Skočiť na obsah

Káva alebo čaj?


Andulqa

Odporúčané príspevky

Ja viacej pijem čajík asi najradšej mám ovocné hlavne pijem čaje veľmi sladké niekedy až moc sladké :lol: . Kávu vlastne ani moc nepijem keď si dám tak jedine Capucino no vypijem aj obyčajnú ale jedine s mliekom(skôr by sa dalo povedať že mlieko s kávou a zase extrémne sladkú ). Doma máme tiež hrniec na čaj keď sa minie tak sa hneď navarí ďalší síce máme aj kanvicu ale to už nieje ono klasika je klasika :) .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako kedy, ani z jedneho nepijem, nejak casto....nechce sa mi to robit, pijem to iba vtedy ked si to objednam v nejakom podniku, caj vtedy ked ma boli hrdlo, co je velmi malo krat...a kavu ku cigarete

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Kávu pijem len občas, veľmi zriedkavo. S čajom keď tak nad tým uvažujem je to dosť podobné. Čaj pijem hlavne keď som prechladnutý, taký dobrý s citrónom a medíkom. :lol: Ak by som si mal vybrať, čo radšej, asi by som dal prednosť čaju. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osobne mám radšej čaj, ale musím kávu kvôli nízkemu tlaku, preotže už som mala stavy točivého charakteru...radšej som sa prinútila piť opäť kávu, ako sa báť, že sa niekde zosypem.

 

Keď som bola tehotná, tak som kávu nemohla ani len cítiť, dokonca mi vadila aj reklama v TV, keď sa na obrazovke ukázala para z kávy Eduscho, ako sa vinie nahor, v tom momente som letela pozhovárať sa so záchodovou misou. Kopec srandy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaa mam rada caje, lubim take tie bylinkove, ale take s bylin a nie take tie sackove, aj tie su fajn, ale original je original, a potom mam rada take tie sypane ovocne caje a v podstate kazdy caj je fajn... a nemam rada kavu, nepijem ju a dokonca mi kava smrdi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Samozrejme, že sa nájde. A v takom hnusnom počasí, aké teraz na Slovensku máme je aj veľmi vítaný. Poprípade by sme si mohli dať horúce jabĺčko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

U mňa nastala zmena. Momentálne pijem častejšie kávu než čaj. Každý pracovný deň okolo deviatej si dám do hrnčeka tri vrchovaté lyžičky kávy a k tomu štyri kocky cukru. Silná a sladká :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Všetko, čo je globálne považované za návykové musí prejsť mojimi rukami, ústami... Káva s mliekom a cukrom - každé ráno. To je vzpruha :lol:

Čaj - v zime, uhm. S citrónom a cukrom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kavu rada nemam, na tu "vonu" som si uz zvykla, moji rodicia ju piju, ale nikdy nikdy dobrovolne by som ju nevypila, je mi z nej blbo :)

 

caj pijem v zime, na jar.... ale inak velmi nie

 

skor pijem dzusy, vodu, kofolu... ladove caje.. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa nalievam hlavne kávou.

Bez nej vyzerám ako ospalý číňan a rozoznávam predmety až keď mi dajú po hube.....

 

No a cez zimu, alebo keď je chladnejšie, pijem namiesto minerálok čaj.

Všetky možné druhy..... aj teraz ich máme doma asi desať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ked mi pred rokmi lekarka pri kontrole zistila nizky tlak, odporucila mi kavu. V tom case mi kava nijako zvlast nechutila - ale brala som to - ako liek. Casom som si vsak na chuta kavy zvykla, ze dnes kazde rano zacinam kavou /s mliekom/. :lol: Uz to nie je liek - ale zlozvyk :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U mňa je to rôznorodé.

 

Boli časy keď som chodieval polopravidelne do baru na kávu - viedenskú, arabskú ako kedy + cigaretka = havaj.

 

Tureckú (obyčajnú) som si v bare dal iba raz = stačilo.

 

V lochu máme automat, každé ráno si dám kapučino s čokoládou.

 

Čaj som tiež kedysi pil častejšie, teraz ho pijem najmä keď som chorý, citrónový alebo lipový, sladím s medom (domáca výroba).

 

Inak u nás doma ja viem spraviť najlepší čaj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

no jednoznacne caj. Bylinkovy. Z byliniek, ktore si nazbierame a vysusime...

 

a caj preto, ze sa donho da macat vsetko uplne-teda take co sa moze do caju macat :lol: a to: piskoty, horalky, ehm, piskoty, e -no proste vsetko..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov