Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

tiez zaujimave

V Hongkongu budú zrejme musieť zlikvidovať milióny dávok vakcín

 

Citát

Hongkong 25. mája (TASR) - V Hongkongu budú zrejme musieť zlikvidovať milióny dávok vakcín proti novému koronavírusu, ktorým sa v najbližších mesiacoch skončí doba použiteľnosti. Miestne obyvateľstvo totiž nejaví dostatočne veľký záujem o očkovanie. Uviedol to v utorok hongkonský zdravotnícky predstaviteľ, ktorého citovala agentúra AFP.

Hongkong, osobitná administratívna oblasť Číny, je jedným z mála miest na svete, ktoré si zabezpečilo dostatok vakcín vrátane veľkej rezervy, aby mohlo zaočkovať proti covidu všetkých svojich obyvateľov.

Podľa AFP k malému záujmu o očkovanie prispieva relatívne nízky počet prípadov nákazy v meste s približne 7,5 miliónmi obyvateľov a tiež nedôvera k úradom, ktoré sa snažia potlačiť prejavy odporu voči miestnej pročínskej vláde.

Jeden z členov hongonskej vládnej komisie pre očkovanie Thomas Tsang v utorok varoval, že o tri mesiace sa skončí doba použiteľnosti prvej zásielky vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech. Podľa neho nie je správne, že Hongkong skladuje veľké množstvá nepoužitých dávok vakcín, zatiaľ čo vo zvyšku sveta je ich väčšinou nedostatok. "Máme ich momentálne toľko, že to bude zrejme stačiť aj do konca roka," vyhlásil Tsang.

Hongkong zakúpil po 7,5 milióna dávok proticovidových vakcín od Pfizer/BioNTechu a čínskej firmy Sinovac. Hongkonské úrady pôvodne predobjednali aj 7,5 milióna dávok očkovacej látky od spoločnosti AstraZeneca. Objednávku však neskôr zrušili s tým, že ušetrené prostriedky použijú na budúci rok na nákup vakcín novej generácie.

V Hongkongu zatiaľ zaočkovali jednou dávkou niektorej zo schválených vakcín len približne 19 percent obyvateľstva, zatiaľ čo obe dávky dostalo 14 percent. S očkovaním váhajú dokonca aj miestni zdravotníci, z ktorých zatiaľ dostala vakcínu len zhruba jedna tretina.

Hongkonské úrady preto v utorok ohlásili výrazné rozšírenie očkovacieho programu aj na ďalšie skupiny obyvateľov, ktoré nemajú trvalý pobyt v Hongkongu. Zaočkovať sa budú môcť desatisíce ľudí z iných oblastí Číny s povolením cestovať do Hongkongu a tiež žiadatelia o udelenie štatútu utečenca.https://www.teraz.sk/najnovsie/v-hongkongu-budu-zrejme-musiet-zlikvid/551396-clanok.html

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, dead napísal:

Ja som nenapisal, ze je to zle a neospravedlnitelne, iba sa smejem nad tym, aki idioti dokazu viest advokatsku kancelariu :smile:

K tomu patraniu. No vazne, ako chcu vypatrat, ze je niekto ockovany?

-Ked nie si ockovany, nemas potvrdenie o ockovani a nemozes ho predlozit, z coho vyplyvaju -a ja dufam, ze este len budu vyplyvat urcite obmedzenia.

-Ked si ockovany, predlozis potvrdenie a hotovo.

-Ked si nejaky idiot zaumieni, ze bude otvoreny iba pre nezaockovanych, ako ockovany mu proste neukazem potvrdenie a on nema ako zistit, ze som bol zaockovany. Ale to pochopitelne neurobim, lebo si pomyslim svoje a ked to budem potrebovat, pojdem radsej k nejakym pricetnym advokatom. 

 

no presne taki idioti, ako su vedecky siritelia zdravia....

nie je dovod patrat....

ukazes glejt o neockovani, tak isto ako ukazes glejt o zaockovani....ked ta prijimaju do zamestnania, tak  isto musis ukazat glejt o svojej zdravotnej sposobilosti na tu pracu, ktoru ides ziadat....

ked si nejaky idiot lekar da na dvere oznam, ze osetruje iba klientov z xy zdr.poistovne, tak to budes akceptovat alebo odides...to je slobodna volba jedneho aj druheho...

pred 6 hodinami, smiley napísal:

Mohlo by to byt jedno z moznych rieseni, nakolko nezaockovani skodia tym zaockovanim. Mali by ich teda minimalne aspon finacne odskodnit.

Ja som bol zaockovat cez vikend, a taka moja momentalna vnutorna pocitova motivacia bola, ze pomaham ludom, ktori maju zavrete restavracie, hotely, bazeny, fitka a vsetko ostatne, aby oni aj my vsetci uz mohli konecne zacat normalne spolocensky fungovat.

Napriklad maximalnu povolenu rychlost na cestach mas tiez danu prikazom...

Informator, ked sa nedas zaockovat, statisticky tym zabijas seba aj ostatnych dookola.  Mozne nasledky ockovania su zhruba milionkrat (!!!) mensie ako nasledky ochorenia na covid. A bez ockovania by na covid raz ochorel kazdy.  Je teda mimoriadne hlupe branit sa takemu uzasnemu a efektivnemu nastroju, aky sme dostali k dispozicii.

Riziko komplikacii mas pri kazdom zdravotnom zakroku, zdaleka nie len pri ockovani. Takze nabuduce pri vysokych horuckach ziaden acylpyrin...

ako skodia nezaockovany tym zaockovanym?.....

preco by som si ja mal davat nieco do seba z dovodu prezitia nejakej prevadzky?....ked tam nechcu moje peniaze, tak tam nepojdem....taktiez slobodne rozhodnutie jednej aj druhej strany....

dana prikazom rychlost je....ale ked ta chcu stihat za prekrocenie, tak ti musia dokazat, ze si rychlost prekrocil...

mne nejde o to, ci sa dam-nedam zaockovat, ale mne prekaza forma, ako sa v tejto liberalnej "demokracii" (apartheide?)  presvedcaju" ludia k dobrovolnemu zaockovaniu....

a o komplikaciach tu nepis, pretoze zivot sam o sebe je komplikacia, tak preco nutis ludi, co si ho nechcu viac komplikovat k tomu, aby si museli.....aby si ty mal spokojny spanok?...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, smiley napísal:

Nehovoriac o malej ucinnosti vakcin proti chripke.


nechcem tu hovoriť o očkovaní proti chrípke, ale toto nie je pravda, opačne, účinnosť očkovania je preukázaná dlhé roky.

účinnosť vakcín proti covidu uvidíme, pri tretej vlne, lebo ona príde.
a v Jakutsku zrejme majú pravdu - povinné očkovanie, darmo bude zaočkovaných proti chorobe 80 % obyvateľstva, keď na krytie je potreba 95 %. také je to jednoduché. nejedna choroba, čo kosila ľudí pred očkovaním, dvihla hlavu s vymýšľaním blbostí, keď je na nete každý doktor a vyznavač slobodného rozhodnutia. sú veci, kde je slobodné rozhodnutie len zlé.
viem, že teraz som šliapla do osieho hniezda, ale nevadí.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 34 minútami, informator napísal:

ukazes glejt o neockovani, tak isto ako ukazes glejt o zaockovani

si pri zmysloch?

pred 4 hodinami, electric blue napísal:

mimochodom citala som aj inde komentare k tejto zalezitosti . a dokazali reagovat aj vecne s tym ze je to ich problem a takto pridu o biznys. neviem preco na tomto fore maju niektori potrebu nadavat do idiotov .

k tym idiotom -ak advokat od ludi ziada, aby deklarovali nieco, co sa neda realne vymoct, ani dokazat, oznacenie idiot je myslim primerane

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@dead

Citát

Následne sa na papieri uvádza, že ak klient zataja skutočnosť o očkovaní, advokáti si vyhradzujú právo na poskytnutie všetkých krokov voči osobe, ktorá ohrozila zdravie osôb nachádzajúcich sa v priestoroch.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@electric blue uz som sa na to pytal informatora asi dvakrat, ako chcu zistit, ze osoba bola ockovana? Maju na to nejaky register? A ake kroky a hlavne na zaklade coho ich chcu podniknut voci osobe, ktora bola ockovana? Ja teda neviem, akych maju klientov, ale cudujem sa, ze este maju licenciu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@deadmozno v ramci dobrovolnosti , o nahliadnuti do covid pasu (?):biggrin: kedze sa s nim budu ludia tak ci tak preukazovat .alebo k comu budu urcene tieto osvedcenia(?)  ono najlepsie by bolo sa informovat priamo u nich , ako si to predstavuju . nez tu konspirovat a nadavat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead

ako to chcu zistit?....a ako teraz zistuju tvoj stav ked prides do nejakej restauracie alebo na nejaky urad, ci k lekarovi....normalne od teba vypytaju glejt o nejakej tebou absolvovanej procedure o neskodnosti tvojej ctenej osoby....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, bude obsahovat aj potvrdenie o testovani a prekonani covidu, avsak Peter Weis zakazuje vstup ockovanym do priestorov kancelarie uz teraz :smile:

aby sme boli v obraze, o co tu ide:

189705765_3976075199106988_4550168182622367738_n.thumb.jpg.9ab2958ecb911ce0d87719a96a43b381.jpg

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 39 minútami, dead napísal:


@informatorchod si vypytat potvrdenie, ze nie si ockovany, budu ta mat za este vacsieho blazna, ako ta mam ja

vsetky potvrdenia o tvojom zdravotnom stave, je ti povinny na poziadanie vydat tvoj lekar...ale ak ty chodis mozno k zverolekarovi a on zvieratam nevydava potvrdenia na poziadanie, tak toto je tvoj problem.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, vyssie som sa ta pytal, ci si pri zmysloch a ty si to komplikujes dalej

Tvoj lekar nema odkial mat informaciu, ze si bol ockovany, ked ta neockoval, tu ma mozno NCZI  a momentalne nie je sucastou zdravotnych zaznamov. Logicky tak nemoze mat -a potvrdit ti informaciu, ze si nebol ockovany. Maximalne ta moze poslat na psychiatriu.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

netrep hovadiny...asi predsa len navstevujes toho zverolekara....kazdy rozumny clovek si najskor zisti u svojho lekara ci sa moze dat zaockovat a aj mu to nahlasi, kedze jeho lekar to musi vediet z dovodu poznania jeho anamnezi a moznej roznej liecby resp. predpisovaniu roznych medikamentov....to ale ty, ako mastalny klient, nemozes chapat... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

okey a teraz k teme :smile:Týždenná štatistika hlásení podozrení na nežiaduce účinky vakcín na prevenciu COVID-19 (20. 5. 2021)

https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/media/tlacove-spravy/tyzdenna-statistika-hlaseni-podozreni-na-neziaduce-ucinky-vakcin-na-prevenciu-covid-19-20.-5.-2021?page_id=5607

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@electric blue podla vsetkeho ano, pri prihlasovani davas rodne cislo. Ten system je vsak nahovno, kamarat sa potreboval odhlasit z druhej davky Astry, lebo dostal nejake ine respiracne ochorenie a ono ho to odhlasilo z celeho systemu a ked sa prihlasoval znova, davalo ho to znova na prvu davku. Doplnim, ze dnes sa uz z druhej davky odhlasit neda.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 minútami, informator napísal:

kazdy rozumny clovek si najskor zisti u svojho lekara ci sa moze dat zaockovat a aj mu to nahlasi, kedze jeho lekar to musi vediet z dovodu poznania jeho anamnezi a moznej roznej liecby resp. predpisovaniu roznych medikamentov

este raz, tvoj lekar nema ako vediet, ze si ockovany, neockuje ta, neurcuje ti termin a kedze potvrdenie o ockovani nie je sucastou tvojho zdravotneho zaznamu, nema ti ako vydat potvrdenie, ze si nebol ockovany.

Cisto teoreticky. Mozes byt ockovany a ked svojmu lekarovi neukazes potvrdenie z ockovacieho centra, mozes tvrdit, ze si nebol ockovany, tvoj lekar si nema ako zistit, ci si tam bol, alebo nebol. Ziadny pricetny lekar ti take potvrdenie nevystavi.

Myslim to vazne, skus toho psychiatra, on ti pomoze skor ako ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este raz teda aj ja.....som ti tam hore napisal, "kazdy rozumny clovek atd...."a kto je idiot, tak tam sa uz pomoct neda.....dufam, ze nie tvoj pripad...no ty tu neries moznu dilemu toho advokata, pretoze ak je advokat, tak si to vyriesi on sam.....ked uz teda mas problem z dokazovanim o neockovani....ja som toto tu vsetko popisal iba preto, ze tak ako sa niekto moze nutit do vakcinacie, tak isto sa moze z inej starny nutit do nevakcinacie....diskriminacia neockovanej populacie sa da potom vyvazit diskriminaciou ockovanej populacie....rozumies....fifty-fifty... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, electric blue napísal:

ale kym zacala pandemia covidu, bola to prave epidemia chripky ktora tiez vo velkom ohrozovala este nezaockovanych . (alebo tych ktori sa nemohli dat zo zdr. dovodov dat zaockovat) dal si sa tiez zo solidarity zaockovat?

Ano, samozrejem by som sa dal zo solidarity zaockovat, keby to bolo tak, ako ty opisujes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, informator napísal:

no ty tu neries moznu dilemu toho advokata, pretoze ak je advokat, tak si to vyriesi on

No ale advokat by si mal v prvom rade vyriesit moznu dilemu a hlavne predtym, nez vypusti taku sprostost do eteru.

Ceresnickou na torte je vyhrazka v druhom liste, v ktorom oznamuje, ze niektori jeho kolegovia mozu mat zbran a o potencionalnom klientovi, ktory vstupi do ich kancelarie s prekrytymi hornymi dychacimi cestami si mozu mysliet, ze prisiel pachat trestnu cinnost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ved som ti napisal...."jeho moznu dilemu".......taktiez nevies, ci tu moznu dilemu uz nema dopredu pravne osetrenu....ale ako pisem, je to jeho problem a nie tvoj alebo moj....pre mna je podstatne, ze vakcinacny apartheid sa kludne da preklopit aj proti siritelom vakcinacneho terorizmu...

a s tym "kapim" na hube ma z bezpecnostneho hladiska pravdu.....aj pri vstupe do lietadla ta skontroluju a vezmu ti aj zubnu kefku, ak posudia, ze ju je mozne pouzit ako zbran, pri nejakom trestnom cine na palube lietadla....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov