Skočiť na obsah

Windows Vista


RoSo

Odporúčané príspevky

Otestujte si, či na vašom PC pôjde Windows Vista

 

pomocou Windows Vista Update Advisor beta

 

Ak však máte nelegálny OS, tak by ste to asi skúšať nemali, neviem, či doň nie je niečo zakomponované. Mohli by vás potom otravovať vyskakujúce okná, aby ste si OS zlegalizovali.

 

Ja mám OS legál, a Update Advisor mi oznámil, že môžem mať Vista Ultimative.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 44
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • alfi

    9

  • Darkman

    8

  • Sniper

    6

  • Nokia

    4

Top prispievatelia v tejto téme

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 rokom...

Tak mne prešiel skúškou iba samotný počítač ako moja gigová RAM-ka a 1,230 neviemkoľko Mhz a DVD-Romka. Potom pod otáznik spadala väčšina vecí, avšak neviem po anglicky tak som si nevedel prečítať detaily. A neprešlo mi Nero 7 Ultra Edition, Messenger, Hawlett Packard. Akurát to Nero používam často lebo to je ovádač na napalovačku. Ale ten ovládač na tlačiareň nieje podstatný lebo tlačiareň už nemá len som neodinštaloval ovládač, a messenger ma netrápi. Ale Notebook krotéria spĺňa. Len zase hajde zháňať ovládače na Vistu... No to bude horor. Takto na XP mám totálny pokoj a jak vravím stiahnite si Vista Transformation Pack 7 a budete mať Vista tému aj na XP.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

Ahojte,

 

mam Vistu a potrebovala by som ju zosietovat s XP. Nazdielane priecinky mam, takisto povolenia pre everyone, skusala som aj vypnut firewall na oboch PC (prist na to ci je to v nom a ked hej, dat presnejsie povolenie). No ziadny vysledok. Skusala som aj cez prikazovy riadok ping, PC o sebe navzajom vedia. Viem sa tam dostat a vidiet tie priecinky jedine cez pripojenie sietovej jednotky v Total commanderi a to jedine tak, ze by som si tie nazdielane priecinky ulozila ako disky.

Kedysi mi to islo, ze som aspon ja videla ostatnych a vedela som sa dostat takisto na ich disky (opacne z XP na mna sa dostat nemohli, aj ked som im dala povolenie), ale po obnove systemu uz nemozem ani to (nevidim uz ani ja ich a rovnako opat oni mna). Predtym som nic nenastavovala rovnako ako teraz a nejde to.

 

Vedeli by ste mi poradit, ako mozem zosietovat moj PC s Vistou s inym PC s XP?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V práci máme skoro na všetkých mašinách XP (iba Samba server beží na FreeBSD), ja mám na notebooku Vistu a nemám s tým najmenší problém... A to som dokonca v inej workgroupe... Ale je pravda, že kvôli FreeBSD serveru som si musel prestaviť Network Security:

 

V Start->Run

som napísal secpol.msc a klikol OK

 

Klikol som na Local Policies -> Security Options

Klikol som na Network Security: LAN Manager authentication level”

 

Zmenil som nastavenie z“Send NTLMv2 response only” na “Send LM & NTLM - use NTLMv2 session security if negotiated”

 

Možno to pomáha aj v sieti s XP...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

K novemu kompu som si objednal Viste Home Premium a moje skusenosti s nou su zatial velmi pozitivne a nemam jediny dovod menit spat na XP, pripade davat dual-boot s XP.

 

Instalacia prebehla bez problemov, hlavne detekcia SATA radicov (jeden z dovodov preco som kupoval vistu), takze ziadne cachre-machre s upravovanim instalacky (kedze disketovku uz nemam) sa nemuseli konat.

Jedine co ma pri instalacii Visty sklamalo je absencia tych manazerskych kecov, ktore vzdy v instalackach boli ("New Gaming Experience with -INSERT_NAME_OF_OS", a podobne :) )

Takze som z nudy cital manual k zakladnej doske.

 

Samotny beh Visty - bezproblemov.

Resp. vsetky problemy co mali aplikacie (menovite W3 a C&C 3 a niekolko dalsich) vyriesil bud update aplikacie alebo nastavenie kompatibility mode s XP SP2. Co som sa cudoval je, ze 'Find Solution Online' pri pade programu normalne funguje, a niekolko krat mi Vista poradila riesenie problemu, a to dokonca aj spravne (odkaz na pactch). :)

 

Bezproblemov funguje (na prvy sup) Daemon Tools aj YASU. Co som bol ozaj prekvapeny, kedze ide o dobre low-level aplikacie. ;)

 

Dalsie fajn veci su 'Performance information and tools' a 'Reliability a Performance monitor' (v nom si napr win pamata vsetky problemy co boli, prehladne ich uklada do grafu

 a

nasledne nastavuje reliability index)

 

Zosietovanie s XP - bez problemov.

Kodeky - bez problemov.

 

Na Aero sa fajn pozeral, vykonostny rozdiel je na 8800GT asi tazko badatelny ;) Ale videl som aero ficat plynule aj na GMA950 :lol:

 

Ale najlepsia vec na Viste je prekopany memory management. Skuste si nechat v XP nejaku aplikaciu minimalizovanu a aj ked mate dost RAM tak Win po nejakom case hodi jej stranky do swapu. A tak sa pri restorovani naca

kate. Vo Viste to nastastie nehrozi.

Vista sice po starte zabera v RAM daleko viac ako XP, ale je daleko zivsia pri prepinani aplikacii, a celkovo jej memory management lepsie zvlada taketo stresove situacie. Tak isto praca so swap suborom uz nezabija OS.

 

 

Celkovo si myslim ze do novych kompov sa uz oplati kupovat Vista. Ide hlavne o to, ze v Juli sa konci predaj XP a pomaly sa z XP stava druhrady OS pri odladovani driverov pre novy HW.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj moje skúsenosti až na niekoľko drobností sú pozitívne.

 

Lepšia ochrana na nete

Jednoduchšia instalácia siete a HW

Lepšie spravovanie siete a aj oprava pripojenia

Vetšia stabilita

Lepšie využitie RAM

 

Sú aj slabšie stránky, ale o tých je na nete dosť informácií a tie boli aj v počiatkoch XP - drivery, programy - najme na 64 bit verziu, a pracuje sa na nich. A že treba silnejší stroj - ale to je vždy. lebo nároky človeka na užívateľský komfort rastú, a o tom to je - to je práve o HW požiadavkách, a to ešte príde ovládanie hlasom a možno aj myšlienkou... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doteraz s vistou žiadne skúsenosti nemám a rozhodol som sa kúpiť si legálnu kópiu, počkám však ešte nejaký čas, aspoň kým do nej zabudujú aj prvý service pack. zatiaľ som spokojný s windows XP, ten bol pre mňa pri prechode z windows 98SE príjemným prekvapením.

 

zaujíma ma, či aj vo viste nechali možnosť prepnúť vzhľad GUI do 'windows native' podoby, tak ako je to v XP - aby to vyzeralo ako 95ka. už niekoľko rokov to tak používam a veľmi mi prekážajú tie 'zaoblené' a farebné okná v niektorých aplikáciách. viem, že to je len hovadinka ktorá s funkčnosťou OS nesúvisí, ale dúfam, že tam tá možnosť bude.

tiež ma zaujíma, či do visty zabudovali aj režim kompatibility s windows 98, ten som často úspešne použil v XPčku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, ma aj klasicky win classic look. Aj ked mne osobne sa dost hnusi :lol:

 

A samozrejme len legal OS. Je sranda sledovat ako si povacsinou na win stazuju ludia co ho maju ilegal, bez hociakych aktualizacii. Z vlastnej skusenosti viem, ze aktualizacie su schopne vyriesit kopu problemov.

Ja mam doma 4 kompy s Win a vsetky legal :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

valcik

 

Netreba čakat, lebo budeš čakať celý život :-), ono sa to stále vyvíja. SP1 bude volne cez NET z www Microsoftu /Beta verzia je už dlhšie/ tak, ako aj u XP, ktoré sa stále predáva vo verzii 2002 v angline s druhým CD Slovak prostredie /minulý týždeň som to videl vo velkoobchode pri preberaní nového PC/

 

Darkman

 

Hmmm, azda je to "národný" šport - a nechápem, načo sa všetci pachtia za tým. aby mali na PC kopu zbytočného SW, ktorý nikdy nepoužijú - ale hlavne že je "gratis"... a vetšinou stačí akýkoľvek free... aj s OS. Samozrejme tie nelegálne sú chytané, je to iba zbytočný stress a nemožnosť aktualizácií a viry útočia dnes a denne... :-)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konecne nejaki ludia co sa neboja pokroku a maju triezvy nazor na svet (myslim tym ze vistu neodsudili len za to ze te od M$ alebo ze to ma v nazve Windows)....fakt je ten, ze z celeho sveta sa siria spravy o spokojnosti uzivatelov a dobrych vlastnostiach tohto systemu (ja tiez nemam najmensi problem....)

 

alfi: jj, zatial je iba 5 jazykov na svete. na ceske si musis aspon pol mesiaca az mesiac pockat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

ja som teraz zachytil informáciu, že Microsoft sa v najbližšom období zamerá na užívateľov s ukradnutým OS, chcú všetkých vlastníkov nelegálneho OS upozorniť a potom im systém znefunkčniť. týka sa to práve Windows Vista.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Daekin

 

Síce ešte SP1 na CZ 64 nie je, ale neva, je to iba jeden zo systémov, ktorý používam a po Linuxe je druhý v obľúbenosti - predsa len je bezpečnejší na nete ako XP a náročnosť na HW ma netrápi. Na nete iba Linux, predsa len mám rad súkromie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som teraz zachytil informáciu, že Microsoft sa v najbližšom období zamerá na užívateľov s ukradnutým OS, chcú všetkých vlastníkov nelegálneho OS upozorniť a potom im systém znefunkčniť. týka sa to práve Windows Vista.

Toto uz davno robi aj s XP :lol:

Genuine advantage, ktory sucastou kazdeho automatickeho updatu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Genuine_Advantage

 

V blizkej buducnosti sa planuje to iste pouzit aj na baliky office.

 

 

V kazdom pripade, niesom proti takym praktikam. Kto chce piratit, nech necaka ze firma ktoru stoji vyvoj tazke $$$ mu to ulahci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej len kto chce fakt piratit, ten si to vzdy obide

a ten chudacik zakaznik ktory si to nekupil a nema na to prachy si to nekupi aj tak a vzdy sa najde ochotny kamarat

zbytocna namaha

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tuším, že aj Office je sledované. Iba nechápem, prečo potrebuje bežný užívateĺ Win a Off, keď je to isté gratis vo free... dá sa to pochopiť iba vo hrách a špeciálnych programoch. Azda iba neznalosť o iných možnostiach. Ja nemám žiadnu potrebu čierného SW. Všetky OS Win mám legálne a Office iba ako Open.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

No a prečo si mi v sobotu vyvolával ako sformátuješ HDD aj s tou Vistou a nahodíš XP? :) :lol:

Však si to tuším aj sformátoval...

no, to je pravda, ale vista mala stastie, Toshiba nepodporuje ostatne OS iba Vistu takze ani na moj krasny laptop si proste nenajdem ovladace tot vsjo... ale nelutujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov