Skočiť na obsah

Vekový rozdiel


cizy

Vekový rozdiel  

28 členovia hlasovali

  1. 1. Aký vekový rozdiel je podľa vás ešte v norme

    • Do 5 rokov
    • 5 - 10 rokov
    • 10 - 15 rokov
    • 15 - 20 rokov
      0
    • 20 - 25 rokov
      0
    • 25 - 30 rokov
    • je to jedno


Odporúčané príspevky

späť k téme. dnes som si spomenul na isté špecifické prípady vzťahov kedy aj páry s pomerne veľkým vekovým rozdielom dokážu fungovať v relatívne stabilne. je to hlavne vtedy keď starší, materiálne zabezpečený muž manželku No.1 odinštaluje a upgraduje na manželku No.2 ktorá má spravidla o 30 menej (rokov aj kíl) ako tá prvá :D . zvyčajne sú obaja spokojní (on má novší model, ona je zabezpečená) a vzťah funguje hladko.

mne ale napríklad také niečo nehrozí pretože som chudobný :lol: , a Eien zrejme tiež nie, pretože napriek tomu sa tu so mnou baví ;) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podstatu si vystihla. povedzme za 20 rokov sa v spoločnosti veľa zmení, a veci ktoré vplývali na formovanie osobnosti dospievajúceho človeka boli určite iné pred 20 rokmi ako teraz, myslenie ľudí s takým vekovým rozdielom už nemusí byť celkom kompatibilné. ale bude to do istej miery individuálne.

Nie je to mudrovanie, nie. Jeden znamy mi raz rozpraval pribeh o jeho kamaratke, 20-rocnej babe, ktore chodila so 40-rocnym muzom. Mali spolu dieta, zili v spolocnej domacnosti - nezobrali sa, ale podstatne fakty mame predlozene. A ako mi to ten znamy spominal, casto medzi nimi vznikali konflitky prave z dovodu vekoveho rozdielu, lenze neslo inak tak o ten generacny rozdiel, ako o to, ze ona mala v 20 rokoch stale taku nedozretu mentalitu. Vtedy som ja mala 18 rokov a nejako som sa nad tym nevedela zamysliet, ale o par rokov neskor zrazu chapem, o co ide. Tiez ked spominam, aka som bola v 18 a 20, vidim tam nejaky rozdiel. Zmena priorit atd. Mozes si povedat, ze s prichodom dietata sa priority zeny zmenia, ale najvacsou zmenou v zivote kazdeho je prud casu. Veci sa deju, menia... Ako tak nad tym premyslam, ta baba z toho pribehu bola primlada, pretoze mala len 20 rokov. On mal inu mentalitu, ine postoje. Tiez, ked som mala 15 rokov, 4-rocny vekovy rozdiel som vnimala ako nieco nemozne a hrozne, vzdialena myslienka, na ktoru nemam. Teraz? Nic take, ved co su to 4 roky? A tak sa mi zda, ze to bolo kamenom urazu aj pariku z pribehu; 20 rokov rozdielu by nebolo az takym velkym problemom az na skutocnost, ze jedna strana nebola uplne psychicky vyzreta.

 

dnes som si spomenul na isté špecifické prípady vzťahov kedy aj páry s pomerne veľkým vekovým rozdielom dokážu fungovať v relatívne stabilne. je to hlavne vtedy keď starší, materiálne zabezpečený muž manželku No.1 odinštaluje a upgraduje na manželku No.2 ktorá má spravidla o 30 menej (rokov aj kíl) ako tá prvá :D . zvyčajne sú obaja spokojní (on má novší model, ona je zabezpečená) a vzťah funguje hladko.

Ty srandista :D Minule som citala clanok podobneho razu; kocka odvazne capla na net, ze si chce najst bohateho priatela, ale potrebovala by "postup", resp. ktore miesta ma navstevovat a tak. Opisala sa ako mladu, peknu, ved aj fotku moze prilozit a pod, a odpisal jej podnikatel, zazobany typek, ktory jej krasne vysvetlil, ze taka mlada priatelka je komodita, ktora casom straca na hodnote, pretoze jej mladost a krasa sa vytratia, a ak si zaklada na tom, tak smola, a velke investicie z toho nebudu... Cize, pche, ten tvoj priklad stoji za kulovy. :w00t: :hufi:

 

mne ale napríklad také niečo nehrozí pretože som chudobný :lol: , a Eien zrejme tiež nie, pretože napriek tomu sa tu so mnou baví ;) :)

Ale hezoune můj, na peniazoch nezalezi. Laska prekona vsetko... Alebo sprcha, kedze vas tu zjavne fascinuje :spiteful:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to o psychickej nevyzretosti je pravda svata...

preco by si napr. 25 rocny muz po u konceni vysokej skoly s vyrovnanym hodnotovym rebrickom mal rozumiet s 20 rocnou zabou, ktorej najvacsou prioritou je byt hviezdou diskotek ?

hodnoty najde u 40 rocnej stale pritazlivej zeny :agree:

no a pokial je este zabezpecena po rozvode a ma uz odrastene deti, co viac si moze priat :zubiska:

posledny riadok neberte az tak vazne, to predtym je OK

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

JJ. Hoci, tiez pravda, ze psychicka vyzretost nemusi byt striktne dana vekom, a moze nadabit na 20-rocnu zabu, ktorou je psychicky uz 30-rocna. Ale stale bezdetna.

 

No je pravdepobodnejsie ze s vekom ta vyzretost proste prichadza.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

posledny riadok neberte az tak vazne, to predtym je OK

 

Praveže ten posledny dava najväčši zmysel. :)

 

A vec druha, kto si už potrebuje rozumieť s 20-kou?! Tam su dôležitejšie ine veci. Psychicka vyzretosť je to posledne, čo by ma zaujimalo. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A vec druha, kto si už potrebuje rozumieť s 20-kou?! Tam su dôležitejšie ine veci. Psychicka vyzretosť je to posledne, čo by ma zaujimalo. :)

 

Pri nadvazovani vztahov je psychicka vyzretost oboch partnerov, resp. kompatibilita v tejto oblasti dolezita. B)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty srandista :D Minule som citala clanok podobneho razu; kocka odvazne capla na net, ze si chce najst bohateho priatela, ale potrebovala by "postup", resp. ktore miesta ma navstevovat a tak. Opisala sa ako mladu, peknu, ved aj fotku moze prilozit a pod, a odpisal jej podnikatel, zazobany typek, ktory jej krasne vysvetlil, ze taka mlada priatelka je komodita, ktora casom straca na hodnote, pretoze jej mladost a krasa sa vytratia, a ak si zaklada na tom, tak smola, a velke investicie z toho nebudu... Cize, pche, ten tvoj priklad stoji za kulovy. :w00t: :hufi:

 

tak ale zase sa netvárme že také neexistuje. dokonca aj jeden môj známy (53) fungoval asi pol roka s nejakou 18kou. on rozvedený, vcelku vo vate, ona z nejakej sociálne slabšej rodiny (nie cigánka, ale otec alkoholik, matka podobne), nie že by jej priamo za to platil ale ona si pri ňom užívala istý luxus ktorý doma nemala, on si užíval ju. keď som sa pýtal prečo to medzi nimi skončilo, povedal že šla len po peniazoch. ostal trochu urazený keď som mu povedal že čo vlastne čakal, že nech sa pozrie do zrkadla :lol:

Ale hezoune můj, na peniazoch nezalezi.

neviem, ale jedna naša menšina má príslovie Náne lóve náne láska :D

Laska prekona vsetko... Alebo sprcha, kedze vas tu zjavne fascinuje :spiteful:

alebo láska v sprche, pracovne by sme ju mohli nazvať aj čistá láska :thumbsup:

sprcha nás až tak nefascinuje, iba sa snažíme naznačiť že aj my chlapi v "najlepších rokoch" dbáme na osobnú hygienu :lol: :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ale zase sa netvárme že také neexistuje. dokonca aj jeden môj známy (53) fungoval asi pol roka s nejakou 18kou. on rozvedený, vcelku vo vate, ona z nejakej sociálne slabšej rodiny (nie cigánka, ale otec alkoholik, matka podobne), nie že by jej priamo za to platil ale ona si pri ňom užívala istý luxus ktorý doma nemala, on si užíval ju.

No ale tak to je trosku ine, to by patrilo aj do inej temy. Tiez poznam podobny priklad - resp. jeden mladik rozpraval, a on mal tak 18, 20 rokov, ako nadviazal vztah so 40-rocnou zenou... On si pri nej uzival, aj sexu (ved zrela zena, juj), aj financnych injekcii a luxusneho pribytku, a ona mala zajacika, ktory ju pekne pomiloval, kdekolvek sa jej len zaziadalo... Hoci ona ho potom pustila, lebo mala inych zajacikov :D Ale zase aj taketo "obchody" existuju, ked si clovek hlada financne zabezpeceneho partnera s vidinou lahkeho zivota. Tak davnejsie sme tu na fore mali temu/clanok o mladych... cicenach, babach, ktore sa nahodia, oblecu, su krasne, mlade... a co chcu? Bohateho priatela. Odpalit im mozgy. Fakt robia zle meno zenam. Ale tak, aj take nieco funguje. Kazdy podla vlastneho gusta, nie? Hlavne, aby obe strany dobre vedeli, ze je to len predlzena obchodna transakcia (ktora sa skonci bankrotom jednej strany, zohavenim druhej) zalozena striktne na vyhodach "vztahu".

 

Tvoj pribeh mi tiez jedno pripomenul: na strednej sa do spoluziacky buchol spoluziak. Dlho vahala, na nakoniec s nim zacala chodit. Podla jej slov - kupil jej vsetko, co jej videl na ociach. Hoci taky mlady chalan vela nezmohol, tiez si pri nom uzivala isty druh luxusu; nakoniec, je to prijemne, ked ten druhy za teba zaplati (v mojom pripade mi to prekaza, ale to je o inom). A luxus je nadhernym postulatom pre vela ludi. Aby nie, ved komu by sa nepacila predstava sladkeho nicnerobenia a partnera, ktory zacala za vsetky rozmary?

 

... Vlastne, ja osobne by som sa citila ako slapka na vyssej urovni. :hmmm: Co je stale slapka... -_- Tak nic. :lol: Na to asi tiez spravnu naturu.

 

pracovne by sme ju mohli nazvať aj čistá láska :thumbsup:

No veru ze Danielle Steelova by sa rada nechala inspirovat takym pribehom :D Hned by to malo 300 stran a plno intrig a prekazok, ktore niekto hlavnym hrdinom stavia do cesty... a ved oni len cistu lasku chcu :( ... Jeden druhemu chrbat vydrhnut :hufi: Ja z tohto nemozem, ale tak dufam, ze ti ma kto umyt chrbat :w00t:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jeden druhemu chrbat vydrhnut :hufi: Ja z tohto nemozem, ale tak dufam, ze ti ma kto umyt chrbat :w00t:

 

ani veľmi nie, skôr čakám že mi game riadne "poumýva" hlavu za odbočovanie od témy :zubiska:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 1 rokom...

Niektori ludia hlasovali v tej ankete,ze je jedno aky je vekovy rozdiel... :hmmm: to je zaujimave.Takze cerstvy 80-tnik si kludne moze zobrat 20-rocne dievca? :hufi:  :zubiska:  :hehe: Ale v dnesnej dobe je to asi vsetko jedno hlavne nech ma eura,nie?Aj rodicom to prestane prekazat :hehe: Tu to je: http://www.topky.sk/cl/100314/1414885/Znamy-milionar-ako-81-rocny-nasiel-pravu-lasku--Mladucka-nastavajuca-vyraza-dych-

Tomu sa povie cista laska, mlada je zalubena do euro bankoviek :loveme:  :hehe:  :hehe:  :hehe: Ja neznasam zlatokopky!!!Fuj!Humus!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ak by to bol čerstvý 80-nik, tak keby chcel byť aspoň dostatočne bohatý a najlepšie bez potomkov a iných potenciálnych dedičov, nie? :)

osobne by ma teda taký zať nenadchol, nevedela by som, ako ho mám volať. :bezradny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

Rovnako to asi berie aj český spevák Honza Nedvěd, tiež si našiel mladú a čipernú manželku, ktorá istotne nezostarne skôr než on. Holt, čistá a úprimná láska kvitne v každom veku, ako sa zdá.  :zubiska:

 

 

 

28gv4n9.jpg

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poznám jeden párik, zoznámili sa v speváckom zbore, on mal 24 a ona 17, t.j. 7 ročný rozdiel, ona ešte skoro decko, on už po skončení štúdia, nuž a nejak preskočila medzi nimi iskra, a po 3-ročnom chodení sa zobrali, kočka mala 20 a fešák 27. Majú tuším 4 potomkov dnes už dávno dospelých a tiež majúcich potomkov, a títo dvaja sú stále spolu už asi tak 35 rokov. Kočka napriek svojej mladosti bola mimoriadne šikovná, dokázala pri vtedy 2 deťoch vyštudovať a ešte sa venovala aj kadejakej inej činnosti, stíhala akosi mimochodom úplne všetko, čo stíhať chcela, všetko jej šlo akosi samé. Je to moja rovesníčka, vtedy to nebolo nič divné, keď sa dievča vydalo 20ročné. 

Dnešné dievčatá by to videli inak. A dnes ani mladé rodiny nemajú takú podporu ako mali vtedy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vela sa teraz vsade diskutuje o vekovom rozdiele starsia zena vs mladsi muz. Nie 2,3,4 roky..ale 9,10,11..je to coraz rozsirenejsi fenomen, s ktorym sa stretame...nikdy som tuto vec hlbsie neriesila, kym sa ma priamo nedotykala..potom som bola dost pruderna a mala som predsudky a hlavne strach...ale postupne som pochopila, ze vek je skutocne len cislo, ze ak ludia k sebe patria, tak naozaj, tak spolu proste budu :) a tak sme spolu s darkom takmer 7 rokov a nie sme sami, mam vo svojom okoli, medzi znamymi desiatky takych parov, nie len par

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Kedysi som písala o susedke, ktorá mala tuším o 11 (už som zabudla rpesný údaj) mladšieho muža a majú spolu dievča, ktoré má už 13 - 14 rokov, ale chlapík ju začal podvádzať, len čo malá začala chodiť do školy. Keď ho frajerka kopla do zadku, nemal kde bývať i priplazil sa nazad, žena, s ktorou už bol aj rozvedený, ho prijala nazad - ale vydržal to asi 2 roky a našiel si ďalšiu frajerku, ku ktorej sa odsťahoval. Klapalo im to tak prvých 5 rokov.

Darmo tá baba bola kočka, pekná tvár, pekná postava...

Ale aj iní susedia - bývali vedľa nás - boli pár, kde ona bola o nejakých 6 rokov staršia, a tí majú pekný vzťah a žijú spolu dobre už niekoľko desaťročí, obaja vyzerajú spokojne a veselo, vychovali dvoch šikovných a úspešných a slušných chalanov - to je zas iný príklad.

Vždy to však záleží najmä na tej konkrétnej dvojici.

 

Skoro všetci Flinstonovi predchodcovia boli mladší ako ja - ale tam boli len nejaké mesiace, najväčší vekový rozdiel bol 2 roky, ja by som sa bála nabaliť si niekoho o 10 rokov mladšieho, nechcelo by sa mi veriť, že sa mu naozaj páčim taká aká som, asi by som nebola taká pokojná ako pri Flinstonovi, asi by som furt tŕpla, či si nenabalí mladšiu a krajšiu ako som ja a by som žiarlila aj na to, čo nie je, čo ja viem?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja jedna, veľmi  milá švagrina skoro ovdovela, žila niekoľko rokov sama s deťmi,  a potom  cez internet zoznámila sa so svojim terajším partnerom, ktorý je od švagrinej mladší o 8 rokov a ktorý   tiež žil sám so svojimi deťmi po rozvode.. žijú si spokojne už niekoľko rokov a ja sa s nimi  teším, prajem im pekný vzťah, lásku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Však stačí pozrieť bulvár tam majú aj 60 roční páprdovia 18 ročné modelky, alebo večne dobre vyzerajúce 50-ky mladých zajačikov. Herci, herečky, speváci, ľudia zo showbiznisu atď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov