Skočiť na obsah

Keď musíš, tak musíš


game

Odporúčané príspevky

nenávidím, keď niekto lúpe čokoľvek z akéhokoľvek dôvodu :lol:

jedna moja známa má sklon orýpavať všetko...od omietky až po lak... a mňa strrrašne vytáča, keď vidím, že zas do niečoho rypká :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne nevadi supanie, no ked uz, tak skor osupane. ludia ako chrust a ta znama by mali so sebou nosit konzervu s farbou, aby to mohli opat natriet, ked prilezitostne nieco zosupu :lol: vlastne mohli by substituovat svoj zvyk supat, zvykom natierat. to by sa zo zlozvyku stal dobrozvyk.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Dobra tema :lol: Idem sa vyjancit ;)

 

máte občas "neodbytné" myšlienky?

 

Hm, mam momenty, ked nieco musim spravit, hej... Zrazu mi nieco napadne a musim a musim si to pozriet, vypocut, povedat nahlas, zaspievat, proste vykonat inak z toho zosialem asi.

 

 

máte svoje "nutkavé" správanie ?

 

-Idem po chodniku a nesmiem stupat na medzery, diery, ciary.

-Som v aute a musim pocitat stromy, kriky, stromy, lesy, vsetko vokol seba, musim si pospevovat melodiu, ktora sa trafa do rytmu, ako sa tie stromy objavuju. Musim mykat hlavou, ked prechadzame okolo znaciek ci inych veci.

-Musim stale hybat nohami ci rukami - nedokazem obsediet len tak.

-Na mobil sa musim pozriet asi desatkrat, kym zaregistrujem, aky je cas.

-Pocitam lampy, svetla a skla, ked nejake vidim - zvycajne ich byva nad sto, co je potom nocna mora...

-Pred odchodom kontrolujem kluce a vsetky zakladne veci tolkokrat, az zmeskam autobus.

-Specialna uchylka - ked lezim na gauci, predstavujem si, ze spod jeho rohov a stran vykukuju skla a noze a ine ostre a nebezpecne veci a ani jedna cast mojho tela nesmie vykukat a musim lezat tak, ze nevycnievam... dokonca az tak, ze i operadla musia byt vyssie ako ja, co sa casto stava neprijemnym, kazda stihla nie som a tie operadla su dost nizsie polozene... Potom sa snazim akoby znasilnit ten gauc, nie tam iba lezat.

-Hore uvedena uchylka plati na vsetko ostatne ked sa nudim... Stojim na zastavke a vidim, ako je tam to sklo rozdelene na dve casti... mustim stat bud vlavo, alebo vpravo, inak sa bojim, ze z tej ciary, co ho deli, vystreli noz a pretne ma. Plati to vlastne... vsade, ach.

-Musim byt vzdy na lavej strane. Vzdy. Ked sa nahodou ocitnem vstrede ci vpravo, automaticky sa presuniem na lavo, inak by som to asi neprezila :)

-Ked nahodou vidim, ze sa mi na jednom miniaturnom mieste zosupol lak z nechta, musim ho zasupat zo vsetkych nechtov a to za kazdu cenu, inak nie som schopna sa na nic ine sustredit. A rada zosupujem laky z veci.. Vsade. Kamoska mi asi dodnes nezabudne, co som im spravila so stenou :)

-Ako samozvany umelec, ked ma prepadne muza, musim kreslit. Musim. Aj do ucebnic, aj do skrip, aj do zositov medzi poznamky o Dostojevskom a object complement z anglickej syntaxe - proste musim a to za kazdu cenu, inak sa zblaznim.

-Vlastne vsetko pocitam. Hej, neviem kolko ma tato klavesnica klaves... (109 - spocitala som to. Teraz. Idem este raz.)

-Mam ich plno, vlastne vsetko menovane ;)

 

Som uchyl. ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to z kategorie "musis", ked vam niekto aj dvakrat, ci trikrat v priebehu 24 hodin klikne na profil, ci blog, v ktorom nic nemate, aby vam tam nechal svoj fejs? O com to je? Dokonca asi aj pred odchodom do prace... Holt, ked niekto musi, tak musi... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 5 mesiacmi...

Asi sem zapadnem tak to vyzera :lol:

 

Ja som si uz radsej vyclenil 5 minut pred odchodom do roboty na chodenie po byte a kontrolovanie roznych spotrebicov a plynu ci som to vsetko vypol..Ale niekedy na to zabudnem a oddidem aj bez toho..Kluce aj doklady kontrolujem pravidelne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

kontrola spotrebičov, vodovodov a zatvoreného balkóna pred odchodom z bytu považujem za normálne, nad tým sa vôbec nepozastavujem.

Keď čítam nejakú knihu, do ktorej sa celkom "vložím", tak sa škriabem na hlave a doslova si trhám vlasy. Potom si to uvedomím a prestanem s tým.

Na WC máme čitateľský kútik, to asi nikto nemá v hajzli poličku na knižky a tie také kancelárske hrantíky na časopisy a noviny. Tie neslúžia namiesto toaleťáku, ale na čítanie. Najsamlešpie sa kadí s knižkou...bez toho to niekedy ani nejde.

A tiež mám taký divný zvyk, že všetko by som chcela urýchliť - napríklad kde chodím cvičiť, sa ide dokola na rôznych náradiach, a poraziť ma ide, keď je predo mnou nejaká pomalá osoba, ktorá sa trepe z tej veci ako slimák.

Nie som nejak moc súťaživý typ, ale aj keď sme v škole behávali dlhšie trate, neznášala som, keď bol niekto predo mnou a nemala som pokoja, kým som tú osobu nepredbehla a neurobila si dostatočný náskok, aby mi zas ona nešliapala na päty.

A tie vlezlé melódie, no tak aj to ma drží. momentálne si pospevujem, že zapájajú rušeň...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, a nie nahodou tu, ze "Santa riadu ru- a ru- a rušeň, papa pri tom šu- a šu- a šu-nku so šalatom..." :D

vazne - v poslednom case mas nutkanie pisat na forum, zda sa... no, ked musis, tak musis, ale - nekompenzujes si tym nahodou svoju momentalne nerovnovaznu zivotnu situaciu ? :saw:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

sice to nesuvisi priamo s poslanim temy, ale trochu jej rozsirime zadanie :)

 

http://vimeo.com/5239013

 

Je to video z opakovaneho experimentu s cukrikmi marshmallow. Ucitelka polozi pred dieta cukrik a povie mu, ze ho necha na chvilu osamote a kludne ho moze zjest, ale ak odola pokuseniu a nezje ho, da mu dalsie dva ked sa vrati.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento úvodný chlapček má v tvári všetky možné aj nemožné emócie, a dokonale dokanalú, vo svojej krásnej detskej podobe priezračnú dilemu ... :)

 

odteraz až do konca jeho staroby pri každom predloženom tanieri s mlsom bude mať v mozgu melódiu v každej možnej stupnici :

 

mám - nemám, mám - nemám, mám - nemám ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Vilma, a nie nahodou tu, ze "Santa riadu ru- a ru- a rušeň, papa pri tom šu- a šu- a šu-nku so šalatom..." :D

vazne - v poslednom case mas nutkanie pisat na forum, zda sa... no, ked musis, tak musis, ale - nekompenzujes si tym nahodou svoju momentalne nerovnovaznu zivotnu situaciu ? :saw:

 

Veru presne tá to bola. teraz ma zas prenasleduje Most přes minulost. A čo sa toho písania týka, juuj, to keby si vedel, koľko som písala na post fórum, kým som nedostala ban...ja som grafoman - aj ked sú obdobia, že na to nemám čas. fakt ma niečo núti takto sa baviť s ľuďmi. Dokonca som sa takýmto spôsobom skontaktovala s bývalým susedom, vtedy už viac ako 10 rokov (presne to neviem) žijúcim za veľkou mlákou, a teda niekoľko mesiacov sme netušili, s kým to tu konverzujeme a srandujeme.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehehe, tusim ma zasa pisave obdobie... ja som tu dlhsie nebol, akosi som nepocitoval potrebu a dnes sa trochu nudim, lebo sa chcem nudit, tak citam...

a tvoje prispevky su z tych, co sa citat daju ;-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

fi-ha, tak to ma teší...díky.

čítala som ešte včera v novinách, ale aj dnes to hovorili po zápase s Českom...tréner a neviem kto všetko ešte majú nutkanie nosiť tú istú košeľu ako mali v prvý vyhratý zápas, odvtedy si ju nemenili. Vraj si ju ani na zajtra nevymení. len vraj k nej neodporúča čuchať. Aj som sa zasmiala na tom, ale niečo podobné som čítala - teda o tých poverách a dodržovaní kdeakých rituálov u športovcov - v knižke "S 19 do Bernu" (vyšlo to niekedy v 80. rokoch; je to tŕnistá cesta mladého hokejistu k métam najvyšším, sú tam vraj aj nejaké autobiografické črty zo začiatkov nebožtíka Ivana Hlinku a Jiřího Bublu a neviem koho všetkého ešte; dobre a vtipne písané, tie nutkania a dodržiavania rituálov, ktoré malo každé mužstvo svoje vlastné a beda tomu, kto by ich nedodržal! - napr. nástup na zápas len v nejakom zaužívanom poradí a ľavou nohou na ľad a nijak inak, plagát v šatni? Ani za nič, to by tiež mohlo priniesť smolu! atd...vtipne tam bolo poznamenané, že tie rituály by im aj Papuánci a Zulukafri mohli závidieť...

A veru aj ja mám jednu takú fóbiu alebo ako to nazvať...všimla som si, že zakaždým, ako sa ma mamka opýtala, či sme všetci zdraví, tak ak sme boli, tento stav nemal dlhého trvania a do týždňa niekto z nás ochorel, ale mamku nijako neprinútim, aby sa na to nepýtala, mohla som jej rozprávať, čo sa mi zachcelo, žiadala som ju, nech sa opýta napríklad že či sa všetci máme dobre...ale ona si nedá povedať, ako vo všetkom ostatnom, ani v tomto, a výsledok sa dostavil. Keď už nič iné, tak sa mi aspoň nos upchal a jačmeň cez pol oka spravil. A potom nedodržuj rituály!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to som nevedela, a pritom som si všimla, že sú nejakí zarastení, nenapadlo mi hľadať pre ich strnisko dôvod. Taký Chára má už bradu!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak ked to tu tak citam, az teraz som si uvedomil ze aj ja mam 3-tyzdnove fuzy. Takze co je asi pricinou toho hokejoveho uspechu?! Dnes som sa chystal oholit, tak sa pravda ukaze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepochopil som o com je tema ani necital. Ale stava sa nezamknute dvere. Mozno aj sporak,ale vela na nom nerobim a a malokedy je zena mimo bytu. Teda stava sa, a to ked nezakmnem dvere, dbere su vzdy zavvrete.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si musim vzdy skontrolovat, ci mam kluce... Aj 5 krat. Ale v mojom pripade je to skor z dovodu, ze som velakrat kluce zabudla, ci zabuchla z vnutra, a raz sa mi kluc v zamke zlomil... :stuart: Zo zaciatku islo o preverovanie, nieco na styl "istota je gulomet", ale teraz je to fakt nutkanie... X-krat skontrolovat mobil, kluce...

 

... Minule som sla so psom von, mobil som kontrolovala 5x, kluce 6x, a psa som doma zabudla. :mellow:

 

A Slimak, ha, tema je v podstate o nutkaniach, cize o tom, co musis spravit, ci sa ti nechce, alebo chce, preto "ked musis, tak musis".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stava sa, ze som v pomykove. Ze som ich nezavrel. Nikedy sa aj vraciam a sere to. Mam len statsie ze medzi bytom a pracou nie je viac ako 3 minuty. Ale bola praca aj otvorena asi dvakrat a to nechal kolega a on to ma tak minutu. Ak pridem do prace ako prvy a necham kluce vo dverach on mi ich stale zoberie. Pol dna neviem kde som tie kluce nechal - ale uz viem ked ich nemam ze ma ich on.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa zasa občas vrátim a skontrolujem, či som mačku nezatvorila v niektorej miestnosti, kde nemá záchod a vodu, lebo ona je taká potvorka, že sa prešmykne tichučko ako tienik a človek ani nevie, že tam je...potom na ňu volám až kým nedobehne a nie som si istá, že 13. komnaty sú bezpečne zatvorené bez mačky vovnútri.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mojmu drahemu sa uz zo tri razy podarilo zamknut mafifa v garazi, ked bral bicykel, tak teraz, ked odchadzam z domu a nevidim kolo seba nic cierno-biele chlpate, idem pre istotu juknut do garaze...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov