Skočiť na obsah

Socializmus /komunizmus/ vs. kapitalizmus


Sniper

Socializmus  

31 členovia hlasovali

  1. 1. Želali by ste si návrat socializmu?

    • Určite áno
    • Skôr áno
    • Je mi to jedno, neviem
      0
    • Skôr nie
    • Určite nie


Odporúčané príspevky

Až ti nejaký grázel prejde decko v dvestovke či ho podreže pre desať eura budeš na tú mieru kriminality pozerať celkom ináč.

Však to sa mohlo stať aj za komunizmu. Teda tie škodovky stovky čo vtedy jazdili asi 200 nevytiahli ale zabiť sa dá aj pri 40. A za komunistov sme tu mali aj oveľa horších vrahov ako máme dnes. Taký Štefan Svitek je "ikonou" zločinu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iamwhite

 

Ale asi si nepochopil čo som napísal. V minulosti tá tvoja gorila zabila toho čo dal tomu príčinu, dajme tomu že tá príčina bola voľba slobody. Bolo to nesprávne, ale určite to bolo niečo iné ako keď ťa dnes tá gorila zabije bez príčiny, len tak.

 

Elfant

 

S tým kopírovaním zavádzaš. Keď sa vyrábalo to video o kódovaných kazetách nebolo ani počuť.

To že nebol von Braun vyhlásený za vojnového zločinca svedči asi o čom ? Si presvedčený o tom že nim nebol ? Dovoľ sa mi zasmiať. A keď si to načrtol, v prvom rade Rusi sa nikdy nehrdili tým že sú najspravodlivejší a najdemokratickejší na svete zato Američania to robia od kedy sa pamätám. Skús ešte dať nejaké meno človeka čo bol v „triede“ von Brauna a pracoval pre Rusov.

A o kopírovaniu by sme tu mohli popísať celé knihy, ja som netvrdil že nebolo a nieje (samozrejme z oboch strán), len som napísal že až taký magori tí Rusi neboli a niesu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Elfant

 

S tým kopírovaním zavádzaš. Keď sa vyrábalo to video o kódovaných kazetách nebolo ani počuť.

To že nebol von Braun vyhlásený za vojnového zločinca svedči asi o čom ? Si presvedčený o tom že nim nebol ? Dovoľ sa mi zasmiať. A keď si to načrtol, v prvom rade Rusi sa nikdy nehrdili tým že sú najspravodlivejší a najdemokratickejší na svete zato Američania to robia od kedy sa pamätám. Skús ešte dať nejaké meno človeka čo bol v „triede“ von Brauna a pracoval pre Rusov.

Sani

 

nikde som netvrdil ze sa to video vyrabalo kvoli kodovanim kazetam a ich kopirovaniu, ale ze jeho obluba pretrvavala nadalej prave kvoli tomuto, ked uz boli na trhu technicky lepsie zariadenia, ktore uz to blokovanie zabudovane mali :lol:

 

To ze nebol vyhlaseny za vojnoveho zlocinca svedci o tom, ze ho nikto ako vojnoveho zlocinca neobzaloval ... o nicom inom :)

Inak samotna wikipedia uvadza o nom

Po dopadu první rakety na Londýn měl von Braun prý pronést větu: „raketa fungovala perfektně, jen přistála na špatné planetě“,[9] ale o tomto bonmotu panují pochybnosti, protože von Braun jako člen nacistické strany musel vědět, k čemu jeho výzkumy povedou a jak budou využity. Na druhou stranu je pravdou, že byl v roce 1944 zatčen Gestapem[10] a obvinění vznesená proti němu byla založena i na jeho údajných projevech nespokojenosti s vojenským zaměřením jeho výzkumů. Jen jeho nenahraditelnost v projektu a přímluva Alberta Speera mu tehdy zřejmě zachránila život.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Wernher_von_Braun

 

A keď si to načrtol, v prvom rade Rusi sa nikdy nehrdili tým že sú najspravodlivejší a najdemokratickejší na svete

Teraz sa schuti zasmejem zas ja :)

 

Skús ešte dať nejaké meno človeka čo bol v „triede“ von Brauna a pracoval pre Rusov.

nedam, lebo Rusi ziadneho takeho nemali, aj Koroljova, ktoremu vdacia za to co dokazali vo vesmirnom vyskume, museli najprv vytiahnut z gulagu, aby mali protivahu k von Braunovi

 

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

 

Sergej Pavlovič Koroljov (rusky: Серге́й Па́влович Королёв) (12. ledna 1907, Žitomir, Ruské impérium, dnes Ukrajina – 14. ledna 1966 Moskva) byl tvůrcem sovětského raketového programu v civilní i vojenské oblasti. Zasloužil se jak o vybudování arzenálu strategických raket, tak o první výrazné úspěchy při dobývání kosmu.

 

 

V letech 1950 až 1960, v období vesmírných závodů mezi USA a SSSR, byl vedoucím konstruktérem sovětského raketového výzkumu. Na rozdíl od svého amerického protějšku, Wernhera von Brauna byla jeho klíčová úloha v sovětském vesmírném programu přísně utajena až do jeho smrti v roce 1966. V období práce na vesmírných projektech byl znám jen pod označením „hlavní projektant“.

 

I když byl vyškolený jako letecký konstruktér, jeho nejsilnější stránkou byly organizační schopnosti a schopnost strategicky plánovat. V roce 1938 se stal obětí stalinských čistek a na 10 let byl odeslán do sibiřského gulagu. Odtamtud byl předčasně propuštěn po 6 letech, na návrh sovětského konstruktéra raketových motorů Valentina Gluška. Po návratu zpět z tábora měl podlomené zdraví, díky svým rozsáhlým zkušenostem se však stal raketovým konstruktérem a klíčovou osobou ve vývoji balistických střel. Po několika letech se stal vedoucím sovětského vesmírného programu.

 

Pod jeho dohledem se uskutečnily rané úspěchy vesmírných programů Sputnik, Vostok, Voschod a rakety R-7. Pod jeho vedením začal, v rámci vesmírných závodů s USA, Sovětský svaz pracovat na pilotovaném letu k Měsíci. Ten se však již v SSSR neuskutečnil, neboť v roce 1966 nečekaně zemřel při chirurgickém zákroku.

 

V roce 1996 bylo jako pocta slavnému konstruktérovi přejmenováno město Kaliningrad (původně Podlipky) v Moskevské oblasti na město Koroljov.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sergej_Koroljov

 

Inak je zaujimavy aj osud ceskeho raketoveho konstruktera, hlavne vo vztahu k najspravodlivejsiemu rezimu na svete ;)

Dost typicke

 

Ludvík Otčenášek (4. srpna 1872 Kříše- 10. srpna 1949 Dražeň) byl český konstruktér a vynálezce, který významně přispěl především k rozvoji raketové techniky.

 

Narodil se na Plzeňsku. Po vystudování střední průmyslové školy v Praze (studoval ji při zaměstnání) založil v roce 1898 mechanickou dílnu pro své pokusy. Mimo jiné zkonstruoval a postavil největší letadlo v Rakousku-Uhersku, první let ale provedl bez jeho vědomí mechanik a po havárii zbyl nepoškozený pouze motor, který byl darován českému letci Čihákovi. Zabýval se vývojem motorů, v roce 1915 předal francouzské rozvědce své plány na raketové torpédo. V roce 1928 se proslavil raketovými pokusy, 2. března 1930 vypustil osm raket do výšky 2000 m. Prováděl se svými raketami několikakilometrové přelety mezi bývalými lomy poblíž řeky Sázavy na Benešovsku.

 

Zkonstruoval člun s reaktivním pohonem a prováděl s ním pokusné plavby na řece Berounce. Poslední jeho konstrukcí byla série pokusů s padákovým systémem, ale dokumentace se nedochovala, v závěru svého života byl pronásledován komunistickým režimem, s nímž odmítl spolupracovat.

 

Více záznamů o jeho činnosti lze nalézt v muzeu raketové techniky v USA, o jeho životě byl natočen výukový film pro střední školy, který obsahuje velké množství dobových materiálů. (byl k shlédnutí v archivu dnes již zrušeného Středoškolského televizního studia při Střední průmyslové škole Na Třebešíně v Praze).

 

V obou světových válkách se zapojil do odboje, za první světové války se zabýval špionáží a realizoval několik odposlechů přímo na telefonním vedení nepřítele. Na jaře 1918 se mu podařilo objevit tajnou vládní telefonní linku spojující Vídeň s Berlínem. Po zbytek války ji odposlouchával a získané informace předával odbojové organizaci Maffie, usilující o zřízení samostatného československého státu. Období druhé světové války prožil v anonymitě, neboť byl již znám svými pokusy s raketami a odmítl se podílet na zbrojním programu Třetí říše, v Praze se zúčastnil bojů ve svých 77 letech.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ludv%C3%ADk_O...n%C3%A1%C5%A1ek
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo sa týka Brauna, Američania neskôr skúmali aj jeho podiel pri zotročovaní vazňov počas výroby rakiet v Peenemünde

Ano, ale pokial viem tak s negativnym vysledkom.

Inak minulost mu pripominala aj americka verejnost cas od casu

 

Als von Braun stetig zu einer Koryphäe der US-amerikanischen Raumfahrt aufstieg, wurde in der Öffentlichkeit und im Fernsehen gelegentlich nach seiner Vergangenheit im Dritten Reich gefragt. Von Braun distanzierte sich dabei stets vom Nationalsozialismus, wies aber auch eine Mitschuld im Zweiten Weltkrieg von sich.

 

Der amerikanische Liedermacher Tom Lehrer widmete ihm einige scharfzüngige Verse, die den Opportunismus von Brauns aufs Korn nahmen [zit. in Eisfeld]:

 

Once the rockets are up,

who cares where they come down,

„That's not my department“,

says Wernher von Braun.

Zu deutsch:

 

Wenn die Raketen erstmal oben sind,

wen schert's, wo sie 'runterkommen,

„Das ist nicht meine Abteilung“,

sagt Wernher von Braun.

http://de.wikipedia.org/wiki/Wernher_von_Braun
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Elfant

 

Si to úplne prevrátil od začiatku. Výrobcom videí bolo úplne jedno či sa kazety kopírujú či nie. V tej dobe ešte neboli tak prepojení na showbiznis ako dnes. Video ktoré by malo niečo také zabudované by bolo u nás nepredajné. To výrobcovia kaziet zaimplementovali do signálu kód ktorý spôsobuje jeho nemožnosť kopírovania a nie opačne a práve to teslacke video malo takú kvalitnú elektroniku ktorá posun modulácie dorovnala a tak umožnila kopírovanie. Daj jedno video ktoré malo zabudované zariadenie proti kopírovaniu a normálne sa u nás predávalo.

 

Neviem čo je ti smiešne, ja som nepočul o tom aby niekde vtrhli Rusi za účelom nastolenia demokracie a slobody. Že si bránili svoje štátne zaujmi napríklad aj u nás je pravda, ale aby pritom vyhlasovali demokraciu a slobodu to počujem prvý krát. Nebudem menovať kde všade si už Američania bránili svoje národne zaujmi je to zbytočné.

 

Ešte raz. Američania vyhlásia niekoho za vojnového zločinca a pritom tento človek je vlastne hlavnou osobnosťou ich raketového pokroku.

To by si tak nas...i na hlavu že ešte aj teraz by smrdeli.

Tiez nemali nejake zabrany vyuzivat vojnovych zlocincov pre svoje ucely, len za podstatne horsich podmienok.

A tu si myslel koho ?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Elfant

 

Si to úplne prevrátil od začiatku. Výrobcom videí bolo úplne jedno či sa kazety kopírujú či nie. V tej dobe ešte neboli tak prepojení na showbiznis ako dnes. Video ktoré by malo niečo také zabudované by bolo u nás nepredajné. To výrobcovia kaziet zaimplementovali do signálu kód ktorý spôsobuje jeho nemožnosť kopírovania a nie opačne a práve to teslacke video malo takú kvalitnú elektroniku ktorá posun modulácie dorovnala a tak umožnila kopírovanie. Daj jedno video ktoré malo zabudované zariadenie proti kopírovaniu a normálne sa u nás predávalo.

este raz a pomaly

obluba teslackeho videa, v neskorsich dobach, ked uz boli na trhu aj ine zahranicne typy, nespocivala v dokonalej alebo lepsej elektronike, ale v tom, ze sa s nim dali kopirovat kodovane kazety

 

v dobe ked bolo uvedene na trh, sa povacsinou zahranicne typy videi dali doviezt jedine z vonku, alebo obcas kupit v Tuzexe

 

nepisem o jeho oblube v case uvedenia do predaja, lebo vtedy to bolo pochopitelne, ale neskor

mimochodom, teslacke video vychadzalo konstrukcne z Grundigu, aj ked presny typ ti nepoviem

 

nejaku dobu som rozmyslal nad tym, k comu prirovnat to, co tvrdis

prisiel som na to, ze je to to iste ako keby si tvrdil, ze kvalitu ceskoslovenskej elektroniky, v tej dobe, potvrdzuje aj to, ze u nas sa vyrabali a predavali radia bez zabudovanej zapadnej normy VKV :lol:

 

 

Neviem čo je ti smiešne, ja som nepočul o tom aby niekde vtrhli Rusi za účelom nastolenia demokracie a slobody. Že si bránili svoje štátne zaujmi napríklad aj u nás je pravda, ale aby pritom vyhlasovali demokraciu a slobodu to počujem prvý krát. Nebudem menovať kde všade si už Američania bránili svoje národne zaujmi je to zbytočné.

napriklad Afganistan

 

Ešte raz. Američania vyhlásia niekoho za vojnového zločinca a pritom tento človek je vlastne hlavnou osobnosťou ich raketového pokroku.

To by si tak nas...i na hlavu že ešte aj teraz by smrdeli.

Takze to bolo vladne spiknutie ? :)

 

A tu si myslel koho ?

Urcitu cast nemeckych raketovych odbornikov, z von Braunovho timu "ukoristili" Rusi, aj s castou nedokoncenych striel V1 a V2

nie vsetci sa stihli vzdat americanom

vyuzili ich pri svojom raketovom programe

pocul si niekedy o nich ?

je velmi pravdepodobne, ze skoncili ako zvycajne a ziaden z nich sa nestal riaditelom sovietskej obdoby NASA

 

BTW zacinam mat pocit, ze posledne prispevky by patrili skor uz do inej temy :)

mozno by nebolo marne to nejako rozdelit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nedalo mi to a trochu som sa pohrabal v tom, ako to bolo s tou nasou kvalitnou elektronikou.

 

Uviedol som mylny udaj v tom, ze teslacke videomagnetofony TESLA AVEX VM 6465 a AVEX-VM 6570HQ boli na baze Grundigu, bol to licencny Philips. Ziadna blokada zleho zapadu a vlastny vyvoj.

 

V tomto svetle saniho tvrdenie:

Ináč s tou elektronikou to bolo asi tak. Opäť zafungovala blokáda a mi sme zaostávali v miniaturizácii. Tam kde taký Sony dal jeden integrovaný obvod mi sme nahádzali desiatky tranzistorov. Zato ale to neznamenalo že to fungovalo horšie. Skôr by som povedal že po elektrickej stránke to išlo kvalitnejšie, slabšiu sme mali väčšinou mechaniku. Teda samozrejme nie v televízoroch. Magnetofóny, vídea odchádzali po mechanickej stránke oproti tuzexovým skôr, to si treba priznať. Na druhej strane tá elektronika bola fakt dobrá. Ešte po revolúcii sa zháňali Teslacke vídea, lebo boli jediné na trhu ktoré dokázali skopírovať zakódovanú kazetu a to práve vďaka elektronike.

vyznieva skor ako chvala zapadnej elektroniky, ako tej nasej :lol:

zial, aj ked sa da povedat, ze sme boli schopni, aj v nasich podmienkach vyrobit kvalitne vyrobky, otazne je ale do akej miery je to zasluha nasich podmienok a holandskeho know how.

 

pre ilustraciu daco zo spomienok pamatnikov:

Na troskách Tesly

 

Rodený Oravec J. Oršuliak stál v roku 1987 pri zrode Avexu. Bol to bratislavský spoločný podnik československej Tesly a holandského Philipsu. Prvá podobná slovenská firma so zahraničnou majetkovou účasťou.

 

Výroba videorekordérov Avex, ktoré podľa neho ešte dodnes v niektorých domácnostiach fungujú, mala úspech doma aj v zahraničí. Dopyt po týchto prístrojoch bol taký veľký, že vo vtedajších Tuzexoch sa dávali úplatky.

 

Trhové hospodárstvo prinieslo na začiatku deväťdesiatych rokov aj priamu konfrontáciu československej a svetovej elektrotechniky. Znamenala okrem iného aj krach bratislavskej Tesly a odstúpenie Holanďanov z Avexu.

http://www.etrend.sk/firmy-a-trhy/firmy/av...ami/125382.html

este by som chcel poznamenat, ze mi nejde o zhadzovanie toho, co bolo u nas dobre, ale o doplnenie niektorych pomylenych tvrdeni :)

 

v pripade nakladnych aut, ako boli Tatry, popripade daco ine, sme boli na tom ozaj dobre, problemom bolo ale planovane hospodarstvo v ramci RVHP. Co z toho, ked sme vedeli daco dobre vyvinut a vyrobit, ked nam to velky brat nakoniec zatrhol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Elfant

 

Najprv tvrdíš že sme vyrábali videa ktoré nemali blokovanie, je to klamstvo lebo také sa bežne ani nevyrábali. Trocha si posurfoval po nete našiel si nejaký článok a teraz zase tvrdíš že to čo sme vyrábali vlastne bolo holandské. Tak ti poviem, vyrábalo sa v koprodukcii a mnoho súčiastok elektroniky bolo teslackých, takže až také jednoznačne že sme len montovali cudzí výrobok to nieje. Podsúvať tu nejakú blokádu je fakt smiešne ak sa jedna o výrobu zábavnej elektroniky. Ináč ak už sme pri tom, koprodukcia so špičkou v elektronike, čo firma Philips vždy bola aj je, svedčí tiež o niečom.

 

Ak sa ti vidí že človek ktorý bol hlavou vývoja Hitlerovej najmodernejšej zbrane mierumilovným človekom nemám k tomu už čo dodať.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Elfant

 

Najprv tvrdíš že sme vyrábali videa ktoré nemali blokovanie, je to klamstvo lebo také sa bežne ani nevyrábali.

Sani, precitaj si este raz co som o tych videach napisal a potom mozeme pokracovat :)

To ze sme vyrabali videa, ktore zvladli blokovane kazety, si uviedol ako prednost ty :lol:

Ak sa ti vidí že človek ktorý bol hlavou vývoja Hitlerovej najmodernejšej zbrane mierumilovným človekom nemám k tomu už čo dodať.

to si vycital konkretne kde ? :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman

 

Už dve storočia riadi svetovú ekonomiku Wall Street a oni určujú kde si kto čo i len prdne.

To je tiež asi tak všetko čo som ti chcel povedať ohľadom tvojej poznámky.

 

Oprava zle som napísal že dve storočia, je to jedno ale dalo by sa aj povedať že druhé tisícročie he he.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zlatý komunizmus:

Za komunistov sa stavali cesty, školy, nemocnice... Každý mal prácu, bolo dobré sociálne zabezpečenie, všetko bolo lacné... Vtedy boli lepšie podmienky pre mladé začínajúce rodiny. Každý si mohol dovoliť byt atď. Ja na tom nevidím nič zlé.

 

Terajší kapitalizmus:

Súkromníci zdierajú ľudí ako sa len dá. Pracujeme za minimálne mzdy a ešte aj zamestnávatelia špekulujú ako by sa dali ukrátiť dane, ako neplatiť do sociálnej poisťovne. V tejto dobe pracujúci človek nemá cenu! Mladý človek ktorý drie za minimálnu mzdu žije od výplaty do výplaty v byte svojich rodičov lebo dneska sú ceny bytov 100 násobne väčšie ako jeho plat. Zdravotníctvo je milióny v mínuse, vlaky sú zastaralé, železnice zadĺžené... TOTO STE CHCELI??? Za toto hlasujete v ankete??? Vám to vyhovuje?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mladý človek ktorý drie za minimálnu mzdu žije od výplaty do výplaty v byte svojich rodičov lebo dneska sú ceny bytov 100 násobne väčšie ako jeho plat.

Ja ta poznam z inych for, a ty si bol lenivy sa hocico naucit a popracovat na sebe. Ci uz islo o pocitace, alebo priblblu anglictinu. Ani prstom si nehol aby si na sebe popracoval. Tak co sa stazujes ze robis za minimalnu mzdu, ked si lenivy? Mlady clovek, ktory ma co ponuknut sa dnes nestrati. Preco by som mal ja trpiet a dotovat tvoj plat? Niesi ani postihnuty, ci uz fyzicky, alebo psychicky, tak nevidim dovod na nejaku solidaritu s tebou. Nemam problem aby z mojho platu isla podpora na ludi, co nemozu. Ale dotovat ludi, co su lenivi na sebe popracovat sa mi hnusi...

 

Ja som este mladsi ako ty, a nerobim za minimalnu mzdu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Derkman

 

Ja Tomáša nepoznám tak dám otázku tebe.

Ak by všetci na sebe pracovali a vyštudovali vysoké školy a vedeli pri tom nie jeden, ale dva cudzie jazyky myslíš že budú pracovať ako trebárs drevorubači v lese, montážnici na linkách pri výrobe nových aut, či ako upratovačky na verejných záchodoch ? Tak ešte brigádnicky počas prázdnin, to ujde, ale ako živobytie to pochybujem.

Už som tu neraz povedal svoj názor ohľadom ohodnotenia práce takže ho nebudem opakovať, ale chcel by som sa toho dožiť aby vysokoškoláci robili takúto prácu a hlavne som zvedavý za koľko, veď to môže robiť hocijaká cvičená opica, ako mi tu už bolo povedané, len neviem prečo to nerobia tie cvičené opice, asi preto že ani oni to za toľko nechcú robiť.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale kto tu hovori o vysokoskolakoch? Zas a znova mi vkladas do ust nieco co som tu nikde nepovedal. Mam xy znamych, mladych, co nevystudovali vysoku skolu, a zarabaju daleko viac ako minimalnu mzdu. Len preto, ze nieco vedia. Bratranec (o par mesiacov starsi odomna) je dislektik, vdaka comu mal problemy so studium uz na zakladke...Po zakladke ho nikde neprijali, len na elektrotechnicku ucnovku. Tam to bol otras, sam povedal ze to vtej skole nema buducnost, a tak po roku zabojoval a podarilo sa mu prejst na geodeticku priemyslovku. Sice takto stratil rok, ale nakoniec ju dostudoval... a hadaj co? Teraz zaraba daleko viac ako je minimalna mzda.

Poznam dalsieho, co montuje kuchynske linky a zaraba viac ako ja... A takto mozem pokracovat donekonecna

 

Tomas (alias Horor na post fore) nie je blby, tomas nie je retardovany, len aboslutne odmieta na sebe popracovat.

Ak niekto robi najnizsiu robotu, tak aku, nez minimalnu mzdu ma poberat?

 

Už som tu neraz povedal svoj názor ohľadom ohodnotenia práce takže ho nebudem opakovať, ale chcel by som sa toho dožiť aby vysokoškoláci robili takúto prácu

Ano, tvoje fantasmagorie ohladom skusenia a ohodnotenia roboty kazdym jednotlivcom som tu uz cital. Aj som sa knim nalezite vyjadril.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež som dal do ankety určite nie.

Ale niektorí sa tu tvária, že je len možnosť že:

Buď na sebe pracuješ a máš spokojný život.

Alebo si lenivý a pracuješ za minimálnu mzdu. (Nakoniec, niektorým to aj vyhovuje)

Ale nie je vždy chybou šikovného keď musí robiť za minimum. Ako Sani povedal, každý nemôže robiť len to čo by chcel a čo vynáša.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K Tomasovi sa vyjadrovat nebudem, je to dost znama postava na slovenskom nete, ale rad by som povedal len tolko, ze poznam dost mladych ludi, ktori sa uplatnili este pred dostudovanim a niektori boli uspesni aj len so strednou skolou.

 

Taktiez sa to tyka aj "odpisovej" generacie (cca 50 rocni). Ktori bolo ochotni a schopni na sebe zapracovat, tak sa uplatnili. Samozrejme bolo podmienkou rec a pocitacova gramotnost.

Ti, ktori rezignovali a povedali si, ze pre nich to uz nie je, teraz spominaju na stare zlate casy.

 

Ale nie je vždy chybou šikovného keď musí robiť za minimum. Ako Sani povedal, každý nemôže robiť len to čo by chcel a čo vynáša.

to je pravda, nie vzdy to vyjde na prvy krat, lenze treba skusat az kym sa to nepodari.

 

Tiez som robil v zamestnani, kde som mal more volneho casu, precital som tam kopu knih, ale som bol za to aj adekvatne plateny.

Prvy krok bol, ze som dal vypoved ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže jednoduchý recept je, pracovať na sebe a dať výpoveď he he.

No už sa teším kedy k tomu dôjde a príde na to čo som napísal, vysokoškoláci budú drevo káľať a záchody umývať. Vlastne nebudú, veď tá práca je tak ohodnotená ako si to zasluhuje, teda ako ľahká a nepotrebná, tak načo ju budú robiť.

 

Pôvodne som o tom nechcel písať, ale depresia zo zlého počasia, sci-fi o uplatnení sa každého kto chce a nevôľa zbytočne dvíhať štatistické čísla samovrážd ma doviedli k napísaniu pár slov....aspoň som to zo seba dostal he he.

Téma v čom som sa mýlil...názory ktoré zmenil čas dostáva iné rozmery.

Nemýlil sa učiteľ ktorý ma pred 40-timi rokmi učil o pravidelnej a nevyhnutnej kríze v kapitalizme. Čo sme za mladi brali ako blbé učiteľove reči a čo nám aktéri nežnej revolúcie taktne zatajili je teraz skutočnosťou. Zato mýlili sa naivní čo verili v 89-tom krásnym slovám o slobode, láske, ba priam raji na zemi. V mraze štrngali kľúčikmi a tešili sa na budúcnosť. A budúcnosť je tu. Stráži ju dvakrát viacej policajtov ako za minulej éry, do zahraničia zase cestujú na dovolenky len prominenti a svoloč tak akurát za prácou odmenenou polovičným platom. Slobodne si pri voľbách vyberáme „menšie zlo“ namiesto správnych ľudí, ktorí sa na kandidátku ani nedostanú. Denná realita ako strach zo straty zamestnania, strach z obyčajnej chrípky ktorá človeka čo len na týždeň vyradí z práce a životná úroveň rovnajúca sa rokom „revolučným“, akosi zastiera slobodu. Živnostníci si poväčšine platia odvody na najnižšej hranici, lebo ledva prežívajú a aby čím menej odviedli štátu. A to nás vraj čakajú ešte horšie časy. Pravdepodobne nebude na dôchodky a tak sa vek do dôchodku bude zvyšovať na takú hranicu že sa ho dožije málo kto.

Ako povedal jeden nemenovaný zabávač a ja som to parafrázoval, „najlepšie by bolo aby nás v ten správny čas niečo zožralo, aby štát nemusel platiť dôchodok a znížili by sa aj výdavky na pohreb“.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dark to tu krasne popisal...kto chce ma moznost na sebe pracovat, kto nechce nech nefnuka...sani nebude kazdy vysokoskolak pretoze nie kazdy na to ma....a od toho su tu take zamestnania ako drevorubac, lebo existuju silni blbi chlapi pre ktorych je taka robota...

a ti co robia jednoduchu manualnu robotu nech sa necuduju ze za pasom dostavaju minimalnu mzdu ked su lahko nahraditelni....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže jednoduchý recept je, pracovať na sebe a dať výpoveď he he.

No už sa teším kedy k tomu dôjde a príde na to čo som napísal, vysokoškoláci budú drevo káľať a záchody umývať. Vlastne nebudú, veď tá práca je tak ohodnotená ako si to zasluhuje, teda ako ľahká a nepotrebná, tak načo ju budú robiť.

Sani, mozes aj sto krat napisat he he, aj tak to nezmenis. Jeden cas som robil ako drevorubac a aj ako predavac vo velkosklade, vobec sa za to nehanbim. Dokonca aj vtedy som zarabal viac ako je priemer ... a v zime som bol na dovolenke v rakuskych Alpach, aj ked nie som prominent.

 

A ze volime mensie zlo ? Za to si mozeme zas len sami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov