Skočiť na obsah

Straší v Kriváni?


Sniper

Odporúčané príspevky

Jedna z tém, ktorú skopírujem zo starého FS Fóra:

 

Obrázok

 

Stojí strašidelný dom na náhrobných kameňoch?

 

KRIVÁŇ - Desiatky rokov stojí na odbočke z Kriváňa do Hriňovej opustený tehlový dom. Mnohí ho chceli kúpiť, ale nikto tak dosiaľ neurobil. Dôvodom je hrôza. V dome vraj straší, lebo v jeho základoch ležia náhrobné kamene z okolitých cintorínov!

 

"Ľudia vravia, že dom pred rokmi stavali dvaja bratia," hovorí Michal. Bol vraj jedným z posledných záujemcov o kúpu domu v Kriváni, ktorého prešla nákupná horúčka, keď sa dozvedel, čo sa za jeho múrmi deje. "Keďže vraj nebolo peňazí nazvyš, chlapi vyhútali, že na základoch ušetria, a po nociach chodievali kradnúť z hrobov náhrobné kamene. Hovorí sa, že ani pieskom z cintorínov nepohrdli," vysvetľuje ďalej. Nebožtíci sa majiteľom začali po čase mstiť. "Bývali vraj noci, keď v dome nielen čosi kvílilo, ale po miestnostiach lietali aj predmety," ozrejmuje dôvod, prečo od kúpy domu upustil. Okolití susedia však s úsmevom tvrdia, že v dome "kvília" najmä mačky. "Spadol i komín, nuž aj preto ktosi začul neznáme zvuky," tvrdí Jozef, ktorého záhradka susedí s dvorom strašidelného domu. Na otázku, či by v ňom strávil noc, však odpovedá: "Určite nie, kadečo si potom človek podomýšľa."

 

Záhadu hororového domu v Kriváni nám nakoniec vysvetlila 70-ročná Margita Chlebničanová, blízka príbuzná niekdajších staviteľov domu: "Domy postavili, no švagor umrel. Umrel aj môj muž. Dom zostal nedokončený a opustený. Kadekto ho chcel kúpiť, ba i Rómovia. Nedali sa odbiť. Otravovali dovtedy, kým sa nevyhútalo, že v dome máta. Joj, tí sa veru duchov boja. Odvtedy máme s dotieravými kupcami pokoj. Raz ho ktosi z rodiny určite dokončí."

 

Čo si o tomto myslíte? Stojí to za to ísť tam? VIPER kedysi uvažoval nad výpravou ale nikdy sa k tej téme nevyjadril.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 46
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    9

  • game

    8

  • Polaris

    8

  • Hedgehog

    3

Top prispievatelia v tejto téme

Pokial tam este doteraz nikto neprisiel o zivot, tak by som s tam isiel mrknut.......cez den ovsem :lol: A cez noc by sme tam museli byt aj 10 ludi....a pekne s kamerou!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a už to zasa začína .... ;)

 

chystáte sa na to všetci ako na expedíciu na Mars .... :lol: každý stále dokola , že už by sme tam mali ísť, mali by sme to preskúmať, mali by sme .... ;)

obávam sa, že ten dom raz pekne v tichosti zbúrajú a bude po záhade .... a nikdy nebudete vedieť, či tam strašilo ;) :) :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To by sa ti lubilo co? :lol: No so mnou o tom este nikto nedebatil....takze sa iba priklanam k tomu, ze preco to nevyskusat......ak tam skutocne lietaju predmety, tak potom sa stanem este viac veriacim, nez som uz teraz. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nebolo by zlé v lete tam ísť. Predsa len noci sú kratšie a tým pádom šance na prežitie sa mierne zvyšujú.

 

Len aby to nedopadlo tak, že niekomu rupne v bedni a nakoniec to skončí takto: :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

;) :lol: :) :) Tak to skonstatovanie, ze pome v lete, sak nocia su kratsie a relativne sa zvysuje sanca na prezitie nemalo chybu ;) ;) ;) ;) dobreeeeeeee!

 

No sak kludne pome........len stale neviem, ze kde sa to nachadza ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to uz preco??? :lol: Sak zevraj to uz planujete hodnu chvilu ci co a ani neviete, ze kde sa ta chatrc, kde prezivaju Lesny Duchovia nachadza?

Ale NO!!! Aby si clovek zistoval vsetko sam :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Tak teba priviazem a zaveziem ako prvu tam :) :lol: :) Aby aj ostatni videli, ze si to myslela vazne ;)

Zorganizovat neni problem...ide o to, ze ci tam dakto pojde a ak ano, tak kolkati pojdeme a vsetko okolo toho.

Miesto uz pozname, ze kde to je, tak uz nam v tom nic ine nebrani ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No takze zapis je TU!!! Kto chce ist, nech sa podpise a mozme sa tam vypravit.......Potom uz len musime pokecat o tom, ze kto si aky typ lode z FreeSpaceu vyberie a nejake to ammo :lol: Sak tam musime prezit :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozisťuj, naplánuj, priprav, zorganizuj, aktérov poviaž, unes a zavez na miesto .... jediné riešenie, ako tú expedíciu uskutočniť ... :) :lol:

TUTO GAME sa hlasi!!! :) ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK, kto bude návnada? Kto prespí v tom dome?

Rozhodnite sa lebo inak ja vyberiem dobrovoľníkov :lol:

mozete si tahat zapalky :)

 

cez tu dedinku sme chodievali cestou do Kosic :) ked pojdeme najblizsie autom, tak musim popozerat kde je ten dom ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cez tu dedinku sme chodievali cestou do Kosic :lol: ked pojdeme najblizsie autom, tak musim popozerat kde je ten dom :)

Takže sa hlásiš za návnadu? :) ;)

 

Inak potom kto pôjdete, tak si nezabudnite kamery a točiť, točiť, točiť... Bude to lepšie ako Blair witch ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa dobrovolne hlasim....taketo veci ma fascinuju. Ironiou osudu je, ze som videl snad vsetky horrory a pritom by som to mal byt ja, co by tam ani nohu nestrcil.

YO, aby som nezabudol.....hlasim sa cez DEN....V noci tam musime byt spolu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľudia, ja vám neviem... Môj bývalý spolužiak z gymnázia tam býva už roky, robí tam lesníka, stretávame sa možno nie často, ale predsa len a nikdy nič nespomenul, že by tam mali takú senzáciu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov