Skočiť na obsah

Konzervativizmus


alamo

Odporúčané príspevky

Čo podľa vás je alebo znamená, konzervativizmus ako politický svetonázor?

Má ešte miesto a zmysel v dnešnej dobe?

Pretože ja asi si budem fakt konzertívec.

Teda ak to posudzujem podľa tohto článku, s ktorým hlboko súhlasím a ktorý mi znie ako "hlas z duše".

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/svet-schwarzenberg-sulejmani-a-konzervativismus.A200108_211249_p_zahranici_wag

 

Konzervativec je typický tím, že se drží tradičních hodnot a osvědčených zásad. K těmto zásadám počítám i neustále opakovaný princip, že s teroristy se nevyjednává, teroristé se likvidují. Byl Sulejmání představitelem teroristické organizace uvedené na seznamech EU i USA? Ano, viz bod 15 tohoto rozhodnutí. Nic na tom nemění skutečnost, že byl mj. představitelem státu podporujícího mezinárodní terorismus, tedy představitelem státní teroristické organizace.

A okrem toho nielenže "dúfam" že ak likvidácie toho muža urobí svet lepším miestom pre život, ja tomu skutočne verím..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 11
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • alamo

    6

  • tyso

    3

  • informator

    2

  • game

    1

Top prispievatelia v tejto téme

ja v to sice neverim,  ale jednoducho  mi nevadi zabijanie teroristov,    

 

Ale s pobavenim sledujem ako fasisti a komunisti s vervou obhajuju islamskeho teroristu,     normalne by bolo aby jasali, ale kedze  rusi su proti, tak si otocili hlavy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

Lenže som tak trochu aj "filosof".

A pravdu povediac.

Vyhlásiť že "s teroristami sa nevyjednáva, treba ich likvidovať", a následne na nejakého papalášskeho potentáta poslať zabijackú raketku aby mu rozsekala prdel na "halal döner kebab" a naznačovať tak ostatným papalášom že im sa môže stať to isté ak budú "príliš vysoko vyskakovať", je tiež terorizmus.

Sakramentské protirečenie.

Hm..

Útechov je snáď len jemný rozdiel spočívajúci v tom, že kým "oni" sa snažia terorizovať "davy", mňa teší terorizovať konkrétne "hlavy".

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   slovo terorista  je trochu nieco ine ako papalas.    A ciste prakticky,   v USA existuje postup ako povedat kto je terorista, nie je to teda nieco co si Trump moze vymysliet.   Bavime sa o ludoch co planovali a ich podriadeni zabezpecili teroristicke akcie v zahranici  a  zabijali obcanov USA.   A kedze neexistuje moznost ako ich stihat sudne, tak  prebehlo cosi ako sud a vlada odsuhlasila ich zabitie.  

A tak sa pytam,  ake su ine moznosti ?  Slovensko ine moznosti ako protestovat nema,  amerika ich ma.      Tak uz len pouzit ich   rozumne a ekonomicky.

 

 

 

Nerobim si iluzie o pragmatizme kazdej vlady ale je rozdiel  urobit nieco ako stat a oznamit to  a ine poslat zabit napriklad CIA a tajit to.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

Máš pravdu.

Veriť že rozumne a civilizovane sa dá dohodnúť s úplne každým človekom, je naivné.

Všetko nasvedčuje tomu, že existujú aj lídri ktorý bombardovanie rečami o humanizme a ľudských právach, považujú iba za prejav slabosti a strachu, dokonca sa vďaka tomu cítia neohrozene a vyčíňajú čoraz horšie.

Takže jediný správny spôsob ako s niekým takým komunikovať a diskutovať je jeho vlastnou "rečou", ktorej práve preto že je mu vlastná, dokonale rozumie.

Rečou teroru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Konzervativizmus je spojený, aj s hlbokou skepsou v utópie.

Vo vieru, že exisuje nejaké dokonalé zriadenie, úplne oprostené od vnútorných rozporov, v ktorom je úplne jasné a samozrejmé že "dobro je dobro" a "zlo je zlo".

Čiernobiele videnie sveta, je výsada určená pre neskúsené deti.

Konzervativizmus nie je receptom, na utópiu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konzervativizmus nie je vzor Trump a správne, nie je čb videnie sveta.

ovšem konzervativizmus nie je len likvidovanie teroristov, s čím súhlasím, a nie "títo sú zlí a táto zasa úplne dobrí", a ku konzervativizmu sveta patrí aj zabednenosť v otázkach iných polarizáciách sveta, aj náboženskej, čo je úplne mimo mňa.
nie náboženstvá, hoci to je to najhoršie, čo človek pre seba mohol vymyslieť, v ich mene sa toho už udialo...

partaje a svet delený na konzervatívne zlých a konzervatívne dobrých.... konzervativizmus áno, pokiaľ ctí isté tradície, ale ide s dobou.
vždy zakotvím u zlatej strednej cesty.

mimochodom, vyhlásenie " s teroristami sa nevyjednáva" nepovažujem za konzervativizmus. je to taktika boja s ním, môže byť zlá aj dobrá, ako ktorákoľvek iná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

Neviem ako to lepšie povedať.

Ale ja osobne, keby som teda nejakou náhodou bol občanom USA. Dal by som "jemu" vo voľbách hlas, ni ako jemu osobne, ale proti niekomu inému.

Voľba s protestu.

Pre mňa osobne je Donald Trump "náhradka".

 

Nedostal som možnosť lepšej voľby..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo podľa vás je alebo znamená, konzervativizmus ako politický svetonázor?

 

totalny nezmysel......

 

 

 

https://neviditelnyp...p_zahranici_wag

 

Konzervativec je typický tím, že se drží tradičních hodnot a osvědčených zásad. K těmto zásadám počítám i neustále opakovaný princip, že s teroristy se nevyjednává, teroristé se likvidují. Byl Sulejmání představitelem teroristické organizace uvedené na seznamech EU i USA? Ano, viz bod 15 tohoto rozhodnutí. Nic na tom nemění skutečnost, že byl mj. představitelem státu podporujícího mezinárodní terorismus, tedy představitelem státní teroristické organizace.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozri...tu nejaky liberalny "demokrati" su v skutocnosti potom tiez konzervativneho razenie, kedze schvaluju vrazdenie....a kedze ja ho neschvalujem, tak by som mal byt "progresivec"?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov