neimunita.

 

Ja uz k tomu len dodam, ze aspon nemusia mat prehnane ocakavania. Lebo ak by vyhral knieza, mohlo by sa lahko stat, ze by boli velmi sklamani... (ale to samozrejme teoretizujem)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov