Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

toto som nedávno riešila s cizym, ale čisto v teoretickej rovine, zatiaľ sa nikam nechystám... došla som k záveru, že by mi nerobilo problém opustiť ľudí, čo tu mám (cizyho by som si nabalila so sebou, ovšem :lol: ) a začať niekde inde. S rodinou by som udržiavala kontakty aj naďalej, dnes už nie je problém hockedy pricestovať na návštevu, ak človek chce. Teraz mám väčšinu príbuzných v meste, kde bývam a aj tak sa vídame len raz za čas. Odznova som už začínala viackrát - z tohto pohľadu by mi to nerobilo problémy, hoci nie v inom meste, nebodaj krajine - takže človek nikdy nevie, kým nevyskúša na vlastnej koži.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O takýchto veciach sa občas bavíme s mojou mladou že by sme možno na nejaký čas išli si niekam von zarobiť. Dokončím školu a uvidíme.

Natrvalo by som určite nešiel. Načo? Slovensko nie je tretí svet, sme dynamickou súčasťou momentálne najsilnejšej ekonomiky vo svete a pokým sa nestane fakt nič zlé tak sa možno aj tých normálnych platov dožijeme čo nám Dzurinda a teraz aj Fico sľubujú :lol:

Emigranti by sa dali rozdeliť do dvoch základných skupín. Prvou z nich sú ekonomickí emigranti, ktorí migrujú z Afriky alebo Ázie do západných krajín. Druhá skupina sú tí, ktorí majú plné zuby multikulturalizmu. Bez srandy. Len Nemecko a Británia takto každý rok strácajú zhruba 100 000 obyvateľov, ktorí z vyššie uvedeného dôvodu si hľadajú domov inde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez sme sa bavili s mojim, a nadlho by sme neodisli...

 

mozno je to aj tym, ze obaja sme z Bratislavy, obaja tu mame celu rodinu, kamaratov, oblubene miesta, .... a nie sme nuteni tak ako mnohi boli, stahovat sa mimo bydliska kvoli VS a tak.... tym padom si neviem/e predstavit, ze by sme to vsetko videli raz za 2 mesiace...mozno menej... chceme cestovat, ale domov mat tu...

 

mne by nestacilo pocut rodinu a kamosov jedine cez telefon, skype, icq, a vidiet sa s nou na Vianoce, na Velku noc, a smitec....

 

aby to nevyznievalo, ze stale cucime doma, obaja sme prezili cez pol roka mimo SR, Nemecko/Belgicko, takze nehovorim o niecom, co nepoznam :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Keby som mal tak do 30 r. a bol by som slobodný,tak by som išiel učite.Skúsiť,...a ak by sa mi niekde zapáčilo,aj by som sa niekde usídlil.

Viem to pre to,že ma tak lákalo cestovanie,že som v tom veku /28 r./ zmenil zamestnanie,aby som mohol lobzovať po vtedajšiej republike.Inde sa jaksi nedalo :lol:

Dnes už je to pasé....oceňujem práve to,že sa pohybujem v mne známom prostredí,medzi ľuďmi,ktorých mentalitu poznám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V prípade, že by som mala so sebou net, notebook, by som šla hocikam... teda nie, mojím snom je stále Rusko, i keď nie priamo Moskva či Sankt Peterburg, šla by som niekam na bohom zabudnuté miesto... sama - na tom stále trvám, nechala by som tu všetko a bola by som v kontakte len s tými, s ktorými by som chcela... a začala tam nový život, možno ťažší, ale to by mi neprekážalo... ide o to, že nový...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nejdem nikam, radšej sa snažím vytvoriť si tu také prostredie aké mi vyhovuje, prečo by som si ho mal tvoriť niekde inde ? Podľa mňa je odchod práveže vzdanie sa. Tým samozrejme nechcem nikoho uraziť. Niekto je dobrodruh, chce zažiť nové zážitky, chce vidieť svet, vyskúšať ako mu to pôjde v svetovej konkurencii he he, alebo sa nájdu aj taký, ako tu naznačila arwiel, ktorí chcú začať od znova.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Vedel by som si predstavit zivot v takom Norsku,Svedsku,Svajciarsku,ci Kanade :) Len ktory by som si vybral tazko povedat,co ale povedat viem je vysoka zivotna uroven na svete v tychto statoch :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako s rodinou je to aj nie je to tazke. Je to tazke pre tych rodicov(myslim pre mna - zena zila v anglicku -inak to bude najblizsia s nou debata). A je mi kur...va luto ked mam o tom uvazovat, ked by som nemusel. Neviem ci ja ale strasne vela ludi robi chybu ak zo Slovenska neodidu aspon na chvilku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam niekolko prikladov kamaratov a znamych, ktori odisli (USA, Canada, GB), mysleli, ze snad navzdy a vratili sa, vraveli, ze zo zlatej klietky (alebo aspon striebornej...)

ale tiez iny priklad, kamarata, ktory sa uz z Kanarskych ostrovov vratit nikdy nechce (trochu aj nemoze ;-) )

a mnozstvo kamaratov, ktori odisli po 68, nestazuju si, ale - kto vie, co maju vo vnutri; kedysi nemohli, teraz obcas zajdu na navstevu

 

My sme so zenou planovali odist hned po revolucii, do Kanady, no prave v procese priprav - kde sa vzalo, tu sa vzalo - dieta, takze sme to vzdali. Neviem, ako by to dopadlo, ale skoda toho pokusu...

ale tu som rad, medzi svojimi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Odišli by ste?

Oproti tým, ktorí kedysi v minulosti emigrovali, dnes všetci majú možnosť voľne do cudziny vycestovať,

dokonca tam aj nejakú dobu žiť, či pracovať a kedykoľvek sa beztrestne vrátiť späť ... a to je cenná devíza.

Emigrantom to umožnené nebolo!

 

Prečo to nevyužiť, prečo nevyskúšať ako sa žije vo svete ... tým, že dnes sa všetci, ktorí žijú, či chcú aspoň vyskúšať aký je život v cudzine majú vždy možnosť kedykoľvek sa vrátiť, prečo nezistiť, ako je to na tom "zlatom západe".

 

Všade vo svete žijú ľudia, ktorí našincovi vďačne pomôžu a ako sa na internete viacerí zdôverili, dokonca sú ochotnejší a priateľskejší ako "vlastní", ako rodáci.

Prečo neodísť, prečo to nevyskúšať ... akurát nepopretŕhať všetky nitky s domovom.

Nech vždy ostane možnosť ... môcť a mať sa kam vrátiť.

Až na to, že iné je odísť mladým, slobodným, prípadne bezdetným manželom a niečo úplne iné je odísť rodine s deťmi ... tam už je to naozaj veľmi dobre dôkladne zvážiť.

 

Myslím, že veľká väčšina tých, ktorí "odídu" na "staré kolená" má túžbu vrátiť sa.

Domov, je domov a viacerých to láka späť, ... avšak "vonku" už skúsili iný život a domovina má po čase už trošku "inú príchuť", už to nie sú tie milé kamarátstva z detstva, bezstarostnosť spred viacerých rokov sa tiež vytratila ... a viacerí sa sklamaní, či skôr rozčarovaní vracajú späť do svojich "nových domovov".

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

mať 20, tak aj áno, ale určite nie natrvalo. Skúsiť si to, a vrátiť sa. Vždy som potrebovala nejaké zázemie, a to by som asi ťažko našla dakde na Západe. tam je našinec vždy len privandrovalec. Viem si predstaviť žiť natrvalo akurát tak v ČR, najlepšie v ZL alebo tak dajako, tam to poznám a mám tam rodinu aj kamarátov.

Kedysi po škole som mohla ostať v ZL, ale vtedy som doma mala frajera, ktorý chcel ostať v BA, a tak som sa vrátila domov. S frajerom sme sa aj tak potom rozišli.

Keby som bola ostala tam, tak toho môjho by som aj tak pravdepodobne stretla, vzhľadom na okolnosti a miesto, kde sme sa spoznali, akurát že by sme žili na Morave. on ako remeselník by nemal problém sa tam zamestnať, a ja som mohla celý život robiť v jednej branži, to, čo som pôvodne vyštudovala, a mohla som sa zdokonaľovať a byť dnes už naozaj dobrým odborníkom na to, čo som vyštudovala, nemusela som začínať pokaždé od nuly...ale to je len KEBY. Takže škoda nad tým rozmýšľať a márniť čas.

Tiež si viem predstaviť žiť niekde inde ako v BA v rámci SK.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Hmm v poslednom case na tom premylam viac a viac ist niekam prec. Nejako ma to tu na SK uz nebavi ani po politickej stranke ani po pracovnej a pomaly uz ani po ziadnej stranke.

 

Mam aj teraz moznost ist do IBM Brno. Ale co citam na roznych forach nazory na tu firmu ze to uz nie je ako kedysi a ze uz nikdy vaic by tam neslii, ( a to aj z inych pobociek IBM napr London)  tak mam strach a neistotu. Jedine preco by som to zobral tak je blizkost starsieho braska v Prahe a jeho rodiny a druhy dovod ze dostanem 3x vaic ako dostavam tu almuznu tu v KE. Ale bojim sa ze aby to nakoniec nebolo este horsie ako to je teraz v KE. Aspon podla tych nazorov z for zacinam mat taky pocit.  

Skor zacinam premyslat ist este dalej napr Holandsko, Anglicko, Nemecko pripadne severske krajiny.  A ostat uz tam mozno navzdy mozno iba do dochodku neveim.

Urcite premyslam aj nad tym ako co najlepsie zabezpecit svoju rodniu a hlavne buducnost mojho maleho synatora. A ako vidim co sa deje tu na SK tak stale viac sa presviedcam, ze nechem aby moj syn nadalej vyrastal a potom aj musel pracovat na SK.  Preto premyslam, ze pojdem prec kde by nam mohlo byt lepsie. Hoc aj keby to malo byt iba to CZ.

Nebrzdi ma nic sa proste zobrat a prestahovat. Jedine co mozno tam je tak je deadline kym maly syncek este nechodi do skoly. Potom uz by to fakt bolo takze sa zdvihnut a ist niekam inam.

Sam neveim ako to nakoniec dopadne ale viem, ze na SK uz dlho nevydrzim max este 1 rok mozno 2 ale to uz by bolo aj s nastrbenymi nervami asi. Proste citim ze musim zmenit prostredie. A povedalo mi to uz aj viac znamych ludi co ma poznaju od zakladky, ze do 2-3 rokov mi radia odtial vypadnut lebo tu zblbnem z toho vsetkeho ak berem v potaz moju mamu so sestrou a tie politicke veci a tu aktualnu pracu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Zo slovenska neodídem, a to hlavne pohlavne kvôli ženám, ale už ma nebavia ani tie ženy, možno budem v inej krajine blažený!!!!!!!!! :smile2: :smile2: :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov