Skočiť na obsah

Pranie bez pracích prostriedkov


Vilma Flinstonova

Odporúčané príspevky

Mladšia dcéra má problém, robí sa jej nejaký výsyp na tvári  a aj oči jej slzia, myslí, že by to mohlo byť z pracích prostriedkov, ktoré používame aj na vankúše a posteľnú bielizeň a vôbec, a tak ma požiadala, aby som jej posteľné a spodné prádlo, čo tu u nás má  oprala bez práškov, aby sa nevysypala a neslzila, keď príde sem. ja som teda zaobstarala praciu guľu, vraj je to tak aj ekologické a vraj to chráni aj práčku pred vodným kameňom, ale vidí sa mi dosť  ťažká. Pred týždňom som vyprala prvú várku jej posteľnej bielizne, aj s tou guľou. Vypralo sa to pekne, prádlo je pekné biele a nesmrdí, naopak, vonia čistotou, ničím iným. Len sa zle vyžmýkalo. Obávam sa, aby tá guľa nepoškodila svojou váhou bubon alebo nebodaj elektroniku práčky tými nárazmi na stenu bubna. Ona sa totiž hnusoba vymotala, hoci som ju do tej plachty zabalila.

Čo si o tom myslíte, máte s tým dajaké skúsenosti?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo si o tom myslim ja, ako technik...

Pracia gula je to isté, ako keď perieš v rukach bez prášku.Gula svojou hmotnosťou núti prádlo sa prehybať, trieť o seba, stlačať, rozťahovať.

Myslim si ,že rovnaký efekt sa dá dosiahnuť vložením pekného okruhliaka do práčky...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vôbec žiadne skúsenosti, ale možno by pomohlo dať guľu do vrecka. hoci narážať bude aj tak, ale ušiť na ňu vrecko ako bolo na prezuvky do školy by možno pomohlo, uviazať na mašľu.
alebo po praní ešte dať extra vyžmýkať.

 

a tá guľa robí asi to isté, ako valcha na potoku a trepanie prádla o dosku, ako v Bol raz jeden kráľ ... : ) - tak sa pralo hodne hodne dlho : )

 

 

práve dnes som mimochodom kdesi čítala, ako niekto hľadal pracie prostriedky bez vône a pre alergikov.

mohol by pomôcť domáci prací prostriedok z jadrového aj žlčového mydla ... takého toho obyčajného s nápisom a s jeleňom.

kdesi som sa párkrát dočítala, že na kdejaké alergie na moderné pracie prášky je dobré vrátiť sa k starému mydlu, dokonca to odporúčajú aj podaktorí lekári - buď ho doma nastrúhať, alebo kúpiť čisté mydlové vločky. pokiaľ viem, dostať ich aj neparfémované.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v tej guli, ako som si prečítala, je nejaká kryštalická látka, neviem, či má absorbovať prípadné pachy, asi...

ale tentokrát sa prádlo tiež pekne opralo a ešte sa aj dobre vyžmýkalo, je mäkké a vonia čistotou, ničím iným, takže mladá určite bude spokojná a určite keď si do takých perín ľahne, nebude mať problém kuliva nim.

Sú dostať aj nejaké malé gule na pranie.

A dpbre sa pamätám, že kedysi som mojim babám, vtedy ešte dojčatám, prala veci v mydlových vločkách, a tiež bolo dostať prášok z mydla, tuším Novit sa volal. Tiež Batul bol vyložene pre miminá určený. Budem sa musieť poobzerať po takom niečom, lebo Flinstone tej guli neverí - ale ja som vedela, čo na neho zaberie. Keďže to chcela dcéra, tak už to zrazu nie je úplná hovadina, už len trochu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hádam si len nemyslíš, že by mi napadlo nejakú guľu zháňať, keby mladá nedošla s nápadom prať bez pracích prostriedkov? Ale zasa dobre, má to plus - je to ekologické a nevypúšťame sajrajt do kanalizácie.

Vy vôbec s Flinstonom máte veľa spoločného, ako rodní bratia. Nechceš sa naučiť hrať go? len aby som si vás potom nepomýlila, ked sa pôjde dakam na turnaj, kde aj paničky hráčov chodia!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo si o tom myslim ja, ako technik...

Pracia gula je to isté, ako keď perieš v rukach bez prášku.Gula svojou hmotnosťou núti prádlo sa prehybať, trieť o seba, stlačať, rozťahovať.

Myslim si ,že rovnaký efekt sa dá dosiahnuť vložením pekného okruhliaka do práčky...

Ale prdlajs. To platilo mozno pred 20-timi rokmi. Ten princip je uplne iny. Tam nejde o hmotnost tej gule. Ved mas aj male gulicky na pranie, 200 ci menej gramova gula ti asi pradlo nestlaci. Ten princip je tam iny.

Tam ide o to co obsahuje za napln. Je tam keramika ktora ionizuje vodu. To je princip, ze to meni chemicke a fyzikalne vlastnosti vody, ktora potom "odpudzuje" necistoty, nie ze hmotnostou ti z toho vyzmyka spinu.

 

Samozrejme o tom ci to naozaj funguje sa tu mozeme bavit do bludu, to uz je druha vec, ale ten princip fungovania nie je o tom ze to supluje rucne pranie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď počujem ionizacia vody, filtre vody, nemôžem si pomôcť, mám z toho des, čo sa dá dnes predávať.

Ale možno máš pravdu, niečo tam io ionizuje vodu. Pri ionizacia vody ale vznikajú obe zložky.

Mám strašne rád reklamy na " živú vodu "....skratka ,ako sme vôbec mohli žiť doteraz bez tohoto zázraku.

Najlepšie je ľudí zahltiť pojmami o zdraví, bifidusoch, nezmyslami o prekyslenom organizme ( boli by sme pod drnom) a potom nájsť riešenie, za ktoré ochotne zaplatíme. Dnes je doba, ktorá je vhodná na predaj čohokoľvek, čo súvisí so zdravím. Teraz má napadlo...reklama v tv...koľko reklám nesuvisí s daňou témou...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nesúvisí to síce s praním, ale kedysi aj Flinstone vyrobil zariadenie na výrobu živej a mŕtvej vody. Tou mŕtvou sme si natierali ranky a decká PPZ-ky, ktroé sa im už začínali robiť, a tú živú sme pili. necítila som nijaký účinok, a Flinstone tiež nie, tak zariadenie skončilo v skrini na polici. Raz sme aj kombuchu vyhrali v tombole, to bolo celkom fajn, to sme dlho mali aj používali. Toto by asi patrilo skôr do témy o zdraví...

vedela som, že je tam dnuká nejaká kryštalická látka, ale princíp v letáku popísaný nebol a na nejakú živú/mŕtvu vodu som nemala ani pomyslenie, skôr by som čakala, že to nejako naviaže tie nečistoty na seba a časom sa kapacita naplní a bude treba novú guľu.... Výsledok prania ale je zatiaľ nad očakávanie uspokojujúci, takže občas to aj budem používať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O pracej guli urcite najdes na webe miliony odkazov. V zasade je princip v tom, co napisal Ryan. Plus sa v navodoch odporuca, po prani, resp. niekolkych praniach davat gulu "nabit" na slnko. Moze to zniet ako ezotericky blabol, ale nie je nic zvlastne na tom, ze vplyvom svetla sa menia niektore fyzikalne a chemicke vlastnosti niektorych latok. Takze opat - moze to mat urcity vplyv.

My praciu gulu pouzivame uz niekolko rokov. Neperieme uplne bez pracich prostriedkov, ale davame polovicne davkovanie.

Uplne bez prostriedku neboli vysledky uspokojive.

Urcity problem vidim v tom, ze nie je gula ako gula. Netusim, ci existuju "seriozne" obchody, kde to kupis, TV shopping nie je moj oblubenec, ja som nasu kupil prosto v MEGA bazari... ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm, tak ako teda? :ermm:

 

 

„Samotná voda má nějaký prací účinek. V případě, že budete prát dohromady s pracími koulemi, budete pozorovat právě ten prací účinek samotné vody, respektive pračky. Ale nic víc,“ zklamal zákazníky Václav Beneš, redaktor časopisu dTest.

 

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1196280-praci-koule-neperou-lide-je-presto-kupuji

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To by som chcel vidiet ako pan Benes dokaze ze tu skvrnu co to vypralo je len vdaka tej vode alebo vdaka tej guli. Netvrdim ze nema pravdu, ale ani ju mat nemusi. Nema ako to svoje tvrdenie podlozit.

 

Mimochodom dtest je pochybna firma. Tam kde sa 30 recenzii rozne po svete, nezavisle na sebe zhodne ze je to A, oni napisu ze je to B. To sa nestalo raz, ani 3 krat. U potravin, ktore nosia do labaku sa im mozno verit da, u vsetkeho ineho su uplne mimo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

........reklama v tv...koľko reklám nesuvisí s daňou témou...

:) naozaj? A daňové si si podal na Daňový úrad? :)

 

reklamy akože ako sme bez toho či onoho mohli vôbec existovať, ani nepozerám, okamžite prepínam televízor.

 

Náš problém, či prať s guľou alebo s práškami nevyvstal z nejakej reklamy, ale zo zdravotného problému našej dcéry.

Uvidím, čo nám pranie s guľou prinesie ďalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To by som chcel vidiet ako pan Benes dokaze ze tu skvrnu co to vypralo je len vdaka tej vode alebo vdaka tej guli. Netvrdim ze nema pravdu, ale ani ju mat nemusi. Nema ako to svoje tvrdenie podlozit.

 

Ze by tak, ze dali vyprat rovnaky typ skvrny v pracke bez gule a rovnaky typ skvrny v pracke s gulou?

Ci? :crazy:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte sem pridám kvapku mojich skúseností ... už nejaký čas používam čistiace prostriedky na podlahy, na kúpeľňu, umývanie riadu, aviváž, pranie ... značku Ecover.

neprešla som na Ecover ešte úplne vo všetkom, ale páči sa mi.

 

sú prírodné, v prírode odbúrateľné, nezaťažujú ekosystém, obaly vyrábajú z odbúrateľných a recyklovateľných materiálov, a ako s prostriedkami som s nimi spokojná. a zistila som, že z nich stačí používať menej, než som bola zvyknutá u bežných prostriedkov.

sú vhodné aj pre kdejakých alergikov a ľudí intolerantných k všeklijakým chemickým prípravkom ...

 

možno by stálo za to odskúšať

/niektoré Ecover prostreidky som videla aj v Kauflande, aj Tescu, tuším ... ja ich objednávam online /

tu je spústa informácií: https://www.google.sk/search?q=ecover&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=km4LV4jVL4GB6AT0-7WoBA

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: no ja som si vyguglila co to vlastne ta pracia gula je a toto ma zarazilo

 

V pracej guli BIOWASHBALL sú keramické kamienky, ktoré obsahujú fotosyntetické mikroorganizmy. Tieto keramické kamienky sa nedopĺňajú.

pracie gule

 

dako sa mi mari, ze fotosynteticke mikroorganizmy su fytoplankton...tak rozmyslam..to fakt pracia gula obsahuje plankton ci? a na kieho to tam je??..je tu nejaky chemik?

 

 o tej pracej sile cistej vody mam pochybnosti..moja polovicka sem tam perie tak, ze tam zabudne hodit kapsulu s pracim prostriedkom a ta bielizen.teda ee..periem to znova :smilieee:

 

 ja som nasla este aj nejake mydlove orechy..ale netusim ci to funguje..pripadne by mohla dcera spat u vas v lyziarskej prilbe a bolo by :happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozme pochybovat o kazdom a o vsetkom, samozrejme :)

Iste. Len pri povesti a spôsobe fungovania toho platku je pochybnosť nanajvyš opravnena.

 

 

dako sa mi mari, ze fotosynteticke mikroorganizmy su fytoplankton...tak rozmyslam..to fakt pracia gula obsahuje plankton ci? a na kieho to tam je??..je tu nejaky chemik?

Fotosynteticke mikroorganizmy su okrem fytoplanktonu aj bakterie. Tie sa do keramiky na rôzne učely pridavaju bežne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...

 

 ja som nasla este aj nejake mydlove orechy..ale netusim ci to funguje..pripadne by mohla dcera spat u vas v lyziarskej prilbe a bolo by :happyroll:

to by nešlo, pokazilo by jej to účes  :)

 

 

 

ešte sem pridám kvapku mojich skúseností ... už nejaký čas používam čistiace prostriedky na podlahy, na kúpeľňu, umývanie riadu, aviváž, pranie ... značku Ecover.

neprešla som na Ecover ešte úplne vo všetkom, ale páči sa mi.

 

sú prírodné, v prírode odbúrateľné, nezaťažujú ekosystém, obaly vyrábajú z odbúrateľných a recyklovateľných materiálov, a ako s prostriedkami som s nimi spokojná. a zistila som, že z nich stačí používať menej, než som bola zvyknutá u bežných prostriedkov.

sú vhodné aj pre kdejakých alergikov a ľudí intolerantných k všeklijakým chemickým prípravkom ...

 

možno by stálo za to odskúšať

/niektoré Ecover prostreidky som videla aj v Kauflande, aj Tescu, tuším ... ja ich objednávam online /

tu je spústa informácií: https://www.google.sk/search?q=ecover&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=km4LV4jVL4GB6AT0-7WoBA

kaufland mám takpovediac pod nosom, dám inštrukcie Flinstonovi, on miluje nakupovanie...dám aj mladej tip, dík

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

po pár mesiacoch môžem povedať, že som s tou guľou celkom spokojná, prádlo vonia po vysušení prirodzenou čistotou, tak nejak voňali babkine návliečky na periny vyprané v koryte a vysušené na dvore na slnku.  Len to dosť búcha, Flinstone prejavil obavu, aby nám tá guľa nepoškodila  bubon na práčke. trocha mi nasadil chrobáka do hlavy, ale aj tak dúfam, že sa bubnu nič nestane; guľu síce vždy zakuklím do niektorého väčšieho kusa, napríklad do Flinstonovej košele, ale tá potvora sa vždy nejako z toho vymotá.

Dokonca aj môj ekzémik, ktorý sa mi začal objavovať na staré kolená, ustúpil. Možno to ozaj má niečo do seba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov