Skočiť na obsah

Horoskopy, veštenie, znamenia


Andulqa

Odporúčané príspevky

Mne neslo o zostavovanie horoskopov - ani Formulu 1 by som neusoferoval, ale viem si predstavit a existuje presna dokumentacia o tom, ako funguje. To iste musi platit aj o horoskopoch.

 

Ak funguju - tak to je mechanizmus. Tj. hviezdy, planety, slnko, to vsetko ma vplyv na zivot cloveka a urcuju jeho osud. Takze ide o system, ktory je (by mal byt) funkcny bez ohladu na to, kto ho skuma. Gravitacia funguje, aj ked neveris v Newtonovu teoriu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som Ľubka, ktorá je spomínaná vyššie v súvislosti s fórom Tara, kde som mala rubriku astrológie.

Z nedostatku času a po práve nie najlepších mojich skúsenostiach z minulosti, sa už nezúčastňujem na diskusiách na žiadnych diskusných fórach. Dozvedela som sa iba náhodou, o spomínaní sa mojej osoby. K dotazom o astrológii alebo k vážnejšiemu záujmu o astrológiu Vám môžem doporučiť k štúdiu knižky, ktoré by Vám ozrejmili aj astrológiu alebo dali návod aj ako sa pristupuje k zostavovaniu horoskopov. U nás na Slovensku nie je možnosť štúdia tejto vedy, na univerzite, ale sú možnosti v Rakúsku alebo aj v Anglicku. Poznala som jednu dámu, ktorá študovala Astrológiu v Rakúsku. Je možnosť študovať astrológiu v Česku, poznám viac ľudí, čo absolvovali kurzy v Čechách, kde je veľa ozaj dobrých astrológov. Ja som si tiež robila kurz v Čechách. Teda tie knihy všeobecne – napr. RNDr. Milan Špurek, CSc., vydal dosť obšírnu knihu – „Encyklopedie západní astrologie, Indickú astrologiu“, veľmi zaujímavé sú aj knihy – od Howard Sasportas – „Planety a znamení v domech horoskopu, Astrologické domy a ASC“ , kniha od Liz Green „Saturn, Nový pohled na starého ďábla“. Ak máte záujem napr. o karmickú astrológiu tak nedávno vyšla knižka od Judy Hall „Karma z minulosti“. Všetci vyššie menovaní autori sú alebo boli v minulosti astrológovia a majú vyštudované odbory astrológie a aj iné vedné odbory. Pán H. Sasportas už nežije, pani Liz Green je psychologička a Judy Hall sa venuje aj regresnej terapii, ktorú využíva pri spracovávaní karmických horoskopov. „Psychologická astrológia“ od pána Bernarda A.Mertza Vám vysvetlí symbolickú reč astrológie. Mala som možnosť navštíviť Indiu a stretnúť sa s astrológiou v Indii, ktorá používa vo svojich výkladoch iba 7.planét, ktorá je založená na inom princípe ako naša západná astrológia. Ľudia ju tam používajú do dnes a svojimi výkladmi sa stotožňuje s výkladmi západnej astrológiú/študovala som od astrológa pána Stříbrného nejaké porovnanie oboch astrológií/. Súčasná moderná astrológia začala používať aj Čiernu Lunu a Chirón vo výkladoch, ale názory sa rôznia. Skúšala som aj zapracovávať Čiernu lunu do výkladov. Ak by ste mala nejaké ďalšie osobné otázky alebo niekto iný k danej téme, tak na mojej e.mailovej adrese Vám rada odpoviem – lubica.17@centrum.sk Ak ste z Bratislavy alebo blízkeho okolia je možné sa stretnúť osobne.

Venujem sa okrem poradenstva v Aura-Some naďalej astrológii, či už štúdiu tak aj poradenstvu s vypracovávaním horoskopov, študujem a nacvičujem Bardonovu mágiu ako samouk. Ako doplnok doplnok ku karmickej astrológii mám kurz regresnej analýzy. Verím, že som Vám pomohla a hore menované knihy Vám osvetlia otázky o astrológii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

pokiaľ viem, školy sú aj v Maďarsku, napríklad Budapest Buddhist Summer School, a ešte kdečo, nielen kurzy, ale priamo vysoké školy. minimálne viem o zopár veštcoch, ktorí si podobnú školu udávajú, a nie jednu. z každej možnej viery a filozofie ...

o jednej budhistickej viem : Brána Tanu Budhistická Vysoká škola, ale je ich oveľa viac, aj nebudhistických, už som na zopár narazila kdesi na nete, hľadať sa mi to práve nechce, keď nájdem, dodám : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To iste musi platit aj o horoskopoch.

 

Ak funguju - tak to je mechanizmus. Tj. hviezdy, planety, slnko, to vsetko ma vplyv na zivot cloveka a urcuju jeho osud. Takze ide o system, ktory je (by mal byt) funkcny bez ohladu na to, kto ho skuma. Gravitacia funguje, aj ked neveris v Newtonovu teoriu :)

 

je to možné ,že sa niekedy podarí preskúmať a presne popísať vplyv nebeských - vesmírnych telies na nás drobcov, ľudí tak, aby nevznikali omyly, pochybnosti a nepresnosti. zatiaľ robíme čo môžeme. predsa len- je to dosť trúfalé nemyslíš? veď máme problémy s obyčajnou predpoveďou počasia...no to akosi tolerujeme .

 

Pánboh s nami a vy preč... veštci...

 

sahara, pripadáš mi v iných témach ako rozumný človek.prečo tu robíš zo seba somára? veď horoskopy, veštby sú informácie ako každé iné...dobré, zlé, pozitívne,negatívne,presné, nepresné...poznáš to - mene mene tekel ufarsin? keby nebolo veštca, tak sa to dotyčný nedozvie a nebol by varovaný...

 

Som Ľubka, ktorá je spomínaná vyššie v súvislosti s fórom Tara, kde som mala rubriku astrológie.

Ahoj Ľubka :flowers: najskôr-dík za Tvoj príspevok k veci :thumbsup: a potom prosba - je január, takže ak si nájdeš trocha času-možno pár odporúčaní pre jednotlivé znamenia na rok 2013 na zamyslenie a možno prehodnotenie života :smile2: pre Ryby aspoň :) osobne ma zaujíma ,ako si tento rok povedie Jupiter- som ale drzá ,že? :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predsa len- je to dosť trúfalé nemyslíš? veď máme problémy s obyčajnou predpoveďou počasia...no to akosi tolerujeme .

 

Trufale? Ani nie. Ludia sa snazia pochopit ako a preco veci funguju predsa :)

 

Ale co sa tyka predpovede pocasia - tam vlastne vieme z velkej casti AKE vplyvy su, len ich nedokazeme zdaleka presne spocitat. Ale zlepsujeme sa, ako nam pribudaju data, ako su stale novsie technologie (meteorologicke stanice, satelity, pocitace).

 

V pripade astrologie mam ale pocit, ze sa astrologovia zasekli niekde v obdobi pred 4000 rokmi ci kedy. A navyse by som povedal, ze keby sa to zobralo z racionalnej stranky, tak astro zlyha.

 

Co je pre vytvorenie horoskopu rozhodujuce? Miesto narodenia a datum, vsak?

 

V tom pripade by vsak malo platit, ze vsetci narodeni v jednom mieste (napr. Bratislava, ci jedna konkretna porodnica) v jeden den, by mali mat zhodne, alebo velmi podobne horoskopy - teda aj zivotne osudy / cesty. Co ale pravda prirodzene nie je.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sahara, pripadáš mi v iných témach ako rozumný človek.prečo tu robíš zo seba somára? veď horoskopy, veštby sú informácie ako každé iné...dobré, zlé, pozitívne,negatívne,presné, nepresné...poznáš to - mene mene tekel ufarsin? keby nebolo veštca, tak sa to dotyčný nedozvie a nebol by varovaný...

 

ak niekto nedokáže vidieť svoju budúcnosť sám, nemá nárok vidieť ju prostredníctvom iných.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak niekto nedokáže vidieť svoju budúcnosť sám, nemá nárok vidieť ju prostredníctvom iných.

 

to akoby si napísal: kto sa nevie vyliečiť, nemá nárok vyliečiť sa prostredníctvom iných...alebo- kto nevie šoférovať, nemá nárok..atď. mierne asociálne mi pripadá to, čo si napísal.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

porovnávaš neporovnateľné. ak píšem o videní budúcnosti, myslím videnie budúcnosti, nie šoférovanie ani nič iné. neprikladaj slovám významy, ktoré nemajú. ak som niečo napísal, napísal som presne to a nič iné. ak majú tvoje výroky viac významov, neznamená to, že ich majú aj výroky iných ľudí.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prirovnala som prirovnateľné. videnie budúcnosti je zručnosť, schopnosť, ktorú je možné zdokonaľovať, rozvíjať alebo požiadať o pomoc iného človeka, ak ju z nejakého dôvodu využívať nechceme.

 

Je tu ešte jeden rozmer- videnie budúcnosti nie je to isté ako jej vytváranie, modelovanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm.

Vidiet alebo poznat mozes len to, co nejakych sposobom uz teraz existuje. Minulost mozes napriklad poznat, aj ked uz neexistuje - vdaka tomu, ze sa po nej nieco zachovalo.

Aby bolo mozne buducnost vidiet - muselo by existovat prepojenie medzi tym co bude a sucasnostou. Nezalezi na zrucnosti, hviezdach atd., ide o jednoduchy princip...

 

Minulost sa stala, to co sa stalo sa uz nezmeni, takze existuje len jedna varianta toho co bolo - a to mozeme spoznavat a "vidiet". V beznom chapani existuje nekonecne vela moznosti toho, co bude. Aby niekto videl buducnost, musel by vidiet len tu jednu jedinu variantu toho, co sa stane. To co sa stane ale zavisi na miliardach "malych" udalosti, ktore sa deju vsade na celom svete (aj mimo neho). cize druhou vecou je, ze neexistuje nijaka sloboda konania a rozhodovania, vsetko je len iluzia - pretoze nakoniec sa stane nieco uplne konkretne a presne.

 

Kde je "ulozena" informacia o tom, co sa este nestalo? Ak si nezapalila sviecku, tak z nej este nevyslo svetlo a neexistujuce svetlo nevytvorilo na svete tien.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm.

Vidiet alebo poznat mozes len to, co nejakych sposobom uz teraz existuje.

 

 

Si si istý? Určite teraz niečo NEEXISTUJE? Australopithekovi sa určite nesnívalo, že raz bude vyzerať inak a na presun bude používať auto.

je to strašne otrepaná ezo fráza, ale všetko už JE, len to nevidí každý. Rovnako prepojenie minulosť-prítomnosť-budúcnosť. Plynutie času je v ezoterike menej podstatný element. Postavenie planét v čase vojdenia duše do tela- to je zaujímavejšie, pretože sa môžem dozvedieť do akých "energií" som sa dostala a s čím by som mala rátať vo svojom - pobehovaní po tejto krásnej ale spútavajúcej planete...

 

Kde je "ulozena" informacia o tom, co sa este nestalo? Ak si nezapalila sviecku, tak z nej este nevyslo svetlo a neexistujuce svetlo nevytvorilo na svete tien.

 

no napríklad teraz si ju vložil sem, do tohto príspevku.že cca na 66% zapálim sviečku...a stane sa to. Ja dnes večer vo vani určite budem so zapálenou sviečkou :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aby niekto videl buducnost, musel by vidiet len tu jednu jedinu variantu toho, co sa stane. To co sa stane ale zavisi na miliardach "malych" udalosti, ktore sa deju vsade na celom svete (aj mimo neho). cize druhou vecou je, ze neexistuje nijaka sloboda konania a rozhodovania, vsetko je len iluzia - pretoze nakoniec sa stane nieco uplne konkretne a presne.

 

jedna vec je vidiet to "nieco konkretne a presne", co sa stane

druha vec je vediet ovplyvnit to, kedy to chcem a viem vidiet - to je velmi, velmi tazke

no a po tretie - spojit to s inymi javmi, ludmi, udalostami...

xeno, pochybujem, ze si chcel vidiet prave Janku so svieckou :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

xeno, pochybujem, ze si chcel vidiet prave Janku so svieckou :D

 

:hufi: good, D'Ady :thumbsup: :thumbsup: ale zase celkom istý si byť nemôžeš... :zubiska:

jedna vec je vidiet to "nieco konkretne a presne", co sa stane

druha vec je vediet ovplyvnit to, kedy to chcem a viem vidiet - to je velmi, velmi tazke

no a po tretie - spojit to s inymi javmi, ludmi, udalostami...

 

no, zase sa netvárme že také neexistuje, v krátkodobom horizonte sa to dá. ja napríklad viem celkom presne čo sa stane potom ako dopíšem tento príspevok! pôjdem si zapáliť (cigaretu, nie sviečku :lol: )
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Postavenie planét v čase vojdenia duše do tela (...)

 

A co zavisi od postavenia nejakych skal vo vesmire? :)

Planety su predsa len mrtve kusy skal vo vesmire, rovnako ako moze niekto rozhodit skaly po zahrade a namyslat si, ze od ich postavenia zavisi jeho buducnost.

Tazko cloveku pomoze mrtvy kamen...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bože ľudia,prečo sem píšete také somariny...jose, história astrológie počíta tisíce rokov, keby nebolo astrológie, nemáme astronómiu. no tak premýšľaj, prečo sa tým mŕtvym vesmírnym skalám venuje toľko pozornosti...

 

jedna vec je vidiet to "nieco konkretne a presne", co sa stane

druha vec je vediet ovplyvnit to, kedy to chcem a viem vidiet - to je velmi, velmi tazke

no a po tretie - spojit to s inymi javmi, ludmi, udalostami...

xeno, pochybujem, ze si chcel vidiet prave Janku so svieckou :D

 

zatiaľ tu iba tliachame, a ok, trochu srandy nezaškodí...

predne- čo to znamená vidieť budúcnosť...sahara tu niečo nadhodil, no bolo by dobré, aby si bližšie popísal , čo tým myslíš. Niečo iné je mať spontánnu víziu o budúcnosti, niečo iné vypočítať predikcie pomocou horoskopu . Tiež je možné si budúcnosť modelovať svojou magickou silou, no práve pri tejto činnosti musíme rátať s pôsobením rovnako silnej magickej sily iných ľudí.a niečo iné je veštba- predpoveď budúcich udalostí človekom- médiom, ktoré na túto činnosť používa rozšírené vedomie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niečo iné je mať spontánnu víziu o budúcnosti, niečo iné vypočítať predikcie pomocou horoskopu . Tiež je možné si budúcnosť modelovať svojou magickou silou, no práve pri tejto činnosti musíme rátať s pôsobením rovnako silnej magickej sily iných ľudí.

 

to je zhruba to, co popisujem v bode "po druhé" (teda mimo horoskopu)

pokial vidim, ze sa ma nieco stat, mam dve moznosti - ovplyvnit to svojou vlastnou cinostou, alebo nechat veci plynut tak, ako su predurcene...

ma to ale jeden hacik - predstavme si situaciu: "Idem po ulici a viem, ze este 50 m, zahnem za roh a tam stretnem cloveka XY. Vzhladom na to, ze XY uz 25 rokov zije v Kanade, nikdy nebol v nasom meste a nemame ziadne kontakty, je velmi malo pravdepodobne, ze by sa to mohlo stat."

1. mozem pouzit svoju silu, otocit sa a ist inym smerom -> XY nestretnem

2. nech veci plynut, idem dalej a XY stretnem, akokolvek to bolo nepravdedobne

nuz a tu je ten hacik - co ked je predurcene, ze sa mam otocit ? moje "videnie" buducnosti bolo nedokonale a vlastne stalo sa, co sa malo stat... alebo ma ovplyvnila sila niekoho ineho

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flora,chýba Ti maminka? ocko? dokonalý človek za vodou? no tak to sa rýchle zobuď :smilieee: ustáť svoje skryté sily, ktoré sa praktikovaním duchovných techník prebudia je poriadna makačka. to sa sype jeden koncept života za druhým...je to naopak flóra- buď rada, že títo ľudkovia vešajúci si amulety na krk bez výsledku prišli do cesty...čaká Ťa niečo podobné, tak si ich dobre obzri B) alebo je iná možnosť- použiť empatiu a neodsudzovať, nezosmiešňovať to čomu nerozumieme...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je zhruba to, co popisujem v bode "po druhé" (teda mimo horoskopu)

pokial vidim, ze sa ma nieco stat, mam dve moznosti - ovplyvnit to svojou vlastnou cinostou, alebo nechat veci plynut tak, ako su predurcene...

 

 

no a sme pri najdôležitejšej sile ...celého vesmíru- príťažlivosti. Všade a vo všetkom pôsobí príťažlivosť,nič nie je predurčené. Sme ako hoviadka idúce za otepom sena. :smilieee: Je však možné sa z tejto sily vymaniť- najskôr tým, že si ju uvedomíme,potom preskúmame,začneme používať pre svoje zámery a nakoniec ...nám narastú archanjelske krídla. :smile2: Na to je tu napríklad filozofia, psychológia objavila synchronicitu, ktorá nám dáva informáciu sekundu pred "otočením sa". Vedomý (duchovne prebudený) človek svoje "otočenie sa"nerieši, pretože si slobodne vybral alternatívu tým, že "videl" dôsledky svojho rozhodnutia. človek idúci za otepom sena ich nerieši tiež,ale preto,že na neho pôsobí sila príťažlivosti. Podľa mojich interných prieskumov,sú tu jedinci duchovne prebudení cca na 66%, takže už bude len lepčie :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Týmto vedám vôbec nerozumiem, tak sa nejako extra nesnažím prezentovať tu svoje názory,

ale občas mi nedá nezareagovať ...

 

použiť empatiu a neodsudzovať, nezosmiešňovať to čomu nerozumieme...

 

Janka, ja nemám pocit, že by flora niečo, či niekoho zosmiešňovala.

Napísala IBA svoj názor a myslím, že ak sme na diskusnom fóre, a to na všeobecnom, nie úzko špecializovanom diskusnom fóre, tak má každý nárok svoj názor napísať.

A to nie iba taký názor, ktorý je ... ako ten "náš". :)

To by sme potom neboli na diskusnom fóre, to by sme boli na fóre "pritakávačov". :agree:

 

flora,chýba Ti maminka? ocko? dokonalý človek za vodou? no tak to sa rýchle zobuď

 

Z môjho pohľadu tieto slová o empatii veľa nehovoria ... :neviem:

Dokonca mohli veľmi bolestne "zaťať do živého",

hlavne, ak vôbec nepoznáme súkromie toho druhého.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie posledne prispevky neviem presne co sa riesi, ja len k tomu predtym, o "postaveni planet v case narodenia"

Janka R si vtipna, ze napises "nepiste somariny", pritom pises o astrologii, a to nie je nic ine ako jedna velka somarina ;)

astronomia je cosi uplne ine, podobne akok geologia ci mineralogia, skuma skaly ci helium a pod. vo vesmire, ci nejaky asteroid nenarazi do zeme, alebo kedy bude zatmenie Slnka, a to je vsetko

postavenie planet v case narodenia? co akoze ovplyvni v tvojom zivote ked si sa narodila ako boli porozhadzovane skaly vo vesmire?

preco by tvoju buducnost nemalo ovplvvnit postavenie stromov v lese, ked si sa narodila? radsej ver v Stvoritela, ako v skaly..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Janka môj príspevok vôbec nebol osobne voči tebe, lebo tvoj život vôbec nepoznám. Bol to taký ten môj pohľad na ezoteriku. Možno vôbec nie správny. Ale povedzme si pravdu vo väčšine sú to veci, ktoré sa ťažko dajú nejak rukolapne dokázať. Stále sa bavíme o pocitoch a vnímaní a to má každý iné.

Preto by si tu mala dať priestor a nenavážať sa do ľudí, ktorí majú na to všetko iný pohľad. My, ktorí podľa teba nie sme "prebudení" máme tiež svoj názor a zasa nie je isté, že zlý. Potom by v téme o náboženstvách mohli diskutovať iba veriaci.

Tie prvé vety z tvojho príspevku adresovanom mne to preskočím. Mne stačilo ako si pár príspevkov dozadu napísala saharovi, že sa správa ako somár.

To mi stačilo úplne. Takýto prístup ezoteričky, mňa od ezoteriky zanesie veľmi ale veľmi ďaleko. Necítiť z tohto nič pozitívne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov