Skočiť na obsah

Aké je silné vaše heslo?


Sniper

Odporúčané príspevky

Nikto tu z nas zaregistrovanych nestoji za bruteforce. Daleko vacsia pravdepodobnost je, ze niekto sa bude snazit rucne uhadnut tvoje heslo :)

ano? tak skús ručne uhádnuť niekoho heslo. :)

ach bože :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a aj tak by ti to zabralo mrrrrrte casu :)

No však ja viem, IPB dobre enkryptuje heslá. A IPB 2.2 bude v tomto ešte ďalej. :)

Najjednoduchšie by bolo tvoje heslo cez ACP vyresetovať a nastaviť iné (aké by som chcel). A to by trvalo pár sekúnd :lol: ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

omg hesla, uz mi lezu na nervy, v praci pouzivam mrte hesiel, mam na to dokonca soft ktory si pamata hesla, bo ked dlhsie nepouzivam zabudnem + milion privatnych hesiel, raz z toho zmagorim. a samozrejme este aby tie hesla boli aj odolne, uf

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja uz som si zacala vsetky hesla zapisovat

a hlavne co sa tyka veci z anglicka...

lebo prisla som domov a zistila som ze som vsetky privatne hesla co som pouzivala na slovensku,zabudla :lol:

nechcem aby sa to zopakovalo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

tak to mi nieco hovor :lol: ked som kupil notebook, hesla som si nepamatal a samozrejme v spravcovi som ich ulozene nemal a na niektorych strankach po niekolkych chybnych pokusoch blokuju IP. Ale trafil som sa :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Ja mám stredne tažké, to viem aj z hlavy nato netreba stránku. Ale niekedy som používal aj spôsob že si dať tak primitívne heslo že hacker na to ani nepríde lebo by on sám tomu neveril ako môže byť také primitívne. Napríklad 4 nuly :-) A nikto mi tie nicky nehackol. Potom jedna baba si dala svoje heslo krstné meno, a potom iba zdrobneniny svojho mena. 18 ročná baba jej to hackla na tretí pokus :-)) Ak by mi šlo o bezpečné heslo dám také čo si lahko zapamätám ale bolo by dosť nelogické z cudzieho pohľadu. Napríklad by som skombinoval číslo zámku na bicykel zaním by nasledoval môj pinkód z mobilu, za ním ŠPZ nášho auta, a za ním číslo OP... A to by som všetko písal spolu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som si vsimol ze pre mna nieje problem si zapamat ani hesla typu

R56tIo05MdpW

 

staci mi ho par krat pouzit a mam ho v hlave :lol:

a taketo heslo ked mi niekto uhadne, ma u mna tri piva :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj bez zavinacu ci inej srandy je tak silne, ze beznymi metodami ho nezistis...

to ze nejaky sprosty algoritmus ti ho vyhodi slabsie ako nieco kratsie len s zavinacom je uz chyba algoritmu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa chcem opýtať že tie systémové veci rozlišujú aj špeciálne znaky? Lebo napríklad písmeno Ť rozlíši len slovenské PC kódovanie a keď píšeš diakritiku na zahraničný mail už tam vznikali hákybáky. Takisto keď si dáš na fóre nick s diakritikou tak ten nick je zase len hákybáky. Niečo ako v ponuke druhov písmien (kde máš to Arial, Times New Roman) ti niektoré sady nepodporujú znaky. A či to neni ani tam? Ak nie tak všade si dám do hesiel mriežky, zvináče a podobné znaky ktoré napíšeš iba s kombinácou kláves Alt+61 na numerickej atď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikdy som neskúšal diakritiku a ani netestoval.

Do hesla som si nikdy nedával písmena s mäkčeňmi a dĺžňami z dôvodu čo si napísal hore.

 

Všeobecne platí že kombinácia napr. vK@9 by mala byť natoľko silná že hacker heslo neprelomí. Tu ide samozrejme iba o príklad, heslo musí byť podstatne dlhšie, na 4 znaky je pomerne slabé, všeobecne sa odporúča minimálne na 8 znakov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov