Skočiť na obsah

Aké je silné vaše heslo?


Sniper

Odporúčané príspevky

Jedna z veci ktore ten tester neohodnoti je logickost daneho hesla.

 

Moje hesla maju povacsinou pod 7 znakov, ale su divne... neviem si predstavi sposob ako by sa na ne dalo prist (analogia k heslam by bolo mozno "ramkapali"...)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

sranda aky vie byt clovek nedovtipny. ludia priam ulahcuju pracu hackerom, ked si davaju hesla, ktore maju s nimi samymi alebo s ich zaujmami nejaky suvis. :lol:

 

(inak tipujem ze snad okrem Axela a weirda maju aj tu vsetci take hesla :) :) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

(inak tipujem ze snad okrem Axela a weirda maju aj tu vsetci take hesla :) :) )

tipujes zle.

moje 9 miestne kombinovane heslo, ktore so mnou nema absolutne nic spolocne je nezistitelne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

(inak tipujem ze snad okrem Axela a weirda maju aj tu vsetci take hesla :lol: :) )

prave ze nie ak niekto uz je na internete nejaky ten cas uvedomi si ze je dobre mat heslo take na ake nik nepride a co s nim nema suvis a ak sa prihlasuje na fora alebo stranky z ktorych neocakava nejaku serioznu vec tak je lepsie mat email a heslo aj na take pripady.

 

(na taketo ucely pouzivam post mail :))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moje je sice zlte v tom hodnoteni na tej stranke, ale nie je spojitelne so mnou, takze nebolo by az take lahke ho uhadnut len tak z hlavy :)

 

aspon dufam :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

je to blbost. jedina spolahliva odpoved by bola statistickym vyhodnotenim povedzme aspon 100 roznych testov pre jedno heslo. kazdy totiz hadze ine vysledky. moje heslo je teda slabe, stredne a silne zaroven (podla toho, kde si ho dam odmerat :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je blbost...

ja mam zlte, uznavam ze je lahke, ale nikoho len tak nenapadne...

na xat mam cerveny slizik a mam podozrenie ze sme tu aj viaceri s rovnakym heslom :)

 

ale skusal som len zo srandy dat ze "Vladobysavelmialevelmiradprihlasil" a dalo mi to zlte... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hesla ludi su slabe, lebo su determinovane ich osobnou engageovanostou a nie matematicko-statistickymi methodami. ked chcete aby vase hesla boli tucne rymy, ktore nejaky vidlak len tak neda, musite ist na to racionalne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

L.E.G. von Trips

blbost. Ten tester je onicom, naozaj.

vl@D0 je strasne lahke heslo...... 1337 je to prve co zacnem skusat :lol:

 

hesla ludi su slabe, lebo su determinovane ich osobnou engageovanostou

len ludske asociace su nederministicke. Teda, ak clovek spoji dve slova, ktore prenho jasne a automaticky asociovane, tak nikto iny na tu asiociaciu prijst nemusi. Napr. "SCLilithCain" - hotovo, toto je heslo, ktore pochybujem ze niekto rozlusti.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechápete tomu.

 

Nikto za PC nesedí a nekliká do boxu rôzne heslá a verí že trafí na to správne.

Keď si niekto dá heslo washington tak to je zle. Je to ľahké heslo, lebo ide o známe mesto. Ak si niekto dá heslo dolna poruba je presvedčený že to neuhádne nikto, lebo Dolnú Porubu málokto pozná. To je omyl.

 

Softom na zisťovanie hesiel je jedno čo za mesto alebo dedinu je tam zapísané. Pre nich je to len množina znakov. Ak si niekto dá heslo washington tak soft to rozlúšti za chvíľu, lebo kombinuje iba malé písmená abecedy. A keď ich trafí zopár tak už si ich logicky doplní. Lepšie riešenie je niektoré písmená vymeniť, napr. washynkton, ale na to by som sa moc nespoliehal. Preto je dobré niektoré písmená zameniť za veľké, lebo soft potom musí kombinovať medzi malými a veľkými písmenami. Pridajte čísla a už musí kombinovať aj čísla, čo mu pridá značne na čase potrebnom na dekódovanie. A ak mu dáte znaky ako @ alebo ! tak to má ďalšiu kombináciu a môže sa z toho zblázniť.

 

vl@D0 je strasne lahke heslo

je to správna kombinácia, sú tam veľké aj malé písmená, čísla, špeciálne znaky... ale je len 5-miestne - to ho robí relatívne ľahkým. Heslo by malo byť minimálne 8-miestne, skôr 10-miestne.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

volakedy, ked som mal nervy, tak moja tradicna formulacia bola "ja sa na to mozem vysrat". tak som si to aplikoval do hesla (uz ho nepouzivam) a vzniklo J4S4N4T0M0z3mV75r4t ... jednoduche, ucinne a aj vystizne. a chcem vidiet toho magora, co by mi na toto prisiel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... veľké aj malé písmená, čísla, špeciálne znaky... ale je len 5-miestne - to ho robí relatívne ľahkým. Heslo by malo byť minimálne 8-miestne, skôr 10-miestne.

 

J4S4N4T0M0z3mV75r4t ... jednoduche, ucinne a aj vystizne. a chcem vidiet toho magora, co by mi na toto prisiel.

v práci sa denne musím dostať do x rôznych programov, posledné 2 roky sú všetky zaheslované a vyžadujú heslá minimum 8 znakov:

kombináciu veľkých, malých písmen, číslic a znakov,

dokonca sú také, ktoré nemôžu tvoriť zrozumiteľné slovo v slovenčine, angličtine a nemčine, nemôžu mať číselnú postupku, nemôže mať dva po sebe idúce rovnaké písmená či čísla či znaky ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekto dá heslo washington tak soft to rozlúšti za chvíľu

zapojme do toho trosku matematiky :lol:

 

povedzme ze mame heslo, ktore moze mat minimalne 3 znaky, maximalne 10. Skladat sa moze len zo znakov malej latinky.

 

pocet moznych kombinacii je : (26^3)+(26^4)+(26^5)+(26^6)+(26^7)+(26^8)+(26^9)+(26^10) = 146 813 779 478 808.

 

Este stale si myslis, ze je to za chvilku?

 

Nikto tu z nas zaregistrovanych nestoji za bruteforce. Daleko vacsia pravdepodobnost je, ze niekto sa bude snazit rucne uhadnut tvoje heslo :)

 

takze vl@D0 je lahke heslo (ak sa uzivatel vola Vlado), pretoze aj ked ma v sebe specialne znaky, cisla.. a podobne kravinky, je priamo spate s uzivatelom. A sanca ze niekto bude skusmo skusat tvoje heslo je x-krat vyssia, nez ze na teba hodi bruteforce :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze vl@D0 je lahke heslo (ak sa uzivatel vola Vlado), pretoze aj ked ma v sebe specialne znaky, cisla.. a podobne kravinky, je priamo spate s uzivatelom. A sanca ze niekto bude skusmo skusat tvoje heslo je x-krat vyssia, nez ze na teba hodi bruteforce :)

vid aljak :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov