Jump to content

Eurodance 90s


boss123

Recommended Posts

Našiel som zaujímavé videá z 90-tych rokov z štýle eurodance zaujímavé že ako dobili tie skladby takmer všetky hitparády , a koncom 90-tych rokoch sa úplne vytratil cely ten hudobný štýl síce treba uznať že nie na škodu, teraz by som ani nevedel vypočuť ani 5 skladieb z tej doby, a pritom  jak sme šantili na nich na diskotékach. ach tie roky ......   :-)))

 

Link to post
Share on other sites

na moment sa od toho vzdialim...

to, čo sa hrá vo svete momentálne, je stokrát horšie... myslím tým konkrétne vymývanie mozgov na MTV, napríklad.
nikdy som nebola ich fanúšikom, pamätám si nejaké vysielania z kraja po revolúcii sme to kdesi videli, ale mne to nikdy nič nehovorilo.

pre istú príčinu som si vypočula živé vysielanie, ten zážitok je otrasný. na jedno brdo, všetky skladby zaranžované rovnako, rovnaké echá, rovnaké hlasy, "chlapčenských" skupín, ktoré spievajú a tancujú všetky to isté, na tri vagóny, moderné je momentálne dokončovať pesničky tak, že naznačia, že pieseň pokračuje, dvihnú notu a tón ... a finito.
ale všetci.
to je jeden koncentrovaný des.

zlaté deväťdesiate.

Link to post
Share on other sites

U nás v 90-tych rokoch frčal Dance floor, ale vlastne to je podobný, ak nie ten istý žáner. Bolo to pekné obdobie, po 80-tych rokoch, škoda toho. Dnes občas niečo dobré sa vyskytne, ale je toho veľmi málo a súčasnú tvorbu prakticky nepočúvam, hrajú kopu $hitov.

Z toho videa si pamätám veľa formácií aj singlov, myslím, že akurát len nejaké 2-3 skladby mi nehovorili nič, resp. som sa nevedel na ne rozpamätať. Trochu ma prekvapilo, že tam nie je nič od E-Type, čakal som minimálne dve skladby.

Čo sa týka Haddaway, tento mix so shuffle dance je skvelo spravený

 

Link to post
Share on other sites
electric blue

world of Dance :-) My favorit

Btw, moj kamoš viedol dance workshop a vela ludí dost motivoval aby sa pridali. Tanec milujem :dalbysomsi:

Link to post
Share on other sites

2020 - toto momentálne valcuje celé týždne MTV... a takýchto je tam na jeden večer 30. z toho 20 "chlapčenských" skupín.  to isté, do posledného pohybu rúk a posledného echa.

 

Link to post
Share on other sites

Starý dobrý Scooter :yahoo:ináč väčšina z tých formácií stále funguje len trošku zostárli , pribrali alebo sa už úplne vymenili členov, začal som pátrať na YouTube a dosť veľa videii som našiel zo všelijakých festivalov z posledných rokov kde ešte vystupujú tie projekty. 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites
electric blue

game to sú tie rychlokvasené skupiny. o rok nikto nevie ze existovali . aj ked kpop je mozno počuvatelny ( nie pre mna :biggrin:)

 

ehm :eehmm:

 

Link to post
Share on other sites

tiež som si myslela, ale na prvých troch miestach sa tam dlhdobo pohybuje jedna japonská skupina menom Arashi...
východná kozmetika a ich tváre, vyzerajú ako dvadsiatnici, chlapčenské zoskupenie.... ale kdepak.
spievajú presne to isté, ako všetci ostatní, aranžmá, tance, pohyby, piesne ako cez kopirák .... a pohybujú sa tam už dvadsať rokov, sú to čerství štyridsiatnici.... a fandí im celé Japonsko, čo je pochopiteľné. ale nič, nič nič nové. aj keď ich vidíš, zapadnú do masy, aj keď ich počuješ, tam nejde rozoznať jednu partiu od druhej, ani vekovo, ani hlasovo, ani zvukom, dokonca ani ženy od mužov.
je to des.
dúfam len, že tí ostatní budú mať jepičí život a zapadnú čím skôr.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Tomáš

Táto hudobná scéna ktorá mala trvanie necelé desaťročie, žije ďalej na youtube takže odtiaľ sa zásobujem takouto hudbou a vďaka tomu ako YT ponúka podobné videá tak som našiel veľa skladieb ktoré sa v tých rokoch ťažko zháňali. Vtedy boli jediné zdroje nahrávabie z rádia na kazetu alebo vychádzali tie výberovky Bravo Hits, Viva Hits a podobne na tých poľských kazetách a cédečkách a odtial sme si to hifiveži nahrávali na kazety. Teraz sú lepšie vymoženosti a stále objavujem skladby z tých rokov aj také čo som ešte nepočul.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Tomáš

Možno sa tento štýl vráti ako oldies/retro. Veď aj zábavy kde hrávajú 80-te roky a staršie evergreeny sú veľmi vydarené. Tak možno niekoho napadne urobiť dancefloorovú diskotéku. Kedysi sa v Šali na amfiteátri v 90-ych rokoch keď to letelo robievalo Mega Dance Party a vystupovali slovenské eurodance kapely ako Maduar, Lobby, D-Night, Bee M, McErik&Barbara, Salco, Exil a pod. V Seredi počas jarmoku vystupovali Maxim Turbulenc. Laici poznajú len jede jede mašinka... Ale oni hrajú Country, Dychovky, Šlágre, detské spievanky ale upravené do eurodance podoby. 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Klingonka

Cez víkend som na spotify počúvala. 

Moja obľúbená zo zábavy, len milión rokov som nevedela ako sa volá: (konečne):

 

Link to post
Share on other sites
Tomáš

Dobré. Stiahnem si. Môžete mi sem dávať tipy na pesničky. Tento žáner tiež počúvam a zbieram skladby. Z rovnakého obdobia sú aj Rave, Hardcore, Happy Rave, Happy Hardcore, Thunderdome, Das Modul, Blümchen, Mark Oh, Charly Lownoise & Mental Theo, Scooter, Imperio, Basic Element atď. Je kopa takých čo nepoznám a dobré sú.

Link to post
Share on other sites
Klingonka

Určite poznáš, len si na ne už zabudol. Hrávali ich všade. Či na diskotékach, alebo aj na (slovenských) / nemeckých sat. rádiách. 

 

 

Link to post
Share on other sites
Tomáš

Ja som vyrastal na vive (nemecká hudobná tv stanica) tam išlo všetko čo bolo treba. ;-)

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy