Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

pred 20 hodinami, tyso napísal:

tono, bolsonaro je priklad idiota trumpovho typu. Zdaleka nie je typicky, aj ked vizionarov je tam malo. 

Po bitke je kazdy general. Ono sa ale naozaj ocakavalo, ze po prvej vlne je uz Brazilia premorena a nasledny prudky narast v druhej vlne nebol ocakavany. Na druhej teraz mame na Brazilii potvrdene, ze premorovanie asi nie je cesta, lebo velka cast nakazenych neziska specificku imunitu - a teda ze treba naozaj ockovat a to aj tych, co covid prekonali.

pred 20 hodinami, Tono napísal:

Lenže matematika nepustí. Pravdepodobnosť vzniku novej mutácie rastie s počtom infikovaných. 

...

A koľko tu už za ten čas vzniklo nových mutácií. V Brazílii sa dokonca novou mutáciou infikovali aj tí ktorí už chorobu prekonali. 

Podla mna zas netreba robit z mutacii strasiaka. Ono skoro kazdy dvaja nakazeny budu mat RNA covidu v niecom odlisnu.  Dolezite je ako velmi sa lisi mutacia od povodneho virusu, a tu zatial rozdiely nie su nijak dramaticke. 

Ja som pocul vysvetlenie druhej vlny v Brazilii, ze malo ludi ziskalo v prvej vlne specificku imunitu, neviem nakolko opodstatnene je vinit z tejto situacii mutaciu - teda ci sa nakazili aj ti ludia, u ktorych boli predtym namerane protilatky.

Napriklad pod mutaciou chripky sa bezne rozumie taka zasadna zmena, pri ktorej uz nezaberaju povodne vakciny. K tomuto sa este ziadna mutacia covidu nepriblizila, t.j.  nezaznamenali sme,  ze by sa znovu nakazili ludia, ktori boli v ramci testovania zaockovani  uz pred rokom. A to je dobra sprava.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ludia potrebuju mat liek na covid. A pokial neexistuje, tak si ho vymyslia,  aby ho mali aspon v hlavach.  Je to psychologicky pochopitelne.

Preto som od zaciatku k akejkolvek sprave o lieku na covid velmi skepticky.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Madarsko ako prva EU krajina schvalila cinsku vakcinu CanSino a CoviShield z Indie.

Citát

"Závodíme s časem," prohlásila podle agentury Müllerová a dodala, že Maďarsko se ve snaze obstarat co nejvíce "účinných a bezpečných vakcín" proti covidu-19 obrátí do všech "koutů světa".

Citát

Kromě očkovacího preparátu čínské společnosti CanSino Biologics (CanSinoBIO) dostal zelenou také preparát CoviShield, což je verze vakcíny firmy AstraZeneca vyráběná v Indii. Maďarsko je tak první zemí Evropské unie, která tyto dva preparáty pro nouzové použití schválila,

zdroj: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/madarsko-schvalilo-dalsi-dve-vakciny-proti-covidu-19/2011703

Ako som uz pisal, je spravne pytat sa, nakolko bezpecne vakciny chceme vyzadovat, ked alternativa je nakaza covidom s 1% smrtnostou. Pokial by sme sa ale rozhodli pre menej bezpecne vakciny, mohli sme zacat ockovat uz pred rokom. Cakat rok na bezpecne vakciny, aby sa potom zacalo ockovat tymi menej bezpecnymi, nevyzera velmi ako zavodenie s casom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Maďarsko rýchlo očkuje, napriek tomu tam zomiera veľa ľudí

https://www.teraz.sk/zahranicie/madarsko-je-uz-druhe-na-svete-v-poct/537325-clanok.html

Zatiaľ to nevyzerá jednoznačne, že by očkovanie významne spomalilo nárast prípadov. Podľa mňa problém je v tom, že najviac mobilné skupiny obyvateľstva sa majú očkovať ako posledné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moze to byt aj naopak: v Madarsku vrcholi tretia vlna, zomiera tam vela ludi, a preto sa teraz snazi rychlo ockovat. Za posledny mesiac sa pocet ludi zaockovanych prvou davkou strojnasobil. Ockovanie bohuzial zabera v dlhsej casovej skale (plne zaockovanych je len 5% madarov), tak treba este chvilu pockat, kym to zacne zaberat.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera som bol s mamou na očkovanie. jediné očkovacie miesto v BJ je v súkromnej poliklinike. so šťastím som našiel jedno voľné parkovacie miesto, keďže sú tam ešte dve MOM a všetko je to v takej úzkej uličke. ambulancia na poschodí, úplne vzadu, takže sa prechádzalo cez chodbu, ktorá je zároveň čakárňou pre ostatné ambulancie. všade plno ľudí. prišli sme našťastie takmer na sekundu presne, len sme vystúpili z výťahu, už sestra volala mamine meno. ja som išiel preč. mama potom hovorila, že keď vyšla z ambulancie, pomaly sa tam nedalo prejsť, taký nával. lebo samozrejme babky neprídu 10 minút pred, ako je v inštrukciách, ale 4 hodiny. asi podľa toho, ako im ide autobus. a keď niekoho doviezli príbuzní alebo deti, tak tí tam s nimi čakali tiež. čistý chaos. som zvedavý na výsledky testov v sobotu, či sme dačo nechytili... dnes som sa dočítal, že od apríla má byť veľkokapacitné očkovacie centrum. len ešte nepovedali kde. ale ako poznám mestských radných a prispatého primátora, bojím sa, aby to nebolo zas v dajakej diere.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ockovanie bohuzial zabera v dlhsej casovej skale (plne zaockovanych je len 5% madarov), tak treba este chvilu pockat, kym to zacne zaberat.


Tak potom hej, v tom to bude. Koncom leta uvidíme, aký to bude mať efekt.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koho zaujíma, tu je prehlad všetkych krajín kolko % populácie majú uz kto zaočkovanych 
 
https://www.howmanyvaccinated.com/slovakia
Mne to tam akosi nevychádza, v reálnom čase to určite nebude, už minule tam ukazovalo výrazne menej ako bolo v správach. Teraz je tam 303 miliónov, podľa TASR zaočkovaných je 508 miliónov

https://www.teraz.sk/zahranicie/vo-svete-uz-podali-viac-ako-500-milion/537855-clanok.html
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Zaočkovaný je ten kto dostal aj druhú dávku vakcíny..

Mohol by ten zmätok vznikať s toho, že niekde za "zaočkovaných" počítajú aj tých "nedokončených", čo dostali zatiaľ iba jednu dávku?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, Sniper napísal:

Mne to tam akosi nevychádza, v reálnom čase to určite nebude, už minule tam ukazovalo výrazne menej ako bolo v správach. Teraz je tam 303 miliónov, podľa TASR zaočkovaných je 508 miliónov

https://www.teraz.sk/zahranicie/vo-svete-uz-podali-viac-ako-500-milion/537855-clanok.html

mozno je ten rozdiel v tom, ze tych 303 ma uz za sebou aj druhu davku a v tych 500 su zaratany vsetci, teda aj z jednou davkou...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímavý nápad.

Citát

Německému městu se daří vrátit život do normálu. Zavedlo denní vstupenku

Popíjení v kavárně či nakupování oblečení v otevřených obchodech se v době pandemie zdá být nedostižným snem. Ne tak v Tübingenu v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Město spustilo pilotní projekt, který umožňuje lidem žít prakticky tak, jako kdyby žádné restrikce nebyly. Stačí k tomu jen denní vstupenka, založená na negativním testu na koronavirus.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-tubingen-testy-koronavirus-obchody-berlin.A210326_142538_zahranicni_jhr

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je este skoro prorokovat, ale zatial by som to videl tak, ze (zatial este nie byvaly) premier s (dnes uz) byvalym ministrom zdravotnictva dost zariskovali, ked nakupili (neviem za kolko a nevieme kolko) davok neregistrovanej vakciny a bohuzial plati, aj to, ze nevyuzili nastroje, ktore mali k dispozici a nezazmluvnili registrovane vakciny, nasledkom coho budeme v zaockovanosti zaciatkom leta na chvoste Europy. 

https://www.facebook.com/lucia.plavakova/posts/10158906322230202

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

esteze je na svete iba neskodne percento ludi ako ty.....ak sa premnozi taka vzorka, co sa tu snazis reprezentovat, tak dufam, ze evolucia spravi s nou kratky proces... :))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz,  ludia ako ty zjavne robia vsetko aby ostatni zomierali,  tak zrejme to je tvoja predstava fasistickej evolucie, nech preziju najsilnejsi.   No, na dnes mi z teba zase prislo zle. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidim ze tvoje vzdelanie nema hranice....evolucia, ale bola a je vzdy fasisticka...ked uz to sem podsuvas....alebo mas predstavu, ze evolucia moze byt aj liberalna?....zda sa, ze "anstajn" mal v tomto svojom prevratnom teoretickom zisteni pravdu...citujem.."predstavivost je dolezitejsia, ako vzdelanie"....co ty vlastne splnas?.....predstavivost alebo vzdelanie?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V USA pribúda 60-70 tisíc nakazených denne. Zhruba toľko, koľko pred pár mesiacmi, keď nemali nikoho zaočkovaného. Teraz majú zaočkovaných okolo 100 miliónov.... A žiadny efekt.

covid-2021-03-27.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je bohuzial matematika,  exponenciala je svina.   Ale to co by malo byt vidiet je pocet mrtvych na pocet pripadov.  Ten s ockovanim klesa.  Za predpokladu ze sa ockuju rizikove skupiny. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 hodinami, tyso napísal:

vidim ze tvoje vzdelanie nema hranice....evolucia, ale bola a je vzdy fasisticka...ked uz to sem podsuvas....alebo mas predstavu, ze evolucia moze byt aj liberalna?....zda sa, ze "anstajn" mal v tomto svojom prevratnom teoretickom zisteni pravdu...citujem.."predstavivost je dolezitejsia, ako vzdelanie"....co ty vlastne splnas?.....predstavivost alebo vzdelanie?....

Podstatne je to, že ty nespĺňaš ani jedno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, robopol napísal:

Podstatne je to, že ty nespĺňaš ani jedno.

ja sa drzim hesla...vsetkeho moc skodi.....takze mam to vzacne vyvazene...skratka, tak ako to ma byt....ty si ako na tom?...podobne ako tyso?...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/ivermectin-neuveritelne-skutecnosti.A210328_162202_p_veda_nef

V článku sa tvrdí že vo všetkých krajinách kde došlo k "záhadnému" utlmeniu šírenia nákazy, došlo ešte pred tým k obrovskému rozvoju čierneho trhu s generikami lieku ivermectin. 

Ľúdia to tam podľa všetkého žrali ako divý..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov