Skočiť na obsah

Veríte v reinkarnáciu, znovuzrodenie ?


game

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 130
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    31

  • Sniper

    12

  • happysoul

    12

  • RoSo

    6

a ty mozes podlozit ze reinkarnacia je vymysel a neexistuje? cim?

 

na tomto svete je vsetko obmedzene tym, ze ludia chcu mat vsetko laboratorne overene, dospiet viackrat k tomu istemu vysledku, len niektore veci sa takto overovat nedaju, to ale neznamena ze neexistuju alebo nemozu byt pravdive

Je ináč zaujímavé že ja veriaci a ty ateista máme presne opačný názor na tieto veci. Ale chcel som o inom... Preberáme tému samovražda, či má samovražda nejaký zmysel. Ja hovorím že nie, pretože tvrdím že každý svoj život žije len raz. Ak niekto reinkarnuje, nehovorím že to nie je možné, ale ja osobne nemám s tým skúsenosti. Možno som sa na tejto planéte narodil už piaty-šiesty krát, možno som bol v minulosti Cézar, alebo Napoleon, ale nepamätám si na to. A keď si na niečo nepamätám tak to nemá zmysel.

Ak by človek, dajme tomu že má dušu, ak by teda duša človeka si pamätala všetko po smrti a narodila sa o pár rokov do inej ľudskej schránky s tým že všetky pamäti a skúsenosti by so sebou preniesla tak by celá vec nadobudla iný rozmer.

Ak sa narodím v alkoholickej rodine, ledva vychodím piatu ľudovú a zamestnám sa akurát tak ako zametač na ulici, narobím si dlhy, začnem drogovať a potom zistím že môj život je len jedno veľké zúfalstvo a samovražda bude riešením tak by som to spravil.

Zabijem sa a možno sa neskôr narodím do lepšej rodiny. Keď sa narodím budem si pamätať predchádzajúci život, budem vedieť kde som urobil chyby a budem sa im snažiť vyhnúť aby som mohol viesť lepší život.

Ale ak si nič nebudem pamätať tak začínam od absolútnej nuly - nový jedinečný život.

Ak raz zomriem, všetko skončí. Ak sa aj raz znovu narodím už to bude bez toho všetkého čo som počas predchádzajúceho života vytvoril.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zit v inom zivote.....hmmmm, pochybujem, mozno ako telo ano, ale dusa, ktora je v mojej sucasnej schranke teraz, isto nie

to by som si snad pamatala...no nie? :lol:

 

takze v reinkarnaciu ci nejake ine zivoty...na taketo blaboly proste neverim....z racionalneho hladiska

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

telo začne svoju konečnú púť pár sekúnd po smrti, začne svoj rozklad a už ho ťažko niečo znovu poskladá ... ako by mohlo "prežiť" reinkarnovať telo do ďalšieho života ?

pri každej viere v reinkarnáciu či znovuzrodenie ide predsa o putovanie vedomia, podvedomia či duše ...

 

mimochodom, o reinkarnácii a znovuzrodení je dosť diskutovaná téma tu ...

 

Axel odpovedal na otázku - prečo nie samovražda v tomto živote ... pretože nevieme, či nejaká reinkarnácia vôbec je, či to nie je len túžba po večnom živote pretavená do viery ... pretože si to nepamätáme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale dusa, ktora je v mojej sucasnej schranke teraz, isto nie

to by som si snad pamatala...no nie? :lol:

Ak raz zomrieš a Pánbožko uzná že si žila dobre a správne, tak ti ponechá spomienky a pôjdeš do raja.

Ale ak usúdi že si bola len napr. obyčajná pobehlica (ber to len ako príklad) tak spomienky ti zmaže, tvoju dušu vloží do nového tela a dostaneš šancu sa v novom živote polepšiť.

Aspoň takto to asi tvrdí katolícka cirkev a už asi ideme trochu moc od témy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak ja len na svoju obhajobu....

 

game...to telo som sa sekla...myslela som telo ako podobu...sucasnu podobu do buduceho zivota.... :lol:

a co sa tyka duse, to som reagovala len na reakciu axela na cizyho ked vravel "Nebodaj si žil už aj iný život? Môžeš to nejako podložiť?"

proste nedokaze to podlozit, takze ja si z toho vyvodzujem dosledky...je to sice strohe, avsak nemam zaujem sa utapat v xy stranovo rozsiahlej literature, ktora ma bude presviedcat o niecom, co nie je dokazatelne...

 

axel...o cirkvi mi tu nehovor....i ked som veriaca, o niektorych veciach si myslim svoje.....

 

end of off topic

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

proste nedokaze to podlozit, takze ja si z toho vyvodzujem dosledky...je to sice strohe, avsak nemam zaujem sa utapat v xy stranovo rozsiahlej literature, ktora ma bude presviedcat o niecom, co nie je dokazatelne...

No a o čom som doteraz hovoril?

Tvrdím že samovraždou môj život ako-taký končí. Čo je po nej to sa už netýka môjho doterajšieho žitia-bytia na tejto planéte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sa uz netyka nielen tvojho zitia, bytia, ale ani tvojej osoby...pretoze ta ako taka neprechadza...podla mna...do dalsieho sveta...myslim tym to, ze by si zil dalsi zivot na zemi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zabijem sa a možno sa neskôr narodím do lepšej rodiny. Keď sa narodím budem si pamätať predchádzajúci život, budem vedieť kde som urobil chyby a budem sa im snažiť vyhnúť aby som mohol viesť lepší život.

nebudes si pamatat predchadzajuci zivot, o tom to je. ale keby si mal zivot ako si pisal s tou piatou ludovou a dalej a spachal by si samovrazdu tak v dalsom zivote by si trpel este viac alebo by si zil v este horsich podmienkach, aby si odcinil to, ze si si ten zivot zobral sam.

 

je napr. teoria, ze ludia ktori sa pokusia o samovrazdu ale nepodari sa im, napr. skocia zlomia si nohy ale nezomru a zomru neskor prirodzenou smrtou tak v dalsom zivote za to budu potrestani tak, ze sa narodia s ochrnutymi nohami ale s ich inou degeneraciou a musia si odzit tento zivot takto aby sa napravili a dosiahli nejakeho druhu ocistenia. a ak si mozes vsimnut medzi vela takymito ludmi ktory sa narodia s nejakou vadou su ludia s obrovskou chutou zit, vacsou ako zdravi jedinci. Oni si ten zivot musia odzit a jedine co dostanu ako pomoc je prave ta chut a vola zit.

 

to je iba jedna z mnohych teorii.

 

 

kazdopadne verim alebo lepsie povedane chcem verit, ze smrtou vsetko nekonci. je tiez trochu obmedzene si mysliet ze vsetko je len racionalne a dokazatelne, takisto sebecke ako tvrdenie, ze sme vo vesmire sami. ani jedno z tohto nemoze nikto dokazat, tak neviem preco by som mal byt skalopovne presvedceny ludmi vytvorenych fyzikalnych obmedzeniach nasho sveta a vsetkeho okolo nas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nebudes si pamatat predchadzajuci zivot, o tom to je.

Tvrdím opak?

 

 

ale keby si mal zivot ako si pisal s tou piatou ludovou a dalej a spachal by si samovrazdu tak v dalsom zivote by si trpel este viac alebo by si zil v este horsich podmienkach, aby si odcinil to, ze si si ten zivot zobral sam.

S tým môžem súhlasiť, ale budem to musieť brať tak ako to je, nič to nemení na to že o svojom minulom živote vedieť nebudem. Mohol som tých životom na tejto planéte žiť aj sto, ale pri súčasnom "stave" je každý "môj" život jedinečný.

 

 

kazdopadne verim alebo lepsie povedane chcem verit, ze smrtou vsetko nekonci. je tiez trochu obmedzene si mysliet ze vsetko je len racionalne a dokazatelne, takisto sebecke ako tvrdenie, ze sme vo vesmire sami. ani jedno z tohto nemoze nikto dokazat, tak neviem preco by som mal byt skalopovne presvedceny a ludmi urcenych fyzikalnyhc obmedzeniach nasho sveta a vsetkeho okolo nas.

My sa zrejme nechápeme, resp. sa vyjadrujem zrejme na tvoje spôsoby nepresne. Ako som vyššie spomínal v minulom živote som mohol byť Cézarom alebo trebárs aj Hitlerom (spáchal samovraždu, takže sme ešte stále pri téme), lenže ja o tom neviem, nepamätám si to. Keď som vtedy zomrel tak z mojej astrálnej pamäte či ako by sme to mohli nazvať bolo všetko vymazané. Sem som sa vrátil ako úplne nový človek.

Ináč predstava že po mojej smrti by som mohol svoje vedomie preniesť nikam inam, znovu sa narodiť a žiť druhý život je veľmi lákavá, myslím že nie iba pre mňa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V mojom " poslednom živote " som žil vo Francúzsku a zomrel som v 1951 roku , t.z. prevtelenie sa uskutocnilo velmi rýchlo - po 3 rokoch , čo dajme tomu prevtelenie do môjho brata musela čakať duša skoro 3000 rokov, jeho prtedchadzajúci život bol v egyptskom bojovníkovi. :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V mojom " poslednom živote " som žil vo Francúzsku a zomrel som v 1951 roku , t.z. prevtelenie sa uskutocnilo velmi rýchlo - po 3 rokoch , čo dajme tomu prevtelenie do môjho brata musela čakať duša skoro 3000 rokov, jeho prtedchadzajúci život bol v egyptskom bojovníkovi. :lol: :)

spontánne som mala chuť napísať, že ja som bola prirodzene egyptská princezná :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nie celkom chápem, prečo druhý Hitler ?

sám hovoríš, že si nevieš predstaviť, že si bol niekým iným ... reinkarnácia... alebo viera v reinkarnáciu má zmysel jeden : nie je to znovuzrodenie tej istej osoby s takým istým osudom a poslaním ...

v tomto tebou spomenutom prípade by mal byť nie druhý Hitler, ale minimum žid kdesi žijúci v kibuci ... alebo arabský samovražedný atentátnik ... druhý Hitler určite nie .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

kiaba2,

 

neviem, čo rozumieš konkrétne ty pod reinkarnáciou ...

ale asi niečo iné, než to, čo reinkarnácia - alebo viera, učenie o reinkarnácii vlastne je ...

to nie je o tom, že sa rozloží telo jedného Hitlera a zrodí sa s tou istou dušou druhý Hitler ...

 

reinkarnáciou sa veľmi zjednodušene dopracovávame do ďalšieho levelu ... duch prežíva, ale napráva chyby predošlých životov ... veľmi zjednodušene.

 

lepšie by bolo trochu si o reinkarnácii čosi prečítať, je toho plný net, stačí aj wikipedia - reinkarnácia pre základnú predstavu, čo reinkarnácia je a čo nie je ...

 

smerovanie k nirváne ... pravdepodobne

keď reinkarnácia teda je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm ... možno sa kiaba v ďalšom živote narodí ako učiteľka slovenčiny ... :lol:

 

 

ano, o tom je vlastne stručne reinkarnácia ... napráva chyby

a prakticky všetci vyrábame chyby v každom svojom živote ... takže dopracovať sa k dokonalosti nie je také jednoduché ... ani tých "svätých" toľko nie je ...

sme omylné tvory, chybujúce a mýliace sa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj ked vo svete je vela nevysvetlitelneho, nejak sa mi nedari v reinkarnaciu verit. Snazil som sa k tomu priblizit vselijakymi cestami, ale sa nepodarilo. Ale nechavam otazku otvorenu, aj ked by som bol najradsej, pre seba samotneho, aby neexistovala. Teda v mojom pripade.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov