Skočiť na obsah

Veríte v reinkarnáciu, znovuzrodenie ?


game

Odporúčané príspevky

aj ked by som bol najradsej, pre seba samotneho, aby neexistovala. Teda v mojom pripade.

hm ... podľa všetkého by si o tom nevedel, že žiješ xtý život ...

aj pre teba samotného, v tvojom prípade, ... keby si o tom nevedel, bolo by ti to jedno ... zrejme ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Odpovedí 130
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    31

  • Sniper

    12

  • happysoul

    12

  • RoSo

    6

Zákon zachovania energie vo fyzike hovorí, že v izolovanej fyzikálnej sústave je celková energia nemenná, čiže nie je funkciou času. Inými slovami energia nevzniká a nezaniká, ale sa len premieňa z jednej formy energie na druhú formu energie či na iné formy energií .

 

 

 

 

 

 

Amyslim ze clovek ma v sebe energii az moc aby sa mohol len taq "vypnut"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čiže s toho vyplýva, že reinkarnácia je možná a nieje to len nejaký blud s fantázie. A taktiež som čítal, že ak niekto niečo v živote významné vykonal alebo niečo podobné môže sa to opakovať v tom ďalšom. Einstein už raz zomrel ale možno nie tak celkom :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

alebo sa nestaneme dokonalou bytosťou, nirvána je len sen, túžba po dokonalosti, niečo, čo má ukončiť pechorenie sa po tomto svete ...

nestaneme sa dokonalou bytosťou, len si to odskúšame, z každej strany, formy, postavenia a pohlavia, bolesť, bohatstvo, utrepenie, chudobu, život z každého uhla, duša neumiera, len sa prevteľuje, prechádza tisícročiami a žije stovky životov, stále od začiatku, lebo človek múdrejší nie je ...

hm ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Práve preto,že duša neumiera,a prevteľuje sa,má svoju "pamäť" na naše chyby...prečo by dokonalosť mala byť len túžbou?

Ano,nebude to zž tento "môj" život,ale niečo si z neho predsa len odnesiem do života ďalšieho a skúsim si ho urobiť "lepším"

Hm?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemôžem povedať, že verím, ale nevylučujem túto možnosť, nepredstavujem si ale reinkarnáciu tak klasicky, ako že duša sa po smrti odprostí od tela a od ega a je vložená "niekam inam". Podľa mňa "duša" každého z nás a všetkého okolo nás je súčasťou "duše sveta" (niečo podobné popísal Coelho v Záhire a v Poutníkovi). Keď umriem, umrie aj moja osobnosť, spomienky etc (alebo budú pokračovať v snovej rovine - čisto abstraktnej) a ten kúsok duše sa pripojí k duši sveta v inej forme, alebo sa spojí s iným kúskom, premieša sa a je vdýchnutý inam. Jednoducho podľa mňa je vesmír akási izolovaná sústava v ktorej platí zákon zachovania energie, z čoho logicky vyplýva, že ak predpokladáme, že "duša" je energia, nemôže sa len tak stratiť, môže sa len premeniť. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Paci sa my ako hovorite o reinkarnaci, je to dost zaujmava tema, ja skor neverim v daco take i ked bolo by to pekne ale na druhej strane mavam casto krat aj taky pocit sak sakra tu som uz bol a pritom som tam v zivote este nebol, tak neviem ale zas ak dusa cloveka je nesmrtelna lenze dusa zvierata nie je cize tak ak je reinkarnacia tak bud

1. bud sa zas vratim v dajakom ludskom tele opet

2. dusa zvierata je tiez nesmrtelna

3. je to vsetko iba blbost a netreba sa takym dacim zaoberat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V reinkarnaciu neverim a taktiez ma zaraza postoj niektorych "kvazi" katolikov, ktori na jednej strane tvrdia ze su veriaci (i praktizujuci) a na druhej strane prijimaju do svojho zivota veci ako jasnovidectvo, carovanie , reinkarnaciu, homeopatiu a ine "lakadla"...jedno vylucuje druhe...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V reinkarnaciu neverim a taktiez ma zaraza postoj niektorych "kvazi" katolikov, ...

 

no to tvrdim aj ja ako moze dakto verit v reinkarnaciu a zaroven aj v nebo a peklo????...............DDD nepochopim

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len v pripade reinkarnacie je tu este jedna zaujmava tema prevtelime sa opet do tela cloveka ???? ci budeme dajakym zvieratom ci stromom???

Alebo je to podla zasluh ako sme sa spravali v minulom zivote??

Ze z neba ideme opet do dajakeho cloveka a z pekla do obycajneho zvierata ktore dakto zje za chvilu???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ale nemyslim si ze clovek by mal byt potom rybou alebo pstrosom. Podla mna je to tak, ze clovek do cloveka a zviera alebo hmyz do... svojej skupiny. To by potom nestihali umierat ludia do komarov a hmyzu takehoto svinstva je kopu :lol:.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ale ak by to tak bolo bolo by to zaujimave. A ako by som si chcel pamatat minuly zivot. Dakedy davno v televizii bol taky film tusim Zazraky sa deju ci ako sa to volalo, tam jeden chlapik zomrel ked sa mal ozenit zo zenou svojej dcery ale zomrel tak hned isiel spat ale samozrejme ako dieta, len mu zabudli vymazat spomienky, a tak si pamatal dajake okamziky. Ale nakoniec mu ich vymazali dajakym sposobom a on si mal zobrat nakoniec tu svoju dceru z minuleho zivota haluz to asi by bol paradny harmonicky vztah.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja verim ze sa zase clovek niekde narodi..ale na inom mieste a v uplne inom svete...takze tym padom je niekolko paralelnych svetov pricom kazdy z nich je teraz v inom case..niekde je1.sv vojna..niekde starovek a takto to pokracuje :)) a clovek sa potom ocitne zase v dalsom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.takze tym padom je niekolko paralelnych svetov pricom kazdy z nich je teraz v inom case..niekde je1.sv vojna..niekde starovek a takto to pokracuje :)) a clovek sa potom ocitne zase v dalsom :lol:

 

alebo mozno aj v dobe ladovej ale nie ale tie pararelne svety su az moc fantazijne ale dohovie mozno je to pravda...................... ale ak je vela takychto dimenzi tak mozno pojdem do takej kde uz rozlustili tieto zahady a maju aj na vsetko odpovede.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V reinkarnaciu neverim a taktiez ma zaraza postoj niektorych "kvazi" katolikov, ktori na jednej strane tvrdia ze su veriaci (i praktizujuci) a na druhej strane prijimaju do svojho zivota veci ako jasnovidectvo, carovanie , reinkarnaciu, homeopatiu a ine "lakadla"...jedno vylucuje druhe...

Ronja, prečo by muselo jasnovidectvo, čarovanie alebo homeopatia v kresťanstve vylučovať? V čom si natoľko odporujú? Neodporovala kresťanstvu v minulosti aj Darwinova evolučná teória? Dnes ju už Vatikán uznáva ako niečo, čo je zlučiteľné s Bibliou.

http://www.cas.sk/clanok/89482/vatikan-men...-s-bibliou.html

 

Do kresťanstva sa dostala viera v peklo, východné náboženstvá majú aj vieru v reinkarnáciu, čo je vlastne čosi ako ďalšia šanca... Pri určitom výklade by však ani reinkarnácia nemusela kresťanstvu odporovať...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To Cactales...ach tie nazory samozvanych "kvazi" odbornikov na vyklad Biblie...toto je moj nazor a nikomu ho nevnucujem, takze ziadna polemika nebude...

Vyhladala som par viet zo Stareho zakona, kde sa vyslovene zakazuju urcite praktiky pod hrozbou smrti: kniha Exodus - hlava 22, verš 18, dalej kniha Levitikus - hlava 19, vers 31 a hlava 20, 6.

 

Co sa tyka Darwinovej teorie - samozrejme tych 6 dni nejde brat doslovne, jasne ze tie jednotlive etapy trvali dlhsie. Urcita skupina odbornikov dava za pravdu Biblii v tom, ze svet logicky musel byt stvoreny v tom poradi, ako uvadza Biblia v knihe Genezis jednotlive dni stvorenia, cize najskor svetlo - tma, voda, pevnina (flora), vesmir - hviezdy, a ked boli vytvorene podmienky - mohli prist zvierata a nakoniec ako kral a vladca nad stvorenstvom bol ustanoveny clovek, obdareny rozumom a slobodnou volou...

Dokonaly Boh nemoze tvorit nedokonale stvorenie - ktore sa nasledne musi vylepsovat nejakou mutaciou trvajucou miliony rokov. DNA nepusti. Žaba nema v sebe "informacie" krokodila a takisto sa doteraz nenasiel na podlozenie Darwinovej teorie ziadny medzistupen, medziclanok medzi jednotlivymi druhmi. To ze boli nejake ine zivocichy ako mamuty a velke jastery - ano, prisla klimaticka zmena a vyhynuli, to beriem...ale sorry - ja z opice nie som.

 

Reinkarnacia - vieme o co ide, clovek je nuteny sa vylepsovat neustalou cirkulaciu z tela do tela - do ludskeho, budiž, len nechapem, ako sa moze chciet vylepsit dazdovka na hada, ked nema rozum, len nervovy system? A ked ju zhltne sliepka - ma po vylepsovani..haha...

 

Takto - ak verim, ze ma Ježiš Kristus raz a navždy vykupil svojou smrtou na krizi, potrebujem len uverit a prijat to, ze mam spasu zadarmo, nicim nezasluzenu - darovanu. Svojou smrtou a zmrtvychvstanim mi otvoril branu do neba. Je to jednoduche.

 

Nazor jedneho cloveka z Vatikanu je len jeho sukromny, nie je to vyhlasenie Cirkevnej autority...v minulosti boli aj nehodni papezi (napr. z rodu Borgeovcov), ale nastastie vo svojom "funkcnom obdobi" nestihli narobit vela skody tym, ze by sa snazili akokolvek pozmenit zavazne normy - dogmy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno trošku odbočím od témy, Ronja:

 

skupina odbornikov dava za pravdu Biblii v tom, ze svet logicky musel byt stvoreny v tom poradi, ako uvadza Biblia v knihe Genezis

Akých odborníkov? Veriacich fyzikov, ktorí najčastejšie spochybňujú evolúciu? Ono ten biblický nárys vzniku sveta je tak infantilný, tak obecný a tak pružný, že dovolí akýkoľvek výklad. A na to boli teológovia (tzv. vykladači Písma) vždy experti... ešte nedávno nemala žena dušu, a dieťa v tele matky do 24. týždňa tiež (z toho sa dakedy aj "teologicky" odvodzovali interupcie)...

A vlastne si treba uvedomiť, že starozákonné udalosti a konštrukcie sú veľmi často prebraté od starých Sumerov, Chetitov, Feničanov a sú dokonca poznačené aj polyteizmom.

 

ale sorry - ja z opice nie som.

To ani ja, v tom sa zhodneme. Ale to nikdy netvrdili darwinisti, ale teológovia, ktorí nikdy nepochopili a nechceli pochopit darwinizmus. Evoluční darwinizmus tvrdil a tvrdí a je to podložené dôkazmi, že primáti (vrátane hominoidov) mali spoločného predka. A to je trochu rozdiel. Takže interpretácia, že šimpanz skočil zo stromu apri dopade už bol človek je nesprávna... Bol však jeden teológ, kardinál, jezuita, filozof, biológ a antropológ a paleontológ..., skrátka veľmi vzdelaný a múdry človek, Pierre Teilhard de Chardin, ktorému bolo jasné že kreacionizmus už neobstoji a vyšiel s teóriou evolučného kreacionizmu - hybridná teória, ktorá fúzovala teológiu a vedu. Výsledok bol dosť zlý, vedecka obec ho neakceptovala v tomto bode a Vatikán tiež a po jeho smrti boli zo všetkých knižníc duchovných inštitúcií stiahnuté všetky jeho knihy. V roku 1962 vyhlásilo Sväté ofícium tzv. Monitum, ktoré vystríhalo pred omylmi autora Ľudského fenoménu.

Nesmrteľnú slávu si získal spoluobjavom objavom a systematickým popisom človeka čínskeho (sinanthropus pekiensis) ...

 

A ono mnohí veriaci by veľmi radi zabudli (ak sa im to vôbec dakedy aj dostalo do uší) na slová JP2, ktoré vyslovil v posolstve pre Pontifikálnú akadémiu vied - Evolúcia je viac než hypotéza...http://www.ewtn.com/library/PAPALDOC/JP961022.HTM

 

 

Ono tu by sme asi mali rozlišovať kreacionizmus, evolučný kreacionizmus a evolucionizmus. Kreacionizmus je všetko o úlohe Stvoriteľa (slávna téza "Pán Boh stvoril, aby Liné rozdelil!"), evolučný kreacionizmus by sme asi vysvetili trochu zjednodušene, že na počiatku bol Stvoriteľ a potom to nechal na samovoľný vývoj. Evolucionizmus nepotrebuje Stvoriteľa...vystačí s Big Bangom a prírodnými zákonmi...

 

 

Borgovci mali pre ľudstvo veľký význam. Boli mecéni kultúry, roztočili taliansku renesanciu. Nehodnotil by som ich až tak prísne... Väčší problém mám so zamýšľaným blahorečením Pia XII (vojnový pápež)...

 

K téme... V reinkarnáciu neverím... ale keby to náhodou platilo, tak by som chcel byť v ďalšom živote mojim psom a mať jeho pána... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Urcita skupina odbornikov dava za pravdu Biblii v tom, ze svet logicky musel byt stvoreny v tom poradi, ako uvadza Biblia v knihe Genezis jednotlive dni stvorenia, cize najskor svetlo - tma, voda, pevnina (flora), vesmir - hviezdy, a ked boli vytvorene podmienky - mohli prist zvierata a nakoniec ako kral a vladca nad stvorenstvom bol ustanoveny clovek, obdareny rozumom a slobodnou volou...

toto je trochu opačne nechcem sem miešať kreácie, ale aj ich odborníci najprv nasadili na oblohu hviezdy do už stvoreného vesmíru, tým sa oddelila tma od svetla, a potom mohlo prísť to ostatné ... v biblii je trochu chyba v postupnosti ... nešlo dosť dobre najprv postaviť hrad z piesku až potom priniesť piesok ...

 

hm... človek je všetko, len nie kráľ a vládca ... cíti sa ním byť, hrá sa na korunu stvorenia, má aj akú takú slobodnú vôľu, a v hlave nosí sivú hrču, ktorá občas premýšľa ... zvieratká sa zvyčajne zabíjajú keď sú hladné

človek vycicia človeka v mene zisku, zabíja v mene náboženstva, zničí zdravie v mene toho, aby správne rady mali čo natrieť na chlieb, hypotekárna kríza je dôsledkom chamtivosti, zmar a smrť neznamenajú nič, padne jeden pešiak, nagradí ho ďalší, sused celý život ničí suseda za jednu prevísajúci jabloň, milióny vojakov padajú na frontoch, človek na človeka vymyslel napalm, ničí si pod riťou Zem, zabíja jeden druhého, len pre potešenie, a kňazi k tomu posväcujú kanóny...

 

Takto - ak verim, ze ma Ježiš Kristus raz a navždy vykupil svojou smrtou na krizi, potrebujem len uverit a prijat to, ze mam spasu zadarmo, nicim nezasluzenu - darovanu. Svojou smrtou a zmrtvychvstanim mi otvoril branu do neba. Je to jednoduche.

radšej tú reinakrnáciu - nech si to tá duša skúsi aj z druhej strany, robíme ako šialenci, prichádzame o zdravie, pomaly kontrolujú aj to, kedy človek ide na záchod, potom príde niekto, kto ťa zahluší pre tvoju peňaženku, potom si ktosi zmyslí, že by sa zahral na vojnu, potom nejakí vyznavači inej viery oblečú oranžové šály a idú biť decká, ktoré ich nemajú, potom ničia státisíce hektárov pľúc planéty, lebo zisky ... je jedno, čo budú dýchať tí po nich, potom príde vymytá oturbanovaná hlava a vyhodí do vzduchu bus plný detí, a do zlata a purpuru oblečený kňaz bude kázať o človečenstve a podobenstvách a že všetci ľudia majú byť bratia ... kráľ a vládca ? kdeže

nie sú a nebudú

viera v zaslúžené vykúpenie je aspoň motivačné ... zčasti ... raz skapem, ale možno sa vrátim ako slobodný človek, menej chorý, menej trpiaci, do zdravšieho sveta, kde sa sused bude so mnou rozprávať, aj keď pravidelne parkuje na mojom mieste, kde nemusím ukradomky brať dovolenku, aby som mohla utekať k lekárovi, lebo nemá kto robiť, a človeku to patrične vrchnosť dá najavo ... kde sa nemusím báť, čo si zasa nejaká koruna ľudstva si zmyslí

 

Nazor jedneho cloveka z Vatikanu je len jeho sukromny, nie je to vyhlasenie Cirkevnej autority...v minulosti boli aj nehodni papezi (napr. z rodu Borgeovcov), ale nastastie vo svojom "funkcnom obdobi" nestihli narobit vela skody tym, ze by sa snazili akokolvek pozmenit zavazne normy - dogmy.

Borgia, to len tam pomimo, nie Borge, o celej rodine je známe, že im išlo o moc, a úrad pápeža znamenal moc a bohatstvo, že si úrad kupovali, vtedy to bola bežná praktika, okrem pápeža Borgiu ich bol nehodných ešte dlhý rad ...

 

 

ad názor jedného človeka :

nuž nie tak celkom ... pápež Ján Pavol II. nebol len tak jedným človekom z radu, a on bol ten, ktorý verejne omilostil evolúciu aj pre Vatikán ... v ktorejsi téme tu sme o tom už písali, ale napríklad aj tu je o tom kúsok textu :

Ak pápež Pius XII. v encyklike „Humani generis“ z roku 1950 priznáva evolúcii len punc vedeckej hypotézy, pápež Ján Pavol II.vo svojej známej encyklike „Fides et Ratio“ už hovorí o tom, že táto teória už nie je len vedecká hypotéza, ale vedecký fakt.

jeden článok z mnohých - celá anabáza pojmu evolúcia v kresťanských kruhoch tu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

viera v zaslúžené vykúpenie je aspoň motivačné ... zčasti ... raz skapem, ale možno sa vrátim ako slobodný človek, menej chorý, menej trpiaci, do zdravšieho sveta,

A čo keď sa vrátiš ako žížala, ktorú nejaký buran pristupí??? Nech je to radšej tak, ako je, aj so všetkými chybami, ak nebeský raj, tak na zemi a takoj. Človek má právo užívať si plody a výsledky svojej práce a byť zdravý a nečakať na nejakú neurčitú a ešte aj pochybnú reinkarnáciu v niečo, čo by prípadne ani nechcel...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo sa celkom dobre môže stať ... ako žížale mi to bude vlastne jedno, nebudem sa nad tým trápiť

 

tak som niečo v tom predchádzajúcom živote domrvila ... keď musím trpieť znovu a znovu

možno ma to naučí byť lepším človekom ... hm ?

Človek má právo užívať si plody a výsledky svojej práce a byť zdravý

áno, to právo má
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...Ten "kral a vladca" ma pokracovanie - vieme, o com dalej Biblia hovori - o naslednej neposlusnosti a "vyhnani z raja" - je to vsetko symbolicke, nevieme o co konkretne islo, ale v podstate dedicnym hriechom klesol clovek - nadherna cista bytost obdarena rozumom a slobodnou volou o par levelov nizsie (sorry za vyraz)...cize od tej chvile bol viac nachylny pachat zlo...ktore ho pritahuje ako magnet. Cize pokial niekto hromzi na Boha, ze je zodpovedny za zlo, ktore vlastne kona sam clovek - je to nelogicke...Boh dava dary a neziada ich spat, cize ked cloveku daroval slobodnu volu, velmi riskoval...a vysledky vidime okolo seba....

Co sa tyka chorob - za niektore mozeme, za niektore nie...myslim si, ze psychično ma vplyv na fyzicky stav cloveka...

Pointa - Don´t worry - be happy...tak, ako sa najlepsie v danej situacii da...nelamentovat, ale hrat s tymi kartami, ktore mame... :lol: :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem prečo, ale mne v mytológii imponovali buriči... taký Prometeus - ukradol bohom oheň, aby pomohol ľuďom... Herakles oslobodil Prometea od ukrutnej pomsty bohov (za ten oheň, ale mal toho na rováši viac)... páči sa mi aj neveriaci Tomáš (ten by mal byť patrónom výskumu a vedy - požadoval exaktné dôkazy).

 

Biblický príbeh o vyhnaní z raja sa mi zdá krutý... Ako deti sme viackrát obrali susedovi jabloň aj hrušku... Teraz viem, nebolo to pekné... Sused napokon rezignoval a povedal "Keď chcete, vypýtajte si, dám vám." Nikdy sme si nevypýtali a jeho záhrada stratila pre nás pôvab...

 

Vyhnaním z raja možno štartovala evolúcia, tým že sa začali Adama Eva (a ich potomkovia) hanbiť za svoju nahotu, sa spustil prirodzený a pohlavný výber... skrátka tuto niekde začala láska a začalo to medzi ľuďmi iskriť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...Ten "kral a vladca" ma pokracovanie - vieme, o com dalej Biblia hovori - o naslednej neposlusnosti a "vyhnani z raja" - je to vsetko symbolicke, nevieme o co konkretne islo, ale v podstate dedicnym hriechom klesol clovek - nadherna cista bytost obdarena rozumom a slobodnou volou o par levelov nizsie (sorry za vyraz)...cize od tej chvile bol viac nachylny pachat zlo...ktore ho pritahuje ako magnet. Cize pokial niekto hromzi na Boha, ze je zodpovedny za zlo, ktore vlastne kona sam clovek - je to nelogicke...Boh dava dary a neziada ich spat, cize ked cloveku daroval slobodnu volu, velmi riskoval...a vysledky vidime okolo seba....

Co sa tyka chorob - za niektore mozeme, za niektore nie...myslim si, ze psychično ma vplyv na fyzicky stav cloveka...

Pointa - Don´t worry - be happy...tak, ako sa najlepsie v danej situacii da...nelamentovat, ale hrat s tymi kartami, ktore mame... :lol: :) :)

človek nie je symbolický

ani zlo v človeku, a človek nie je tá nádherná čistá bytosť obdarená rozumom a slobodnou voľou

toto je téma o reinkarnácii, ale je tu zopár poznámok, na ktoré skúsim odpovedať, tak, ako to táto ľudská bytosť cíti ...

 

a jedna poznámka : nie je tu žiadne hromženie na boha, aspoň na celom tomto fóre som neobjavila primitíva, ktorý by niečo také robil ... všetky tieto témy sú o vcelku kľudnej, rozumnej a inteligentnej debate z viacerých hľadísk ... nikto nikomu neberie vieru, nevieru, videnie sveta, nie je zlé si občas vypočuť, ako sa na niečo pozerá ten druhý ...

celý život sa s určitými ľuďmi hádam, že každý človek potrebuje v niečo veriť , ale nech je to viera v čokoľvek, a práve preto, že sme obdarení rozumom a vôľou, nemalo by byť tabu o tom hovoriť

 

kráľ a vládca bol božím pokusom, mimochodom, nejde tam tak o neposlušnosť ani vyhnanie z raja, ani ako symboliku ... východzia premisa je podivná

boh stvoril adama a evu, chcel ich urobiť kráľom a vládcom nad ríšou nevedomých zvierat, ale zakázal im jesť zo stromu poznania ... nemali vedieť, nemali poznať, mali existovať rovnako ako zvieratká, ktoré boli ako pokusy stvorené pred nimi ... zvieratká sa množili, človek z rovnakého materiálu, krvi a kostí, to spravil rovnako ... a človek začal myslieť

prečo bol z toho dedičný hriech ?

 

 

keď ho boh obdaril mozgom a šedými bunkami, zrejme nielen preto, aby mu vyplnil hlavu ... ale aby ich používal

boh stvoril človeka na svoj obraz, vedel, že človek otvorí oči a bude chcieť vedieť, poznať, cítiť ... nemal to byť dedičný hriech. stvoril som ťa a dal som ti rozum, tak ho používaj a rozmýšľaj. bez jedenia zo stromu poznania by sme mohli byť púpavou na lúke či leňochodom obrasteným machom visiacom zo stromu

 

boh niekoľkokrát zmazal svoj produkt ... vedel, že riskoval, napriek tomu vypustil svoj výtvor na tento svet.

 

 

 

btw. že sú choroby psychosomatické, je známe už veľmi veľmi dávno ... bolo to známe už starovekým lekárom ... liečiť telo a zároveň dušu patrilo k ich liečebným metódam ...

 

 

a čo urobíme s najobľúbenejším pápežom, ktorý omilostil napriek svojmu tvrdému konzervativizmu evolúciu, dokonca v encyklike ? : )

 

 

myslím, že sa pomaly vrátime k reinkarnácii a znovuzrodeniu ...

je to akási istota, prekonanie strachu z ničoty a zmaru z premárneného boľavého života ... neodporuje to viere v boha ... len viere v koniec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov