Skočiť na obsah

Strana Progresivne Slovensko


boss123

Odporúčané príspevky

hm, podstatu strany "Agresívne Slovensko" presne vystihol tento komentár

 

Progresívci konečne ukázali jeden z prvých návrhov, ktorý by chceli pretlačiť do programu novej vlády. A priznali tým farbu. Farbu elitárov.

Ich návrh sa pracovne volá „sabatikal“. Zákon má prikázať zamestnávateľom, aby tolerovali, ak sa zamestnanec rozhodne na pol roka alebo na rok „vypnúť“. A Sociálnej poisťovni má prikázať, aby takýmto ľuďom preplácala 70 percent čistého príjmu.

Tento návrh ukazuje, ako sa „nová ľavica“ vzďaľuje od tej klasickej, ktorá sa snažila zastupovať záujmy pracujúcej väčšiny.

Pre drvivú väčšinu ľudí, resp. živiteľov rodín je dnes celkom nepredstaviteľné, že sa počas choroby vypíšu na krátku PN. Lebo by prišli o časť príjmu, čo si nemôžu dovoliť. Ani na pár dní.


Predstava, že by sa iniciatívne stiahli z práce na pol roka či na rok za 70 percent mzdy, aby sa mohli venovať sami sebe, je pre nich z ríše sci-fi.

Samozrejme, existuje veľmi malá časť ľudí, ktorí by o tom uvažovali. Ďalšia (ešte menšia časť) by to možno aj skúsila. Sú to spravidla dobre platení zamestnanci s mierne hipsterským (pokrokovým) životným štýlom. Presne tí z drobnej, ale hlučnej sociálnej bubliny progresívcov.

To je skupina, ktorú sa dnes snažia politicky zastupovať „ľavicoví“ progresívci. Elitári, veľmi starostlivo zameraní na elitárov. Teda na seba.

Problémy pracujúcej väčšiny – slabé platy, tvrdé podmienky na pracoviskách, neľudské praktiky pracovných agentúr, slabá podpora nezamestnaných a rodín s deťmi – ich veľmi nezaujímajú. Nerozumejú im. A hlavne: nie je to „in“. Nie je to v móde.

Záujmy väčšiny a záujmy progresívcov sa neprelínajú. Skôr sú v rozpore. Oni chcú byť predsa iní. Oni chcú byť viac.

Medzi väčšinou a politickou reprezentáciou (aj tou akože ľavicovou) je čoraz väčšia medzera. Nie je to len problém slovenských progresívcov, ale aj amerických či nemeckých. So svojou dúhovou agendou, zameranou na mikro-menšiny, sú mimo.

A zároveň – z pohľadu seba a svojich – sú veľmi, veľmi „in“.

Je to ako s Trubanovým fajčením trávy a experimentovaním s tvrdšími drogami. Sami medzi sebou si rozumejú, veď je to (vraj) normálne, robí to (vraj) väčšina mladých. No keď svoje zvyky a svoje tupé názory na drogy musia priznať verejne, pred celou spoločnosťou, so zdesením zisťujú, že sú vypískaní. A celkom mimo...

https://www.aktuality.sk/clanok/714722/tyzden-v-kocke-daga-danisa-pellegriniho-budu-lamat-k-druckerovi/
 

a ako som sa dočítal inde, tak s drogovými pokusmi ich vrchnej Trúby má vraj problém len tradične pokrytecká a zaostalá slovenská krčma ... ak má toto byť človek s premiérskymi ambíciami, tak sa rád k tej zaostalej a pokryteckej krčme hrdo prihlásim...

a ak majú byť "progresívci" súčasťou budúcej vládnej koaly, potom by bolo lepšie, keby pokračovala tá súčasná, väčší prúser to byť nemôže...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lá slovenská krčma ... ak má toto byť človek s premiérskymi ambíciami, tak sa rád k tej zaostalej a pokryteckej krčme hrdo prihlásim...

 

Alkohol je tiež droga, lenže legálna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono, fakt neviem či tu musím vysvetľovať všetko do detailov, ale tou zaostalou a pokryteckou krčmou, bola myslená celá spoločenská vrstva /dolných 5mega/ - inými slovami, protiklad tej povestnej bratislavskej kaviarne, v ktorej  sú všetci free, cool a in, tzv frikulíni...

 

 

btw, som abstinet tak dlho, že už si ani nepamätám kedy som pil nejaký alkohol...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek2

 

O PS a Trubana som sa doteraz nezaujímal. Aby som si spravil nejaký obraz, pozrel som si video https://www.hlavnespravy.sk/truban-hanlivo-o-pracujucich-ludoch-robosi-su-uplne-specialna-sekta-ludi-das-robosovi-robit-kachlicky-ta-ojbe/1844363. Truban mi nepripadá, ako nejaký ľavicový kaviarenský intelektuál. Skôr patrí do kategórie myslenia, ktorú vystihuje humoristický seriál Ajťáci. Viem si ho predstaviť, ako odborného poradcu, ale nie ako politika. Pre neho sú kritériom úspechu intelektuálne schopnosti. Lenže na Slovensku, ďaleko od Bratislavy, platí skôr tá Filipova pesnička 

 

"Veď je taký ako my, zdravý mocný lakomý...prečo sa od nás takto dištancuje....tak sme mu na opátku pichli vidly do zadku" Politik by mal mať predovšetkým sociálnu inteligenciu a charizmu. V politike ide totiž o hlasy väčšiny voličov. Najprv by si musel získať dôveru väčšiny a až potom môže realizovať svoje predstavy. Naopak to fungovať určite nebude.   

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

na YT na mna vsade vyskakuje nejaka posahana reklama s Beblavym a Trubanom https://www.topky.sk/cl/100535/1821221/EXKLUZIVNE-VIDEO-Koalicia-PS-SPOLU-rozbehla-predvolebnu-kampan--Beblavy-s-Trubanom-sa-rozhadali-

 

ja neviem, to nas maju vsetkych za idiotov?

jak na skolskej besiedke..kolko rokov maju ti ludia?? prerastene deti..

 

tu uz nik nenajde odvahu a  nebude slubovat slzy pot a krv ...no ved zivot je zabava..cirkus pokracuje..boha, koho ja budem volit??? tychto tajtrlikov tazko... :jaaaj:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

 

Vytvorenie ministerstva ľudských práv, občiansku spoločnosť a obranu demokracie .........

 

jeden z bodov budovatelskych ambicii neomarxistov PS/Spolu.....toto je este horsie, ako Trubanovo vychvalovanie pocitov po uziti drogy.....potencionalny volic tejto demagogickej partaje, asi to seno, co donedavna zral, vymenil za rastlinu konope siate.....:(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za mna v PS / Spolu su mi ukradnuti lidri, ale rozhodne nie niekolko odbornikov tej squadry, ktorych osobne poznam a viem, ze AK by sa im podarilo presadit ich vizie, tak by to tomuto statu a ludom prospelo
zatial by sa to malo dostat do ich programu

https://dennikn.sk/1591053/estonska-dan-tah-proti-pente-ci-zriadenie-senatu-ps-spolu-predstavili-250-stranovy-program

https://tv.hnonline.sk/kategorie/aktualne-videa/3d421406-c0ee-47a1-8cc5-98ef4a82cf47/co-chce-platforma-zeleni-spolu-dosiahnut

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je strana, ktoré ide úplne mimo mňa, aj s lídrami. sú mi ukradnutí. nesledujem, nevšímam, ani neviem, ako vyzerajú. a momentálne nie je koho voliť.

 

som rad, ze "nezeries" seno a "nepresedlala" si na konope siate... :)

 

za mna v PS / Spolu su mi ukradnuti lidri, ale rozhodne nie niekolko odbornikov tej squadry, ktorych osobne poznam a viem, ze AK by sa im podarilo presadit ich vizie, tak by to tomuto statu a ludom prospelo

zatial by sa to malo dostat do ich programu

https://dennikn.sk/1591053/estonska-dan-tah-proti-pente-ci-zriadenie-senatu-ps-spolu-predstavili-250-stranovy-program

 

https://tv.hnonline.sk/kategorie/aktualne-videa/3d421406-c0ee-47a1-8cc5-98ef4a82cf47/co-chce-platforma-zeleni-spolu-dosiahnut

 

ak si Beblavy s spol. namyslaju ze "obseru" Pentu nejakym zakonom, tak su uz uplny zufalci.....nemozu "obsrat" niekoho, kto ich finanncuje...taketo silacke reci ma kazda strana pred volbama...

 

mam obavu, ze nakoniec z ich silnych prevolebnych predsavzati zostane iba tento jeden....zeleny extremizmus.....caputova si to presadi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som si denes pozrel debatu Beblaveho a Druckera na TA 3-jke.....Drucker ho uplne vytrel a beblavy mal v ociach nepricetny vyraz......isel z neho strach a tak som si dal namahu a precital som si program "Bod zlomu" tejto skupiny diletentov a ludi baziacich po moci za kazdu cenu....z ich volebneho obludaria sa mne najviac "pozdava" tento ciel progresivcov a beblaveho partie...

 

 

Po vzore mnohých krajín EÚ aj Slovensko potrebuje inštitúciu, ktorá sa bude systematicky a komplexne venovať mapovaniu, predchádzaniu a neutralizácii hybridných hrozieb a dezinformácií. Preto založíme Centrum pre hybridné hrozby a dezinformácie

  • Centrum bude zvyšovať povedomie o hybridných hrozbách a dezinformáciách vo verejnosti a organizovať celoplošné informačné kampane
  • .Centrum bude monitorovať informačnú mapu krajiny, včas identifikovať rýchlo sa šíriace dezinformácie, analyzovať ich potenciálny zásah a podporovať rezorty, ktorých sa to týka pri včasnej a efektívnej reakcii.
  • bude analyzovať dlhodobé trendy a zadávať prieskumy verejnej mienky a systematicky spolupracovať s akademickou sférou a občianskym sektorom, vrátane podpory ich aktivít prostredníctvom grantovej schémy, pripravovať praktické cvičenia a simulácie zamerané na hybridné hrozby.

Vytvoríme koncepciu strategickej komunikácie SR a na ňu naviazané rezortné akčné plány. Zriadime oddelenia strategickej komunikácie na kľúčových rezortoch. Štát sa musí stať proaktívnym silným komunikačným hráčom aj v online prostredí a mať jasnú, zrozumiteľnú, premyslenú a dlhodobú stratégiu toho, čo chce verejnosti hovoriť.

 

.....ja v tomto vidim iba nastolenie cenzury, "spehovania", udavania a vnucovanie (vynucovanie)....tak pan Boh s nami a zlo prec...... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

ale zasa na druhu stranu je takmer iste, ze Bihariova pritiahne volicov toho trnavskeho klauna z osad....takze sfetovany "trubkar" jej este bude vdacny.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

v poslednych volbach som dal hlas SNS....ale ja nevolim podla nejakej sympatie k niekomu, ale podla volebneho programu politickej strany....predtym som dal hlas Most-Hid.....spokojny z odpovedou?.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ten "nezavisly" moderator a vykladna "skrina" TV markiza ta svojim profesionalnym vykonom potesil?....sa necudujem, ze na slovensku nedoveruje novinarom 70% obcanov.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

to nema s cestnostou nic spolocneho, pretoze to iba teraz sa tu idu pretrhnut od svojej transparentnosti.....skor si boli isty svojim uspechom a tak aj vyzerala ich kampan.....ked sa stretli z realitou, tak uz bolo neskoro.....a ich spajanie bolo na zaklade ich preferencii, o ktorych vyske nemali ziadne pochybnosti....su to skratka sfetovana a egoisticka skupinka debilkov.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sam som niekedy hulil travu. Keby som vtedy vedel, ze mi dnes bude nadavat do fetakov kdejaky supak (ako napriklad Danko Trubanovi), tak by som sa mozno nad sebou zamyslel :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nema s cestnostou nic spolocneho, pretoze to iba teraz sa tu idu pretrhnut od svojej transparentnosti.....skor si boli isty svojim uspechom a tak aj vyzerala ich kampan.....ked sa stretli z realitou, tak uz bolo neskoro.....a ich spajanie bolo na zaklade ich preferencii, o ktorych vyske nemali ziadne pochybnosti....su to skratka sfetovana a egoisticka skupinka debilkov.... :)

informàtor, mohli sa zlúčit v jednu stranu ( ako iní, ze?) a mali by to vo vrecku .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov