Skočiť na obsah

Babylon 5


Sniper

Odporúčané príspevky

Téma venovaná televíznemu seriálu Babylon 5. Páčil sa vám tento seriál? Mne veľmi, a boli pasáže na ktoré sa ani Star Trek nechytal. Celkovo aj dizajn lodí bol lepší ako v ST.

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 39
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    17

  • RoSo

    9

  • Polaris

    5

  • VERTi60

    4

Top prispievatelia v tejto téme

Tu som :) Videl som setkych 5 serii.....a chcem sa odhodlat si pustit konecne aj seriu: Crusade

Skoda len, ze je to nedokoncene..respektive ano, ale chyba mi tam sfilmovanie toho, ze ako dopadol Londo, ked uz mal toho parazita, dalej co s stalo so Sheridenovym chlapcom...ako vyzeral a nieco o nom, a nakoniec vojna telepatov!!! Tieto veci mohli este sfilmovat :)

Najdojimavejsie pre mna bola ( aj som normalne ze plakal :lol: ) posledna cast z 5. serie B5...ked Sheridan uz bol stary a dozrel cas, kedy musel "odist" a ani to neviem,ze co s vlastne s nim stalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Babylon 5 som pozerával, nevedel som sa dočkať každej novej časti :) Ale ak sa dobre pamätám, tak z piatej série som viac častí nevidel ako videl, škoda :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najdojimavejsie pre mna bola ( aj som normalne ze plakal :lol: ) posledna cast z 5. serie B5...ked Sheridan uz bol stary a dozrel cas, kedy musel "odist" a ani to neviem,ze co s vlastne s nim stalo.

Ja mám takmer celý seriál na HDD, chýba mi už len pár posledných epizód z poslednej série. Posledná časť je naozaj to najlepšie čo som v TV videl, rovnako dobrá je aj (myslím) predposledná keď sa lúčili so stanicou.

 

Páči sa mi aj hudba (tvorca Christopher Franke) mám z nej veľa mp3 a niektoré sample budú použité aj v mojej kampani pre hru FreeSpace 2 vo FreeSpace Universe.

 

Matne sa mi zdá že v poslednej časti bolo naznačené že Londo už bol po smrti (rovnako aj G'Kar - bohužiaľ aj jeho predstaviteľ, Andreas Katsulas zomrel a to iba nedávno 13 Februára 2006. Zomrel aj herec ktorý hral doktora Franklina).

 

Inak séria Crusade ma hlboko sklamala, na pôvodný Bab5 bola málo naviazaná a celkovo všetko bolo horšie. Ruky preč.

 

A keďže toto je fórum aj o hre FreeSpace 2 nemôžem zabudnúť spomenúť že pre túto hru existuje mód Babylon 5 na stránke The Babylon Project a niekoľko screenshotov z hry nájdete aj tu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak potom tym hercom ide odo mna uprimna sustrast, pretoze som si ich vsetkych oblubil :lol:

Nevies nahodou, ze ako umreli? Nahodou...sak Franklin bol dost mlady!!! A G-Kar ani neviem..pretoze jeho som videl iba v maske.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Richard Biggs (Franklin) zomrel na niečo ako aortic tear, tak si to nejako prelož :lol:

Andreas Katsulas (G'Kar) zomrel myslím že na rakovinu pľúc.

 

Inak Andreas Katsulas hral aj v Star Treku komandéra Tomalaka. Známa postava z New Generation, len neviem naisto či bol komandér.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: Ja som celý seriál nevidel. Sledoval som to kedysi dávno na PRO7 :) Ako skončila bitka s Tieňmi?

 

Rád by som si to pozrel znovu. Bohužiaľ DVD s všetkými epizódami nemám :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiene bojovali s Vorlonmi a ostaným rasám už došli nervy tak ich Sheridan poslal do r**i. Niekam zmizli obaja a bol pokoj.

Až nato že sa nám neskôr pomstili ich spojenci zato že sme im zničili planétu alebo čo to bolo viz Crusade.

 

 

Keď bežala B5 som ju nemal rád ;) ( v tých časoch som nemal rád SCI-FI ale teraz už som plne závislí :) ) ale segra ma nahovorila aby som dal tomu šancu :) nakoniec sa mi to zapáčilo a prepadol som tomu. ;) „niekomu“žiaľ som ešte nevidel filmy ale to sa snažím napraviť nuž ale nieje zatiaľ čas :lol: .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po Tieňoch zostalo veľa rás, im verným, ktoré potom robili bordel, ale dej seriálu sa viac potom zameral na prezidenta Clarka.

 

Crusade som sa snažil sledovať, ale vydržalo mi to asi len prvých 5 epizód ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

mam kamarata, ktory to uplne zral, pamatam si tie casy ked ani von nechodil ked isiel o 16:00 Babylon 5, pozrel som si par dielov a snazil som sa tomu prist na chut ale marne, neviem mne sa to nepaci

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Babylon 5 má jeden - podľa mňa - dosť závažný problém: Začiatok seriálu (asi prvých 5-6 epizód) je pomerne nezáživný (odporúčam si pozrieť aj pilotný seriál kvôli nejakým súvislostiam), dej začne byť zaujímavý asi až v polovici prvej série. Dej začne byť súvislejší a viac kompaktný, ale kto nevidel začiatok, už sa do toho nedostane a nepochopí veľa udalostí. Ja som tiež nevidel začiatok seriálu, začal som to pozerať až neskôr a tiež som mal s tým problém. Ale tak ma to zaujalo, že som si neskôr pozrel aj začiatok prvej série.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prave som dopozeral Babylon 5 - Gathering a musim povedat, ze aspon co sa tyka filmov, je na tom Star Trek ovela lepsie. Porovnanie serialov si necham na neskor, ale aj tu zatial vedie ST.

 

Mam par otazok. Z davnych cias si pamatam na Babylon 5 s Michaelom Sheridanom, ktory ma nepochybne vacsiu charizmu nez Jeffrey Sinclair. Co sa stalo so Sinclairom? Preco bol vymeneny? Dalsia otazka. V Gathering je G'Kar pekny zmrd. V poslednom Babylon 5 - Lost Tales - Voices in the Dark je uz ludomil. Co zjedol, ze sa tak zmenil? Dalsia. Samotna stanica vytvara gravitaciu rotovanim. Ako to, ze v riadiacom stredisku, veline, mostiku, whatever, ktore je umiestnene blizko rotacnej osi, je rovnaka gravitacia ako v sektoroch blizkych k vonkajsiemu povrchu stanice? A ako to, ze vobec maju gravitaciu v tej elektricke, vlaku, ci co to je za priblizovadlo, ktore jazdi stredom stanice?

 

A posledna otazka, co sa vlastne stalo s Babylon 4?

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím že filmy som nevidel ani jeden, hoci niekde na disku sa mi flákajú :lol:

 

Michaelom Sheridanom

John Sheridan. Mne sa tiež viac pozdával ako Sinclair.

 

Co sa stalo so Sinclairom? Preco bol vymeneny?

Už si to nepamätám presne, ale tam bol nejako zauzlený dej, ako si matne pamätám tak Sinclair s Garibaldim objavili Babylon 4, ktorý zmizol v časopriestore. Predtým ako B4 opäť zmizol, tak ho stihli evakuovať, ale Sinclair tam tuším zostal. B4 mal byť použitý vo vojne proti Tieňom. Musel by som si to pozrieť znovu, už neviem aké boli tie udalosti okolo toho.

 

V Gathering je G'Kar pekny zmrd. V poslednom Babylon 5 - Lost Tales - Voices in the Dark je uz ludomil. Co zjedol, ze sa tak zmenil?

Je to možné, Narni boli dosť agresívni, ale G'Kar sa postupne 'skultivoval'. Naposledy som ho videl jesť ryžu.

 

 

 

Čo sa týka večného porovnávania ST a B5 tak sa viac prikláňam k B5. Star Trek je utopia, Babylon 5 skôr dystopia a podľa toho ako sa ľudstvo správa skôr má nasmerované k Babylonu. Dizajn vesmírnych lodí Babylonu je tiež lepší ako v Star Trek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inac sa mi zda, ze sa tam menili herci. Celkom urcite Deleen a asi aj G'Kar. V ktorej serii sa bojuje s tienmi?

 

Co sa tyka ST, mas pravdu, ze je to utopia. Ale mne sa viac paci taketo podanie. :lol:

 

edit:

 

Este mi napadlo, ako vlastne vyzeraju Vorloni? Doktorko, ktory videl velvyslanca Kosha bol z toho celkom vedla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inac sa mi zda, ze sa tam menili herci. Celkom urcite Deleen a asi aj G'Kar.

Nemenili, hrali ich stále Mira Furlan a Andreas Katsulas (ktorý v ST hral aj romulanského komandéra Tomalaka).

 

V ktorej serii sa bojuje s tienmi?

Pokiaľ si dobre pamätám tak hlavné boje prebiehali v druhej sérii.

 

ako vlastne vyzeraju Vorloni?

To sa zatiaľ ešte nevie.

 

 

Uploadol som kratšie video z časti Severe Dreams, trvá to si minútu pokým to načíta, ale ide o bojovú akciu, ktorých je v Star Treku ako šafranu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to je tak, niekedy sa nepodarí maska, inokedy maskér nemá dobrý deň... :lol:

LOL

No tak ST oproti B5 má(lo) aspoň lepších maskérov...

 

V príbehu, ľodiam a svetu sa viac prikláňam k B5.

 

Worloni vyzerali ako anjeli, vo viacerých častiach to predsa ukázali.

 

Severed dreams - nezabúdajte že si ho môžete zahrať na vlastnej koži cez TBP v3.3, viac info tu Babylon 5 Project

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak ST oproti B5 má(lo) aspoň lepších maskérov...

Nezabúdaj že B5 ma(l) asi o polovicu menší rozpočet ako ST.

 

Severed dreams - nezabúdajte že si ho môžete zahrať na vlastnej koži cez TBP v3.3, viac info tu Babylon 5 Project

Rozhodne to bude zaujímavé, musím mať len na to lepší comp, s Bartonom 2500, 512 MB RAM a 64 MB GeForce4 si na to netrúfam.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov