Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

je o tom pisane prilis malo, pricina smrti nam nie je znama..

ak odmietla transfuziu, spachala vlastne samovrazdu.. otazka je, ci by sa to nedalo posudzovat ako spoluucast, kedze lekar neurobil vsetko pre udrzanie cloveka nazive... malo informacii, tak sa tazko daco k tomu pise...

 

"Lékařské úkony budu konat v zájmu a ve prospěch nemocného, dle svých schopností a svého úsudku. Vystříhám se všeho, co by bylo ke škodě a co by nebylo správné."

 

nemam sajn, ako to je upravene zakonom, ale ja byt lekar, tak sa jej na to nepytam, resp ju nepocuvam... ak uz pre nic ine, tak preto, aby som samu seba nevystavila moznosti trestneho postihu...

 

no, minule som sa pohorsovala nad pripadom, ked obvodacka, uplatnujuc vyhradu vo svedomi, odmietla vziat krv zene na predoperacne vysetrenia, pretoze ich pacientka potrebovala kvoli umelemu oplodneniu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Inak slimak: O com ci si nerozmyslal ?

 

To bola taka situacia - ti nabozensky fanatici - jehovisti , prisli za zenou - aked ze ta bola chora takto skusili na mna ci som nerozmyslal nad tymi vecami(o com sa debatovali so zenou - predtym so prikyvol ,ze viem o com sa snou debatili) - tak som len odpovedal slusne - nie, ja nadtym nerozmyslam, aby sme sa mohli pekne ukoncit nastevu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

našský, slovenský a český hodinový filmík, že kam sa hodí najviac, asi sem ... škola v Bratislave, tie výkriky pri propagovaní "normálního ježíše" pri hre na gitaru sú hrozné ...

bůh tě totálně miluje, haleluja, uděláme sbírku, haleluja, být chudý nestojí za nic, pane, haleluja ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=5F4-QJz0mMU

migréno zmiz ve jménu ježíše teď, haleluja

 

mám z toho dosť desivý nepríjemný pocit, ale dokážem chápať, že chytia ... ale aj tak je to desivé, keby do toho neťahali deti ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... mám z toho dosť desivý nepríjemný pocit, ale dokážem chápať, že chytia ...

ale aj tak je to desivé, keby do toho neťahali deti ...

No, bez preháňania, to nie je také hrozné ani desivé. :nono:

Čo je pravda na môj vkus tie výkriky príliš hlučné.

 

Lk 18.15 Prinášali k nemu aj nemluvňatá, aby sa ich dotknol. Keď to videli učeníci, okrikovali ich

18.16 Ale Ježiš si ich zavolal a povedal: "Nechajte deti prichádzať ku mne a nebráňte im, lebo takým patrí

Božie kráľovstvo!

 

A či oni sa zdefinovali, kim sú? Možno to nie je sekta a Pentekostální cirkev ? :neviem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno nie sekta - ale príznaky má jednoznačne ako sekta ( a to "a spol." z názvu témy ), divoká odnož viery, ktorá je od kresťanskej viery na hony vzdialená :nono:

 

kým sú ? - hovorí so tom autorka vo filme : pôvod je v amerických misionároch, Škola budúcnosti pre malé deti,

a cirkev ...

áno : v 6 minúte a 8 sekunde filmu sú pomenovaní : cirkev sa volá Triumfálne centrum viery / Cirkev triumfálneho centra viery

 

tí, ktorí kričia na ulici do mikrofónu o Ježišovi, sú z tej istej cirkvi, ako tí, ktorí prevádzkovali ( či prevádzkujú, nepátrala som ) Školu budúcnosti v Bratislave, a tí istí, ktorí vymývajú mozgy a trápia deti počas celého filmu, aj odrastenejšie deti, aj po desiatich rokoch von zo školy, stále rovnako ...

 

s kresťanstvom to má spoločné akurát tak meno Ježiša.

v tých šialených výkrikoch nie je kresťanská láska, nie je z hlásania skromnosti nič, zostali len výkriky haleluja, ktoré nemajú žiadny obsah, vykrikujú to automaticky, stále extatickejšie a hlasnejšie, bez kúska skutočného obsahu.

 

ide z nich strach namiesto lásky, lásku a Ježiša pchajú do ľudí a detí násilím, neustále vykrikovanie haleluja a Ježíš je normální a Ježíš je totálně síla je príšerné ...

a to desenie detí, smiech nasilu, výkriky, nič nové, len dokolo dokola dokola tie isté výkriky ... nie je to desivé ?!

ale je ... je to zle, celé zle. :huh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... áno: v 6 minúte a 8 sekunde filmu sú pomenovaní : cirkev sa volá Triumfálne centrum viery

Ach toto je Triumfálne centrum viery. .Našiel som ich aj v Poľsku.

Toto sú ulični kazatelia evanjelia. Prevádzkovujú to v mestách vo východnom a južnom Poľsku.

Ale neviem, akú majú štatút: cirkev alebo sekty.

Našiel som aj túto zvedavosťku:

Projekt je financovaný z prostriedkov Poľskeho Institutu Umenia Filmoveho (Polski Instytut Sztuki Filmowej)

Podobne aj v Českej republike.. Vidíte, že majú medzinárodného sponzora. :)

 

http://www.bochniani...t_normalny.html

 

PS.Takéto meno nie našiel som ani v slovenskom, ani v poľskom video.

Napriek tomu, že som hľadal od 5. do 10. minúty

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

radsej to ani nejdem pozerat...

mne staci, ked vidim tych uhladenych mladych tesilovych misionarov z USA, co chodia po nasich mestach :(

onahdy taki dvaja (vzdy chodia vo dvojiciach !) cosi na ulici hustili do takeho mladenca - snad stredoskolak, dlhe vlasy, batoztek na chrbte, stal pred nimi so sklonenou hlavou a neviem, nakolko vedome vnimal, co mu hovoria.

Mal som chut povedat mu "hlavu hore, chlapce, pozri sa im do oci ! nebud ako baba, maj svoj nazor a neboj sa ho povedat !"

Ale potom som to nechal tak... silni preziju a slabych vezmi cert (ci kto vlastne...).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, projekt toho filmu je financovaný zo štátnych kultúrnych prostriedkov - na začiatku filmu je uvedené :

Za podpory : Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie a

S finančnou pomocou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky ...

 

predpokladám, že do Poľska sa film dostal, či bol preložený, či oficiálne zakúpený za pomoci Poľského inštitútu filmového umenia, film uvádzali oficiálne televízie, takže niekto ho musel v iných krajinách aj zakúpiť.

 

o financovanie tejto ukričanej vymletej "cirkvi" importovanej z Ameriky sa nebojím, zafinancujú ich veriaci pobláznení kazateľmi všade, kam sa dostali a vymývajú mozgy ...

 

tu je o pozadí filmu a jeho vzniku popísané viac, vlastne je to povedané aj v samotnom filme, autorka ho natočila kvôli vlastnej skúsenosti :

http://zivot.azet.sk...nou-skolou.html

 

niekto mi môže vyčítať, že nenarábam presne s pojmami, ale myslím si, že keď túto partiu vymývačov mozgov nazveme " sekty a spol. " a dáme ich do tejto témy, nestratia sa tu ... robia presne to, čo sekty, vymývajú mozgy, a je príšerné, že to robia malým deťom, ktoré sa nemôžu brániť.

je to desivá spoločnosť. :urcitenie:

 

btw.

PS.Takéto meno nie našiel som ani v slovenskom, ani v poľskom video.

Napriek tomu, že som hľadal od 5. do 10. minúty

 

nie celkom rozumiem, ktoré meno ? meno tej cirkvi je povedané v tej prvej nalinkovanej verzii filmu autorkou v 00:06:08.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie celkom rozumiem, ktoré meno ? meno tej cirkvi je povedané v tej prvej nalinkovanej verzii filmu autorkou v 00:06:08.

 

Ano, meno cirkvi.

Nejako som nedokázal počuť tento názov v plnom rozsahu.

Pôvodom môže byť hluk ulice.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Takže keď počujem slovo sekta, hneď sa mi okrem jehovistov vybaví skupina okolo Davida Koresha.

Myslím, že sa volali Deti Slnka (alebo ináč?). Spáchali hromadnú samovraždu.

 

game,

baptisti sa musia cítiť dotknutí, že si ich priradila k Jehovistom. Oni sa radia k obrodeným kresťanom.

Myslím, že katolíci považujú za sektárov všetkých, ktorí nepatria k nim.

najprv by si ale musel porozumiet významu slova sekta......aby si vedel koho tam máš zaradit...no JS tam určite nepatria,,,,,,,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jehovisti boli kresťanskou sektou, podobne ako sa kresťanstvo v čase vzniku považovalo za židovskú sektu. Jehovisti sa nedávno (neviem presne koľko rokov dozadu) odčlenili od kresťanstva, vychádzajú z neho, ale už sú samostatnou cirkvou. Neviem ako veľmi sú s kresťanstvom spojení (v princípe budú spojení stále), ale podľa správnosti by sa mali skôr považovať za cirkev ako sektu inej cirkvi či náboženstva.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak trochu z ineho pohladu,   sekta je zdruzenie ktore clena cielene vytrhava zo spolocnosti,   z tohto pohladu su krestania napriklad sektou v silne moslimskej spolocnosti, a vice versa.  A takou sektou boli krestania na pociatku,    ak nejdeme hodnotit obsah  tak sekta ako sociologicky fenomen je hoci aj militatne vegetarianstvo.   A jehovisti su kdesi na pomedzi,  jehovista moze viest normalny zivot a a az na iste extremne okolnosti tak nie su sektou z tohto pohladu.

A transfuzia  ako najcastejsia namietka ?  To je skor kulturna vec,  ak niekto obetuje svoj zivot za vlast, tak ho povazujeme za hrdinu, ak niekto obetuje svoj zivot za svoje predsvedcenie tak ho odsudzujeme.  teda v ich pripade, palacha napriklad chapeme.  Z pohladu etiky to povazujem pre dospelych za jednoduche, je to ich pravo.  Problem mame u deti, ale tu zase ide o sirsii problem, ak niekto veri ze vecne zatratenie je horsie ako smrt, tak  sa musime postavit do ulohy sudcu ktory vie ako to je a vyhlasit jedinu pravdu a tych co veria v inu povazovat za menej svojpravnych

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak trochu z ineho pohladu,   sekta je zdruzenie ktore clena cielene vytrhava zo spolocnosti,   z tohto pohladu su krestania napriklad sektou v silne moslimskej spolocnosti, a vice versa.  A takou sektou boli krestania na pociatku,    ak nejdeme hodnotit obsah  tak sekta ako sociologicky fenomen je hoci aj militatne vegetarianstvo.   A jehovisti su kdesi na pomedzi,  jehovista moze viest normalny zivot a a az na iste extremne okolnosti tak nie su sektou z tohto pohladu.

A transfuzia  ako najcastejsia namietka ?  To je skor kulturna vec,  ak niekto obetuje svoj zivot za vlast, tak ho povazujeme za hrdinu, ak niekto obetuje svoj zivot za svoje predsvedcenie tak ho odsudzujeme.  teda v ich pripade, palacha napriklad chapeme.  Z pohladu etiky to povazujem pre dospelych za jednoduche, je to ich pravo.  Problem mame u deti, ale tu zase ide o sirsii problem, ak niekto veri ze vecne zatratenie je horsie ako smrt, tak  sa musime postavit do ulohy sudcu ktory vie ako to je a vyhlasit jedinu pravdu a tych co veria v inu povazovat za menej svojpravnych

 

dobre je ujasnit si pojem slov sekta:

 

Sekta je skupina, ktorá nesúhlasí s učením svojej náboženskej komunity, prípadne ktorá sa odštiepi a vytvorí nový náboženský smer. Jehovovi svedkovia sa neodštiepili od žiadnej cirkvi. Nie sú sekta.Nasleduju vzor ranních krestanov žijucich v  1 str....tí boli nasledovníkmi Krista,ktorí bol zakladatelom krestanstva...Hebrejom 11:1 .....je jedna VIERA ,jeden krst.....takže Ježiš založil jednu vieru v živého Boha...pravé krestanstvo,ktoré sa malo riadit vzorom nepoškvrneného učenia z božieho slova.....

 

a áno aj v minulosti nasledovníkov Krista nazívali tou sektou....Skutky 24:5..tu sa ap.Pavlovi  a učeníkoch Krista hovorí ako o "sekte Nazretských"...no skutočnost bola iná....

 

 

Mnohí ľudia o JS jednoducho nemajú presné informácie. Iným sa nepáči ich evanjelizačná činnosť. Jehovovi svedkovia však túto činnosť vykonávajú z lásky k ľuďom, lebo si uvedomujú, že „každý, kto vzýva božie meno (Jehova ,JHVH,HaleluJah-chvhálte Jah,) bude zachránený“. (Rimanom 10:13)

 

základné udaje o JS:

 

  • 239 — počet krajín, kde zvestujú Jehovovi svedkovia

  • 595 — počet jazykov, v ktorých vydávame Biblie a biblickú literatúru

  • 111 719 — počet zborov

  • 7 538 994 — počet zvestovateľov, ktorí vyučujú z Biblie

  • 19 000 000 — počet ľudí, ktorí navštevujú naše zhromaždenia alebo zjazdy

  • 179 000 000 — počet Biblií, ktoré vytlačili Jehovovi svedkovia v 116 jazykoch

  • 20 000 000 000 — počet výtlačkov biblickej literatúry, ktorú Jehovovi svedkovia vydali za posledných desať rokov

 

 

aj takto nejako zvestuju JS napr. na Filipínach v americkej posunkovej reči:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vraj vznikla nova sekta Svedkov Bezakovych

 

Keď už si natoľko uštipačný a škodoradostný, že si neodpustíš spamovanie mimo tému, vysvetlím ti to znova.  :)

 

Ľuďom sa nejedná o Bezákovu ctenú osobu, milý jose. Rozhorčila ich nespravodlivosť zo strany RKC, keď bol arcibiskup odvolaný iba preto, že zverejnil dokumenty, ktoré svedčili o pochybnom hospodárení udavača Sokola. Následne sa kolesá cirkevného manipulačného aparátu dali do pohybu, Bezák sa ocitol mimo hru a ten, ktorý napísal udanie plné vymyslených obvinení, sa stále teší úcte ľudí ako si ty. Nemáš pritom jediný dôkaz Bezákovej viny a tieto jedovaté poznámky trúsiš s rovnakou radosťou, akú už dávno pred tebou pociťovali tisíce zadubencov pri pálení čarodejníc alebo posluhovačov diabla. Skrátka pápeženci, papa ukáže prstom a dav nadšene hučí. 

 

Keby stál na Bezákovom mieste ktokoľvek iný, ľudia by boli pobúrení rovnako.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov