Skočiť na obsah

Ukáž pero, smelo!


Hellé

Odporúčané príspevky

Takze podobna tema ako hodinky.

Pozeram okolo seba... povaluje sa tu par prepisovaciek, pero s firemnym logom, a tak sa spytam..cim pisete?

Mate k pisacim potrebam nejaky specialny vztah?

staci vam reklamne pero za par centov s menom miestneho poslanca ci chcete nieco viac?

preferujete gulickove ci atramentove pero? aku znacku? vsimate si, cim ini ludia pisu?

Mate nebodaj vysnivane pero?

Temu venujem Proteusovi a dufam, ze sa zapoji viac ludi:smile:

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna az seklo ked som cital nazov temy a bal som sa ju otvorit ake fotky najdem.

Dufam ze Tomas neuvazuje ako ja a uz nefoti...[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Pekne si to zahrala Helle, pekne...

 

...

 

 

 

 

  • Páči sa mi to 1
  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Casto a rada si robim pisomne poznamky, spotrebna vec, ale musi padnut do ruky

Bezne gulickove, nemam rada kovove a tazke, v prstoch musi byt hladke, ziadne draplave ozdoby,

Musi byt normalne dlhe, ziadne extremy, ľahké, vyvazene

a co je najdolezitejsie, musi pisat co najtensie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 hodinami, chlapeczjuhu napísal:

Dufam ze Tomas neuvazuje ako ja a uz nefoti...emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Ja nepochybujem o tom, že keby to pochopil tak ako to nemá pochopiť, tak by bol schopný to tu vytasiť v Ultra HD rozlíšení. Nepochybujem o to.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, electric blue napísal:

doll, ale taky montblanc nie je zly darček, ak nemáš predstavu čo darovat. to nikdy neurazí 

No neviem čo by mi na taký darček povedal manžel alebo brat :hahaha:

A v podstate mňa by taky darcek tiež nepotešil, ako píšem, spotrebný tovar... :blink:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

One, ked sme pri perach (v ramci slusnosti), nemate problem s pisanim? Ja sa priznam, ze mam. Tlacene este zvladnem, ale staci ked napisem moje meno a boli ma ruka. Samozrejme, ze je to tym, ze rukou pisem minimalne. Raz do mesiaca si v praci vypisem diety a vykaz cestovnych nahrad a to je vsetko, vsetko ostatne klavesnicou. Davnejsie som sa kolegom zdoveril s tymto hendikepom a nasledoval smiech. Tak som im dal papier a pero na stol, aby napisali male pisane f. Mam to na videu a kolkokrat si ho pozriem, smejem sa zasa ja.

  • Páči sa mi to 1
  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bolesť v ruke mávam, ale len v istej špeciálnej polohe pri písaní, spravidla.
stáva sa, naposledy až tak, že som po každom slove musela premasírovať malíček a kus dlane.

na druhú stranu rada píšem rukou, a milujem aj písmenká, malé f nie je vôbec problém, a k tomu malé k... ktoré som sa vedome učila zmeniť kedysi v siedmej triede podľa písma jednej obľúbenej učiteľky, hodne sa mi páčilo... podarilo sa, dodnes malé k píšem podľa jej vzoru :)

a čo sa týka tenkých pier, keď sa kedysi objavili čínske perá, odvtedy bolo pre mňa každé pero píšuce hrubo priam utrpením :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred pár desiatkami rokov, keď sa podnikatelia chceli investorovi odvďačiť  /alebo ho podplatiť?!/, dostávali sme na prelome rokov na stôl rôzne kalendáre, upomienkové premety a samozrejme perá s logom firmy. Skoro všetko som rozdávala, nič nebolo také, aby mi pri tých predmetoch srdce zaplesalo. Perá, aj keď boli ozdobené logom firmy, boli perá, ktoré boli asi z kategórie 10 kusov za korunu. Síce rôznofarebné, ale škaredé, plastové, s hrotom ako kôl! Pre mňa úplne neprijateľné. Ešte zo školských čias som bola zvyknutá používať čínske perá, a tieto nemožné guličkové perá boli úplne nepoužiteľné.

Náhodou sa mi podarilo natrafiť na pero, ktoré bolo, a aj je pre mňa úplne super. Nie je to nič značkové, je to obyčajné guličkové pero - solidly - ako píšu, pero s ihličkovým hrotom pre jemné písanie. Nie je to z mojej strany reklama, však toto nie je žiadne značkové perečko, jeho cena nie je v eurách, aj keď v obchode je samozrejme vyššia ako uvádza priateľ google. Mne sa s ním píše veľmi fajn. Občas mám trošku problém s kúpou náhradnej náplne, ale však náplň sa nemení každý týždeň, tak keď treba, dá sa kúpiť aspoň 1-2 do zásoby.

Všetky poznámky a rôzne odkazy si na papiere píšem písaným písmom, ale aby sa nestalo, že po pár dňoch si nebudem vedieť po sebe niečo dôležité prečítať, a dokonca si ani  nespomeniem o čom ten odkaz môže byť, pridám si tam odkaz aj tlačeným písmom. :smile:

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, dead napísal:

One, ked sme pri perach (v ramci slusnosti), nemate problem s pisanim? Ja sa priznam, ze mam. Tlacene este zvladnem, ale staci ked napisem moje meno a boli ma ruka. Samozrejme, ze je to tym, ze rukou pisem minimalne. Raz do mesiaca si v praci vypisem diety a vykaz cestovnych nahrad a to je vsetko, vsetko ostatne klavesnicou. Davnejsie som sa kolegom zdoveril s tymto hendikepom a nasledoval smiech. Tak som im dal papier a pero na stol, aby napisali male pisane f. Mam to na videu a kolkokrat si ho pozriem, smejem sa zasa ja.

nope :biggrin: aj ked grafológia uz pomaly zaniká 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Píšem guľôčkovým perom, najčastejšie týmto, píše jemne, pohodlné do ruky.  Na strednej škole som začala písať tlačeným písmom s  výnimkou diktátov.. :smile:Tlačeným píšem stále, či už pracovné povinnosti napr. SD a iné.., nakoľko nie všetko sa dá cez počítač, aj keď je to veľká pomoc... perom   píšem,  aj  doma  rôzne poznámky, pohľadnice tiež rada posielam aspoň niekoľko, aj keď využívam aj sms, mms , messenger...Podpisujem sa písaným písmom, mám ho vraj  ukážkový, za tie roky.. :smile:

9061.jpg

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Hellé ďakujem pekne :) 

Mám niekoľko pier plniacich aj guličkových. Odmalička som sa zaujímal o tento segment. Aj som čo to zbieral cez strednú školu, potom mi to otec pri sťahovaní vyhodil. Našťastie to boli iba reklamné perá. Nevadí. Tie drahšie mám pekne u seba odložené. Neviem, či vypisovať všetky, aj tak vám nebudú nič hovoriť, keďže pre vás je to iba čisto spotrebný tovar. Pre mňa zase nie :) 

Naposledy som kúpil Montegrappa Symphony Red. Plniace. Guličkových mám tiež dosť. Najčastejšie používam Montblanc, mám aj Caran d´Ache limitovanú edíciu. Niečo aj z parkera sa nájde. Aj od Japoncov čo to mám, guličkové či plniace. Mám aj jedného rollera od Montblancu. No proste je toho dosť. Doma je odložený aj Montblanc 146 a aj vintage Montblanc 225, ktoré som kúpil v Barcelone po zásnubách. Žena dostala prsteň, ja som si bol kúpiť pero :D 

Toto tu na obrázku mám aktuálne na stole. 

 

IMG_20201209_100404_resized_20201209_100432337.jpg

  • Páči sa mi to 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 7. 12. 2020 at 23:45, electric blue napísal:

taky montblanc nie je zly darček, ak nemáš predstavu čo darovat. to nikdy neurazí 

hehe, tak ako ludia, ked sa povie kvalitne hodinky napadnu im znacky Rolex a Tissot, tak u pier je to 100% Montblanc  a este Parker :zubiska:

aj ked ja zn, Parker nemam rada a Montblanc je klasika a ma skvele limitky, ale na svete su ovela lepsie a napaditejsie znacky 

@Proteus,  to pero od Montegrappa je krasne:zalubeny:

ja som si pred rokmi kupila Waterman Audace vtedy som dala este prednost gulickovemu peru ale ked som teraz vyberala darcek pre polovicku, vybrala som daco aj pre seba na zaciatok..teda bavime sa o atramentovom pere..chcela som taliansku znacku, lebo tie su jednoducho uzasne, ale nakoniec som neodolala peru zn. Laban /Thaiwan tusim to je/

nebolo drahe a chcela som vediet, ci nim vobec budem pisat....a pisem..dokonca som si kupila krizovky, lebo uprimne co uz clovek dnes pise rukou..prichod a odchod z prace, zopar cisel a zoznam potravin, co treba kupit..:zubiska:nejake nobl podpisove pero nepotrebujem, nie som big boss a naposledy som podpisovala prevzatie dezinfekcie a kancelarskeho papiera :eehmm:

a vybrala som si k nemu atrament z limitovanej serie -grecka mytologia ..nemohla som odolat ..pisem ruzovym  :oook:  a este mam fialove, zelene a granatove bombicky od J. Herbin

https://www.laban.com/product/wisteria-fountain-pen/

https://www.laban.com/product/greek-mythology-fountain-pen-ink/

hm spotrebny material.....aj vam zavidim, lebo uz viem, ze dopadnem ako s hodinkami a pri jednom neostanem .....ale je to krasny svet a krasu do zivota treba

idem vyberat..neponahlam sa, uvidim kolko nasetrim, aspon, ze viem, na co a nemusim len tak bezcielne sporit :stuart:

teda foto mojho fesaka 

20201209_140314.jpg

 

a o pisani je tu este jedna pekna tema 

 

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Hellé veľmi pekné. Áno, je z taiwanu. Všeobecne ľudia poznajú Montblanc, Parker, Pelikan. Potom tí, čo do toho viac zabŕdnu, tak už sa rozlišuje aj podľa krajín. 

Ďakujem, vyberal ale skôr hľadal som ho fakt dlho. Naživo je ešte krajšie. Tá červená je proste úžasná. Osobne by som bral F hrot, avšak asi sa ani nevyrábali, našiel som M. Taliani majú vo všeobecnosti také odvážnejšie prevedenie pier. Či už Visconti, Montegrappa, Stipula alebo nové nedávno založené firmy ako Leonardo. 

Čo sa hrotov týka, podľa mňa sú špička japonské značky ako Pilot, Sailor či Platinum. To tretie pero na fotke - demonstrator, je Pilot Custom 74 a má neskutočne skvelý hrot. Radosť s ním písať. Keď budem veľký, kúpim si Nakaya pero. :) 

 

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov