Skočiť na obsah

Káva alebo čaj?


Andulqa

Odporúčané príspevky

ja pijem tiez nescu, ale len jednu znacku a typ, ine mi moc nechutia...jedna lyzicka kavy, dve cukru a vela vela mlieka, bez mlieka by som to nevypila

 

ked si niekde kupujem kavu, tak si davam latte vacsinou, ale to sa nestava casto ze by som kupovala mimo

 

s medom som to raz skusala, bolo to celkom dobre :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 4 týždňami...

kavu nepijem takmer vobec...za cely zivot som vypil len par salok...ked uz tak skor capuccino..no ani to nieje to prave pre mna...

takze z otazky ci kava ci caj....to u mna vyhrava caj na plnej ciare....milujem turecky jablkovy caj :) no nedam dopustit ani na taky pravy marocky matovy caj, caj z koky..vanilkovy caj...no ked tak teraz rozmyslam...tak ich mam rad vela typov :) no nemam nejaky ritual, zeby som s nimi zacinal den...ked mam chut tak si spravim..je jedno kedy :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kávu zvyknem piť dvakrát za deň - ráno a okolo obeda, čaj ako kedy, ale väčšinou aspoň raz za deň, preferujem ovocný alebo mätový. Čaj pijem väčšinou a kávu vždy bez cukru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Mávam občas aj kávové obdobia, ale to už nebolo ani nepamätám. Kávu si dám len keď som veľmi unavená a nezaberá na to Cola light alebo žiadna cola doma neni.

Čaj milujem, navštevujem obchodíky so sypanými čajmi, rada si dám poradiť.

Teraz naposledy mi teta poradila na učenie čaj "PU-erh" (alebo tak nejako) s obsahom citrónovej trávy a gingka. MŇAM.

Aj rooibos je supr, taktiež sypaný zelený, čierny indický čaj.

Z bylinkových mi výnimočne chutí šalvia.

A zabudla som na čajíky origoš niekým známym nazbierané(celé kvietky, lístky...) - mám v šuflíku medovku, ktorá mi má vraj pomôcť na žalúdočné ťažkosti a bolesti hlavy, tak musím už vyskúšať.

Lipový čaj s medom - pri chorobe nepoznám nič lepšie a tá chuť...mmmmm

 

Tak som sa navnadila touto témou, že si idem hneď teď spraviť nejaký :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

andulqa, game, u nas to bolo podobne - aj moja mama nam varila caj vo velkom hrnci, ktory stal potom cely den na sporaku aj so zufankou - ci naberackou, spisovne. mali sme odjakziva jeden zeleny hrniec urceny len na caj, varili sme obycajny cierny za par korun, ochuteny citronom a cukrom. sme vsak traja surodenci a ked sme podrastli, nejako sa s tym prestalo, hlavne v lete ked sme rychlejsie pili ako varili.

 

dnes si varim skoro kazde rano hrncek cierneho caju, najradsej mam earl grey aj ked ten, co dostat v blizkych obchodoch je asi ochuteny namiesto bergamotu niecim z laboratoria. pocas dna si uvarim aj kavu, najlepsie mi chuti obycajna zalievana, to asi preto ze otec ju pije cely zivot a ja si od detstva pamatam, ze som citil kazde rano jej vonu v kuchyni. vonu som citil preto, ze som bol vzdy hore - kavu si kupoval tu lacnu, nepomletu a rano ju mlel na elektrickom mlynceku.

skusal som varit aj naozajstneho turka, ale treba na to tu nadobku - tusim dzezvu, nemam ju a tak to varenie nedopadlo slavne. instantne kavy, ci uz z obchodu alebo z automatu, nepijem. snad to zle varim, no z takej kavy som nervozny a pulzuje mi po nej hlava - teda dufam, ze to je z tej kavy :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja kávu nepijem,všeobecne kávu nemusím...takže u mňa je to čaj...a aký?no väčšinou klasický(nie som expert na názvy a pod :lol: ) s citrónom a cukrom...pijem ho prakticky každý deň :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Mám silné kávové obdobie. Keď som tento týždeň vstávala o 4-tej, rannú 8-hodinovú smenu od 6 00 som si bez dvoch-troch káv ani nevedela predstaviť. Nechápem ako niekto môže vydržať v robote bez kávy. Prenieslo sa mi to však aj domov. Robievam si špeci cafe a la bijou, nič pre ľudí, čo nemajú moc v láske sladké (2 lyžičky nescafe, 3 l. vanilla capučíno, 2 cukru, veľa mlieka do kávy alebo smotany na šľahanie, kakao) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja radsej pijem caj, najviac oblubujem ovocne prichute cajov :lol: No a uplne 3 NAJ caje ake som kedy pil su: Jablkovy caj (Elma Çay) z Turecka, a potom este Matovy caj (Berber Whisky) z Maroka! A este aj typicke argentinske Mate - to je moc moc chutne! Tie su uplne najgenialnejsie! No ale kludne si dam hocijaky caj a je to uplne super vyskusat hocijake novinky! Celkom ma zaujalo ked som bol v Londone, ze ludia si do caju davali mlieko - tak som to vyskusal aj ja, no a celkom mi to chutilo aj take, celkom zaujimava kombinacia...

 

Co sa tyka kavy, tak taku typicku kavu (presso) ani nepijem... mam rad jedine tak Capuccino, alebo aj Latte, no a aj Viedenska moze byt! Ale kavu nepijem az tak casto, fakt mozno tak raz - dvakrat tyzdenne!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

mám strašne rada čaje, mätový, a ovocné sypané čaje... je to strašne fajn chuť a príjemná vôňa...

a poslednú dobu, keďže mám pocit, že nevládzem, som sa občas dala na pitie kávy, najlepšia je tri v jednom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja pijem kávu iba preto aby som zahnala chuť na sladké, aj keď ju pijem väčšinou bez cukru, nemá na mňa žiaden účinok. Iba keď jej vypijem viac ako 2 hrnčeky denne tak ma začne pichať pri srdci. Ten mix capucina s kávou je tiež dobrý. Mám rada aj kávu so salkom alebo smotanou.

 

čaje mám rada ovocné (aj s kúskami ovocia - Marco polo ) aj mätové, ale najmä citruskové čaje, neznášam zelený čaj - nechutí mi a po roibose som strašne hladná. Ešte mám rada taký čaj že Na spánok a nervy dobrý bylinný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..keď jej vypijem viac ako 2 hrnčeky denne tak ma začne pichať pri srdci..

klingonka, nemáš vysoký krvný tlak? kvôli tomuto nepije kávu moja sestra, je to nebezpečné.

 

 

Na spánok a nervy dobrý bylinný.

ja som objavil bylinkový čaj Melaton, ktorý podporuje tvorbu a vylučovanie melatonínu. po ňom som spal vždy jak zabitý. :- )

kúsok od môjho bydliska má výrobnú prevádzku Slovakofarma, aj keď neviem či nezmenili názov. tam sa vyrábajú všemožné bylinkové čaje, preto tu máme široký výber.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pijem iba čaj, najradšej mám rooibos, honeybush, maté, biely čaj a zelený čaj - najmä tzv. Kvapku rosy, čo je vlastne zmes zeleného čaju, ruže, slnečnice a nevädze. Tento čaj má naozaj úžasnú chuť a žehnám tomu, kto vymyslel túto kombináciu. Zelený čaj používam aj pri výrobe kombuchového nápoja.

Voľakedy dávno som zvykla piť čierny čaj v obrovských množstvách, časom to prešlo do takej závislosti, že som si do obrovského krčahu strčila ihneď dve vrecúška a niekedy som ich lúhovala aj pol hodinu. Sprostota nadovšetko, niekedy nerozumiem, kde sa vo mne všetka tá hlúposť nabrala. Skončila som s tým, keď som sa raz v noci zobudila na pocit úzkosti a abnormálne búšenie srdca.

 

Bylinkové čaje a sypané ovocné čajové zmesi sú výborná vec - teraz mám kúpenú Piňa Coladu a vznášam sa v siedmom nebi. :lol:

 

Kávu nepijem - nechutí mi. Doprajem si Caro so sójovým mliekom, ale to je asi tak všetko.

 

ja som objavil bylinkový čaj Melaton, ktorý podporuje tvorbu a vylučovanie melatonínu. po ňom som spal vždy jak zabitý.

U-hm, výborný čaj! Mne sa celkom dobre zaspáva aj po valeriáne lekárskej, hoci náš biely kocúr - len čo zacítil valeriánu - sa ihneď švacol na chrbát a začal sa prevaľovať, s prísne stráženým vrecúškom valeriány vo svojej tesnej blízkosti. Kto na ňu kradmo siahol, riskoval buchnutie packou po ruke. Tomu sa veru spať nechcelo - ani náhodou!
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Každý deň začínam čajom.Ráno keď vstanem tak si zalejem štandardný čierny čaj.Cez pracovný deň si po príchode do práce uvarím celú konvicu niejakého ovocného čaju a to pijem doobeda.Ide skôr o zafarbenú vodu :) .

No a čo sa týka kávy,tak momentálne pijem Tchibo.Jednu doobeda a dve poobede.Ak som niekde v meste,tak si dám kávu z automatu.Kávu mám rád klasickú,tureckú - zalievanú,aj s tým svinstvom na dne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

ja v poslednej dobe nejako nemam chut na kavu :-/ nemam chut si ju uvarit a vypit a aj som si ju uvarila raz, ale nejako mi nechutila az tak ako kedysi :-/

 

ale zato pijem vela caju, len ma hneva ze nemame med teraz...no a velmi mi zachutila masala, cierny caj s roznym korenim, cukrom a mliekom, mnam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov