Skočiť na obsah

Veríte v reinkarnáciu, znovuzrodenie ?


game

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 130
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    31

  • Sniper

    12

  • happysoul

    12

  • RoSo

    6

Asi si opravdu nerozumíme.Já se striktně vyhýbám různým sloganum vybraným z bible.To že jsem použil termín -láska k bližnímu- pouze vyjadřila jeden slovní obrat, vůbec jsem přitom nemyslel na nějaké náboženství.Mohl jsem klidně použit - člověk člověku anebo láska k druhemu atd. Tak za to se omlouvám.Prostě to vyšlo z hlavy.

Ten poslední odkaz beru.Opravdu nemusíš umírat aby jsi měnila názor.Podstata je v tom aby člověk pochopil ještě za tohoto života o čem to všechno vlastně je. Akurát jsem nadhodil že čím je člověk starší tím více přemýšlí a někdy dokonce i mění názory.

 

:lol:

 

tak ja si teda myslim ze ten druhy zivot musi byt ovela krajsi ako tento co tu zijeme.

urcite je tam dobre este nikto sa od tial nevratil.

ale mne sa paci aj tu a preto tu zostanem co najdlhsie.

:)

 

Jsem tomu rád že máš svůj názor a držím Ti palce

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi si opravdu nerozumíme.Já se striktně vyhýbám různým sloganum vybraným z bible.To že jsem použil termín -láska k bližnímu- pouze vyjadřila jeden slovní obrat, vůbec jsem přitom nemyslel na nějaké náboženství.Mohl jsem klidně použit - člověk člověku anebo láska k druhemu atd. Tak za to se omlouvám.Prostě to vyšlo z hlavy.

hm

či použijeme odkaz z biblie a nazveme to láska k blížnemu, alebo použijem iné slová láska k človeku, láska k druhému, je predsa jedno ...

nejde mi o náboženstvo, ani o bibliu, išlo o príklad toho, že podobné slová o láske sa používajú bežne, sú v náboženských knihách, hovorí sa o nich v sektách, v kostoloch, vo filozofických traktátoch - to je jedno ...

 

podstatné je to, že sú a zostanú to prázdne slová - na papieri, na skle, ostanú trčať vo vzduchu - keď sa nežijú ...

to "nežijú" zasa nechápem v zmysle náboženstva ... použijem namiesto toho iný výraz: keď sa nepraktizujú, keď je človek xenofóbny, egocentrický, sebecký, ... keď nevyžaruje - to niečo ...

 

stále si myslím, že hovorím to isté ako ty ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game: V Biblii sa niekde spomina zaradenie medzi stlpy vo vecnosti a ze dusa cloveka sa uz od tych ostatnych stlpov neoddeli, je tam naznacena reinkarnacia, aspon tak to niektori interpretuju, holt, podrobnu Bibliu ma dnes asi ozaj len malokto....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja to niekde spomínam, že som o tom čítala ... celú bibliu som sa neprinútila prečítať ešte nikdy ...

 

práve preto hovorím, že z biblie sú takmer úplne vymazané zmienky o znovuzrodení ... napriek tomu kresťania aspoň uvažujú nad nejakou formou znovuzrodenia, aj keď v kresťanských spisoch dnes už o tom nie je takmer ani zmienka

 

preto je táto téma ... ako sme na tom my

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

tak nie je ... alebo už nie je

 

napriek tomu množstvo kresťanov verí v reinkarnáciu ... myšlienka na posledný súd a sedenie na obláčikoch či smaženie sa v pekle zrejme nie je dostatočne uspokojivá ani pre veriacich kresťanov ...

nedivím sa tomu ... kresťanmi sú mnohí len na papieri, pretože ich ako nemluvňatá pokrstili a mnohých viera je viac než vlažná ...

a myšlienka na to, že človek je tu raz, chvíľu, ani nestihne porobiť, čo porobiť potreboval, môže byť dosť frustrujúca ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odkial mas informaciu, ze ta zmienka tam "uz nie je"? Dokazal by som toto tvrdenie postavit na druhu stranu barikady s "kreacionizmom". V biblii je pojem znovuzrodenia, ten vsak v ziadnom pripade neznamena reinkarnaciu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak nie je ... alebo už nie je

na toto som reagoval, tvrdenie, ze nejaka informacia v biblii uz nie je, by bolo treba aj dolozit. Inac, v com by sa lisila hodnota tohto vyjadrenia od hodnoty tvrdeni hlasatelov kreacionizmu? :lol:

 

Isty cas som mal na PF v podpise nieco v tomto zmysle : Od tej doby, co ludia prestali verit v Boha, su ochotni uverit comukolvek. Mal by to byt citat Chestertona.

 

Pekna myslienka, vsak? Odmietame Boha, kreacionizmus, sme zhrozeni, comu vsetkemu veria fanaticky veriaci a pritom studujeme horoskopy, astrologiu, numerologiu, zapodievame sa poltergeistami, reinkarnaciou. A samozrejme konspiraciou Biblie a Cirkvi.

 

Nie je to divne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je to divne?

nie je.

je to len hlboko ľudské

rovnaké, ako pohnútka odtrhnúť "jablko" zo stromu poznania

boh nadelil človeku rozum zrejme preto aby myslel - tak ho používa ... a vzápätí to nesmie

človek nie je neomylný, hľadá, nachádza, zíde z cesty tisíckrát, skúša svoje možnosti, uvažuje a premýšľa tým mozgom, s ktorým ho stvoril boh ...

 

 

veriť v reinkarnáciu nie je až také zlé ... človeku dáva sčasti nádej napraviť to, čo v tomto živote pokazil ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veriť v reinkarnáciu nie je až také zlé ... človeku dáva sčasti nádej napraviť to, čo v tomto živote pokazil .

:)

 

To je Tvůj názor anebo pouze fráze.

 

"veriť v reinkarnáciu nie je až také zlé" .. zavání to pochybností a posuzováním .

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"veriť v reinkarnáciu nie je až také zlé" .. zavání to pochybností a posuzováním .

nie, nezávaňa to ničím podobným :lol:

a nie je to ani fráza

je to len vhľadom na neskorú nočnú dobu, keď bola napísaná, jednoduchá odpoveď ... o jednej z možností, o tom, prečo okolo 50 percent kresťanov verí v nejakú formu reinakrnácie ...

pre toto - alebo aj preto, čo som napísala tam vyššie ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Anjeli svetla znova utocia, sledujte obeznu drahu, mozno uvidite UFO :lol: to na margo predchadzajuceho prispevku

 

 

 

prečo okolo 50 percent kresťanov verí v nejakú formu reinakrnácie ...

pretoze su to takzvani krestania

 

Kresťanské cirkvi všetkých vyznaní sú presvedčené, že človek prežije na zemi jeden ľudský život od narodenia (resp. počatia) do smrti a že ho čaká večný život v Božej blízkosti alebo večné zavrhnutie. Táto druhá možnosť pre niektorých z nás znamená definitívne zničenie, pre ostatných je to existencia vo vzdialenosti od Boha. Katolíci, pravoslávni a protestanti sa líšia v tom, ako vidia medzistav medzi smrťou človeka a jeho vzkriesením na konci dejín (očistec, mytarstva ap.).

zdroj

 

Ziadna krestanska cirkev neuci o prevtelovani

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

a ty mozes podlozit ze reinkarnacia je vymysel a neexistuje? cim?

 

na tomto svete je vsetko obmedzene tym, ze ludia chcu mat vsetko laboratorne overene, dospiet viackrat k tomu istemu vysledku, len niektore veci sa takto overovat nedaju, to ale neznamena ze neexistuju alebo nemozu byt pravdive

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov