Skočiť na obsah

Strana Progresivne Slovensko


boss123

Odporúčané príspevky

Sam som niekedy hulil travu. Keby som vtedy vedel, ze mi dnes bude nadavat do fetakov kdejaky supak (ako napriklad Danko Trubanovi), tak by som sa mozno nad sebou zamyslel :)

 

a co by si vymyslel?......nove zlozenie"travy"?.... :)

 

informàtor, mohli sa zlúčit v jednu stranu ( ako iní, ze?) a mali by to vo vrecku .

 

mohli, ale to im nedovolilo ich "vysoke" ego o svojej vynimocnosti.......co sa nakoniec ukazala ako ich tupost..... )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informátor, po volbách to dobre vyjadril Sliacky: 

 

Najhoršie, čo by mohli teraz PS/Spolu urobiť, je opustiť sa. Všetko zlé je totiž vždy na niečo dobré. Čo je teda pre nich pozitívne po tejto malej katastrofe? Len tak z prvej vody:

Získali 200.000 hlasov a to nie je vôbec málo. Kiska či Sulík by boli vďační. Tento potenciál by bolo škoda premrhať. Nemá zmysel umárať sa tým, že chýbalo posratých 900 hlasov, čo je naozaj na infarkt. 
Treba sa však zlúčiť do jednej strany a urobiť jednu štruktúru. Nejaké prachy od štátu za výsledok dostanú, mohli by prežiť. 
- Keďže budú mimo parlamentu aj mimo vlády, vyhnú sa všetkým kauzám, chaosom a škandálom v budúcej koalícii, ktoré nevyhnutne nastanú.
- Nebudú pri absolútnej hegemónii Matoviča hrať úlohu poslušného pajáca, v ktorej sa ocitne Kiska, ak sa tam zaradí.
- Nestanú sa terčom Smeru, ktorý teraz samozrejme bude tvrdou a zákernou opozíciou pod vedením Pelleho a Fica, a bude usilovne pracovať na zmanipulovaní a demontáži Matovičovej koalície a vlády. Smeráci v nej majú svoje tajné želiezka a budú čakať na príhodnú chvíľu, kedy udrú.
- PS/Spolu sa nebudú podieľať ani na ekonomickom úpadku, ktorý zákonite príde v súvislosti s ekonomickou recesiou. K úpadku prispejú aj Matovičovci a Kollárovci, ktorí sa neodvážia zrušiť Ficom nakladené sociálne míny, naopak, ešte ich rozmnožia, aby si udržali voličov.
- V ďalších voľbách (riadnych, ale pravdepodobnejšie predčasných), keď sa Fico pokúsi o návrat, PS/Spolu pri rozumnom marketingovom postupe, zbavenom romantických bludov, majú šancu stať sa silnou a kvalifikovanou opozičnou stranou. Budú mimoriadne potrební.
- A v ešte ďalších voľbách, možno tiež predčasných, súc poučení, majú možnosť Smer definitívne rozobrať na šrófiky a stať sa vedúcou silou naozajstnej, demokratickej a nepopulistickej zmeny. Program majú spravený, bude ho stačiť oprášiť.

Mikuláš Sliacky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Neskutočne sra*ky postuju v pravidelných intervaloch na sociálne siete. Žiarlia, žialia, závidia, nerozumiem čo sa týmto prístupom snažia dosiahnuť. Každopádne o štyri roky (prípadne skôr) touto "agendou" veru nepresvedcia voličov (dúfam...) 

??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten Facebook je strašne zatrollovaný, pozriem stránku OĽaNO a v každej diskusii je tam plná prdel trollov, čo len v kuse pindajú na všetko. Ja som sa z FB odhlásil, odinštaloval aplikáciu a používam už len Mesendžer. Aj ten mám hádam len kvôli 5-6 ľuďom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 19. 7. 2020 at 21:19, electric blue napísal:

informátor, po volbách to dobre vyjadril Sliacky: 

 

Najhoršie, čo by mohli teraz PS/Spolu urobiť, je opustiť sa. Všetko zlé je totiž vždy na niečo dobré. Čo je teda pre nich pozitívne po tejto malej katastrofe? Len tak z prvej vody:

Získali 200.000 hlasov a to nie je vôbec málo. Kiska či Sulík by boli vďační. Tento potenciál by bolo škoda premrhať. Nemá zmysel umárať sa tým, že chýbalo posratých 900 hlasov, čo je naozaj na infarkt. 
Treba sa však zlúčiť do jednej strany a urobiť jednu štruktúru. Nejaké prachy od štátu za výsledok dostanú, mohli by prežiť. 
- Keďže budú mimo parlamentu aj mimo vlády, vyhnú sa všetkým kauzám, chaosom a škandálom v budúcej koalícii, ktoré nevyhnutne nastanú.
- Nebudú pri absolútnej hegemónii Matoviča hrať úlohu poslušného pajáca, v ktorej sa ocitne Kiska, ak sa tam zaradí.
- Nestanú sa terčom Smeru, ktorý teraz samozrejme bude tvrdou a zákernou opozíciou pod vedením Pelleho a Fica, a bude usilovne pracovať na zmanipulovaní a demontáži Matovičovej koalície a vlády. Smeráci v nej majú svoje tajné želiezka a budú čakať na príhodnú chvíľu, kedy udrú.
- PS/Spolu sa nebudú podieľať ani na ekonomickom úpadku, ktorý zákonite príde v súvislosti s ekonomickou recesiou. K úpadku prispejú aj Matovičovci a Kollárovci, ktorí sa neodvážia zrušiť Ficom nakladené sociálne míny, naopak, ešte ich rozmnožia, aby si udržali voličov.
- V ďalších voľbách (riadnych, ale pravdepodobnejšie predčasných), keď sa Fico pokúsi o návrat, PS/Spolu pri rozumnom marketingovom postupe, zbavenom romantických bludov, majú šancu stať sa silnou a kvalifikovanou opozičnou stranou. Budú mimoriadne potrební.
- A v ešte ďalších voľbách, možno tiež predčasných, súc poučení, majú možnosť Smer definitívne rozobrať na šrófiky a stať sa vedúcou silou naozajstnej, demokratickej a nepopulistickej zmeny. Program majú spravený, bude ho stačiť oprášiť.

Mikuláš Sliacky

ja osobne tejto demagogickej koalicii PS/Spolu nefandim a ani nikdy nebudem....podobnych "odbornikov" vidim aj v terajsej "odbornej" vladnej koalicii....ale co sa tyka toho hodnotenia od tohoto hore vyssie uvedeneho  tiez "odbornika" tak z jeho pohladu ma pravdu a je pravdepodobne fanusik tychto anarchistickych a extremistickych odbornikov.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemusí to byť práve "strana za boha a národ", len nie každý je vytešený z toho progresívneho šialenstva, ktoré už celkom slušne začína devastovať západ... ostatne, keby sa malo merať rovnakým metrom, tak popri snahách zrušiť LSNS, by tu mali byť identické snahy o zrušenie PS

ja napríklad, po tom nedávno odsúhlasenom plánovanom spoločnom zadĺžení, a vecí s tým súvisiacich /európske dane, podpora nezodpovedných krajín, meranie dvojitým metrom/, mienim v budúcich voľbách hlasovať za takú stranu, ktorá bude mať v programe vystúpenie z EU, lebo čo je veľa, to je moc ...  a tentokrát to už v Bruseli prehnali fest :cotisisi:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

človek , mojko , vystúpit z EU si mozu dovolit len bohaté krajiny, nie slovensko. pre SK , si trúfam tvrdit , ze by to bolo likvidačné :smile:

krem toho, malá a chudobná krajina ako SK by mala byt vo vlastnom záujme v silnom zoskupení. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

električka, srdco moje, len bohaté krajiny si môžu dovoliť splácať dlhy južnej časti EU, aj platiť tamojší socializmus a život nad pomery, lebo SK je na to príliš malé a chudobné ...

ale tu je celkom dobrý nápad ako na to aj bez vystúpenia

Citát

Přitom existuje cesta. Dávno už ji realizují Orbán v Maďarsku či Kaczyňski v Polsku. Pindejte si v tom Bruselu, co chcete, my si to u nás doma stejně budeme dělat po svém. Nelíbí se vám to? Klidně půjdeme do sporu. V něčem pak třeba ustoupíme, v tom zásadním ne. Pěkně krok za krokem. Občas budeme třeba i švejkovat. Až pohár přeteče, ten bruselský skleněný zámek se pod vlastní naprosto neúnosnou tíhou svého byrokratického šimla a s tlustou oprátkou předlužené budoucnosti na krku sesype sám. Říkejme tomu třeba euroimploze.

A teprve na těchhle troskách bude možné vrátit se k modelu spolupracujících suverénních národních států, tedy k podobě, na které kdysi vzniklo Evropské hospodářské společenství.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/politika-czexitovi-tluchubove.A200803_202712_p_politika_wag

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, clovek2 napísal:

nemusí to byť práve "strana za boha a národ"

 

pred 35 minútami, clovek2 napísal:

ale tu je celkom dobrý nápad ako na to aj bez vystúpenia

SNS je pre teba v tom pripade idealnou volbou. Vedia ako sa rozkradaju eurofondy a su o nieco (ale naozaj o malo) pragmatickejsi ako panoptikum idiotov okolo Kotlebu. To je boj proti EU na slovensky sposob :)

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie som volič SNS, a pravdepodobne ani nikdy nebudem. čo sa eurofondov týka, dlhodobo zastávam názor, že najlepším riešením by bolo ich zrušiť komplet - ešte som totiž nevidel projekt platený z eurofondov, ktorý by nebol zlodejinou, fušerinou, alebo plytvaním, ale najčastejšie kombináciou všetkých troch možností...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Davas priklady Orbana a Kaczynskeho ako dobry napad. SNS ma k nim z nasej sceny najblizsie, sami sa na nich odvolavali..

..a fuseriny a zlodejiny su iba v nasej kompetencii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, clovek2 napísal:

nie som volič SNS, a pravdepodobne ani nikdy nebudem. čo sa eurofondov týka, dlhodobo zastávam názor, že najlepším riešením by bolo ich zrušiť komplet - ešte som totiž nevidel projekt platený z eurofondov, ktorý by nebol zlodejinou, fušerinou, alebo plytvaním, ale najčastejšie kombináciou všetkých troch možností...

a za to je zodpovedná únia ?:zubiska: 

detto, kolko dáva chudobnè slovensko do spoločného kotla? bez obáv Slováci určite nesponzorujú  juzné časti EU :zubiska:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 58 minútami, electric blue napísal:

a za to je zodpovedná únia ?:zubiska: 

čiastočne áno. v Bruseli veľmi dobre vedia, ako to funguje, ale tolerujú to dokým miestni politici súhlasia s každou Bruselskou kravinou. preto tie vyhrážky stopnutím €-fondov krajinám, ktoré nedržia hubu a krok...

 

pred hodinou, electric blue napísal:

Slováci určite nesponzorujú  juzné časti EU 

vážne? a o čom bude podľa teba spoločné zadĺženie aj ručenie za dlhy? btw, EU má zmluvami zakázané spoločné zadlžovanie sa, tak prečo osiera svoje vlastné pravidlá? a len tak, pre zaujímavosť, aké je pomer finančných tokov: €-fondy sem / vyvezené korporátne zisky  tam?

pred 3 hodinami, dead napísal:

Davas priklady Orbana a Kaczynskeho ako dobry napad. SNS ma k nim z nasej sceny najblizsie,

v teste politickej orientácie ma vždy hodí do liberálneho kvadrantu, môžem si ten test robiť aj opakovane. takže tebou menovaní, rovnako aj strany ako PS či LSNS sú pre mňa nevoliteľné. a keď už sme v téme o PS, prečo sú snahy zakázať LSNS, a PS, s rovnakou mentálnou výbavou, nie?

pred 3 hodinami, dead napísal:

SNS je pre teba v tom pripade idealnou volbou. Vedia ako sa rozkradaju eurofondy

inak dobre že spomínaš to kradnutie a la SNS. nie si o moc mladší ako ja, tak sa iste pamätáš na obdobie vládnej koaly HZDS/SNS/ZRS, a aj na to, ako mediálna propaganda /v SME boli v tomto mimoriadne aktívni/ každý deň prinášala  bombastické informácie o ich zlodejinách a privatizačných podvodoch. Mečiarova vláda skončila, nastúpili iné vládne garnitúry, ale prakticky nikoho z tých zlodejov nezavreli, a ak nerátam že vyhnali Martinkovcov z Piešťanských kúpeľov, tak ani nikomu nevzali sprivatizovaný majetok, že? čiže, ak som to pochopil správne, všetko bolo v súlade so zákonom, že? a Mečiarovskí a SNSácki privatizéri by vlastne mohli tých novinárov žalovať za poškodenie dobrého mena, že?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Permanentné zadlžovanie je už nevyhnutným nástrojom, na ktorom funguje súčasná svetová ekonomika. Každému je jasné, že astronomické sumy zadlženia, ktoré by mali v budúcnosti zaplatiť ďalšie generácie, už nikdy nikto nesplatí. Pre fungovanie ekonomiky sú potrebné voľné finančné prostriedky. Bez nich by poklesla spotreba, investovanie a skolaboval by trh. Následky by neboli len ekonomické, nastali by sociálne a politické nepokoje, nezamestnanosť, kolaps funkcie štátu a anarchia. Hranica výšky hodnoty zadlženia je len virtuálny pojem a záleží od politického konsenzu. Typickým príkladom je konsens na neplánované zadĺženie EU o 800 miliard, po Covid19. Postavme si otázku, kto najviac profituje z investícií, ktoré sú podmienené emitovaním finančných prostriedkov z politiky zadlžovania? Stačí si pozrieť, kto na tom najviac bohatne. 1% najbohatších ľudí sveta má taký majetok, ako ostatných 99% obyvateľstva dohromady a sociálne nožnice sa stále viac otvárajú. Tento model je ale politicky "udržateľný", lebo súčasne stúpa aj životná úroveň spotrebiteľov - voličov. A v slobodnej ekonomike má každý teoretickú šancu, priradiť sa k tomu 1% najbohatších. Realita je samozrejme iná. Nekryté voľné finančné prostriedky znamenajú infláciu a deformujú trh. Ceny rastú a tí, ktorí si svoje prostriedky uložili o ne prídu. S tým samozrejme model zadlžovania počíta. "Vráti" viazané prostriedky sporiteľov, (reálnu hodnotu o ktorú prišli sporitelia vďaka inflácii) znova do obehu a umožní tak prerozdelenie týchto prostriedkov medzi investorov. Kolaps tohoto systému nastane, keď by už nikto nemal úspory, iba pôžičky.

Trocha to pripomína problém udržateľného rozvoja v kontexte s ekonomickým dopadom opatrení, na zníženie dôsledkov globálneho otepľovania. Dnes vieme, že súčasný vývoj je neudržateľný, ale "odnesú" si to až budúce generácie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 52 minútami, Tono napísal:

Bez nich by poklesla spotreba, investovanie a skolaboval by trh. Následky by neboli len ekonomické, nastali by sociálne a politické nepokoje, nezamestnanosť, kolaps funkcie štátu a anarchia.

Tono, každý socializmus raz skončí na tom, že sa minú peniaze ... každý jeden. ten v EU nebude výnimkou, pretože raz nastane čas, kedy už nepožičia nikto. oklamať trh sa zatiaľ nepodarilo žiadnemu marxistovi. takže ten kolaps príde tak ako tak, je len otázkou, čo bude po. či nastane obdobie temna, tak ako keď padol starý Rím, alebo to tu všetko skúpia číňania /tí už s tým tuším aj začali/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 42 minútami, clovek2 napísal:

Tono, každý socializmus raz skončí na tom, že sa minú peniaze ..

Je ešte dosť ľudí, ktorý majú dlhodobo uložené financie v bankách. Mnohí sa chceli zabezpečiť na dôchodok, nejakej potenciálnej havárie, zdravotných problémov atď...  Len na Slovensku to predstavuje úspory desiatok miliárd. A čo vo svete? Po inflácii, za pár rokov, klesne ich hodnota na polovicu. Peniaze sa neminú, ale ich hodnota. Aj tu, ako vo fyzike, platí zákon zachovania hodnoty. Takže tá hodnota, o ktorú sporitelia infláciou prídu, sa nestratí. Tí, ktorí emitujú nekryté peniaze prostredníctvom nenávratných pôžičiek, grantov, alebo nesplatiteľných úverov, iba vyberajú reálnu hodnotu z uložených vkladov sporiteľov. 

Napríklad keď som si pred 20 rokmi našetril na auto, dnes si za to kúpim tak motorku. Ak by mi pred 20 rokmi ukradli auto, bol by to trestný čin. Dnes som o to auto, vďaka inflácii, de facto prišiel. Komu nahlásim krádež? Skutok sa nestal. Inflácia je iba eufemistický názov pre krádež. Mal som si vziať pôžičku a investovať ju do nehnuteľností. Je to samozrejme len príklad. Istoty nemá nikto, zajtra môže každý z nás skončiť na patológii. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Človek, únia investuje ovela viac finančnych prostriedkov do chudobnejších krajín eu. https://ec.europa.eu/regional_policy/sk/faq/tkz politika súdrznosti, bohaté krajiny eu platia tym chudobnejším eu krajinám. a prostredníctvom tejto politiky sa únia snazí vyvázit rozdiely medzi krajinami [ ale aj medzi regiónmi] a je to največší investičny program eu[ tretina rozpočtu] čo sa tyka koronovych dlhopisov, o tom by sa dalo polemizovat, toto je uz vyskúšany a overeny prístup cca 50 rokov, ktory je v súčasnej existenčnej kríze viac nez optimálny. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teória "rozdávania", podobne ako "helikoptérové peniaze" poháňa zrýchľujúci sa vlak ekonomiky spotreby, ktorý sa nesmie za žiadnu cenu zastaviť. Aj keď nevieme, pokiaľ vedú koľajnice...

Keď si ale dnes pozriem Slovensko, je to celkom iná krajina, ako pred rokom 1989. Budovy už nie sú ošarpané, pribudli diaľnice, sortiment tovaru, nové domy rastú, ako huby po daždi, počet áut v rodine, vybavenie domácnosti... Sme relatívne bohatí. Je otázka, či by sme takúto úroveň dosiahli, keby sme neboli členmi EU. Ak si spomeniem na štartovaciu úroveň Slovenska, dosť o tom pochybujem. Zväčšili sa ale sociálne rozdiely medzi ľuďmi, čo mnohých irituje. Prirodzene mnohí preto inklinujú k radikálnym a extrémistickym stranám. Lídri týchto strán im totiž ponúkajú príčinu ich frustrácie v niekom, alebo niečom inom, ako v nich samých. Ich "sociálne cítiaci lídri" však obyčajne k sociálne slabšej skupine nepatria. Tak nechápem, prečo ich voličov tento fakt neirituje. Veď závisť je našou národnou vlastnosťou.     

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, clovek2 napísal:

v teste politickej orientácie ma vždy hodí do liberálneho kvadrantu, môžem si ten test robiť aj opakovane. takže tebou menovaní, rovnako aj strany ako PS či LSNS sú pre mňa nevoliteľné. a keď už sme v téme o PS, prečo sú snahy zakázať LSNS, a PS, s rovnakou mentálnou výbavou, nie

tak liberalneho? :smile:

preco treba zakazat PS?

 



 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Paradoxom je, keď čítam spojenie slova Marxisticko liberálny. Liberálny znamená znášanlivý, slobodomyseľný. Marxistická ideológia je toho ale pravým opakom. Nedokážem si predstaviť, akú filozofiu vystihuje takáto kombinácia.

Západná kultúra akceptovala slobodu jedinca, ak jeho sloboda neobmedzuje slobodu iných. Pravidlu, „nerob druhému to, čo nechceš, aby robili tebe“. Marxistom však právo jedinca na slobodu vždy prekážalo a nemohli ho akceptovať. Práve naopak, ich hlavným cieľom bolo zmeniť myslenie jedinca tak, aby vyznával hodnoty, ktoré oni pokladajú za vedecký svetonázor. Marxisti si veľmi dobre uvedomovali, že rodina sa vo veľkej miere podieľa na formovaní názorov, ktoré už ťažko zmeniť. Preto mal, pri posudzovaní občana, pre nich taký význam jeho pôvod. Či je z robotníckej, roľníckej, alebo buržoáznej rodiny. A podľa pôvodu sa k človeku aj pristupovalo. Kto sa vzpieral vedeckému svetonázoru, skončil (napríklad v Číne, alebo v Severnej Kórei) v táboroch na „prevýchovu“ myslenia. Veď kto odmieta vedecký svetonázor, nemôže vychovávať svoje, ani iné deti. Hlavnú úlohu, osvojiť si poznatky vedeckého svetonázoru mala mať škola. Preto bolo nutné implementovať vedecký svetonázor aj do učebných osnov. K tomu sa musela samozrejme prispôsobiť aj legislatíva. Títo „inžinieri ľudských duší“ po roku 1989 našťastie stratili v post komunistických krajinách moc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, dead napísal:

tak liberalneho? :smile:

preco treba zakazat PS?

pretože majú s Kotlebovcami identickú mentálnu výbavu - mne je u prdele, či by ma LSNS povinne chcela nahnať 14. marca do fakľového sprievodu, alebo PS do gay pride pochodu /podľa toho, čo predvádzajú ich ideoví bratia na západe je jasné, že raz to príde na program/. pre mňa predstavuje extrémizmus už samotný fakt, že nejaká strana by ma zas chcela nahnať do sprievodu, myslel som, že to už pred 30 rokmi skončilo...

ak si odmyslíš ten ideologický balast, ktorý  predávajú verejnosti, tak ich podstata je rovnaká - vedia lepšie ako ja, čo si mám myslieť, robiť, kupovať, etc ... a chceli by mi to nadiktovať prostredníctvom zákonov. navyše, Kotlebovci sa mi koncentrákom ešte nevyhrážali, narozdiel od EU... ostatne, obe strany priťahujú rovnaké typy ľudí - pred voľbami sa prevalilo, že tuším za PS kandidoval nejaký exkotlebovec, a vytiahli na neho jeho protirómske statusy z  facebooku

k tej mentálnej výbave ešte niečo - ak nejaká strana tvrdí, že najlepší slovenský prezident bol antisemitský farár, a iná strana tvrdí, že si sem máme navoziť tisíce kovaných antisemitov zo severnej afriky a blízkeho východu, tak aký je medzi nimi rozdiel? nemôžem predsa považovať antisemitské strany za liberálne, a je mi jedno akou formou svoj antisemitizmus prejavujú...

pred 6 hodinami, Tono napísal:

Po inflácii, za pár rokov, klesne ich hodnota na polovicu. Peniaze sa neminú, ale ich hodnota. Aj tu, ako vo fyzike, platí zákon zachovania hodnoty. Takže tá hodnota, o ktorú sporitelia infláciou prídu, sa nestratí. Tí, ktorí emitujú nekryté peniaze prostredníctvom nenávratných pôžičiek, grantov, alebo nesplatiteľných úverov, iba vyberajú reálnu hodnotu z uložených vkladov sporiteľov. 

Napríklad keď som si pred 20 rokmi našetril na auto, dnes si za to kúpim tak motorku. Ak by mi pred 20 rokmi ukradli auto, bol by to trestný čin. Dnes som o to auto, vďaka inflácii, de facto prišiel. Komu nahlásim krádež?

mne nemusíš vysvetľovať ako funguje legálne okrádanie občanov cez infláciu. kolegovci minule špiritzovali nad tým ako stúpa cena zlata - reku vy blbci, cena zlata je dlhodobo prakticky rovnaká, len nekrytých peňazí je v obehu stále viac a viac

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov