Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

v tomto pripade je to slaby zdroj :)  preto davam odkazy na studie,    ked nemas zdroj, tak wikipedia je nazor.  Nie fakt. A na prvy pohlad je to slaby clanok,  nema ani jeden zdroj,  preco radsej neprejdes na nemecku verziu ?  Ta je na prvy pohlad obsiahlejsia aj zazdrojovana.  Schopnost posudit kvalitu zdrojov urcite mas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ja mozem prejst , len či ty rozumieš nemecky :-) a píšem ze wiki potvrdila čo som ti napísala . okrem toho invivo ti nestačí ako zdroj?

teda presnejšie invivo články aj s pridanymi zdrojmi . ved invivo je jeden z najlepších na Sk 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Napriek pretrvávajúcim chybám v štátnom objednávacom systéme bolo už samotné očkovanie v zázemí štadióna pokojné. Vidno, že očkujú na veľkej ploche a ľudia sa tam nehromadili ako v posledných dňoch v nemocniciach a poliklinikách po Slovensku.

Očkovanie na štadióne organizuje župa, no ľudia sa objednávali cez štátny systém Národného centra zdravotníckych informácií. Chaos v objednávaní sa odrazil aj tak, že napríklad na jedinú minútu na štadión systém objednal naraz 150 ľudí a dodatočne im museli termíny meniť.

Cez objednávkový formulár sa dostali aj ľudia starší ako 70 rokov, hoci sa očkuje AstraZenecou a tá je na Slovensku nateraz určená len pre ľudí do sedemdesiatky. Do štátneho formulára pritom treba zadať rodné číslo a mal by teda rozoznať, koľko rokov má uchádzač o očkovanie.

https://dennikn.sk/2310306/masove-ockovanie-v-bratislave-na-jednu-minutu-objednali-150-ludi-starsich-museli-po-chybach-systemu-odmietat-video/?ref=tit

 

Neviem ako inde ale v Roznave to funguje dlhodobo normalne. To co sa deje v Nitre ci vBratislave v ruzinovskej nemocnici je psycho. Ci ze na jednu minuta daju 150 ludi,ludia upokojte sa vakciny dostanete.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 13. 3. 2021 at 10:04, tyso napísal:

:) v studiach maju homeopatika rovnaky ucinok ako placebo.  

Ale vilma ako vidim podcenuje ucinok placeba. A pri tom uz vopred veri ivermectinu, co urcite posilni placebo efekt.

btw, ako si vilma prisla na to ze na teba placebo neucinkuje? Pretoze taketo nieco  zistit nie je jednoduche. Napriklad na mna placebo efekt ucinkuje, experimentalne som si overil ze pri uzivani coldrexu citim ulavu ( teda presne to ´citim sa lepsié) skor ako moze zacat ucinkovat. A aj ked viem ze to je placebo efekt, tak to funguje.

coldrex som vyskúšala, a bolo mi tak isto naprd ako pred jeho užitím, ešte som aj hnačku dostala. A zubárka, ktorá vedela o mojom možno neprimeranom strachu zo zubárskych úkonov, mi dala diazepam (pred vŕtaním mi povedala, že mi dala silný liek proti bolesti namiesto anestetickej injekcie), ale myslela som, že z kože vyskočím, bolelo to jak sviňa. Neúčinkovalo. Odvtedy bej injekcie do kresla nesadnem. Iba ak na prehliadku alebo obrúsenie drsnej plomby.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

 A zubárka, ktorá vedela o mojom možno neprimeranom strachu zo zubárskych úkonov, mi dala diazepam (pred vŕtaním mi povedala, že mi dala silný liek proti bolesti namiesto anestetickej injekcie), ale myslela som, že z kože vyskočím, bolelo to jak sviňa. Neúčinkovalo. 

 

Mne zubarka dava(aby hodinu pred nastevou u nej som si to dal) diazepam pravidelne asi posledne dva roky. Posledny rok som ju videl len raz ma neobjednava(to moze byt aj kvoli covidu). Co som si ja precital o Diazepane. A preco ho mne asi predpisala,aby som sa ukludnil. Mna sa dotkla na lice a som sa ztrhol(nervi v kybli),raz bol problem,ze jej vrtacka sa zasekla v mojom zube(ju musela odtial vytrhnut ako ked vrtas(skor zbijas) do betonu a uz to nevies dat von). Diazepam nieje na bolest. 

Druha moznost,ze nejak pozitivne vplyva na alkoholikou. Teda si nieco na mne vsimla.

Diazepan netlmi bolest, mna vacsinou vrtanie neboli(samozrejme ze to citim,ale ja som sa ztrhaval, normalne predtym ked ma to bolelo som zacal spievat,vydavat zvuky a prestala ci to urobila inak),mam sikovnu zubarku. Je na strach z bolesti,aby som bol kludny.

Ja sa bojim, ukrajinsky lekar ked mi skalpelom cistil ranu na nohe sa zo mna cudoval(to bolo druhy krat, prvy krat mi to robil slovensky lekar na chirurgickej ambulancii,len vtedy ma to bolelo tak,ze mi bolo jedno co bude robit). Co som tam stvaral. Nebolelo to neprekonatelne,keby som vedel ,ze to bude len take sa ani nepohnem, ci keby mi dali diazepam. Prestal rezat sa ma spytal Vas to boli, nie,len som sa bal ze ma to bude boliet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@slimak viem, že diazepam nie je proti bolesti, veď preto mi ani nepovedala dopredu, čo mi to dala. vedela, že ja viem.  Až po všetkom. Aj tak to neúčinkovalo. Moju hrôzu zo zubárov nič nezruší, zážitky z detstva spravili svoje, len v dospelosti si s tým strachom viem poradiť a chodím tam pravidelne.  Ale prášky na upokojenie ani oblbováky neberiem. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U mna to asi ucinkuje. Ale musis si to dat hodinu pred(tak mi to povedala zubarka a ja jej verim). Nosim to v penazenke vyse roka. Dnes to teoreticky moze mat aj dva roky. Na preventivku si to tiez nedavam.

 

Ked som bol na izbe v nemocnici ja s odreninou a traja dochodcovia, cukrovkari(ci ine prblemy, so srdcom, krvou,uz si nepamatam), ze im odfaklia prst. Jedneho to bolelo strasne. Ja som bol hore aj do druhej,aj kvoli tomu ze tie zarezy skalpela som citil(na kosti),aj ked sa to hojilo. Bol tam jeden silny, ze jemu mozu odfaklit prst len tak. On tam ostal. Jemu ten prst asi odfaklili. Ked mu to povedali,lebo som tal lezal som pocul, nechcel(uz sa citil lepsie,prst mu zije). Mozno alebo iste nie kvoli bolesti. inak jemu cukrovku asi zistili velmi neskoro. Mozno na lekarov sral. Jednoho ztych troch som aj parkrat videl. On byval,kde som mal predtym firmu a pri smetiakoch sme sa stretli aj predtym a potom, ma zahradku pri futbalovom stadione. Aj tam hram tenis. Teda keby bol nrmalny vek sa stretneme mozmo raz za mesiac.

 

Kazdy ma prah bolesti niekde inde. Ztych troch nikto nechcel prist o prst na nohe. Ten jeden ked mal problemy,najvacsie bolesti,ze aj sam si to odstrihne ,ja mu aj verim. Len ked uz sa mu o par dva,tri dni polepsilo,chcel nieco ine,ale to je pochopitelne. Boleho to vtedy ak sme tam boli trosku sa mu to polepsilo a my traja sme sli domov.

IMG_20210314_205708[1].jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inac ako to nie je vobec zla otazka, ci v situacii ked su realne ohrozene ludske zivoty by nam nestacilo ockovat aj vakcinou, ktora je overena iba na urovni sputniku - stale je tam dobra sanca, ze viacej ludskych zivotov zachranime. Ale pokial je odpoved ano, tak sme sa mali zacat ockovat uz pred rokom, ked takto uz boli otestovane vakciny Pfitzer, Moderna a AstraZeneca...

Práve teraz, dead napísal:

Tak uz asi zaciname tusit, co Matovic slubil Moskve za tych 200 000 davok Sputniku... 

Toto by snad uz mohlo byt trestne stihatelne, snad sa im to neprepecie len odstupenim...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna by naozaj zaujimali dovody, preco vlada odmietla registrovanu vakcinu a namiesto toho zakontrahovala Sputnik V, ktory teraz testuje na hlodavcoch v Sarisskych Michalanoch

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová ,dodala, že Slovensko má dokopy zazmluvnených 5,8 milióna vakcín Pfizer a mali by sme ich mať dostatok. https://www.cas.sk/clanok/1101504/necakane-odhalenie-slovensko-prislo-o-tri-miliony-vakcin-pfizer-vzdali-sme-sa-ich/

 

senzácia sa nekoná :biggrin: ani nečakané odhalenie 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 hodinami, tyso napísal:

danko mal teda financny prospech z toho ako sa pchal rusom do riti?

za pchanie sa niekomu do analu, obvykle akter pchania dostane iba mydlo, lavor z vodou a uterak.....mas problem pamatat si, co si robil nedavno?....

pred hodinou, electric blue napísal:

hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová ,dodala, že Slovensko má dokopy zazmluvnených 5,8 milióna vakcín Pfizer a mali by sme ich mať dostatok. https://www.cas.sk/clanok/1101504/necakane-odhalenie-slovensko-prislo-o-tri-miliony-vakcin-pfizer-vzdali-sme-sa-ich/

 

senzácia sa nekoná :biggrin: ani nečakané odhalenie 

dokaz, ze nasa medialna stoka ma svoje "zarucene" zdroje....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, electric blue napísal:

senzácia sa nekoná

to nie je senzacia, ale tapanie ministerstva

Vakciny objednavame cez europsky mechanizmus a nasa kvota, vzhladom na pocet obyvatelov je 1,2%. Vakciny su (budu) distribuovane v styroch balikoch. Ministerstvo z prveho 200 milionoveho balika objednalo maximum (2,4 miliona davok), z druheho 100 milionoveho balika ministerstvo neobjednalo nic (mali sme narok na 1,2 miliona davok) a z tretieho 200 milionoveho balika, ktory je uz tiez uzatvoreny objednali iba 600 000 davok. To znamena, ze z troch uzatvorenych balikov mame dohodnutu polovicu mozneho mnozstva. V stvrtom baliku, ktory je este otvoreny,  by malo byt pre Slovensko k dispozici 2,8 miliona davok. Ministerstvo tvrdi, ze ma potvrdene vsetky,  sef slovenskeho Pfizeru tvrdi, ze je to este otvorene. Statna tajomnicka MZ argumentuje, ze v case, ked sme mali narok na vakciny od Pfizeru, sme uz mali zakontrahovanych spolu 10 milionov vakcin (aj inych firiem). Poslednu dohodu s Pfizerom vraj podpisali v januari, Sputnik V dohadovali vo februari. Ta otazka, preco Matovic s Krajcim nakupili, doviezli a zakontrahovali 2 miliony davok neregistrovanej vakciny v case, ked sme uz mali, ako statna tajomnicka tvrdi, zakontrahovanych dostatok vakcin pre vsetkych obyvatelov, tu stale plava.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nic sa nebude skladovat, pretoze sa uz teraz rata s tym, ze sa bude ockovat cca kazdych 5-6 mesiacov a kedze dvojiito, tak ani tych 10 milionov nie je bohvie ake terno....-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, electric blue napísal:

 ešte raz, Slovensko má zazmluvenych 5,8 mil. vakcín. načo objednávat nové do zásoby , kto to bude skladovat ? 

Preco teda Slovensko zazmluvnovalo 2 miliony jednotiek neregistrovanej vakciny vo februari, ked v januari malo zazmluvnenych dostatok vakcin pre celu populaciu? Problem je v tom, ze nakup vakcin sa deje v utajovanom rezime, nevieme na co vsetko je podpisana zmluva,  co je iba prislubom a tak zalezi iba od interpretacie toho, co kto povie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tých vakcín bude treba veľa, vyzerá to tak, že očkovanie sa stane rutinou. Kvôli tomu, že mnoho íkvačov medzi nimi aj politikov, ignorovali opatrenia a vírus sa rozšíril po celej planéte a začal mutovať, aktuálne vakcíny nemusia byť účinné a bude treba vyvíjať nové. Aby sa však tento dopad mutácií minimalizoval, bude potrebné čo najrýchlejšie zaočkovať čo sa dá.

Myslím, že vzhľadom na túto situáciu, sa s vírusom budeme srať takto ešte aj o rok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov