Skočiť na obsah

Aké témy zvoliť?


Tomáš

Odporúčané príspevky

to máš teda vystaráno, urob doma dva obložené chlebíky alebo rohlíky, šupni tam nejaký salám, syr, pčínsku kapustu alebo list hlávkového šalátu a k tomu zober pár rajčín a pekne sa na prechádzke podeľ aj s babou. Bude to považovať za milú pozornosť a nezabudni aj na vodu. A môžete sa špacírovať doaleluja a pozorovať prírodu, teraz v období nového života je tam krásne

(O:T: ja som minulý týždeň nafotila malé labute - určite nemali viac ako pár dní, a mini kačičky - neboli väčšie ako moja dlaň, neviem, či teba také veci zaujímajú, ale veľa žien také rado a máš hneď tému).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano ona ma rada zvieratka, stale pozoruje labute, vtaciky, vevericky, takze nejakou takou temou by som ju mal oblbovat...

ježkovy voči...to už aj ja strácam dych a slová. Že oblbovať...a vieš vôbec niečo o tých zvieratách? Hádam len jej nechceš dvoriť asi tak ako ten Rus, ktorému kamarát po niekoľkých neúspechoch poradil, že má byť trochy romantický, napríklad jej môže nejakú básničku zadeklamovať, môžu sa hoci kukať na hviezdy...a chlapík si to vzal k srdcu asi tak, že pozval kočku na rande pri mesiačiku, sedia spolu na lavičke a on jej hovorí:

"Hviezdy vidíš?" Ona že vidí. Tak pridá: "A Puškina si čítala?" Ona že čítala. A on že "NO dobre, tak si ľahni!"

 

Aplikácia príbehu na súčasnosť: Už to vidím živo a vo farbe, ako jej Tomáško hovorí: "Cítiš tú vôňu líp (alebo čo tam bude za stromy)?" Ona že cíti, je tu krásne. On že "A tie malé labute vidíš?" Ona že vidí, sú rozkošné. A on že "Dobre, tak urobme aj my to čo tie staré labute."

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano ona ma rada zvieratka, stale pozoruje labute, vtaciky, vevericky, takze nejakou takou temou by som ju mal oblbovat...

 

toľkokrát tu už bola o tom reč, že jeden by myslel, že to možno, snáď, aspoň okrajovo ... bude mať raz nejaký efekt, aspoň nejaký. ale kdeže. ešte stále sa snažíš oblbovať. to skutočne možno ženy len oblbovať a rozrábať?

 

napadlo ti nerozrábať?

napadlo ti spraviť to opačne? 

neoblbovať dámu ničím, o čom nič dohromady nevieš, ale nechať si od nej o tom rozprávať?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jaj to ano ze opytam sa. Len kamosi tak rozpravaju ze treba jej tlacit kaleraby treba ju zlomit a take... V mojom okoli ti ludia beru zeny ako tromf na ktory lovia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z akeho dovodu sa tu roky pytas forumakov a prosis o rady? Ked aj tak staci nejaky hlupak z Tvojho okolia, ktory Ti povie ako sa to ma a ty to urobis podla neho....

 

Co keby sa nas uz konecne prestanes vypytovat .. mas kamosov, ti ocividne radia lepsie, kedze sa ich radami aj riadis..

 

:cotisisi: 

 

Skoda, nie je tu smajlo, ktory vystihuje to, co by som Ti najradsej teraz napisala...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas, mas jasne priznaky mierneho autizmu.    Tak teda pravidlo :  to o com sa bavis s kamaratmi je nieco co sa nehovori pri stretnuti s zenami. Ani oni im to nehovoria.    Chlapske vytahovanie a hecovanie je urcene len do chlapskej spolocnosti, ak to beries ako radu, tak si to nepochopil. 

kazdy z nas kazdy den vystupuje v roznych rolach a dokazeme sa medzi nimi prepinat bez toho aby sme si to uvedomovali, ty nie a tak neustale posobis ako mimon.

 

http://andreas.sk/files/Segar.doc

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preletela som ten text..pre Tomasa by to bolo iste inspirativne..no len kto z nas mu to pojde precitat??? :zubiska:

 

s urcovanim diagnozy cez net by som bola opatrna..ale je divne, ze z tym nic sam nerobi, desatrocie ho posielame za psychologom..no jeho volba..a kym nebude mat serioznu  diagnozu na papieri..nijako sa nepohneme..tocime sa v kruhu :happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale tato diagnoza by vysvetlovala preco Tomas dokaze pisat ako vzdelany clovek s bohatou slovnou zasobou, pricom ukoncil osobitu skolu. Preco stale hlada pravidla a postupy a zaroven nie je schopny vykonavat beznu pracu.  Preco nedokaze rozoznat kto su jeho priatelia a kto nie, preco dokaze detailne sledovat svoje vydavky ale nedokaze zmenit svoje spravanie. 

A ak je to tak,  tak ziadne rady cez internet mu nedokazu pomoct, 

A tak keby miesto bordelu nastivil  http://www.pppgalanta.psychology.sk/ , mozno by sa pohol dalej

 

a este  http://www.asperger.sk/%C4%8Dl%C3%A1nky/pre-dospel%C3%BDch-s-as-a-hfa/soci%C3%A1lne-omyly-a-ako-sa-im-vyhn%C3%BA%C5%A5

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No pozrime sa na to jak skladačka do seba zrazu zapadá, tyso asi trafil klinec po hlavičke. S touto diagnózou za tie roky nikto neprišiel? Predbežne to teda vyzerá dosť jednoznačne a to sa stačí pozrieť iba do Wikipedie: U ľudí s Aspergerovým syndrómom rozlišujeme päť typov sociálneho správania: osamelý, pasívny, aktívny, formálny a zmiešaný .... tie štyri ostatné sú v Tomášovom prípade viacmenej nepodstatné, kľúčové je to čo sa píše pri tom aktívnom type tohto syndrómu:

„Aktívne deti sociálny kontakt radi a často iniciujú, nevedia však posúdiť primeranosť svojho správania, a preto sa často správajú nevhodne: dotýkajú sa cudzích ľudí, vstupujú do osobného priestoru druhých, oslovujú na ulici neznáme osoby a rozprávajú im o svojich špecifických záujmoch a podobne. Toto správanie odoláva pokusom o zmenu, pretože tieto deti majú problém porozumieť pravidlám sociálneho správania i kontextu situácie. Radi dokola rozprávajú o svojich zvláštnych záľubách, bez ohľadu na záujem poslucháča. Majú neobvyklú, bizarnú mimiku a neprimeraný očný kontakt ("zízajú" druhým do očí)“

 

... tak, a je vymaľované, Tomáš, pravdepodobne máš Aspergera  ... návšteva psychiatrického odborníka je v tvojom prípade nevyhnutná a neodkladná. Už včera bolo neskoro

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v téme Tomášove problémy so sebou samým sme už pred rokom hľadali príčinu Tomášových problémov a správania v nejakej podobnej poruche, a posielali ho niekto k psychológovi, niekto k psychiatrovi.

ďalšia vec, Tomáš priznal, že ako dieťa chodil k psychológovi /?/ ... tie osobnostné črty a protirečenia sú tak silné, že za tie roky aj dobrý psychológ mal prísť na to, že tu niečo nehrá. no zjavne na to neprišiel, alebo sa čosi kdesi zanedbalo.

a zanedbal to aj Tomáš, dodnes nebol na žiadnom vyšetrení.

 

k tomu Aspergerovi by som priadala ešte zopár čŕt , ktoré sú u Tomáša prítomné:

 

... problémy v sociálnom správaní, zvláštnosti v komunikácii, obmedzené záujmy a motorickú neobratnosť.

 

... Často vedú dlhé monológy o svojich obľúbených témach bez ohľadu na to, či daná problematika poslucháča zaujíma alebo nie.

 

... minimálne 75 % detí s Aspergerovým syndrómom trpí poruchou pozornosti (ADD). Pozornosť sa skladá zo štyroch komponentov: schopnosti udržať pozornosť, sústrediť sa na relevantné informácie, presmerovať pozornosť a pamätať si to, na čo človek sústredil svoju pozornosť.

 

... Domnievajú sa, že ak si niekoho obľúbia, ten druhý k nim má rovnako intenzívny pozitívny vzťah. Kvôli svojmu nedostatku v „čítaní“ neverbálnych signálov často nepostrehnú náznaky toho druhého, že o vzťah záujem nemá.[7] Ak sa jedincovi s AS predsa len podarí nadviazať priateľský vzťah, je pre neho náročné priateľstvo udržiavať. Potrebuje poradiť, ako často sa má kamarátovi ozvať, o čom sa s ním má rozprávať, aké darčeky mu má kúpiť, ako riešiť konflikty a nedorozumenia.

...

zdroj: wikipedia

 

je tam ešte viac drobností - https://sk.wikipedia.org/wiki/Aspergerov_syndróm- nakoniec samozrejme nevieme, či je naša laická diagnóza správna, či nie, ale s ňou na svoje miesto zapadá hodne vecí.

 

aj založenie tejto témy, a celá záľaha tém a príspevkov a otázok a reakcií a čriepkov a nezdarov a debaklov zo života za celé tie dlhé roky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso, dobré príspevky s konštruktívnymi radami. Bodaj by si od teba ako od chlapa dal Tomáš poradiť a snáď by konečne sa aj k niečomu pre neho naozaj užitočnému pohol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Velke percento je ze to je tak. V tomto prispevku v tej casti kde cituje je text ktory by som si mohol dat rovno do profilu v kolonke nieco o mne. Tak dobre ma to vystihuje, uplne som sa tam nasiel...

 

Neviem ci to v tapatalku spravne nalinkovalo. Mam na mysi prispevok 214 od game kde cituje ten text.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak asi to tak bude. Da sa to liecit?

 

 

-------------

:)

Podla mna a vzdy to tak bolo mne si sa povzdaval ako sikovny clovek. Ja ludi stretavam aj neznamych - niekedy ani nevedia povedat  - nic .... ma papierik tam  mu vrazzim dve razitka a podpis.

 

------

Ono sme nedaleko autobusovej zastavky - kludne denne jednu taku stranku spravim - Ale bol jeden termin 25.teho a prisla tretia som jej vysvetlil -som fajcil a pil kavu - ze dnes je posledna. A bola. ######ina ak mraky a vraj to chceli zrusit.

 

Ludia mi dakuju za peciatku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ake peciatky? Ty si zivnostnik tak davas nezamestnanym na tie tlaciva co vyzaduje urad prace ze si hladaju pracu a ze nemozes ich zamestnat?

 

Ale ani tak niesme off-topic lebo randil som s jednou co mi stale vyprava o hladani prace, takze tema stretavok bola vzdy o tom ze ci neviem o nejakej praci, a ze kde vsade bola na pohovore a ako vyzadovali prax, a ze bola praca v jej obore ale tam nemala ako dochadzat... Takze hodiny to bolo len okolo prace.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este by to aj mohlo byt ontopic co opisem jednu situaciu co bola o temach. Takze sli sme na stretavku ja, kamos, kamoska a cestovali sme za ostatnymi na miesto stretka. V aute sme sa rozpravali, pozerali okolie, myslel som si ze je vsetko OK nic mimoriadne som si nevsimol. Ale potom neskor par dni na to ma kamos upozornil na par veci ze treba vnimat okolie a vediet odhadnut ako sa spravat. Ze ked sme cestovali, v tom aute som vela rozpraval a pytal sa ma ci som sa schvalne snazil najst nejake temy alebo ci som to robil nevedomky. Takze on sa aj snazil najst vo mne nejake chyby a upozornit ma na ne kedze moja odpoved bola ze to nebolo naschval. K celemu sme sa dopracovali tak ze ja mam v mobile videa toho opiteho Meliska ako nadava, alebo toho madarskeho cigana co si hlada zenu a podobny moc trapny detinsky humor a ja som mu to pustal a on ze je to moc podlahove ze neni na to zvedavy a samozrejme v okoli tak 10m od nas boli ludia a ze zvuk toho videa mozu pocut a ze je to nevhodne pustat na takom mieste (bolo to na ulici a ludia neboli tesne pri nas ale tak 10m) a ze taketo veci si ja neuvedujem a pod. A to su tie veci nad ktorymi som sa zamyslel ze ich robim uplne nevedomky. A toto si asi vsima okolie na mne ze ak aj idem na nejaku akciu (firemny vecierok, rozne oslavy atd) tak ti bezni ludia odomna bocia a ja nechapem ze preco kedze ani nesmrdim, niesom fetak, ani bezdomovec tak co im vadi. Mozno ja mam take zvlastne spravanie co si neuvedomujem a ini si to vsimaju... Ale toto by uz patrilo do temy tomasove problemy so sebou samim... To len z casti patri sem kedze islo aj o to ze nielen ake temy zvolit ale ci ich vobec zvolit. Tak mi to vysvetloval kamos, ze niekedy je dobre len pozorovat okolie ale neni dobre ani to ked je niekto prilis mlcanlivy ze treba najst tu mieru to sa tazko hlada ale ze treba sa snazit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov