Skočiť na obsah

Vekový rozdiel


cizy

Vekový rozdiel  

28 členovia hlasovali

  1. 1. Aký vekový rozdiel je podľa vás ešte v norme

    • Do 5 rokov
    • 5 - 10 rokov
    • 10 - 15 rokov
    • 15 - 20 rokov
      0
    • 20 - 25 rokov
      0
    • 25 - 30 rokov
    • je to jedno


Odporúčané príspevky

Asi to nebolo dostatocne jasne z mojej reakcie, ale ked niekomu povieme aby "velmi neviazal" mame na mysli, aby tu intenzitu svojej naklonnosti (zamilovanosti) skor tlmil, respektive mal to pod kontrolou.

Pokial je partnersky vztah medzi dvomi ludmi, tak urcita miera citovej viazanosti tam je.

Problemom, prilisnou citovou viazanostou, to zacina byt az vtedy, ked jeden z partnerov to pocituje obmedzujuco. Pokial to vyhovuje obom, tak akakolvek citova naviazanost nevadi.

 

Preto som sa aj pytal, co je to prilisna citova viazanost, lebo je to subjektivna kvalita, a to co nevadi jednemu paru, druhy moze od seba odohnat.

 

A povedat naviazanemu cloveku, aby sa velmi neviazal, cize tlmil svoju zamilovanost, rovna sa odmietnutiu, alebo minimalne tak to moze brat.

Mat city pod kontrolou, je to iste, ako pozadovat aby do emotivnosti vkladal prvky racionality a brzdil nieco, co je spontanne.

 

Aspon tak to chapem ja. Samozrejme, ze to tak nemusi vzdy byt pravidlom. Ale spajat emocie, citove vzplanutia a pritazlivost raciom, moze byt prospesne, ale moze aj uskodit.

A to bez ohladu na vekovy rozdiel partnerov :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim, ze netreba hned dramatizovat, co koho obmedzuje a akou intenzitou... a pod.

 

staci jednoducho... "ci niekto ide do vztahu naplno, alebo si drzi trosku odstup (to racio), tlmi svoje city". To ci to toho druheho obmedzuje, alebo nie to je ina otazka, zavisiaca od inych faktorov a vstupov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale spajat emocie, citove vzplanutia a pritazlivost raciom, moze byt prospesne, ale moze aj uskodit.

A to bez ohladu na vekovy rozdiel partnerov :lol:

Myslim,ze ak sa zacne do vztahu vkladat ta racionalnejsia cast,postupom casu predsa len zacne byt na skodu partnerom s takymto vekovym rozdielom.Aby sme boli v obraze,stale vravim o vekovom rozdiele,kedy je zena starsia ako partner. Citove vzplanutie zo zaciatku je sice uzasne,ale,co ak casom predsa len presiahne racionalne uvazovanie a votru sa do vztahu pochybnosti?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co sa tyka vekoveho rozdielu, myslim, ze sa ocakava, ze ten starsi partner si necha prave ten nadhlad a trosku odstup. Mali by tam byt tie skusenosti. Nie je nic tragikomickejsie, ked starsi muz, ci starsia zena sa spravaju ako pubertaci. Byvaju skor objektom posmechu, ako zaujimavym objektom hodnym lasky.

 

Som uz raz povedal, nie je problem, ked sa zamiluje starsi muz do mladej kocky, problemom je, ked ta s nim zacne "mavat".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim, ze netreba hned dramatizovat, co koho obmedzuje a akou intenzitou... a pod.

pokial je vsetko ok, netreba

ked nie, tak sa to zdramatizuje aj samo

 

 

Citove vzplanutie zo zaciatku je sice uzasne,ale,co ak casom predsa len presiahne racionalne uvazovanie a votru sa do vztahu pochybnosti?

tu to zalezi uz na vyzretosti partnerov, stavat dlhodobejsi vztah na citovom vzplanuti, je hazard ... nielen pri vacsom vekovom rozdiele
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslim,ze ak sa zacne do vztahu vkladat ta racionalnejsia cast,postupom casu predsa len zacne byt na skodu partnerom s takymto vekovym rozdielom...Citove vzplanutie zo zaciatku je sice uzasne,ale,co ak casom predsa len presiahne racionalne uvazovanie a votru sa do vztahu pochybnosti?

lenze postupom casu sa bud viac zblizis s partnerom a taketo otazky neriesis ani potom, alebo naopak vytriezves a potom to je ako v kazdom inom vztahu, aj bez vekoveho rozdielu

nie je to ani tak o vekovom rozdiele, ale o konkretnom cloveku, len zrovna je starsi/mladsi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trochu mi to znie neuveritelne,ze by vydrzal vztah starsia zena - mladsi muz az do smrti...podla vsetkeho tej zeny,ak chcem byt celkom cynicka. Neviem,preco si to nedokazem predstavit. Mozno to znaci o mejej nezrelosti,co sa tyka vztahov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citove vzpanutie (da sa to nazyvat aj chemiou) vo velmi vela pripadoch je nasledovane racionalnym prehodnotenim vztahu. Nasleduje vacsinou po citovym "uhasenim". A pri tom sa rozhodne, ci vztah bude pokracovat, alebo nie. Proste posunie to na vyssi level.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Môj oco je od mamky starší o osem rokov a minulého roku oslávili spoločnú päťdesiatku v šťastnom súžiti.

Ale poznám niekoľko prípadov kde je staršia manželka (stačí o pár rokov)a skoro všetky skončili rozvodom a vo zvyšných to moc neklape.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citove vzpanutie (da sa to nazyvat aj chemiou) vo velmi vela pripadoch je nasledovane racionalnym prehodnotenim vztahu. Nasleduje vacsinou po citovym "uhasenim". A pri tom sa rozhodne, ci vztah bude pokracovat, alebo nie. Proste posunie to na vyssi level.

Wysky,suhlasim,necham na racionalnom uvazeni partnera,ako bude pozerat na vztah neskor. Aj ked ten mladsi vzdy zije tak nejak pre pritomnost. starsi uz riesi buducnost.

Sani

Aj ja som pocula o x pripadoch,kedy vztah starsia zena - mladsi muz zlyhali. To vlastne nastoluje otazku,ci ma vyznam v takomto vztahu vobec pokracovat. Viem,netreba brat priklady inych za ten svoj,ale pozna niekto vobec taky priklad,kedy to fungovalo? Myslim dlhsiu dobu,nechcem ani napisat,ze desatrocia,na to proste nemam odvahu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj ked ten mladsi vzdy zije tak nejak pre pritomnost. starsi uz riesi buducnost.

ano... :lol:

 

 

Vztahy sa zvyknu skoncit aj na rozdielnosti ocakavani oboch partnerov.

Pr.: Chlap si najde mladsiu milenku len na iste chvile, ale ona obvykle ocakava, ze kvoli nej opusti manzelku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj ja som pocula o x pripadoch,kedy vztah starsia zena - mladsi muz zlyhali. To vlastne nastoluje otazku,ci ma vyznam v takomto vztahu vobec pokracovat. Viem,netreba brat priklady inych za ten svoj,ale pozna niekto vobec taky priklad,kedy to fungovalo? Myslim dlhsiu dobu,nechcem ani napisat,ze desatrocia,na to proste nemam odvahu.

áno

kdesi na začiatku tejto témy som písala o pároch, ktoré osobne poznám, len v tomto meste tri či štyri, kde to roky funguje a v pohode ... páry, kde je staršia žena od sedem do asi štrnásť rokov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V dnešnej dobe je to moderné že mladší chlap a staršia žena.

 

Mne sa zas páči jeden o 8 rokov starší (slobodný starý mládenec), ale takí už asi o lásku záujem nemajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je taka optimisticka,aj keby to tak nebolo,proste je v nej nadej pre take pary.

nadej nie je v uspesnych pribehoch inych parov, ale v tom, ci si ju clovek da, alebo si ju naopak vezme, nehovoriac tomu druhemu

 

Trochu mi to znie neuveritelne,ze by vydrzal vztah starsia zena - mladsi muz az do smrti...podla vsetkeho tej zeny,ak chcem byt celkom cynicka.

automaticky predpokladas, ze skor umrie zena, na to by som sa velmi nespoliehala

 

akosi zabudas na konkretneho cloveka a jeho kvality, stretnut niekoho zaujimaveho, s ktorym by to bolo aj obojstranne, je dost vzacna vec

a druha vec je co ti da taky vztah, nemusi skoncit uspesne aj ked si prajes opak, ale moze ta posunut ovela dalej, je na tebe ci ti ide o kvantitu (dlzku) alebo kvalitu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

napadol mi jeden známy príklad, ešte z tridsiatych rokov, a vydržal do autorkinej smrti r. 1976 ... Agatha Christie a jej manžel Sir Max Mallowan ... bol od nej o 15 rokov mladší

 

tu

 

to len tak mimo misu ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

Nejak som spokojnejsia s tvojou odpovedou. Je taka optimisticka,aj keby to tak nebolo,proste je v nej nadej pre take pary.

no ak ja môžem pridať nádeje, tak napr aj moja babka bola staršia od dedka o pár rokov, a šla do vzťahu aj s dieťaťom, napokon mali ešte sedem ďalších a vydržalo im to :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja mama so mnou ako osemročnou tiež začala vzťah s o 4 roky mladším partnerom a dnes je tomu už 13 rokov, čo sú spolu, plus majú ďaľšie spoločné dieťa, takže ja to beriem ako niečo bežné

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uz len statisticky vzate, musia existovat pary, kde je zena starsia a rovnako, kde im to vydrzi dlhsie, dokonca aj ad finem

 

zaujimavy clanok na tuto temu

http://www.sme.sk/c/3704719/laska-nepozna-...ve-hranice.html

 

hladat nadej v inych podobnych paroch sa da len pre zaciatok, pre prezitie treba ale daco viac, a vzdy je to o konkretnych dvoch ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V dnešnej dobe je to moderné že mladší chlap a staršia žena.

 

Mne sa zas páči jeden o 8 rokov starší (slobodný starý mládenec), ale takí už asi o lásku záujem nemajú.

Klingonka,nejde tu o modu,proste sa to stava a nejak viac sa na to ukazuje ,ako na nieco ine,netradicne.

A s tym zaujmom - nezaujmom u starsich mladencov..by si sa cudovala :lol:. Moj otec mal spoluziaka - stareho zaryteho mladenca. Uz ako dochodca siel do kupelov a zalubil sa. Ozenil sa ako 60 rocny. A je to uzasne,ako aj takto starsi zalubenci idu spolu a drzia sa za ruky. Neriesia,ci je to tradicne,alebo co a to sa mi paci.

 

 

nadej nie je v uspesnych pribehoch inych parov, ale v tom, ci si ju clovek da, alebo si ju naopak vezme, nehovoriac tomu druhemu

 

 

 

automaticky predpokladas, ze skor umrie zena, na to by som sa velmi nespoliehala

 

akosi zabudas na konkretneho cloveka a jeho kvality, stretnut niekoho zaujimaveho, s ktorym by to bolo aj obojstranne, je dost vzacna vec

a druha vec je co ti da taky vztah, nemusi skoncit uspesne aj ked si prajes opak, ale moze ta posunut ovela dalej, je na tebe ci ti ide o kvantitu (dlzku) alebo kvalitu

Damor

Kazdy pozitivny a takto nadejny pribeh vlieva do cloveka a jeho podvedomia silu a tym nevedomky ovplyvnuje toho cloveka a jeho konanie. podvedomie ma velku silu a tieto pozitivne priklady,ktore tu dievcata uviedli,dokazu hodne urobit so zmyslanim cloveka :)

 

Elfant

Je jasne,ze musia existovat take pary a priklady.

Ale ziadne statistiky nenahradia skutocne pribehy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Elfant

Je jasne,ze musia existovat take pary a priklady.

Ale ziadne statistiky nenahradia skutocne pribehy.

nenahradia, ale uz naznacuju predpoklad realnej existencie

 

ako to tu bolo uz par krat napisane, ziadny priklad nenahradi vlastne presvedcenie a chcenie ... ale zase, lepsi priklad, ako len statistika ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako to tu bolo uz par krat napisane, ziadny priklad nenahradi vlastne presvedcenie a chcenie

Keď niekto je prvý, má to vždy najťažšie. Každý ďalší to má ľahšie a ľahšie.

 

Ak je človek o niečom presvedčený a chce to, ak je prvý a púšťa sa tak na neprebádané pole, musí byť to jeho chcenie a presvedčenie veľmi silné. Ak človek ale vidí okolo seba úspešné príklady, vidí, že to môže fungovať, má to o to jednoduchšie. Úspešné príklady človeka posiľňujú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Úspešné príklady človeka posiľňujú.

Presne na to som myslela,ked som dala otazku,ci poznate nejake priklady,ktore skoncili "..a zili az do smrti...",teda skoro ako rozpravka,ak to chcem napisat s nadsadzkou...jasne,ze vzdy ide o jedinecne pripady a priklady zo zivota,ale clovek zahreju,ze predsa len nie je ten zivot tak hnusny a da sa aj nemozne..
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď niekto je prvý, má to vždy najťažšie. Každý ďalší to má ľahšie a ľahšie.

 

Ak je človek o niečom presvedčený a chce to, ak je prvý a púšťa sa tak na neprebádané pole, musí byť to jeho chcenie a presvedčenie veľmi silné.

nie je to pausalne, niekto potrebuje priklady, iny zase vyhladava situacie, kedy ide "ako prvy".

 

je lahsie opakovat vyskusane, ale v takychto situaciach sa dva uplne rovnake pripady neopakuju skoro nikdy ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov