Skočiť na obsah

Ako chránite svoje PC?


Sniper

Čo všetko používate aby ste ochránili PC?  

12 členovia hlasovali

  1. 1. Používate antivír?

    • Áno
    • Nie
    • Neviem, ja sa tomu nerozumiem
      0
  2. 2. Používate firewall?

    • Áno
    • Nie
      0
    • Neviem, ja sa tomu nerozumiem
  3. 3. Používate antispyware?

    • Áno
    • Nie
    • Neviem, ja sa tomu nerozumiem
  4. 4. Používate prepäťovú ochranu?

    • Áno
    • Nie
    • Neviem, ja sa tomu nerozumiem


Odporúčané príspevky

1. pouzivam AVG Free Edition 7.5

potesilo by ma, keby boli aktualizacne subory mensie. no pretoze je zadarmo, odpustam mu tych par minut, o ktore ma pravidelne obera. s virusmi problemy nemam.

proti spyware a trojanom spustam raz-dvakrat mesacne Spybot S&D, trocha to trva ale s vysledkom som spokojny.

 

2. firewall mam ten, ktory bol v service packu 2 pre WinXP, vraj to nie je najlepsie riesenie, no na pripojenie k internetu mam vyhradene stare PC, kde nie su nijake citlive data. na malom HDD mam len windows a par utilit a ked je treba, sformatujem ho.

 

3. prepatovu ochranu zatial nepouzivam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 86
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    11

  • Nokia

    10

  • lukas

    5

  • Darkman

    4

Top prispievatelia v tejto téme

antivir jednoznacne NOD po dvoch rokoch som s nim nemal ziaden problem a pokial viem tak ani nikto znamy... samozrejme, ze aj kaspersky je 1 trieda, ale zatial som pri Nod nemusel hladat druhy antivir :)

 

som trohu prekvapeny, ze tak kvalitny Firewall ak nie najkvalitnejsi na trhu ako je Sunbelt Kerio pouzivam len ja a este Polaris

 

co to je prepätova ochrana nevem, ale ak som to dobre pochopil, ked mam na ntb-ku adapter, tak to zrejme nepotrebujem :)

 

no a este zopar doplnkov na cistenie Win aj od spyware...

 

kto vie ci ten Axel Wers nie je nejaky hacker, ked tu zbiera take info o nas :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co to je prepätova ochrana nevem, ale ak som to dobre pochopil, ked mam na ntb-ku adapter, tak to zrejme nepotrebujem

Prepatova ochrana je taka sranda, ktora chrani spotrebice proti prepatiam v sieti ( nie len elektrickej). T.j. proti situaciam ked mas v sieti vacsia napatie ako je pripustne normou, co sa pri stave rozvodov v niektorych barakoch moze stat. Vyzera to ako trosku tlstejsia predlzovacka, ktora moze mat mimo obycajnych zasuviek este zasuvky na ostatne siete ktore chrani (napr. ethernet).

Nejde o nejaku drahu zalezitost.

 

Kvalitnejsie zdroje maju prepatovu ochranu priamo v sebe.

 

Edit: Ten efekt kolisaveho napatia v sieti je krasne vidiet v starych barakoch, ked sa zapne chladnicka tak vsetky svetla v byte jemne pohasnu, zas ked sa vypne, tak vsetky svetla sa zas viac rozziaria.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Samozrejme používam aj antivir aj firewall aj antispy a aj iné, pokiaĺ mám potrebu ísť na net z Win, ale to iba pre opravy OS, ináč na net z Linuxu - a tam to zatiaľ ozaj netreba. A bez UPS sa nedá seriózne. A nielen PC, aj iné háklivé elektronické veci - video, domáce kino a.i.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Aktuálne používam všetko okrem antispyware. Teda ak SpywareBlaster považujem len za pasívnu ochranu tak okrem toho nepoužívam nič. SpywareBlaster som pred pár mesiacmi vyhodil. Po čase som aktualizoval databázu, zamrzlo to, resetol som komp a potom mi týždeň nešiel internet :lol: Síce je extrémne nízka pravdepodobnosť že by zamrznutý SpyBot mal vplyv na odpálenie internetového pripojenia, ale bola to tak blbá zhoda náhod, že odvtedy čo mi net nabehol som SpyBot radšej nenainštaloval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Antivirus - Nemam. Chvilku som experimentoval s ClamAV, ale po case som ho dal prec, zdal sa mi byt nevyuzity na GNU/Linux.

Firewall - Mam, priamo vo Fedore. Pouzivam este doplnkovo IPblock (alternativa Peer Guardian vo Win), na blokovanie IP adries z aktualizovanych blacklistov. To je vhodne na stahovanie z !!warez!!ov. Na stahovanie cez !!warez!!y pouzivam iba sifrovane spojenie. Dnes je to myslim uz standard.

Prepatova ochrana - Nemam. Mam prepatovu ochranu v zdroji, ale riskovat nechcem. Pri silnych burkach odpajam pc zo zasuvky, odpajam antenku na wifi, vytahujem kable z pc...Zlu skusenost zatial nemam, ale novy pc zatial kupovat neplanujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ESET Smart Security, SpybotSD

...používal jsem PeerGuardian, ale u novějších 64bit Windowsů jsou s tím nějaké trable, nenašel jsem možnost zprovoznění kromě nějakýho podezřelýho zásahu do systému

Belkin přepěťovka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nod32

Kerio

Spybot search and destroy

ANo mam nejaku predlzovacku za 2 litre, co ma byt prepetova a dopetova a neviem aka este :lol:

 

A inak kedze ja som v tychto veciach paranoik tak kazdy tyzden davam nod32 kompletnu kontrolu, potom zapnem spybot tam dam kontorlu, potom zapnem na cistenie registrov Norton Utilites a raz do mesaica davam defragmentaciu a scandisk. A hej to som sa este nezmienil o tom ze kazdy den mazem tie blbosti z tempu a temporary internet files a cookies :) A este ani nehovorim ze kazdy tyzden najnovsie patche na nod a spybot. A raz za rok format a instal winu. AKo v tychto veciach, co sa tyka bezpecnosti kompu a mat cisty komp bez malware, virusov a spyware a podobnych blbsoti, som fakt hnusny paranoik.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov