Skočiť na obsah

Horoskopy, veštenie, znamenia


Andulqa

Odporúčané príspevky

citam, citam, ale podstaty som sa nedopatrala.... co ma zaujalo bolo tvrdenie tvojej kamaratky lubky,

na Slovensku nie je možnosť štúdia tejto vedy

vedy? ee, astrologia ako vedny odbor? zaujimalo by ma, ako sa horoskop da exaktne skumat...

snazis sa tu pretlacit astrologiu, ale necitala som od teba ani jednu presvedcivu odpoved na otazky, ktore ti tu ludia kladu /niektorym si sa radsej vyhla/.. aspon teda mna si nepresvedcila, nemam sa coho chytit.. tak to skus este raz, precitam si to..

osobne utoky povazujem za chabu obranu..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A/tie posledne prispevky neviem presne co sa riesi, .....

 

 

B/preco by tvoju buducnost nemalo ovplvvnit postavenie stromov v lese, ked si sa narodila? radsej ver v Stvoritela, ako v skaly..

 

A/jj, súhlas...

B/ ja som sa nenarodila v lese. ale napríklad matka Guathama Sidhártu porodila pod stromom. Odvtedy je ten strom-mmchdm na Srí lanke posvätný. Verím v Stvoriteľa, ktorý mmchdm stvoril aj tie -podľa Teba jose "mrtve skaly". a nielen že verím, ale vyzývam Ho pravidelne na diskusiu ...inak- na základe štúdia ktorých konkrétnych astrologických prameňov si dospel k tak jednoznačnému názoru, že astrológia je somarina? lebo veď snád sem nehádžeš iba svoje domnienky...to by tu potom zasa strašil pindíkový fantóm....

 

1/citam, citam, ale podstaty som sa nedopatrala.... co ma zaujalo bolo tvrdenie tvojej kamaratky lubky,

 

2/osobne utoky povazujem za chabu obranu..

 

ad 1/pátraj ďalej pink...

2/ tak ich nepoužívaj

 

ps: neviem, či tieto príspevky patria do témy. Tu predsa nejde o to presvedčiť niekoho o niečom...a prečo aj. Sme snáď dospelí, ak má niekto pochybnosti o predmete diskusie, snáď by mal mať o ňom šajn... skúmal, alebo aspoň čítal niekto z prispievajúcich nejakú publikáciu o astrológií ? ak áno- poprosím zverejniť.

 

A/Týmto vedám vôbec nerozumiem, tak sa nejako extra nesnažím prezentovať tu svoje názory,

ale občas mi nedá nezareagovať ...

 

B/To by sme potom neboli na diskusnom fóre, to by sme boli na fóre "pritakávačov". :agree:

 

C/ Z môjho pohľadu tieto slová o empatii veľa nehovoria ... :neviem:

Dokonca mohli veľmi bolestne "zaťať do živého",

hlavne, ak vôbec nepoznáme súkromie toho druhého.

 

ad A/ tak to raz skús a nereaguj...ani občas :flowers:

ad B/ strašná predstava,že?

ad C/ ja predsa neriešim niekoho súkromie. som necitlivá,myslíš? no as to tak bude...

 

toto už je vážne mimo tému...som si toho vedomá...

 

myslis tu na fore, ci vo vseobecnosti ? :D

 

:thumbsup:

 

To mi stačilo úplne. Takýto prístup ezoteričky, mňa od ezoteriky zanesie veľmi ale veľmi ďaleko. Necítiť z tohto nič pozitívne.

 

a kam Ťa zanesie flora?

tu sa nedá viac flora iba Ti odporučiť- zobuď sa a preskúmaj koncepty života, podľa ktorých žiješ. Ezoterika nie je o matke TEREZE alebo pozitivizme. To si pletieš s njú ejdž.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ezoterika nie je o matke TEREZE alebo pozitivizme. To si pletieš s njú ejdž.

 

no, hlavne by bolo fajn nepliest dohromady ezoteriku, magiu (vsetkeho druhu), nabozenstvo, astrologiu, ... new age... atd.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, hlavne by bolo fajn nepliest dohromady ezoteriku, magiu (vsetkeho druhu), nabozenstvo, astrologiu, ... new age... atd.

 

jj, je dobré vyjasniť si pojmy a podľa toho diskutovať. no myslím, že na tomto fóre sme s úrovňou duchovno- duševných tém úplne na počiatku, takže menší chaosík a odbočky sú tolerovateľné :)

 

niekde som už napísala, že ezoterický znamená zasvätený.

Mágiou je označovaná psychicko duševná činnosť, ktorou sa snažíme ovplyvniť nejaký dej, situáciu,pričom pri nej používame rôzne pomôcky, amulety, ....energiu prírodných živlov...obrady. Mágia sa delí na nižšiu - prírodnú a vyššiu- obradnú,ceremoniálnu.

Náboženstvo je spôsob, ako sa vysporiadať s nepoznateľným a tajomným s použitím viery v isté- niekým sformulované axiómy, o ktorých sa predpokladá, že sú inšpirované Stvoriteľom.

New age je pozitivisticko magické- oshovsko-holistické hnutie, ktoré na svoje ciele používa kompilát psychológie,mágie a niektorých náboženstiev. Napriek všetkému si myslím, že toto hnutie, ktorého predstaviteľkou je napríklad aj E.Hay alebo Doreen Virtue prebudilo pospolitosť. :)

 

no a tak ďalej :)

....

 

Ono treba vedieť tie otázky aj položiť, potom sa dostavia odpovede.

 

presne tak :thumbsup: táto téma už dávno presiahla "iba také bla,bla a dojmológiu" a dostala šancu ísť do náročnejších diskusií. k tomu je potrebná aspoň elementárna znalosť predmetu diskusie. ale- ak nie je záujem, môže sa ďalej pokračovať light štýlom :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj tak to je cele hranie sa so slovickami, ze? B)

 

Clovek jednoducho skuma svet naokolo pomocou svojho mozgu, rozumu. Pozera, vnima, premysla, hlada suvislosti. Robil to tak Aristoteles, Newton aj Einstein. Ezotericke skumanie nie je o nicom inom, nie je lepsie, nie je absolutne v nicom INE.

Astrologia je skumanie vplyvu hviezd a planet na ludsky osud, resp. zivot - to je vsetko. Rovnako sa skuma vplyv nejake kamienku na zdravie, alebo vplyv modlitby/zaklinadla na to, ci clovek bude mat stastny vztah. Je zbytocne sa tvarit, ze ze "ezotericke" vedy vyzaduju nieco ine, nez zdravy rozum.

 

 

Je akcia a reakcia. Akciou je postavenie hviezdy, vyslovenie zaklinadla, alebo prilozenie sutraku. Reakciou je urcenie zivotnej drahy, vyzdravenie, stastie. Bodka. Ak takyto vztah existuje, tak existuje objektivne - bez ohladu na to, ci v to niekto veri, alebo nie. Existuje a je zistitelny aj tymi, kto v to neveria. Netreba verit v Archimedov zakon - ale kazdy si ho moze overit. Netreba verit v Keplerove vysvetlenie slnecnej sustavy - ale aj ten co neveri, si to moze overit.

Preto pokial su (by boli) ezotericke "vedy" spravne a tvrdenia naozaj platili - musia byt nezavisle overitelne. Antibiotikum funguje aj u cloveka, ktory ich nechce - aj u cloveka, ktory nevie, ze nejake antibiotika existuju.

 

Niekde za tym vsetkym musi byt nejaky MECHANIZMUS. Nie len donekonecna opakovat posvatne a magicke texty, ale zistovat PRECO veci funguju.

V pripade ezoterickych nauk je vsak smutne, ze prave toto PRECO a AKO su otazky dokonale obchadzane a namiesto nich clovek dostane len dalsie prazdne slova.

 

Nie, otazka nie je kolko astrologov v minulosti nieco napisali a ako dobre to vie niekto iny odrecitovat. Otazka je - ako ovplyvnuje miliony rokov stare svetlo plynovych guli, v ktorych prebiehaju jadrove reakcie, ludsky zivot na planete Zem. Ked napriklad to svetlo vziklo este pred tym, ako vznikol Homo Sapiens Sapiens.

 

Zvedavi ludia pocas celej historie hladali skutocne priciny a vysvetlenia. Neuspokojovali sa so slepym opakovanim uz raz povedaneho. A prave vdaka tomu vznikla Astronomia - pretoze po zvazeni vsetkych faktov, vsetkeho co je mozne realne skumat a vidiet, vyslo ze astrologicke predpoklady jednoducho nefunguju.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, hlavne by bolo fajn nepliest dohromady ezoteriku, magiu (vsetkeho druhu), nabozenstvo, astrologiu, ... new age... atd.

 

A prečo nie? Mnoho vecí je tak prepojených, že teoreticky sa dá miešať všetko so všetkým. Závisí už len od postoju jednotlivca, ktorý prúd si vyberie a bude ďalej rozvíjať. Hovorí sa tomu evolúcia, ktorá zákonite nemusí byť iba biologická.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niekde za tym vsetkym musi byt nejaky MECHANIZMUS. Nie len donekonecna opakovat posvatne a magicke texty, ale zistovat PRECO veci funguju.

 

áno - je. veľa šťastia pri jeho objavovaní a zisťovaní prečo veci fungujú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sme späť ! :thumbsup: tu je tip na knižku...ja som kedysi začínala tak, že som si všímala Veľký voz. jeho polohu nad naším domom- teda rodičovským . keď bol "nad komínom", dialo niečo, čo som ako dieťa považovala za veľké :smilieee: neskôr som zistila,aké znamenie vtedy vládlo oblohe, prišli knihy a objasnili sa mi mnohé súvsťažnosti....

post-3001-0-53244000-1359278078.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ibaže astrológia nie je iba o znameniach, ale predovšetkým o postaveni planét v znameniach a voči sebe navzájom v istom časovom intervale . pre osobný horoskop v istom okamihu viazaný na polohu.

 

vplyv planét na psychiku,duševno a zdravie človeka je dostatočne zdokumentovaný a keby napríklad súčasná medicína tento vplyv zahrnula do svojich metód a postupov, zdravie ľudí na planéte by nemuselo byť dehonestované farmakami v kvantových množstvách. ale- blýska sa na lepšie časy- súčasné vedecké kruhy sa o "staré vedy" začínajú zaujímať a preto v súkromných ambulanciách už nie je novinkou nájsť ametystovú drúzu, alebo lekára overujúceho si diagnózu kyvadielkom..síce potajomky...ale predsa :)

 

Darkman,netuším,kolko toho vieš o astrológií, ale Tvoja posledná veta hovorí o tom, že skôr čítaš nejaké zábavné horoskopy v ženských časopisoch :flowers:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ibaže astrológia nie je iba o znameniach, ale predovšetkým o postaveni planét v znameniach a voči sebe navzájom v istom časovom intervale . pre osobný horoskop v istom okamihu viazaný na polohu.

 

vplyv planét na psychiku,duševno a zdravie človeka je dostatočne zdokumentovaný a keby napríklad súčasná medicína tento vplyv zahrnula do svojich metód a postupov, zdravie ľudí na planéte by nemuselo byť dehonestované farmakami v kvantových množstvách. ale- blýska sa na lepšie časy- súčasné vedecké kruhy sa o "staré vedy" začínajú zaujímať a preto v súkromných ambulanciách už nie je novinkou nájsť ametystovú drúzu, alebo lekára overujúceho si diagnózu kyvadielkom..síce potajomky...ale predsa :)

 

Darkman,netuším,kolko toho vieš o astrológií, ale Tvoja posledná veta hovorí o tom, že skôr čítaš nejaké zábavné horoskopy v ženských časopisoch :flowers:

 

Vobec nejde o to, 'o com je'. Ale o to, ako dochadza k predpovediam, a ako sa stava k nesuladu medzi predpovedou a skutocnostou. Aj ked sa snazi popisat vplyvy a pravidla tohto sveta, nestava sa kriticky k vlastnym predpovediam - a to je klucova vlastnost vedy.

 

A ten 'dobre zdokumentovany' vplyv by som rad videl. Poprosim aspon nejaky peer-review clanok, ked uz nie celu studiu. :) Lebo vies, bez experimentov si aj ja mozem tliachat hore-dole svoje teorie, ale veda z toho nebude :)

Zatial ti tu ja hodin jedem experiment z Berkeley http://www.astrodivi...oa/ncgrberk.htm, na ktorom sa spolupodielali aj astrologovia.

Jedna z veci co skusali bolo, ze astrologom porozdelovali horoskopy, ktore boli vytvorene podla instrukcii astrologov pocitacom. Ku kazdemu horoskopu prilozili 3 psychologicke profily, z ktoreho jeden bol cloveka, pre ktoreho ten horoskop zostavili, a astrologovia mali priradit psychologicky profil k horoskopu. Podarilo sa im to v 40 pripadoch zo 116. Co, ak ti stastika nieco hovori, nie je ziadna slava.

Cely experiment zhrnul jeho autor takto

"Astrologom bola dana rozumna sanca uspiet. Zlyhali. Navzdory tomu, ze sme pracovali s najlepsimi astrologmi v krajine, navzdory tomu, ze astrologovia schvalil postup experimentu a ze predpovedali uspesnost nad 50%...nazvdory tomu astrologia nepredpovedala vysledok lepsie nez nahoda. Tento experiment jasne zavrhuje testovane astrologicke hypotezy"

:flowers:
  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj,vždy ma pobavia experimenty, ktoré dokazujú "pofidérnosť" hermetických vied metódami súčasnej vedy....stredovek Darkman. sama príroda je dôkazom, že sme na ňu krátki. a keď už tak preferuješ vedu a experimentom overené fakty- medicína je na kolenách. "overené" diagnózy sú nanič a stále viac je potrebný individuálny prístup k liečeniu. horoskop by lekárovi len pomohol. inak -fakt mám niekedy potrebu použiť vulgárne slová nad toľkou zadubenosťou, ale asi by ma modi poslali niekam...pod sprchu :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ludia maju plnu hubu alternativnej mediciny pokial ide o chripku, prechladnutie alebo inu podobnu banalitu, ale pri prvej hrcke s panikou utekaju za vseobecnym lekarom a nie za nejakym alternativnym samanom, preco asi?

 

 

 

Ak nevies zniest nazoroveho oponenta, tak neprispievaj :flowers:

 

vieš prečo darkman? preto, že taká možnosť je...preto za ním utekajú... a preto, že sa im do hlavy natĺkajú hrôzy, ešte pred tým, ako sa vôbec niečo deje. pretože sme si vyrobili rakovinu a aids, ktoré kosia milóny ľudí po svete. pretože medicína stratila duchovný rozmer a nie je schopná viesť človeka ku skutočnému uzdraveniu.

 

darkman- Ty nie si relevantný oponent..nemáš vedomosti ani skúsenosti z druhej strany. proste si si prečítal, čo podporilo Tvoje súčasné - podotýkam minimálne znalosti z astrológie. odporúčam Ti - skús to najskôr s Grofom. schválne.

 

Jednoducho- ak nezahrnieš do svojho života Piatu esenciu- budeš tu dupať svojou vedecky splodenou nôžkou a na to ja nemám čas. poď o level vyššie a možno sa tam stretneme. :smilieee: študuj, čítaj skúmaj,experimentuj..individuálne.

 

ps : Věda je jen perverzí, pokud její nejvyšším cílem není lepší lidstvo- Nikola Tesla

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Reagujes na svojho oponenta, bez toho, aby si reagovala na argumenty, ktore ti boli predlozene. Zmohla si sa len na prazdne frazy a injektivy. Nizsia forma diskusie je asi len v krcme pri pive, tak o akom vyssom leveli to hovoris?

To aj ja mozem zacat bezmyslienkovite tliachat o tom, ako si zaseknuta niekde 500 rokov v minulosti, ako ta tvoje piata esencia nie je nic ine ako 'faith based reality', ako si slaba postavit sa skutocnemu svetu a radsej zijes vo svojej bubline, v ktorej vsetkemu rozumies, vsetko dava zmysel, a vsetko je predurcene a predpovedatelne za pomoci par grafikov. Ty studovat a citat nemusis, lebo vsetko, vsetkemu rozmusies :)

 

Duchovny rozmer astrologie konci tam, kde zacinaju platby za podobne 'sluzby'.

 

 

ps. A nevdacime vede za lepsie ludstvo?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

darkman, nechápeš, že to nejde? nemôžeme sa stretnúť v diskusii, a zmysluplne diskutovať pretože neprijímaš a nemáš preskúmaný predmet diskusie. Piata esencia je o možnosti. Buď ju do svojho života zahrnieš,preskúmaš a potom vyslovíš názor, alebo pred ňou zatvoríš dvere.

 

Vnímaš niekde na našej planéte vplyv Mesiaca? tej kopy skál? jednoduchá otázka....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co je vedecke na prijmani existencie niecoho len na zaklade viery, ze to existuje? Gula mi padne na nohu, ci verim v gravitaciu, alebo nie. Motor auta mi nastartuje, ci verim mechanike, chemii, alebo nie. Preco to nefunguje pre astrologiu? :)

 

Ale podme k mesiacu, vnimat, nevnimam. Viem pozorovat vplyv mesiaca. A to

 

a)Gravitacny v podobe slapovych javov. Tieto su sposobene rozdielnym gravitacnym posobenim mesiaca v roznych bodoch, kvoli rozdielnej vzdialenosti. Preto sa vyskytuju len pri velkych objektoch - oceany, vzdusne masy. Doma vo vanicke nemas priliv, ani odliv. Ak nieco dokaze hybat hladinou oceanu, tak to to moze budit dojem, ze gravitacny vplyv mesiaca je velky. Ale ako 'zasvatena' by si mala vediet, ze ta gravitacna sila je minimalna, na 80kg cloveka je to 0,003N (ale upozornujem, ze som to pocital pred rannou kavou :) ), co je zemska tiaz 0,3g zavazia. Vyskova budova stojaca meter od teba bude mat na teba podobny, ak nie vacsi, gravitacny vplyv.

Na embryo bude ten vplyv este mensi, takze skutocne nevidim sposob, ako by to mohlo ovplivnovat prenatalny vyvin cloveka, ked daleko vacsie silove ucinky bude mat rezim matky pocas tehotenstva, alebo zemepisna sirka.

 

b)Vplyv na rezim organizmov - Kedze po dni je mesacny cyklus druhy pravidelny cyklus, na ktoreho sledovanie netreba nijake technologicke vymozenosti. Priamo ovplyvnuje jasnost noci, je preto len logicke, ze tato pravidelnost ma vplyv na rezim organizmov na Zemi. Aky mechanizmus by v tomto pripade mal ovplyvnovat prenatalny vyvin skutocne netusim.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hypotéza, čo by sa stalo, keby výpočet horoskopu / natívneho / korešpondoval na 100% s reálnym životom ?

 

to sa ale nemôže stať

horoskopy môžu sedieť a vyplniť sa minimálne na 33 %. 66% závisí na našej vôli a ochote pripustiť vesmírne vplyvy. Sme schopní klásť veľmi silný odpor. No aj ten raz povolí - našťastie:)

 

nie je isté, že povolí, poznajúc ľudí, pravdepodobne nie, a predpokladám, že sa nič také ´na sto percent´ ešte nikdy nestalo, a to majú horoskopy pôvod kdesi v impozantných hĺbkach času.

 

a ja nevylučujem a priori, že sa medzi nebom a zemou nedejú veci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game horoskop čo sa ti splní tak na 33% by som ti spravila aj ja. Neštudovala som to, ale myslím si, že na 33% by som to zvládla. Ako kamarátke ti spravím cenu, nie že by som za to niečo pýtala, ale patrí sa niečo prispieť. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov