Skočiť na obsah

Stavby a architektúra na Slovensku a u susedov


game

Odporúčané príspevky

ehm, ten Prior sa mi takým zvráteným spôsobom páči... ementál v Brne by som v pohode prežila... ale tá sporitelna a čsob sú príšerne preplácané, akoby sa stavitelia snažili do jednej budovy napchať všetko, čo dokážu urobiť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spořitelna mi pripomína zmesku Tutanchamónovej faraónskej pokrývky hlavy so sarkofágom nad černobyľskou jadrovou elektrárňou ...

 

pojišťovnu čím ďalej pozerám, tým viac akožeštýlov objavujem ... každý pes iná ves :)

 

ementál - to je zasa taký ten typ budovy, ktorý by mal byť podľa mňa solitérom ... ako Kaplického plánovaný blob-knižnica, ako hotel Spirit v BA, ten veľmi farebný ... takýmto veciam je lepšie kraľovať osamote ...  :neviem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani o jednej z uvedených stavieb by som nemohla povedať, že sú pre moje oči lahodné, ale ...

... ja som laik, nemám ani architektonické minimum, takže by som nemala spochybňovať návrhy odborníkov!

Skúsila som sa na niektoré "veľdiela" popozerať trošku viac pomocou priateľa googla,

ale ani tak som neostala nejako "oslnená".

 

Brno ... S odretými ušami by som snáď ešte s prižmúrením "všetkých" oči dokázala povedať, že "ementál"OC Letmo v Brne je z tých "ponúknutých" asi najmenej ohyzdná stavba, aj keď ... ak už stavba musela mať oceľový skelet, nebolo možné fasádu aspoň trošku prispôsobiť okoliu? Alebo si odborníci povedali, že TO má byť niečo zvláštne, že TO ničím nemá pripomínať "tragickú minulosť", a tak jej dali takúto zvláštnu vizáž.

 

post-88-0-11774600-1391351910.png

 

post-88-0-83834200-1391351914.png

http://brno.idnes.cz/na-co-se-tesit-v-pristim-roce-dgz-/brno-zpravy.aspx?c=A121221_135049_brno-zpravy_bor

 

Česká sporitelna Jindřichův Hradec ... nám sa stava páčiť nemusí , ale čo tí, ktorí v tej pôvodnej nízkej zástavbe mali svoje bydlisko, možno svoje rodisko, tí môžu iba roniť horké slzy ... a ja ani neviem, či to budú slzy horkosti, zlosti, či ľútosti ... vidieť "to veľdielo", stavbu akoby vo "väzenskom mundúre" ... aspoň teda to bolo prvé čo mi napadlo keď som tú fasádu videla, miesto niečoho, k čomu oni mali citový vzťah!

hmm ... postaviť takéto niečo v ochrannom pásme pamiatkovej zóny to nie len "trošku" silné kafé. Tu sa teda architekti "pořádně vyřádili".

 

post-88-0-08710500-1391351941.jpg

 

post-88-0-72272300-1391351948.jpg

https://www.google.sk/search?q=%C4%8Cesk%C3%A1+sporitelna+Jind%C5%99ich%C5%AFv+Hradec&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=bjruUrLVKobUtQbujYHoDw&ved=0CAgQ_AUoAg&biw=1163&bih=682

 

ČSOB Pardubice ... toto je tiež iba des a hrôza, aj keď ... ak už tej banke nič nepomôže, tak snáď aspoň trošku milosrdnejší pohľad, ktorý aspoň časť tej "hrôzy" zakrýva. Vyzerá to, akoby ČSOB navrhovalo niekoľko architektov a každý si presadil ten "svoj kúsok", výsledkom čoho je niečo ako "všehochuť", ale určite nie oku lahodiaca!

 

post-88-0-96786600-1391351971.png

https://www.google.sk/search?q=%C4%8CSOB+Pardubice&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=njruUtHLO8GWtQaGzIAg&ved=0CAgQ_AUoAg&biw=1163&bih=682

_______________________________

 

Čože, my problém nemáme ... pozrieme sa, možno sa pousmejeme, možno podivíme, možno na architektov aj trošku ponadávame, ale časom, keď nám zrak "padne" na niečo iné na všetko veľmi rýchlo zabudneme. Čo však všetci tí, ktorí v týchto mestách žijú; ktorí denne chodia okolo, musia sa na tie monštrá pozerať a veľmi dobre vedia, že tak skoro /ak vôbec/ sa nápravy nedočkajú ...

 

Na druhej strane, ani všetky stavby z dávnej minulosti neboli v čase svojho vzniku prijímané ako krásne,

či dokonca aspoň pekné.

Za všetky napríklad Eiffelova veža v čase vzniku pobúrila väčšinu obyvateľov Paríža,  

mali ju za "škvrnu" mesta a dnes je to láskyplne aj pre nich "Železná dáma".

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Neviem, či pri voľbe "čo si postavíme" rozhodujú peniaze, návrh architekta, vkus majiteľa a jeho snaha byť za každú cenu iný ako sú ostatní a dá si postaviť "chalúpku" v zmysle hesla "my na to máme!", ale je pravda, že všade sa nejaké "veľdiela" dajú nájsť. Problémom je, že nie vždy je možné takýto skvost ukryť za dostatočne vysokým a nepriehľadným oplotením, aby sa majiteľ mohol tou "krásou" kochať iba v úzkom rodinnom kruhu, ale skoro vždy je vystavený na obdiv všetkým, ktorí prechádzajú okolo. A ak má tento "klenot" smolu a je postavený na vŕšku, tak ho môžu "obdivovať" aj tí, ktorým padne do oka už z diaľky a ani im nie je potrebné túto krásu prísť obdivovať zblízka ...

Kto vie, čo sa o týchto "výnimočných" stavbách bude hovoriť o takých tridsať rokov.

Budú otvárať oči nad vkusom majiteľa, alebo si budú "podávať" architekta?
 

Kdy a jak se uhnízdilo v Čechách podnikatelské baroko, naše obdoba amerických McMansions?
U nás tenhle typ bydlení přišel po pádu železné opony. Lidé měli najednou možnost odlišit se od šedi, která tu panovala čtyřicet let. Měli možnost cestovat, vydělat více peněz, poznávat nové věci. Návštěvy v sousedním Rakousku a Německu je přesvědčily, že bydlet se dá "na úrovni". Frustrace z panelákového bydlení a ze staveb lidové nearchitektury se projevila tím, že si začali masivně budovat nová reprezentativnější sídla. A nejlépe hned, co největší a co nejvíc barevné. Na to, že jsme si tu vytvořili vizuální i životní bordel, jsme přišli až později.

 

Co se s českým podnikatelským barokem bude dít dál?
Myslím, že ty baráky hodně rychle zestárnou. Pozlátková nearchitektura je stejně pomíjivá jako peníze, které ji zaplatily. Na něco si jenom hraje, to se dříve nebo později stejně samo přizná nebo prozradí. Domy jsou šeredné, moc velké, náročné na údržbu, staví se na vesnicích, kam nepatří nebo na předměstích, kde není infrastruktura. Je možné, že tu budeme mít spoustu opuštěných domů i ulic, skutečná města a domy duchů.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/bydleni-v-satelitu-0n9-/architektura.aspx?c=A140507_143143_architektura_web

 

post-88-0-83288800-1399557814.png

 

post-88-0-91034700-1399557825.jpg

 

post-88-0-84467800-1399557835.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Včera sme prechádzali okolo zrekonštruovaného domu v Sampore, ktorý nebolo možné prehliadnuť.

V prvom momente, aspoň z diaľky to vyzeralo, ako keby rekonštrukcia ešte iba prebiehala,

ale pri pohľade zblízka to bolo niečo neskutočné, niečo nezabudnuteľné ...

Susedný dom je upravený v podstate normálne, ale sokel oplotenia je znakom,

že buď sa jedná o rodinné vzťahy, rovnakého architekta, alebo toho istého "umelca".

Obrázok je našťastie k majiteľovi trošku milosrdný, pretože v skutočnosti to bolo naozaj niečo nevídané!

 

 

post-88-0-82075400-1402038324.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už pár rokov sa pokúšame odfotiť jeden domeček v Šali.  on je už viacmenej hotový, ale každý rok tam čosi pribudne.

odfotiť to veľmi nejde, je to na frekventovanej ulici, tesne vedľa chodníka, a furt sa tam motajú aj ľudia ... ale raz bude ...

dnes sa podarilo len tak narýchlo z auta, trochu z toho je vidieť  ... ale v skutočnosti je to "kamenný" dom.

celý obložený kameňom. ako prvé sa pri chodníku objavili štyri stĺpy, celé obložené rovnakým kameňom.

potom sa na stĺpoch objavili levy. na každom jeden.
potom sa objavil medzi stĺpmi kovaný plot a kovaná filigránska brána.
malý dvorček medzi plotom a domom bol celý vydláždený rovnakým kameňom, ako dom a stĺpy.
a potom sa začali objavovať v predzáhradke divy - v rohu je malý holandský mlyn, na kamennom kopčeku, napríklad.

uprostred je niečo ako kamenná fontána

a kameň domu aj predzáhradky aj stĺpov začal obrastať brečtanom

to všetko je záležitosť niekoľkých rokov
to sa nedá moc dobre popísať, to treba vidieť. to zarastanie brečtanom /či paviničom/ tomu domu pomáha.

 

skúšame fotiť naďalej, zatiaľ tá málo vydarená fotka z auta - ale jeden levík a ukážka kompletného kamenného obkladu tam je ...

 

post-3-0-42244700-1402171205.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

Provensálsky štýl na český spôsob ...

... aj keď pán domu /a určite aj investor/ so stavbou a možno aj so zariadením interiéru pôvodne súhlasil,

kto vie, či sa teraz v tom prečačkanom a "prekvietkovanom" dome cíti naozaj pohodlne a príjemne.
 

"Mnoho lidí dnes dává přednost neosobnímu stylu fastfoodů před jižní pohodou a ležérností. Neumějí v nich žít. Teplo, venkov, útulnost, to jsou podle mého názoru velmi důležité atributy příjemného bydlení i stylu života," tvrdí majitelka.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/rodinny-dum-ve-stylu-provence-dkx-/dum_osobnosti.aspx?c=A140922_232557_dum_osobnosti_rez

 

post-88-0-60732200-1411898652.png

 

post-88-0-29150600-1411898662.png

https://www.google.com/search?q=provence+house&client=firefox-a&hs=KLs&rls=org.mozilla:sk:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=0donVMiFEobW7Qaxs4GwDw&ved=0CCYQsAQ&biw=1157&bih=720

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

tento skvost som našla náhodou pri putovaní po stavbách v našich luhoch a hájoch ... skutočný skvost.

 

predpokladám, že si niekto ešte spomenie aspoň na názov seriálu " Chalupáři " z r. 1975.

aby som pravdu povedala, priveľa si z neho nepamätám, viem, že bol úspešný, že tam hral nejaký orchestrión ... ale mám  pocit, že si to matne pamätám z niektorého z opakovaní v tv.

seriál je dodnes jeden z klenotov českej tvorby Chalupáři

dva obrázky:

hlavný hrdina seriálu, chalupa, r. 1974, keď sa seriál začal nakrúcať  ... a stav po veleúspešnej citlivej prestavbe, fotený niekedy po roku 2010:

 

post-3-0-57623600-1413468825.jpg

post-3-0-00478400-1413468823.jpg

:doh: mali by ich biť. vážne. :nuncaky:

 

http://bydleni.idnes.cz/foto.aspx?r=dum_osobnosti&c=A140621_2075651_dum_osobnosti_web&foto=WEB54153b_1404Chalupa_ve_vesnici_Visnova_u_Pri.jpg

okoun.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak, tak, pravdu díš, dcero...

 

ale este ine ma zaujalo, ked som pozrel tie fotky k clanku:

 

Višňová na Příbramsku si 21. června připomněla 40 let od vzniku televizního seriálu Chalupáři, který se zde natáčel. Starosta nechal u památných seriálových míst instalovat informační tabule.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Česko: jeden z ambicióznych novopseudobarokových podnikateľských počinov, ktoré zostali a zastali na celé roky v načatom a nedokončenom stave ... staviteľovi sa zjavne niečo minulo :

peniaze alebo čas alebo život ... :hmmm:

baráčik sa predáva už roky v českých Světicích, pôvodná cena bola vyše 7 melónov /Kč/, už zľavili pol ... už len 6,5 mega, to je zadarmo - podložiť výbušninou a začať nanovo.

 

post-3-0-13443800-1417624884.jpg

 

zdroj tej nešťastnej ružovej novobarokovej paródie : http://www.rkevropa.cz/reality/prodej-rozestaveneho-rd-566-m2-svetice-bazen-terasa-20964

tam sú aj výživnejšie fotky z interiéru ...

 

 

edit. 24.3.2015:

dom stále nie je predaný, cena už nie je uvedená vôbec /resp. pro forma 10 Kč / , priložená je v linku hypotečná kalkulačka ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

pre zmenu jeden kúzelný dom ... na prvý pohľad očarí, samozrejme toho, komu neprekáža, že to nie je samá línia a sklo a kov ...

má síce vežičky a arkiere a kdečo, čo ten ružový neborák tu vyššie ... ale má niečo navyše, čo priam kričalo vo vyhľadávači spomedzi stoviek ostatných fotiek víl na predaj už len tou jednoduchou, úplne inou predzáhradkou a atmosférou

 

až potom som si prečítala, že je postavený podľa feng šui a 5 elementov, nemyslím, že feng šui pôsobí aj cez fotku ... tá vila je jednoducho pekná a príjemná sama osebe.

nie je historická, ale dýcha tak : )  ... ťahá sa dozadu, veľmi triezvo, nenačinčaná, do krásnej záhrady ... vidím tam aj pár vecí, ktoré by tam pre mňa nemuseli byť / hlavne stavebné prvky v interiéri /, ale stavba na mňa pôsobí dobre. 

mať zbytočných 17 melónov Kč ... :)

 

post-3-0-32586000-1427215768.jpg

 

rodinný dům Senohraby - pod odkazom sú ďalšie fotky ... http://www.vystavbarodinnychdomu.g6.cz/dum-senohraby/  :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

a jeden masaker ... miesto: Ostrava - Zábřeh

na google je ešte ulica, keď ten chudák dom bol taký bežne bežový a v ulici ani medzi činžiakmi ničím nevynikal, len zapadol do ulice

https://www.google.cz/maps/place/Na+Niv%C3%A1ch,+700+30+Ostrava-Ostrava-jih/@49.809433,18.234786,3a,75y,4.4h,75.11t/data=!3m7!1e1!3m5!1sZmTVf33iXlb3-NrN9F6dEQ!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DZmTVf33iXlb3-NrN9F6dEQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D100%26h%3D80%26yaw%3D209.71754%26pitch%3D0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x4713e483a4318b4f:0x1887ba0fb490d97d

 

potom prišli kolotoče ... teda neviem, čo prišlo, ale dopadlo to takto:

 

post-3-0-71017600-1436363386_thumb.jpg

 

http://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/ostrava-zabreh-na-nivach/184578140#img=0&fullscreen=false

ten chudák dom si to odniesol komplet, zvonku aj znútra.

 

dom sa predáva na exekučný príkaz na predaj  nehnuteľnosti

 

sú dve možnosti: buď to kúpi niekto, kto má rovnaký vkus, alebo niekto za nejakú zostatkovú či hodne nízku cenu, a zbytok investuje do odvozu smetí a nábytku na skládku, a kompletného oškrabania všetkých štukov a farieb a balustrád až na pôvodnú tehlu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Smerák Mojmír Mamojka stavia pri Senci ranč. Už ho má skoro hotový, posledné úpravy by mali skončiť v septembri ...

O pár metrov má postavený luxusný domček s dvomi vežičkami aj jeho syn - Mojmír Mamojka mladší. 35-ročný syn je tiež vysokoškolský učiteľ. Vyberavý vkus má aj on, pohľad na jeho dom to dosvedčí.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/100535/1492555/Smerak-Mamojka-dokoncuje-luxusny-ranc--Mam-tam-sliepky--holubov-a-kone--sou-pre-deti

 

Domček s dvoma vežičkami MM mladšieho

post-88-0-00068400-1440857283.png

 

Na ktorej škole to MM mladší študoval, že má taký vytríbený vkus, ktorý "prezrádza" jeho "chalúpka"?! :hmmm:

... alebo je to iba "vyberavý" vkus novinára, ktorý zrazil opätky pred "smerákom" MM starším? :)

Aj pri tomto "luxusnom domčeku" platí ... menej je niekdy viac.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

och ... to sú rodinné kúrie typu ja som mamojka, kto je viac? ... a ja som si myslela, že toto skončilo divokými privatizáciami v deväťdesiatych rokoch ... :doh:

 

 

ale mám taký pocit, že novinár či pisateľ či kto to písal ten článoček, myslí ten "vyberavý vkus" mamojkovcov pekne ironicky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

jeden nepredajný domček z východného Slovenska ... v ponuke na predaj je pekne dávno, akosi ... podivuhodné, ale nevedia ho  predať ... ktovie prečo -_-

 

tento novátorský unikát sa nachádza vraj v obci Vyšné Opátske, ulica Zemplínska, neďaleko Košíc.

dnu je to celkom bežný dom, stavané kachle a drevené parkety a bežne kdečo, čo človek v takom dome predpokladá, tam je.

 

zvonku úbohý dom a oči susedov dostali zabrať ... trochu vyzerá, akoby bol práve vyšiel mierne pochrámaný po páde eskadróny dronov, či malého lietadla :smile2:

že prečo bolo tomu domu tak ublížené, asi tuší len staviteľ. veľmi optimisticky ho realitky ponúkajú ako "atypický dom na výbornom mieste" ...

cena:  200 000  (EUR) :)

 

post-3-0-52202200-1451476151.jpg

post-3-0-99841300-1451476152.jpg      post-3-0-40710400-1451476154.jpg

 

http://reality69.sk/nehnutelnost/695319/opatske-zemplinska-atypicky-rodinny-dom-na-vybornom-mieste.htm

http://www.extra.cz/nejsilenejsi-dum-na-slovensku-je-stale-na-prodej-hadejte-za-kolik

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysne Opatske nie je obec nedaleko Kosic. Je to mestska cast priamo v Kosiciach.

Je to lukrativna cast mesta, sotva 3km od centra. Aj preto je tam cena taka aka je. A to je este celkom nizka za dom tejto velkosti. Len ten maly, ani nie 4-arovy pozemok ma hodnotu tak 20 tisic.

https://www.google.sk/maps/place/Vyšné+Opátske/@48.7004616,21.2893058,14z/data=!4m2!3m1!1s0x473edfc15970b485:0x500f7d1c6979340

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

umiestnenie je takto uvedené v článku, nepoznám vôbec tie končiny, vďaka za upresnenie.

 

ten dom je na predaj hodne dlho, zrejme preto tá cena ... viacmenej je nepredajný - tí, čo majú svoj atypický vkus, majú "svoj" atypický vkus, a tí s atypickým vkusom, čo majú peniaze, si postavia svoj atypický zázrak podľa vlastnej bujnej fantázie ...

nič proti atypickým, kľudne, ale aj atypické musia mať to Niečo ....

ale tento dom je celkom dosť pokazený.
všetkého je priveľa, ale keď už, aj tak nič nie je dotiahnuté do konca ...

niečo na spôsob: keď krivé okná, tak prosím všetky ...

sklo - drevo - plech - železné trubky - šindeľ - tvary - farby - brána - plot - dekory - schody (s mramorom?), úplne hore sa mi zdá pri arkieroch, že vidím tehlový múrik ... a k tomu všetkému okruhliaky pod múrom ....  všetko všetko na hromadu.

toto je taký mačkopes s veverčím chvostom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viem ze to bolo v clanku. O to horsie ze si to dotycny "redaktor" nevie overit. Zaberie to az 5 sekund guglenia. Potom by uz ale vlastne z toho nebola ta senzacia aku z toho robi. Tych 200000,- je totiz na tu lokalitu, velkost domu a jeho vek fakt malo (odliadnuc od vizaze). Stare, 40-50 rocne domy v povodnom stave a tejto velkosti tam idu po 160-180 tisic.

Takto ale vznika bulvar.

 

Je to original, to ma tiez iste caro. Nazivo nevyzera az tak katastrofalne ako na fotkach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

jeden od susedov.
ambiciózny plán zlyhal kdesi v dvoch tretinách výstavby, s opustenými lešeniami a rozpadajúcim sa betónom.

niekomu sa minulo niečo z troch podstatných vecí: život, čas, alebo peniaze.

dom, vila, palác stojí v Rozdrojovicích pri Brne, na obrovskom pozemku, s obrovskými investíciami už zabudovanými,  všetko samý luxus, mramor, zlato, perleťové mozaiky, terasy vyhrievané podlahovým kúrením, mramorové sochy a bazény, kúpeľné krídlo a ešte kdečo iné.

 

cena tohto zázraku " ve stylu italského Versace Royal" nie je uvedená:

 

post-3-0-31974700-1453652710.jpg

post-3-0-59847300-1453652714_thumb.jpg

 

Prodej rozestavěného, rozsáhlého, původně rodinného sídla s lázeňským křídlem ve stylu italského Versace Royal. Výstavba třípodlažního komplexu 750 m2 započala v roce 2009 a nachází se na pozemku o celkové rozloze 4600 m2. Míra rozestavěnosti dle původního projektu je dnes mezi 70-80%. Celý objekt je ze všech stran obklopen zahradami, zavlažovanými důmyslným systémem zásobovaným z vlastních nádrží. Všechny terasové plochy jsou vybavené podlahovým vyhříváním pro zimní měsíce. V celkovém, velmi působivém a jedinečném konceptu interiérů je kladen vysoký důraz na detail, komfort a stylovost, s použitím originálního mramoru přivezeného z italské Karrary, perleťových mozaiek s autorskými motivy a zlacených kovových doplňků. 1.PP - garáže 500 m2 s kapacitou 15 parkovacích míst, bifungční hala pro sqosh a kinosál, útulná vinárna, kompletní bytová jednotka 3+kk, technická místnost lázní. 1.NP - prostorná vstupní hala, zimní zahrada, kuchyně, jídelna, pracovna, šatna, sociální zázemí. V lázeňské části tohoto podlaží se nachází přelivový bazén, vířivka, finská a parní sauna, sprchy, sociální zařízení a vstup na prostornou sluneční či ledovou terasu. 2.NP - zde se nachází 5 ložnic, ze kterých je možné vstoupit na další tři prostorné terasy, šatna, prádelna a 2 velké, komfortní, mramorem vykládané koupelny v provedení Versace Royal, se zlacenými prvky. Informace o ceně a bližší informace k objektu jsou k dispozici vážným zájemcům pouze na vyžádání.

http://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/vila/rozdrojovice--/4218532188#img=5&fullscreen=false

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento týždeň prichádzajú skvosty od našich západných susedov ... dom na predaj v Ostrave. nie je to kamenný dom, on sa len tak tvári.
alebo majú prístup k rieke a k okruhliakom, alebo sa to majiteľom jednoducho tak páčilo ... čo s tým bude robiť nádejný budúci majiteľ, je otázne.
sú možné vlastne dve veci - nechá tak, lebo aj jemu sa páčia v každom možnom kúte steny zdobené okruhliakmi, alebo si počká, až klesne cena, a celé to obije až na základ ...

je tam 30 fotiek, ťažko vybrať ... je to skutočne výstavný interiér, 6 dokatovaných izieb +kk

 

post-3-0-26189400-1454179216.jpg  post-3-0-75290200-1454179217.jpg

post-3-0-98322300-1454179218.jpg  post-3-0-12888200-1454179220.jpg

post-3-0-32716500-1454179224_thumb.jpg

http://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/vaclavovice--/251113820#img=1&fullscreen=false

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov