Skočiť na obsah

Strana Progresivne Slovensko


boss123

Odporúčané príspevky

Čo hovoríte na stranu Progresivne Slovensko z ničoho nič z 2% podľa prieskumov vyletely na vyše 14% ,dobre ich kandidátka vyhrala prezidentské voľby ale mne je čudné že aj strana vyletela na druhé miesto. Aspoň podľa prieskumov, mne osobne sa to nejak nezdá podľa mňa úž začall predvolebnú kampaň na budúce parlamentne voľby. Ovplyvňovanie verejnej mienky však zaplatia tie agenturi ktore robia tie prieskumy. aspoň podľa mňa , -- len mi je čudné že priebehom dvoch týždňov posilnili o 12%

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je efekt toho ze slo o ich kandidatku, ale ak to caputova nebude zdoraznovat, tak to klesne.  A okrem toho,  teraz su vsetky prieskumy na vode,  caka sa na Kiskovu stranu a prve zrozumitelne trendy budu tak v septembri. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo hovorím na PS? nič... politické strany, ktoré vedia lepšia ako ja, aké mám mať názory na čokoľvek, sú pre mňa nevoliteľné - čiže kotlebovci, progresívci, kadejakí náboženský fanatici ... všetko je to jedna verbež! Progresívne Slovensko je vlastne taká LSNS pre lepšolidi :P

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cudny bol aj rast preferencii Caputovej ..a nakoniec sa zakladal na realite.

 

Co sa tyka PS, zatial sa neviem vyjadrit, chyba im leader. Truban ma velke ambicie, ale pripomina mi Sulika, na poste predsedu by som si skor vedel predstavit Irenu Bihariovu, ale tazko povedat, ci bude kandidovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám z nich pocit, že teraz síce trochu vystrelili, ale neudržia to a padnú.

líder sa nedá len tak vyberať, líder musí sadnúť, musia ho ľudia prijať, a to na tom buď treba pracovať a hodne, aj to nemusí stačiť.
takých prípadov už bolo neúrekom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo hovoríte na stranu Progresivne Slovensko z ničoho nič z 2% podľa prieskumov vyletely na vyše 14% ,dobre ich kandidátka vyhrala prezidentské voľby ale mne je čudné že aj strana vyletela na druhé miesto. Aspoň podľa prieskumov, mne osobne sa to nejak nezdá podľa mňa úž začall predvolebnú kampaň na budúce parlamentne voľby. Ovplyvňovanie verejnej mienky však zaplatia tie agenturi ktore robia tie prieskumy. aspoň podľa mňa , -- len mi je čudné že priebehom dvoch týždňov posilnili o 12%

 

vymyvanie mozgov za pochodu.....maju dobru skolu v zjazdoch komunistov v byvalom rezime.....nie je nic horsieho, ako mediokracia....dufam, ze tato manipulovana spolocnost sa prebudi skor, ako sa tu natrvalo udomacni dalsia totalitna elita....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, ale si myslim, ze vsetko proti SNS a Smeru.....takze terajsi volici opozicie.....ako sa potom podelia vo finale, je pre mna zahadou....

 

a tu je este "budovatelsky" program PS...same statistiky a hmliste sluby....ziadny rozdiel od dnesnych prehlaseni stavajucich politickych stran....

 

https://www.progresivne.sk/wp-content/uploads/2018/04/vizia-2018.pdf?fbclid=IwAR3Y4kE1UMLGmjR8toOzxkqoV0UX_pUYBA56LiSJQolmwhgYddMGtVTWACc

 

.....jedina vec, ktora je tam podana z ich pohladu splnitelnosti a  najviac optimistejsia, je naplnenie tohoto bodu......

 

 

 

4. Súdržná spoločnosť
→ Prijatie legislatívy, ktorá umožňuje uzákonenie životných partnerstiev párov rovnakého pohlavia.

 

.....ostatne progozy su postavene na tenkom lade....tak isto ako u kazdej politickej strany....tak ja nevidim z mojej strany ziadnu plusovu vec, co prinasaju....a ked prihliadne aj na toto, tak uz  uz som dopredu rozhodnuty ich nepodporit.....

 

https://www.postoj.sk/40200/firma-lidra-progresivneho-slovenska-dodavala-statu-predrazene-sluzby?fbclid=IwAR0ITsczjcOds3uZwqnypAVsfetctx7_3RjovfukaVNmXNrQShR16yn3Hy0

 

......existuje este nieco lepsieho, ako prepojenie Pociatka zo Stefunkom a ich spolocna vzdelavacia "exkurzia" v skolstve?..... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna Kiska sa prida k nim vznikne nejaka koalicia spolu-ps-kiskov projekt , podla mna Kiska bude lidrom z tej koalicie. Ale co na to ostatne opozicne strany to neviem lebo prave od nich budu lovit hlasy podla mna + budu mat silny masivny kampan ,aj z vodovodu oni budu tiect podla mna. Ale mozno ze su to len spekulacie vsak casom sa uvidi, inac ani ja neplanujem ich volit.
Vznikne nejaka velka koalicia typu byvaleho sdku uz aj Radicovej meno sa spomina mozno sa mylim ale bude to zaujimave.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uvidime,  ja som skor skepticky.   Masivna kampan neurobi zazraky,   a len ciste preskupenie par politikov tiez nie.   Ale pockajme, uvidime.   Z mojho pohladu sa  hlada strana, ktora stiahne protestnych VOLICOV, teda zoberie hlasy OLANO, SME Rodina,  A oslabi PS natolko aby suhlasili so vstupom do nej.    To bude potom pravicova obdoba SMERU,   mierne populisticka, stredova strana.   idealne by mala pohltit aj cast SaS a keby KDH ostala ako konzervativna strana ale bez fundamentalistov tak by zobrala druhu cast SaS volicov . 

nezda sa mi ze sa nieco podobne udeje ale to by konsolidovalo pravicu scenu.    Smer totiz uvolnuje stredove pozicie s tym ako sa Fico posuva ku Kotlebovi.  A to je sanca.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inac uprimne povedane ani sajnu nemam koho budem volit v buducich volbach iste je ze smer nie ale nejak ma odradzaju aj tie liberalne pravicove strany ,a madarske strany ako most a smk uz absolutne nie. Vladnuca strana by mala byt nejakej forme narodna nie sovinisticka alebo nacionalisticka ale narodne orientovana. Napriklad madarsku fidesz mne celkom pozdava ich vladnutie napreduju aj ekonomicky ale pritom nenechaju si pohlave skakat z brusselu, napr tam zakonom reguluju percento domacich produktov v obchodoch a neodislo ani 1 z obchodnich retazcov z krajiny. Alebo ze nedosrzuju demokraticiu a stale pohybuju nad 50% percentach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Budu lovit u nevolicov(sklamanych SDKU,SMER),novovolicov, ci co naposledy volili Siet a Most(oni spolu mali dvanast percent). Samozrejme tam prejde aj nejaky volic SaS,ci inych stran,ale to spolu moze byt mozno dva percenta.  Samozrejme ich hlavny konkurent bude Kiskova strana. O ktorej tiez nic neviem.

 

Dopyt po dobrej strane iste je..len musi byt aj ponuka. Priklad moj odhad len v Revucej velka masa - mozno aj 40 percent ludi by slo volit,len nemaju koho. Preto taka nizka ucast. U nas. Smer u nas ma aj so SNS max dvadsat pat percent - to som aj prestrelil, kotleba dajmetomu patnast, ale Sas a OLano ziskavaju tak patnast. KDH a MOST nic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, tiez dufam. :)

 

v co dufas?.......ja, ako osoba, ktora uznava demokraciu aj z jej plusmi a minusmi, som proti akejkolvek totalite....ty, ako osoba, ktora "vyznava" liberalnu demokraciu je za totalitu....tak teda ako je to vlastne s tebou?.....kolaborujes s demokraciou?.... :)

 

 

Hlavný konkurent v boji o voliča, asi bude ten Kiskov "projekt"..

Dve nové strany odrazu..

"Staré xichty" proti "neznámym xichtom"..

 

 

tot nedavno tu Tono niekde argumentovat tym, ze na Slovensku viac ludom vadi LGBTI agenda a nosi sa ignorovanie roznych majetkovych resp. mafianskych praktik.....tak neviem, ci aj v tomto Kiskovom snazeni bude Tono vidiet tu jeho schemu myslenia volica na slovensku.....uzernik, danovi podvodnik a pozemkovy ejakulator Kiska sa derie na politicku scenu a este je aj (teda podla nejakeho merania) naoblubenejsi politik na SK..... :)....hlavne ze agenda LGBTI je v tomto pripade out....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tot nedavno tu Tono niekde argumentovat tym, ze na Slovensku viac ludom vadi LGBTI agenda a nosi sa ignorovanie roznych majetkovych resp. mafianskych praktik.....tak neviem, ci aj v tomto Kiskovom snazeni bude Tono vidiet tu jeho schemu myslenia volica na slovensku.....uzernik, danovi podvodnik a pozemkovy ejakulator Kiska sa derie na politicku scenu a este je aj (teda podla nejakeho merania) naoblubenejsi politik na SK..... :)....hlavne ze agenda LGBTI je v tomto pripade out....

 

toť nedávno tu Tono argumentoval... len zasa trochu prešľapovalo na mieste u informatorovcov čítanie s chápaním :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,   nebudem asi volic Kiskovej strany,  ale skusme v tomto pripade merat rovnym metrom.  Kiska nie je uzernik,  zalozil nebankove spolocnosti, ktore posytovali uver a spotrebny uver a potom tieto spolocnosti predal VUB.  Mozes to povazovat  za pochybne,  ale nebola a nie je to uzera.   Uroky boli vyssie ako v bankach ale nie o vela.

Danovy podvodnik,  tak este nie je odsudeny ale hovorime o par desiatkach tisic a zaplatenych.   Ideme to porovnavat s kauzami SNS, ktore volis ?     A  rovnako je to s pozemkovymi podvodmi.

 

Necakam ze ho ides volit, ale na slovenske pomery je takmer bey kauz.  Vystupovat ako svatec nemoze, ale  kazda kauza v novinach je tak o dva rady vyssia.     A nechapem co ma podla teba s LGBT ?  Uprimne, nechapem to ani u Caputovej, ale Kiska sa k niecomu podobnemu ani nevyjadroval.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, ty nemas tusenie co to demokracia je.   Ale nevadi, 

 

 

to povedal kto?....globalny profesor zo spedializaciou na definiciu vyznamu slova demokracia?.....tak to sem teda hod, pretoze ja sa rad necham poucit....vdaka...

 

 

toť nedávno tu Tono argumentoval... len zasa trochu prešľapovalo na mieste u informatorovcov čítanie s chápaním :)

 

 

 a co som na tomto mal citat s chapanim?

 

 

Veď som to spomenul v úvode, že táto téma je zneužívaná na politické ciele. Je úplne jedno, či niečo nazveme deviaciou, odchýlkou, alebo inakosťou. To, že na západe akceptujú inakosť súvisí s kultúrou. Na Slovensku sa zas viac toleruje korupcia,  rozkrádanie a neplatenie daní. Tu sa človek hodnotí podľa jeho majetku a postavenia... Ľudia s inou orientáciou obohacujú spoločnosť. Bojíme sa veci nazvať pravým menom a používame eufemizmy. Rodičovi, ktorému skutočne nezáleží, či sa mu narodia deti s homosexuálnu orientáciou uverím. To predsa nie je o tom, či bude milovať svoje deti. Ale túto tému nemá zmysel zveličovať.

 

 

https://www.freespace.sk/tema/6094-istanbulsk%C3%BD-dohovor/strana-4?do=findComment&comment=274045

 

 

informator,   nebudem asi volic Kiskovej strany,  ale skusme v tomto pripade merat rovnym metrom.  Kiska nie je uzernik,  zalozil nebankove spolocnosti, ktore posytovali uver a spotrebny uver a potom tieto spolocnosti predal VUB.  Mozes to povazovat  za pochybne,  ale nebola a nie je to uzera.   Uroky boli vyssie ako v bankach ale nie o vela.

Danovy podvodnik,  tak este nie je odsudeny ale hovorime o par desiatkach tisic a zaplatenych.   Ideme to porovnavat s kauzami SNS, ktore volis ?     A  rovnako je to s pozemkovymi podvodmi.

 

Necakam ze ho ides volit, ale na slovenske pomery je takmer bey kauz.  Vystupovat ako svatec nemoze, ale  kazda kauza v novinach je tak o dva rady vyssia.     A nechapem co ma podla teba s LGBT ?  Uprimne, nechapem to ani u Caputovej, ale Kiska sa k niecomu podobnemu ani nevyjadroval.   

 

 

fajn...nebudem sa tu ja rozpisovat o jeho "podnikatelskej" minulosti a obchodnych praktikach.....to mali uz pred prezidentskou volbou v r. 2014 davat na verejnost tvoje "nekonspirativne" media....podla teba tzv. "pravdivy" prud informacii...ak by to boli vtedy rozpisovali, tak urcite dam prednost niekomu inemu v tych volbach....no potrebovali vyrobit nieco proti Ficovi, co sa im podarilo a to iste urobili teraz s p.Caputovou.....ja som sa ale uz poucil na chybe v pripade Kisku a volil som preto tak ako som volil.....dovod som tu uz popisal....dam sem jeden z viacerych rozsudkov v neprospech Kisku a spol z dovodu jeho "anjelskych" obchodnych praktik...

 

 
Súd: Najvyšší súd
Spisová značka: 6Sžo/21/2013
Identifikačné číslo súdneho spisu: 8011200696
Dátum vydania rozhodnutia: 27. 11. 2013
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Zdenka Reisenauerová
ECLI: ECLI:SK:NSSR:2013:8011200696.1
ROZSUDOK V MENE
SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Najvyšší súd Slovenskej republiky, v senáte zloženom z predsedníčky senátu JUDr. Zdenky
Reisenauerovejačlenov senátuJUDr. Jozefa HargašaaJUDr. Aleny Adamcovej, vprávnej veci žalobcu:
Consumer Finance Holding, a.s., IČO: 35 923 130, so sídlom Hlavné nám. 12, Kežmarok, v zastúpení
Advokátska kancelária Beňo & partners, Advokátska kancelária, s.r.o., Nám. Sv. Egídia 95, Poprad,
proti žalovanému: Slovenská obchodná inšpekcia, Ústredný inšpektorát Slovenskej obchodnej inšpekcie
so sídlom v Bratislave, Prievozská 32, Bratislava, v konaní o preskúmanie zákonnosti rozhodnutia
žalovaného č. SK/0253/99/2011 zo dňa 10. augusta 2011, o odvolaní žalobcu proti rozsudku Krajského
súdu v Prešove, č. k.2S 31/2011-43 zo dňa 28. novembra 2012, takto
r o z h o d o l :
Najvyšší súd Slovenskej republiky rozsudok Krajského súdu v Prešove, č. k. 2S 31/2011-43 zo dňa 28.
novembra 2012, p o t v r d z u j e.
Žalobcovi náhradu trov odvolacieho konania n e p r i z n á v a.
 
 

 

Z odôvodnenia uvedeného rozhodnutia vyplýva, že krajský súd sa v plnom rozsahu stotožnil so

skutkovými zisteniami správnych orgánov a s ich argumentáciou, ako aj právnym posúdením zisteného
skutkového stavu v tom zmysle, že bolo preukázané porušenie povinností žalobcu dodržať zákaz
používania nekalej obchodnej praktiky, ktorá je v rozpore s požiadavkami odbornej starostlivosti a zákazu
používania nekalej obchodnej praktiky vo forme klamlivého konania vo vzťahu k spotrebiteľovi tým, že
klamal spotrebiteľa zamlčaním údajov o zmluvných podmienkach a používal nekalú obchodnú praktiku
vo forme klamlivého konania vo vzťahu k cene služby alebo spôsobu výpočtu cien a vo forme klamlivého
opomenutia poskytovania podstatných informácií nevhodným spôsobom podľa ust. § 8 ods. 1 písm. d/
a ust. § 8 ods. 4 zákona o ochrane spotrebiteľa, čím spotrebiteľa uviedol do omylu.
 

 

 

dal som sem cast rozsudku, lebo akosi to nechcelo brat adresu linku....dam aj link, ale neviem ci bude funkcny....

 

https://www.slov-lex.sk/vseobecne-sudy-sr/-/ecli/ECLI-SK-NSSR-2013-8011200696_1

 

 

a pre istotu este jeden link, kde su tie rozsudky popisane vsetky aj z oznacením........

 

 

https://blogy.hnonline.sk/marian-ostatnik/aj-hla-najvyssi-sud-sr-vydal-pat-rozsudkov-o-uzernickych-urokoch-firiem-a-kisku

 

 

 

...............a co sa tyka Kisku a tvojej nechapavosti, ze co ma Kiska spolocne z LGBTI, tak to, co popisuje Tono hore vyssie.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Odstavili ma na kúpeľnom ostrove v Piešťanoch a mne bolo "ľúto" odmietnuť.

Tak moju rodinku sprevádzal pán s dotazníkom a ja som po prvej minúte oľutovala :) Nevadila mi politická príslušnosť, ale 15 minút na prechádzke mi stačí s mojimi dvoma chlapmi. Ale slušne a úprimne som odpovedala na otázky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

a s trubana sa vyklula pekna truba....co ineho sa dalo ocakavat od "spoluputnika" a "spolufarnika" poliacika a spol....a o predchadzajucom lidrovo tejto "progersivnej" komunity sa tiez neda povedat vela kladneho...minimalne v oblasti "feroveho" podnikania.....sa vravi, vrana k vrane sada a rovny rovneho si hlada.....uz aby sa konecne v plnej sile prejavila ta tepelna klimakatastrofa....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S Trubanom sa poznáme osobne, celkovo je v pohode, ale ako premiér, no neviem neviem. A už vôbec neverím tomu, že PS nejako zásadne zmení Slovensko k lepšiemu. Ten marazmus, ktorý tu vytvorili smeráci tu pretrvá ešte veľmi dlho, navyše, keď naša ekonomika je na hlinených nohách a dobré roky nám zrejme končia. Ja by som to smerákom nechal vyžrať tie ďalšie štyri roky, tie svine si to zaslúžia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doteraz proklamovane informovanie od PS a Spolu bolo take, ze si uz podelili posty vo vlade a "Trubkan" sa mal stat premierom...ked teda chcu volby vyhrat, tak "Trubkan" sa premierom nestane a dohoda je neista...ci nie?....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov