Skočiť na obsah

Slovenská futbalová "repre"


tomassi

Odporúčané príspevky

hodiť obrázok nestačí

dobre by bolo prečítať aj nejaký text k tomu obrázku, ten zápas DAC - Slovan bol rozhodne aj o inom: na kvalitnom novom štadióne v šatni hodnej európskych veľkoklubov, kde sa na trávniku hral aj kvalitný futbal...

keď to nevieš prečítať, za euro sa dá kúpiť predplatné

 

https://sport.sme.sk/c/20688290/po-zapase-dunajska-streda-slovan-pacinda-reakcia.html?ref=njct

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Však to. Vypredaný štadión, dobrá atmosféra, veľa ultras fanúšikov... Paráda!

Chcel som len ukázať že aký máme mi maďari fanklub a že ako sa slováci mýlia keď tvrdia že felvidék patrí im...

Dunajská streda mesto na slovensku, štadión na slovensku ale v maďarských farbách s maďarskými nápismi. Juh nikdy nebude patriť vám!

Nech žije DAC! Slovan aj Spartak môžete sa strčiť. DAC HOOLIGANS sárga kék a szívünk!

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dunajská streda mesto na slovensku, štadión na slovensku ale v maďarských farbách s maďarskými nápismi.

Hej, a o tom vieš, že trištvrtina z tych ultras chodia na zapasy z Maďarska (ultras Gyoru)? Že su to Maďari žijuci v Maďarsku a nie Dunajskostredčania? Je zaujimave že na zvyšku štadiona kde sedia stredčania maďarske vlajky nenajdeš. Čim to asi bude? Tak asi na to maju iny nazor, nemysliš?

A vieš aj o tom že už to rieši prokuratura a že už kvôli tomu nejaku desiatku ľudi či viac zatkli, a že to všetko boli občania Maďarska a ani jeden slovensky Maďar z DS? Takže s tymi tvojimi nacionalistickymi kydmi si uplne mimo. To su len vymatene mozgy z Maďarska, čo tu chodia provokovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno už to bolo v správach, fanúšikovanie z toho zápasu už riešia úrady. Ale čo ma prekvapilo že zakazujú aj používanie inej štátnej vlajky na území iného štátu... Som si myslel že zakázané sú len hákove kríže a tomupodobné veci. To akože ma zatknú za americkú zástavu? Veď také sa robilo za totality. Je demokracia a maďarské symboly niesu hákové kríže tak načo to zakazujú?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikto ti nezakazuje pouzivat cudzie statne vlajky. Tie madarske vlajky co tam visia na murikoch, za tie nikto nikoho nahanat nebude. To si zle pochopil, resp. necital znenie toho zakona. 

 

zabezpečiť, aby sa pri domácich podujatiach nepoužívali štátne symboly cudzích štátov alebo ich predchodcov znevažujúcim spôsobom alebo iným spôsobom, ktorým možno podnecovať k narušeniu verejného poriadku alebo ohrozeniu riadneho priebehu podujatia,

 

Tam je podstatna fraza "znevazujucim" sposobom. A vysetruje sa prave to ci k tomu nedoslo (akoze doslo). Ty ked si fanusik nejakeho cudzinca v time a budes mavat nad havou jeho vlajkou, tak to mozes. Ale ked cely sektor skaduje ria, ria, Hungaria a potom urobi choreo s madarskou vlajkou na cely sektor, popritom maju vyvesenu mapu horneho Uhorska, tak tam je asi kazdemu jasne ze to nie je kvoli madarskym hracom v muzstve.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak tam nejakí sú lebo sú to slovenský hráči maďarskej národnosti. Oficiálne je DAC slovenské futbalové mužstvo a keby hrali napr. proti maďarsku medzinárodný zápas hrala by slovenská hymna a malo by sa fandiť slovenskými vlajkami. Áno už chápem. Prehnali to len fanúšikovia ale futbal ako celok bol v poriadku. Takže mávať sa malo podľa poriadku modrožltými farbami ako symbolom klubu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V DAC hraju 2 "original" Maďari. Každopadne to je jedno, dosaď si tam krajinu aku chceš. Vlajkou mavať môžeš, aj maďarskou. Ale nie spôsobom akym to robili oni, že tam popritom vykrikuješ niečo o Felvideku či niečo podobne. To je jasne že to nema nič spoločne s fandenim mužstvu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je ceľkovo už o futbalových hooligans čo by už bola iná téma lebo samotní hooligans sú skupina ktorá má za úkol provokovať, robiť bordel, niekedy využívali aj miestni skinheadi, punkáči a podobné indivíduá futbalové zápasy na vybúrenie sa. Takže to už do témy o hooligans a tu pokračujeme so slovenským futbalom. V najbližších dňoch nás čakajú ešte také lepšie zápasy ako napríklad AS Trenčín - Slovan, Nitra - Spartak Trnava, Tatran Prešov - Spartak Trnava, AS Trenčín - Žilina. Bubny, trúbky, klubové zástavy povolené ale pirotechniku a provokáciu radšej nechať doma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Dnes nezahrali nic moc. Videl som prvy zapas pod Hapalom. Nechapem ze tam dal a nestriedal Bera. Nechapem naco je taky hrac.  Ak to takto Hapal bude pretlacat,pojde asi tak rychlo ako so Sparty.

 

Tu je problem,ze ti hraci niesu zohrati a v podstate nemaju kvalitnych trenerov, nevedia co maju hrat. inak aj sami neviem akou kvalitou ovplyvaju ci co si myslia.

Stara garda je a bola dobra. Ale mladsi medzi nimi mali nastupovat uz pred tromi rokmi, vtedy sa mali ucit - Skriniar od Skrtela. Lobotka j neviem odkoho. Rusnak od kridla,keby Weisko videl ze ma nahradu by aj viac makal. My dnes potrebujem nahradu za Hamsika. Je to Duda? Tam uz dva roky ho mali skusat. To je Kozakov predposraty pruser,aj ako jeho hra. 

---

Tak ako dnes sa trapit budeme este par zapasov. Nemci maju generacnu krizu,  Holandania ju maju uz kolko rokov? Taliani.  Nieje to jednoduche ale ani my sme ju nezvladli. V podstate ani Cesi. U tych narodov s mensim poctom futbalistov to trva dlhsie, co neznamena ,ze nam to ma trvat 7 rokov. Ti hraci by mali makat a ukazovat vysledky od najblizsieho zapasu. Ale problemy maju aj mnoho pocetnejsie a futbalovejsie narody.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Dnes co to pozeram nasi mozu vyhrat. 

 

Nasi vyhravaju 0:1. Ja som futbal nikdy nehral na velkom ihrisku. Ale hral som ho aspon trikrat do tyzdna uz v telocvicni ci na hadzanarsku ihrisku(proste nam ucitel len hodil loptu). Vtriede sme boli asi 12 chlapcov. 8 boli akotaky sportovci. ale dasli tiez chceli hrat. 4 roky sme mali dve druzstva a bili sme sa na ihrisku. Raz vyhrali jedni raz druhy.  Futbalu rozumiem viac,len vdaka synovi. Od kedy on hra. Slovaci su presne take muzstvo ako Revucania kde hra syn. Mladi sikovni ale da sa to. Madari ca mi nezdaju sikovni co ma prakvapuje.

 

Vyhrali 2:1 , nasi su sikovnejsi.  Aspon dnes boli. Nasi mladi budu robit chyby . Kym sa nenaucia hrat. 

 

Trener rozprava ze to bol vznikajuci zapas, podla mna to bol velmi slaby zapas,jedine uspokojenie je,ze vyhrali a potesil ma mlady Bozenik za gol. Oni su mladi zlepsia sa .

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

index.hu:​ "Som starší ako Slovensko – takéto tričko som videl na fanúšikoch v pondelok večer na maďarsko-slovenskom kvalifikačnom zápase, ktoré poukazovalo na to, že Slovensko existuje ako samostatný štát od roku 1993. Aj preto je zarmucujúce, že jedna mladá krajina, polovičného rozmeru, ktorá investuje do futbalu len zlomok financií čo my, zase porazila maďarský výber.

https://hnonline.sk/sport/2003665-reakcie-madarskych-medii-na-porazku-sen-sa-ruca-slovaci-nam-nie-su-sudeni

 

 

A aby ste vedeli kolko oni investuju na futbal - vraj 5% HDP na skolstvo 4,8%. Na obranu okrem USA neda nik viac ako 2ci2,5 percenta. A vraj orban pozera 2,3 zapasy denne.

Je to z dennika sport z 31.07.2019.

 

Je to bizardne - ani neviem co slovo znamena,len tusim. Ale ak toto je pravda tak verim ze do desiatich,dvatsiatich rokov budu majstri sveta. 

 

5% HDP by znamenalo 5 miliard Eur na Slovensku. Anglicky a spanielsky futbal tolko nemaju spolu - prijem za rok. Mozno spolu 5 miliard - vsetci futbalisti v tych dvoch krajinach.

 

Samozrejme to musi byt nezmysel. Ale je tam dalsie cislo,ze dali 1,3miliardy Eura, nie forintov, na postavenie stadionov. To moze byt realne(lebo stadiony maju, ja som si dnes to skontroloval,ci vcera ste videli, V budapesti stavaju narodny,ale aj dalsi 4,5 s kapaitou 15000 a to nieco stoji). Na Slovensku sa dalo na stadiony za to obdobie mozno 200,300 milionov.Ak menej tak polovica,ci stvrtina.  

Mam tam bod a uz nerad potom dopisujem. Ale neda mi. Aj na Slovensku nieco podobne mame.  Podporu vraj Cicmanca z Prievidze ci odkial on je?Tam sme uz naliali tiez cez miliardu a este nieco nalejeme. A v Prievidzi futbal asi ako v Revucej. Alebo kam tie penieze tecu. Aj v okrese Revuca,ci vedla Roznava bolo aspon tolko banikov ako v Prievidzi - len na nich ... bali.banikov.

post-1625-0-60876600-1568138701_thumb.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso, Baník Ostrava. Poznáš? Tí bývali dobrí a mali aj poľských fanúšikov ako má DAC maďarských.

 

Nekukal som ten zápas iba som počul že v Budapešti hrali futbal slovenská repre a maďari vraj vypískali slovenskú hymnu... Neviem či je to pravda, dnes mi to hovorili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja neviem ci hanba. A neviem odkial boli. V nasom sektore a medzi nimi a Slovakmi museli byt fizly. Neviem ci sa otocili chrbtom a ci piskali. Na hymnu. Co tieto stratene existencie tu robia?

 

Je to hanba, ci nieje? Verim,ze drviva vacsina madarov na Slovensku je normalnych teda 80%. Co sa za spolunarodnost aj tu pod dunajom co sa tam dialo asi hanbia, aj keby o tom vedeli vsetci tak 9milionov madarov.

 

zdroj fotky, bola aj na stadione.

https://www.cas.sk/clanok/882142/mozu-sa-hanbit-pred-stadionom-v-budapesti-predavali-taketo-vulgarne-protislovenske-saly/?AT=wgt.category_kategoria-najcitanejsie-24.c.x...B.

post-1625-0-85374200-1568146653.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odkedy je Danko v SNS už to neni ono. Slota bol správny chlap! Jeho názory na sociálov a rómov sa mi lúbili. Ale to je na inú tému. Jasné že v oboch krajinách má 80% ľudí iné starosti ako hranie sa na nacionalistických patriotov. Ale na futbal chodia práve takí tí skinheadi či čo sú to lebo v dnešnej dobe sa už transformovali aj oni. A štadióny sa stali takým ich miestom vybúrenia sa. Zdravé fandenie je to čo vidíte na hokeji. Žiadne bitky, svetlice, nadávky, znehodnotené zástavy... Všetci spolu fandia a bavia sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem kam to strčiť, objavil sa článoček o nehodnom futbalistovi:
 

 

Za slovenskú futbalovú reprezentáciu odohral 12 zápasov, získal dva české tituly, no ľudia si ho navždy budú pamätať ako hráča, ktorý manipuloval zápasy Nitry a Dunajskej Stredy.

Ivan Hodúr (39) je bez futbalu už šesť rokov. Po kritickom období sa pozviechal a splatil dlhy. Pracuje na stavbe a dodávkou roznáša letáky pre obchodný reťazec.

V septembri začína s prednáškami po slovenských kluboch, na ktorých bude súčasným profesionálnym hráčom hovoriť, ako prepadol gamblingu a následnému manipulovaniu zápasov. Aj vďaka tomu verí, že mu to Slovenský futbalový zväz zohľadní a odpustí mu časť trestu a bude sa môcť stať aspoň trénerom.
 

23. septembra o 20.00 bude hosťom diskusie Denníka N, v Novej Cvernovke bude o svojich skúsenostiach hovoriť s Petrom Dedíkom, vedúcim Oddelenia integrity SFZ, a Antonom Siekelom, prezidentom Slovenského olympijského a športového výboru.

Viac informácii nájdete vo facebookovej udalosti, lístky sa dajú zakúpiť tu.

https://dennikn.sk/1575364/reprezentacny-futbalista-hodur-manipuloval-zapasy-teraz-robi-na-stavbe-syn-snad-bude-mat-viac-rozumu/?utm_source=newsletter_weekly&utm_medium=email&utm_campaign=weeklynewsletter_20-9-2019A&utm_content=38202

 

teraz je z neho celebrita?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.facebook.com/projektn.sk/videos/919875261720429/

 

Teraz si to idem pozriet. Nie jeho oslavovat futbalovi nadsenci nebudu. Ale mozu sa poucit aj verejnost. A moze to zlepsit ten futbalovy svet.

 

Mna by zaujimalo ako to vypalilo na tom stredoslovenskom  - BB stretnuti,kde ich fizly brali do autobusu. Aj ked to boli nizsie sutaze, ci aj niekoho doriesili, ci to bola pre media zabavka a pre ten plebs na ten den. Moderator na to sa pozabudol opytat.

 

Hodur ci ma byt celebrita? NIe nema. Ale royprava asi ako to funguje. Boli tam na tom podiu 2 iny jeden asi ovela lepsie postaveny. Vam prisiel uprimnejsi?

 

Vkluboch presadzovanie deti - bohatsich rodicov.  V hokeji. 

 

U nas utocnik nehral dva roky utocnika. Ani to netrenoval,ale ani nehral ako nahradnik. Lebo trener si myslel,ze ho tam potrebuje(tu o korupciu ani neslo,mozno ho chcel si poistit praveho beka,ale utocnikovi tam neslo,leboho to nebavilo - utocnika nehral utok,lebo tam trener mal syna(a dalsi trener dospelych a preyident klubu v utoku mali synov,preto hraval praveho beka,ani nehravallebo hral moj syn),inak bol to asi jediny post kde za zapas vymenil aj 3 hracov, v utoku v podstate na ziadnom mieste taky post nebol,nikdy utocnika neskusil v utoku-aspon zapasy co som videl). Na pravom bekovi tam hraval,len tam ho to nebavilo. Preto aj ked je sikovnejsi ako moj syn nie na tom poste.  Dobre, mozno chcel tam mat trener nejakeho zodpovednejsieho aspon starsieho hraca - nakoniec on  - moj syn tam hral od prveho kola. 

 

A teraz aj moj syn sedava na lavicke(ale to je kvoli tomu akych mame superov - proti polovici budu moct hrat aj o dva roky mladsi - ale tuto sutaz ma hrat on ,nie o dva roky mladsi ak nieje lepsi). Ono je to aj aky trener to je a aku ma predstavu. Minulorocny trener mal sikovnych chalanov,12nast  2006 a 4 2007(po roku len jeden hrac knim pristupil syn,tie tri 07 uz to hrali rok skor),teda dobrych hracov a chcel snimi vyhrat tu sutaz. Co je spravne aj ten trener aj preto nieco spravil. 4dni do tyzdna treningy,aj za lejaku,ale mal v priemere o rok a pol starsie deti ako dnesny trener. Dnes odpadol trening a prestalo prsat o druhej.

 

Som si myslel minuly rok vsetko zle. A pritom minuly rok to bolo asi to najlepsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Neviem ci som tu pisal,ked Slovanisti hrali s Besiktasom pred detmi som velmi fandil Slovanu kvoli detom(aby sa deti tesili). Bol to velmi pozeratelni zapas. A podla mna kvoli tim detom ti hraci to vyhrali. Dnes hraju v brage a uz im prajem aby vyhrali. Ci spravili dobry vysledok.

 

Sami zda ze ti legionari hraju spolocne. Ze si dopraju ,nahraju  hraju ovela lepsie ako pred tromi mesiacmi.

 

Ja som im veril,teraz dali gol na dva na dva. Este nieje koniec.

 

-----------

Este ktomu dalsiemu zapasu co hraju doma s anglicanmi o 19:00 , cital som to v diskusii ze si nevie predstavit keby tam bol plny stadion deti aky by tam bol hluk. Tak sa to moze stat.  Som zvedavy na dalsi zapas a verim ze legionari zahraju este lepsie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol som na zapase sevilla granada. Pre domacich to nebol zaujimavy zapas. preto mi aj niekto dal za 140 euro dve listky do 5rady(perfektny vyhlad,keby hrala valencia uz by som tam asi nesedel, nehovoria o reale ci barce) na hlavnej tribune. Ale v  okoli bolo vela deti. granada dala vitazny gol v poslednej minute. Ja som bol rad(dobry zapas vyhral outsider) - tie deti bolo tam vela dievcat plakali.

 

To sa na Slovane nestane. Ze by deti plakali. Ale z vitaztva(ci dobreho zapasu) sa mozno tesit budu. A ak si ich Slovan ziska neskor nad prehrou aj plakat budu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak sa nieco riesilo a vyriesilo na koniec. 

 

V prípade stíhania rozhodcov a delegátov Stredoslovenského futbalového zväzu za korupciu predložil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na schválenie dohôd o vine a treste.

 

„Prokurátor ÚŠP v trestnej veci týkajúcej sa športovej korupcie, v ktorej bolo stíhaných 14 osôb, rozhodcov a delegátov Stredoslovenského futbalového zväzu, po uzavretí dohôd o vine a treste obvinených s prokurátorom ÚŠP predložil 4. októbra na ŠTS návrh na schválenie dohôd o vine a treste a vydanie odsudzujúceho rozsudku. Ide o šesť futbalových zápasov III., IV. a V. futbalovej ligy Stred, odohratých v apríli až júni 2018,“ konkretizovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová

Podľa jej slov sú podplácajúce osoby stíhané v samostatných veciach, ktoré sú v rôznych štádiách. Niektoré osoby už boli odsúdené, u ďalších prebieha trestné stíhanie.

Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky koncom februára tohto roku skončil prípravné konanie v prípade športovej korupcie, ktorá bola odhalená v júli 2018. Prokurátorovi predložil návrhy na začatie konania o vine a treste u 19 obvinených. V prípade dvoch osôb bol predložený návrh na podanie obžaloby.

Policajná akcia s názvom Delegát v júli 2018 súvisela s rozhodovaním na futbalových zápasoch v pôsobnosti Stredoslovenského futbalového zväzu. Hlavní rozhodcovia, asistenti rozhodcov a delegáti mali na osobných stretnutiach prijímať úplatky 200 až 1000 eur.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vtedy po zásahu v Banskej Bystrici zadržala 20 osôb. Počas minuloročnej júlovej policajnej akcie zasahovalo 70 policajtov z NAKA a zo Strednej odbornej školy Policajného zboru v Pezinku v priestoroch, kde sa uskutočnil seminár futbalových rozhodcov. (tasr)

 

https://dennikn.sk/minuta/1606469/?ref=mpm

 

Kto ma predplateny dennik N mohol by mi dat ten rozhovor s byvalym rozhodcom Filkusom do spravy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov