Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

všeobecná téma o Oscaroch ...                            post-3-0-50414900-1456686135.jpg

 

 

nech nemusíme každý rok vyrábať anketu a hlasovať, mnohí aj tak nestíhame pozerať všetky dôležtié filmy :)

 

napadlo mi to ale pre iné - každý rok je neičo kontroverzné, niečo, o čom sa špekuľuje, a niekedy sa stáva, že sa Akadémia neveľmi trafí ...

 

 

tento rok to bol podivný protest, že nebol nikto nebiely nominovaný ... čo bolo trochu hodne kontroverzné protestovanie. alebo nie?

 

a otázka dnešnej noci, ktorá rezonuje už roky: dostane konečne Leonardo Oscara?! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tohto roku nominované filmy ma nijako extra neočarili, no keď už si mám niečo z toho vybrať tak asi naozaj ten The Revenant a The Martian, hoci aj Bridge of Spies ma svojou atmosférou celkom bavilo. No a toho Oscara teda isto doprajem aj Leonardovi, jeho výkon bol skvelý, takže by to bolo určite zaslúžené (aj keď v jeho podaní som videl aj kopu lepších hereckých výkonov). Ale však uvidíme, sám som zvedavý ako to dopadne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

viacmenej súhlas ... a Leonardovi ten Oscar už dozrel, ale uvidíme ...

 

mimochodom, na čt2 aj na vlastné oči, kto chce vydržať:
 

Osmaosmdesátý oscarový večer bude Česká televize vysílat se simultánním překladem 29. února na stanici ČT2 od 02:30 hodin. V pondělí večer pak zároveň na ČT art od 20:20 hodin nabídne záznam přenosu v takzvaném mezinárodním vydání.

 

http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/press/tiskove-zpravy/?id=7610

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Leonardovi som to utrpenie neverila. Neviem si pomoct, take utrpenie je vidno aj na ociach, na tych jeho som nic take nevidela.

Ale ano, dajme tomu z toho nominovaneho to bol fajn kusok.

Pobavil aj Martan.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mal to dostat Redmayne, ale ten uz vyhral minuly rok. To uz by Amici tazko rozdychavali keby to zas dali Britovi.

 

Takisto tie protesty, ze tam nie je ziaden cernoch. Uz davno to nema nic spolocne s filmovym umenim. Je to politikarcenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Spotlight ako najlepší film? No to som nečakal. Námet síce prvotriedny, ale nejako ma to nechytilo. Ale aspoň Leonardo sa dočkal, veľmi som mu to prial. Hoci treba uznať, že Eddieho výkon v The Danish Girl bol úchvatný (rovnako ako rok predtým v The Theory of Everything). Iñárritu s 2. soškou za sebou, slušný úspech (aj keď ten jeho slávny Birdman bola neskutočná kravina!).

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

2017

 

tohtoročného Oscara za najlepší film po malom debakli s obálkami nakoniec nezískal toľko ospevovaný La La Land,

ale dráma Moonlight.

 

beží práve v kinách http://www.csfd.cz/film/443928-moonlight/komentare/

 

jedna z recenzií

https://kultura.sme.sk/c/20469355/oscar-nema-logiku-5-dovodov-preco-vyhral-moonlight.html?ref=av-center

 

videli ste tohtoročné oscarovo podozrivé filmy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ta anketa ešte niekoho zaujima? Ani neviem čo bolo nominovane, a ani že to už prebehlo. Až teraz keď to pišeš som si pozrel zoznam a par filmov som videl, bez potreby vedieť že to ašpirovalo na nejaku podradnu sošku.

 

Minuly rok nič, teraz nejako nahodne podozrivo veľa černochov. Dokonca aj cely film. Nad tym sa už treba len pousmiať. Kedysi to malo vahu a uroveň...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, tento rok vyvážili minulorčné protesty.

 

bez ohľadu na to, že Moonlight je vraj celkom dobrý film, je to viac smiešne ako vážne. Oscary ale bývali častejšie poplatné dobe a dobovým požiadavkám, než nie.

nevidela som ani jeden, zatiaľ. možno časom.

 

tiež ma prekvapilo, že už to bolo. tak nejako ticho, len som čítala výsledky a recenzie a ten debakel s obálkami a to je tak všetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Oscary zo včerajšieho večera - Oscary 2019

 

Najlepší film
Green Book

Najlepší režisér
Alfonso Cuarón (Roma)

Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe
Rami Malek (Bohemian Rhapsody)

Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe
Olivia Colmanová (Favoritka)

Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe
​Mahershala Ali (Green Book)

Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe
Regina Kingová (If Beale Street Could Talk)

Najlepší zahraničný film
Roma

Najlepší dokumentárny film
Free Solo

Najlepší animovaný film
Spider-Man: Paralelné svety

 

ďalšie kategórie a zopár iných drobností https://dennikn.sk/1392372/kto-ziskal-oscary-2019-minuta-po-minute/?ref=top

 

https://oscar.go.com/winners

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov