Skočiť na obsah

Keď musíš, tak musíš


game

Odporúčané príspevky

vtedy pocitam vsetko mozne

keď stojím pri okne, počítam autá podľa farieb, keď pri ceste, počítam autá podľa značiek, dávam ich do pomeru a tak...

niekedy si musím čítať celé značky áut aj s číslami...

niekedy musím vedieť kto sedí za volantom, či žena, či muž.... osobitne si všímam fajčiarov, či na mieste spolusediaceho alebo samotného vodiča...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

A pohybovanie sánkou do rytmu nejakej pesničky.

Konečne sa človek dostal aj do tejto témy, počúvam si tak hudbu (práve Depeche Mode - Enjoy the silence), čítam si čítam, prečítal som túto vetu a až ma zamrazilo - 3x hádajte pri čom som sa prichytil, že robím :) a robím to často, pokiaľ si zrovna nepospevujem alebo nepohmkávam s pesničkou :)

 

Inak v poslednej dobe som mal párkrát "horšie" dni, čo sa týka kontrolovania vecí - napr. skontrolujem, či je peňaženka na svojom mieste, je; odložím tašku, ale nedá mi to, musím prekontrolovať znova, prípadne ešte tretí raz... Ak by ma dakto sledoval, asi by sa občas čudoval, prečo stále chytám tašku, otváram ju a siaham a nič nevyberám a nič nevkladám ;)

 

No a vykračovanie z domu pravou nohou mám tak nejako zautomatizované, už to ani nerobím naschvál a predsa to robím stále... Pričom ale nerád vychádzam chrbotm napred - vždy aj keď už musím bokom, tak aspoň trošku viac natočený predkom byť musím... neviem či som to už nepísal, ale týka sa to tohoto, tak prinajhoršom opakovanie matka múdrosti ;)

 

Je to tu ale zbierka, čo? To by bol div aby sa na tom dakto nerehotal :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

To,čo sa tu popísalo ohľadne zamknutia bytu,zatvorenie plynu a pod. ...sa týka aj mňa.

Ďalšiu takú úchylku mám,že chcem mať svoje veci položené a uložené do pravých úhlov,rovnobežne s okrajom stola,zoradené v optickej symetričnosti.Profesne som strojár a mnoho som rysoval a ešte viac škicujem,takže zrejme ide o profesnú úchylku :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kontrolovanie dokladov, kľúčov, či som zamkla/nezamkla, zhasla,..., je normálna vec

kráčanie po chodníku aby som nestúpila na puklinu /pri takých kocečkových chodníkoch je to občas dosť zaujímavé :lol: /, počítanie vagónov, všímanie si ŠPZtiek na autách, po prechode idem vždy zásadne buď len po bielych pruhoch alebo len po "čiernych" (musím byť veľmi zaujatá niečím, aby som prešla normálne...), keď som v kníhkupectve/ knižnici a vidím že jedného autora majú na jednej polici, ale jeho kniha je aj na ďalšej polici (resp keď je medzi diela jedného autora primiešané niečo čo tam nepatrí) hneď to upratujem... čítam všetky nápisy/billboardy/reklamy... často si sadám do tureckého sedu... keď vyleziem zo sprchy, nikdy sa neutieram.. vždy čakám, kým tá voda zo mňa nestečie a neuschnem normálne alebo si oblečiem pyžamo aj keď som mokrá.. (síce je mi potom strašná zima vždy, ale to je detail :) )..hmmm čo ešte

keď s niekým idem, vždy ho mám po pravej ruke.. inak mám sklon utláčať ľudí :)

a stále mám pocit, že som ešte niečo zabudla... takže ak ma napadne, doplním

 

lol jak tak kukám, som prípad pre psychiatra ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co sa umyvania zubov tyka tak ja si najskor namocim kefku, precesem ju prsom od vody, vytlacim pastu, namocim, namocim aj usta a kefujem :lol:, vzdy rovnakym sposobom. zuby by sa mali umyvat 2-3 minuty, tak sa to snazim dodrziavat, ale nie vzdy sa dari. pohar nepouzivam, pijem z vodovodu.

 

pred spanim mam take ritualy, ze si stale otvorim okno na asi 1-2 minuty, potom zavriem, zatiahnem rolety smerom nadol, opravim si plachtu na posteli, na stol, ktory je hned pri posteli si nastavim budicek v mobile a ten si polozim tak aby bol na dosah ruky pri leze :), aby som ho rano nehladal neviem kde. tiez mavam aj vodu vo flaske, ale nepijem z nej. to pocas skuskoveho som cez noc nedobre spaval a maval mierne suchoty :)

 

mam este taky tik, ze musim zatvrat flase, ak su otvorene, alebo v kupelke sampony ked su otvrene a pod. akoze nic by sa nestalo keby som to neurobil, aj sa stava ze to neurobim, ale lepsie je ked su zavrete ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Heh, koľko z týchto komupulzií mám aj ja - ja sa tomu venujem skôr v téme obsedantno komulzívna porucha, keďže ju má diagnostikovanú, ale také "bežné" kompulzie má vyše 90% ľudí...napr. na prechode pre chodcov keď je červená, tak ja sa nejak často "musím" správať ako závodné auto a keď sa rozsvieti zelená, tak sa sanžím čo najrýchlejšie odppichnúť a byť prvý  :)

 

mam este taky tik, ze musim zatvrat flase, ak su otvorene, alebo v kupelke sampony ked su otvrene a pod. akoze nic by sa nestalo keby som to neurobil, aj sa stava ze to neurobim, ale lepsie je ked su zavrete

Tak presne to robím aj ja :lol: ...len niekedy, keď to neurobím mám tie nepríjemné myšlienky...no ale už sa to zlepšuje  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa na veci musim pozerat z roznych uhlov, aj ked bude v moj neprospech. mnohokrat nieco hned poviem, a potom na mna ludia pozeraju, ze naco to vobc hovorim, a ja sa cudujem tiez.

 

zakonite musim vzdy aspon par minut meskat, vynimocne pridem nacas, aj to akurat tak na rande

 

a viacej veci ma teraz nenapada, akurat to, ze vzdy musim zabudnut vtedy ked je to najmenej vhodne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

uvedomil som si ďalšie drobné nutkanie, ktoré mám. ono vlastne ani nestojí za reč, ale pre spestrenie ho sem napíšem. :lol:

 

mám pracovný stôl, pri ktorom trávim veľa času. jednak tam mám počítač a monitor, pred ktorým stále drepím, tiež na ňom však všeličo kutím. spájkujem, občas niečo krájam, píšem, niekedy i raňajkujem.. je to užitočný stôl. teraz však to najdôležitejšie:

 

na stole mám plastový obrus za pár korún, ľahko sa umýva a nie je mi ho ľúto, keď ho nejakým spôsobom poničím. na obruse je vzor s kvetmi, tiež sú tam však pozdĺžne a priečne hnedé pásy, ktoré vytvárajú akýsi štvorčekový vzor. a práve o tie pásiky sa jedná. vždy, keď sadnem k počítaču, položím si vedľa seba kávu. je to každodenný rituál. káva však musí ležať PRESNE na mieste, kde sa pásiky toho vzoru na obruse pretínajú. :)

 

dokonca to mám tak zafixované, že aj keď čumím na monitor a natiahnem ruku pre pohár s kávou, odpijem trocha a pohár znova položím PRESNE na to miesto, kde sa pásiky pretínajú. nedávno som si to uvedomil. ak pozriem nabok a pohár nie je presne na svojom mieste, natiahnem ruku a posuniem ho tam, kam patrí. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to poznám, veď všetko má svoje miesto predsa... :)

 

ešte som si uvedomila, že keď jem pizzu /v súkromí, na verejnosti sa správam normálne, väčšinou :lol: / tak vždy ju jem pekne po vrstvách... najprv syr, potom ananás.. a tak dále, až kým mi nezostane len suché cesto, a to si dám nakoniec :) ale toto robím so všetkým, s čím to ide ;) aj keksy keď sú poliate čokoládou, tak najprv ohryzem čokoládu ... a horalky úúúplne po "poschodiach" ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak mnozstvo veci aj ja jedavam po vrstvach - teda hlavne sladkosti :) napriklad ked je banan v cokolade obhryzem cokoladu a ostane len to zlte vnutro s bananovou prichutou. Ale co sa inych veci tyka, tak tie jem normalne :lol: vobec si neviem predstavit jest pizzu po vrstvach, alebo Lasagne napriklad hh

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď si odložím do tašky dôležité kľúče, niekoľkrát znovu a znovu otvorím tašku, musím sa vždy znovu presvedčiť, že sú tam ... :lol:

 

keď vešiam prádlo, vždy používam len kolíčky rovnakej farby ... :)

 

niekedy si myslím, že už som vážne zrelá na odbornú pomoc ;) ale dá sa s tým v pohode žiť ... :)

a zisťujem, že aj moji kamaráti majú svoje "muchy" ...

 

ako ste na tom vy ? aby som v tom tu preboha nezostala sama : ;)

máte občas "neodbytné" myšlienky?

máte svoje "nutkavé" správanie ?

Nenecham ta v tom tiez samu. Dnes som si uvedomil, ze to co mas s klucami ja mavam s listkom MHD. Strcim do vrecka a po chvilke matne a s trochou paniky hladam, kam so ho vlastne vlozil. ;)

 

Inak, podobne to byvalo pocas mladsich rokov, najma v detstve, ked bola napriklad snaha naslapovat presne do stredu nejakej dlazdice, nestupin na hranu a podobne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...ak vas to poteší, vyhlasujem - ste celkom normálni ľudia...tie veci, určité zvyky sa stávajú väčšine ľudí a keďže zvyk je norma, nie je o čom...je to konformné správanie...mať len tieto "problémy" a fickov plat.... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidim, ze ludia sa uz uskromnuju, kedysi staci Rokefelerov plat... Dnes uz len plat Fica... :lol: To bude tou financnou krizou?

 

Ale spat k teme. Tiez si myslim, ze nie je za tym nic tragicke. Nesmie to ale prekrocit urcitu hranicu. Ak to prekracuje iste hranice, moze to byt nejaky psychicky problem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nesmie to ale prekrocit urcitu hranicu. Ak to prekracuje iste hranice, moze to byt nejaky psychicky problem.

 

a čo je hranica? ako zistím, že to, čo robím už nie je normálne? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a čo je hranica? ako zistím, že to, čo robím už nie je normálne? :lol:

 

No, ak si myslis, ze je toho vela, ze to nie je normalne (zabudlivost, a dalsie veci co sa tu spominaju), mozno by bolo dobre sa potom poradit s odbornikom... On potom povie, ze to ma tiez... :) a budes si na istom. :)

 

Ale vazne, ak by to presahovalo nejaku unosnu hranicu a dostavalo by sa ti aj z okolia nejakych spatnych reakcii... Moze to byt uz problem. Sama to nezistis, skor by bolo z tvojej strany len akesi uvedomenie, ze nieco nie je v poriadku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm..tak zatiaľ si ja osobne pripadám ešte v rámci normy..

zato ostatní mi často vravia, že nie som normálna :lol:

takýchto tých "podvedomých tikov" mám teda dosť... ale zdajú sa mi to byť normálne veci, často tu aj boli opakované...takže v tom nie som sama.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám ešte jedno neovládateľné nutkanie - olupovanie starých náterov.

Stojím na zastávke MHD a pri mne je odlupujúca sa hrubá vrstva náteru,alebo hrdze na trubkovom zábradlí.Myslíte,že to nechám nepovšimnuté ?!? Ani nápad :) .Musím začať do toho šťúrať a keď sa do toho zaberiem,tak som schopný nechať si ujsť električku :) .

Dnes som stál so známym na parkovisku a rozprávali sme sa.Pri nás bol odparkovaný Jeep s ochranným trubkovým rámom - pochrómovaným.Ten chróm sa už na mnohých miestach odlupoval,tak som skoro do toho začal vŕtať aj ja,ale včas som sa zhaltoval :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov