Jump to content

chatGPT and GitHub Copilot


robopol
 Share

Recommended Posts

 • 2 weeks later...
 • Replies 4
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • robopol

  3

 • Tono

  2

Top Posters In This Topic

Posted Images

Konečne som si nainštaloval OpenAI. Testoval som nejaké algoritmy v C++ a funguje prekvapujúco dobre. Škoda času, keď som to musel kedysi robiť sám, alebo neskôr, na internete hľadať na Stack Overflow. Je to vynikajúca pomoc, až na to, že ja už neprogramujem. 

Skúsil som konverzáciu a opäť veľmi fundované odpovede. Potom som zadal niečo z OTR, opäť fundované odpovede. Nadobudol som skoro pocit, že AI snáď už všetko dokáže. Tak som zadal konkrétnu úlohu, algoritmus na kovariantnú divergenciu zmiešaného tenzora energie hybnosti druhého stupňa. Z určitou škodoradosťou môžem konštatovať, že AI nepochopila ani to, na čo som sa pýtal, aj keď som otázky formuloval inak. Pritom ten algoritmus výpočtu je len rutinná matematická záležitosť, bez nutnosti uvažovať. V C++ je to na pár riadkov. Nie je to však frekventovaná téma a AI sa s podobnými problémami "bežne nestretáva". Takže každý si zatiaľ s AI "nepríde na to svoje".

Link to comment
Share on other sites

open AI ti napr. vysvetli kód, pričom copilot ti rovno ponuka riešenia, keď programuješ, čo je veľká úspora času v tom, že tie rutinné veci ti sama napíše a ty ich len tabulátorom potvrdíš, lepšie ako kopírovať kusy kódu z netu.

Tebe sa môže hodiť aj preklad, pretože google translátor je oproti tomu slabý. Na matematické úlohy nie je stavaná ani trénovaná, nevie dobre ani násobilku :)

PS: keby si vedel dobre anglicky, tak ti s tou kovariantnou záležitosťou asi dá odpoveď, je trénovaná z veľkej časti na anglických textoch.

Link to comment
Share on other sites

pred 2 hodinami, robopol napísal:

PS: keby si vedel dobre anglicky, tak ti s tou kovariantnou záležitosťou asi dá odpoveď, je trénovaná z veľkej časti na anglických textoch.

Správnu odpoveď som dostal, v tomto ohľade niet či AI vyčítať. Ale algoritmus už nie, preto, že ho AI na nete nenašla. Nie je to proste frekventovaná téma. Keby si hľadal tento algoritmus na internete, tiež ho pravdepodobne nenájdeš. Takéto úlohy nie sú "šité" pre AI. To nie je inteligencia, zostaviť algoritmus na výpočet nejakej matematickej rutiny. Matematické caddy to dokážu aj bez AI. Nakoniec tento algoritmus môžeš aplikovať na celkom nezmyselný výpočet, nijako nekorešpondujúci s realitou. Rovnako sa ukázalo, že hrať šach nie je otázkou inteligencie. Prednosťou AI je spracovávať obrovské množstvo dát, hľadať a využiť v nich súvislosti. V tomto ohľade je to nástroj, ktorý v určitých oblastiach prinesie revolúciu. 

Nedávno som sledoval film v ktorom demonštrovali sofistikovanú stratégiu, ako sa vírus snaží infikovať bunku, ako zneužíva funkcie, ktoré majú slúžiť bunke a ako sa imunitný systém bráni. To bola "inteligencia v priamom prenose", koncentrovaná v rozmeroch mikrometrov. To ma naozaj šokovalo, ak to porovnávam s tým, čo potrebujú v OpenAI, koľko serverov sietí a dát uložených na cloudoch.    

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tak to ber tak, že to nejak skôr začína, nahradí to google, veď AI ti da priamo odpoveď, či výsledok, bez toho aby si prehľadával celý internet. Ja myslím, že to je neskutočne dobrý nástroj a ZATIAL je zdarma. Napr. ten copilot si musíš platit 10 Eur/mesiac. Pre mňa je ale záhada ako to takto dokáže vo všetkých jazykoch, chápe kontext a poskytne ti odpoveď behom chvíľky, to ta baktéria nedokáže. To nie je inteligencia, ale pokus omyl ju "naučil" stratégiu.

A pravé to je inteligencia, hľadanie vzorov v chaose. Nič viac to nie je.

AI je lepšia ako človek už vo veľa veciach, ale tebe sa zdá, že človek je na tom lepšie, človek ma ale implementovanú motiváciu ciele a sám sa hýbe, žije. To AI nemá ale už skoro vo všetkých iných ohľadoch je lepšia a to už dnes, čo bude o 30 rokov?  Ja som to predpokladal už dávno par rokov dozadu, ty si to nebral vážne a dnes to tu uz je.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy