Skočiť na obsah

Uplatnenie na trhu práce a voľba vhodnej rekvalifikácie


ramon

Odporúčané príspevky

To šoférovanie je dobrá vec len sa toho bojím čo tu spomínali ostatní že som akí manták že by mi ani auto nedali do ruky ale omyl vážení šoférovať viem a neskáče mi auto ako začiatočníkovi a aj brat ma chválil že lepšie beriem zákruty ako Peťo.

Kamoš čo chcel dať funkčné auto na vrakovisko mi ho podaroval. A pomaličky si ho robím. Nedavno som vytmelil hrdzavý blatník že som vyrezal z linólea taký kúsek, prinitoval som to tam, zatmelil to, zatrel farbou. Je to taká cigánska robota ale spravil som...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no vidíš, pomaly sa vykľuje šidlo z vreca a zistíme, že nie si také ohreblo, za aké sa tu pasuješ. Ved nie každý si vie takéto opravy sám porobiť. Možno aj tade vedie cesta...vyznáš sa v motoroch?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vôbec nie a hento keby uvidel klampiar tak by sa ma spýtal či som normálny... Však si len predstavte že máte hrdzavý blatník čo sa robí tak že sa vyvarí alebo vymení a teraz tam niekto nanituje kus linólea a zatrie farbou... Čo by na takú robotu povedal napríklad axel?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

joooj - tak to nie, to by sa mi nepáčilo. No, ale aspoň šoférovať vieš. To si na tom po tejto stránke lepšie ako ja...ja som sa skoro okúpala aj s autom aj s inštruktorom v Dunaji...tomu chudákovi vtedy vlasy vstávali. Aspoň vidíš, že každý sme dobrý v niečom inom. Rob to, čo robiť vieš, rozvíjaj to, na čo máš najlepšie predpoklady. Nemusí byť každí ing alebo mgr!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ten šofér nákladiaku ako sme sa bavili. Veď jazdiť viem, nikdy som nemával kolízne situácie a brat čo je fanatik do motorizmu mi pivedal že lepšie šoférujem ako peťo čo chodí do dunajskej stredy a pritom aj peťo nešoféruje najhoršie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Nedavno som vytmelil hrdzavý blatník že som vyrezal z linólea taký kúsek, prinitoval som to tam, zatmelil to, zatrel farbou. Je to taká cigánska robota ale spravil som...

to je v pohode, na stare auto to staci, aj ked neviem, ako prejdes STK, ked tam takychto "oprav" (a na zasadnejsich castiach vozidla) bude viac :D

mimochodom, na opravu dutych zhrdzavenych casti (podbehy, dvere a pod.) je dobra PUR pena, zvonku uz len jemne prebrusit, prelepit kvalitnou lepiacou paskou a zafarbit ;) odskusane,,,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vdaka za radu, a je to len jeden blatnik ostatne casti ako podbehy a druhy blatnik je vyvareny este predoslim majitelom... Je to dobre ale bavime sa stale o tom ze o tej PUR pene som si mohol nieco zistit alebo sa najprv opytat a potom sa do toho pustit... Ale ja som to odflakol len aby to bolo spravene a nech uz je od toho pokoj, obrazne povedane zamietol som pod koberec... A potom ako sa ma taky clovek uplatnit na trhu prace ked mam takyto vztah k robote?

 

Ale aspon na to bolo dobre to forum ze som zistil jeden velky omyl. Vzdy som si myslel ze staci sa len zamestnat, chodit do prace na cas, neblicovat, vsetko co povedia urobit a tym som dobry pracovnik... Ale pocas diskusii sme prisli na to ze to tak nieje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co take si predstavujes pod "bavi ma elektronika"  Kefalin ?,   ja mam elektroniku vystudovanu, rozumiem jej ale ma nebavi :)  ale nemylis si ty nahodou pouzivanie mobilov s elektronikou ?  

 

A v skutocnosti sa aj z toho ze sa rad hras s mobilmi da spravit vyhoda,   keby si zacal pisat dobre blogy z tejto oblasti, tak si mozes privyrobit.  Ale uz to tu odznelo,  teba ziadna praca nebavi,  nebol si schopny napisat ani texty z okolia.    A pokial nejnajdes niekoho kto ta nakope do zadku, tak tu budeme riesit nezmyselne problemy.   Nie je problem ti poradit, ale je problem ta donutit nieco robit a ty to nedokazes

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prelinkujem sem Vilmin nápad pre Tomáša z inej témy:

 

úplne úchvatné je, keď volajú cez pracovnú dobu a cez telefón tam vyratúvajú aj číselne tie kdeaké výhody budúceho možného a nevýhody terajšieho...a ešte tam vymenujú asi 50 podmienok. No paráda!

Ale ako kukám, tak pre Tomáša by to mohla byť šanca na privyrobenie. Len sa naučiť dajaké tie formulky a ako to v počítači zaregistrovať, keď sa mu zadarí urobiť kšeft. To by hádam zvládol. Čo ty na to, fešáku?

 

trochu som nad tým premýšľala už včera, keď som tento nápad prečítala ... možno by sa k tomu mister Tomáš vedel vyjadriť aj sám, keby sa práve nezdúval, ale podľa mňa nezvládol.

táto práca úplne okrajová, čo sa týka miezd, a to, čo robí za rovnakú mzdu teraz, je pre Tomáša ideálne.

 

práca na telefóne je kontrolovaná, odpočúvaná, meraná na počet vybavených telefonátov, to je jedna z vecí, ktoré by nešli.
druhá vec, ľudia zvyčajne nepovedia nie, ale pridajú často kdečo, od čoho by Tomáš zrejme vyletel, a hlavne, keby mu to povedala žena. toto nie je veľmi dobrý nápad na prácu pre Tomáša.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už stačilo, Tomáša sme nakoniec presvedčili, to čo nechcel počuť, že je neschopný somár a za to, že sme mu natvrdo povedali pravdu do očí, za to sme hovadá. On môže akurát tak za minimálnu mzdu čistiť voliéru psovi. Na toto sa úplne hodí. Všetko ostatné je zbytočné rozoberať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už by som mala ísť spať, čítam názov témy že UTRPENIE na trhu práce...nuž, niekedy je to naozaj to utrpenie, keď človek nemá to uplatnenie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Momentalne na trhu prace chybaju vodici kamionov a v zapadej europe este viac. Na slovensku tiez sustavne hladaju vodicov ale na zapade ich uz zufalo motivuju len aby to siel niekto robit. Napriklad tak ze nepozaduju ani prax, dokonca niektore firmy uz zaplatia aj kurzy (vodicak na nakladiak, rekvalifikacie) za to ze bude u nich robit. Samozrejme platovo je to take ze vodici co si zvykli na nejaky standard tak frflu a chcu stale viac a preto su volne miesta pre lacnu pracovnu silu co som napriklad ja. Brat je v brandzi tak mi hovori pikosky priamo od vodicov nie to co si oficialne vygooglite... Tam vraj uz niektori zarobia aj 2500-3000 tam vela zalezi v akej firme ste, ake trasy chodite atd. A minimalne platy su tam okolo 1200 co uz nikto nechce za to robit lebo si mysli ze ma na viac a uz aj pri platoch 1500 frflu ze to je slabota, ze inde by mal za to iste 1800 atd. Toto ich ego mi nahrava do karat lebo ked tam pride clovek ktory v zivote nemal viac (ani s nadcasmi) ako 400 tak ten ked dostane 1200 bude v siedmom nebi.

 

Axel neraz som ti vravel ze som pracoval aj vo fabrikach, tlaciarni, nemocnici, verejnej sprave, logistike, obchode tak neviem co sem stale tahas tu volieru a straznika. Onedlho ma aj odtialto vyrazia. Momentalne pracak kazdeho tlaci do DHL-ky takze to bude logistika zas. V priemysle som odpracoval skoro 10 rokov a v ostatnych sluzbach 5 aj to sa delilo medzi zdravotnictvo, obchod, logistiku, verejnu spravu, strazne sluzby atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, nechcem ti brať ilúzie. ale ty tam neprídeš a nebudeš brať 1200 eur.

 

ad.1 ...zatiaľ si po veľaročných úvahách odložil jednu 50 eurovku na sporenie na vodičák, aj z tej si začal už čerpať, a do výplaty sú ešte dva týždne.

 

ad 2 ... orientačný zmysel je dosť biedny / to sa stáva, biedny ho mám aj ja/ ... to nie je na túlanie sa Európou v obrovitom kamióne

 

ad 3 ... naučiť sa ľavými rukami vyhodiť plachtu na prvý šup, nech na teba nikto nekričí, lebo tu musí ísť rýchlo rýchlo ... to je len jedna z tisíca vecí, pri ktorých musí mať vodič kamióna rozum namieste a ruky manuálne schopné a silu v nich a silu osobnosti duplom ...

 

ad 4 ... verím, že sa v predstavách vidíš za volantom obrovského stroja ... zamysli sa reálne a skutočne a predstav si to v skutočnosti:

so všetkými durr-defektmi, pokazenými súčiastkami, rýchlymi opravami, prestojmi, čakaním na hraniciach celé dni, rýchlo rýchlo na čas ... je to u teba reálne?

 

ad 5 ... a ešte kdečo, zostaňme zatiaľ len pri týchto 4 bodoch ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel neraz som ti vravel ze som pracoval aj vo fabrikach, tlaciarni, nemocnici, verejnej sprave, logistike, obchode tak neviem co sem stale tahas tu volieru a straznika.

 

Žeby kvôli tomu, že je to tvoje momentálne zamestnanie?

 

Onedlho ma aj odtialto vyrazia.

 

No a týmto si to zaklincoval, odvšadiaľ ťa vyrazili, buď sa nevieš naučiť alebo si nevieš zapamätať alebo nestíhaš alebo jednoducho nevieš alebo zabudneš a ty by si chcel zarábať 2500-3000€ ako kamionista.

 

Sorry neber to v zlom, ale na základe tvojich referencií a ako si sa všade vyfarbil, tak ja by som mal obavy ti zveriť aj kolobežku a nie kamión v hodnote 60 000 eur + náklad, ktorý často nie je tiež zrovna lacný. Však teba keby z Galanty poslali do Madridu odviesť náklad, tak už zo Sládkovičova by si volal, že si sa niekde zamotal. A správne, ako ti napísal tvoj brat - ty za všetkým vidíš len peniaze, ale nevidíš, čo treba spraviť pre to, aby si tie peniaze zarobil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale tak co mam robit ja nechcem takto zit furt byt zobrak. Vsak chodim do prace aj ked ma vyrazia do mesiaca mam druhu. Odkedy som vysiel zo skoly som permanentne zamestnany, na pracaku som len chvilky ani prvu podporu nestihnem dostat a uz pracujem inde a mam teda odpracovane roky aj ked na 30-ich miestach ale mam a tak nech uz ma zmysel chodit do prace. Lebo ked mam stale to minimum ze aj hocktory dochodca ma viac na co potom chodime do prace? Aky to ma zmysel?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co keby si skusil nieco extremne? napriklad cudzinecku legiu, vrtnu vezu ale cestu okolo sveta bez penazi? bud sa zlepsis alebo zahynies, v kazdom pripade po takom zazitku uz nebudes taketo kraviny pisat

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale tak co mam robit ja nechcem takto zit furt byt zobrak. Vsak chodim do prace aj ked ma vyrazia do mesiaca mam druhu. Odkedy som vysiel zo skoly som permanentne zamestnany, na pracaku som len chvilky ani prvu podporu nestihnem dostat a uz pracujem inde a mam teda odpracovane roky aj ked na 30-ich miestach ale mam a tak nech uz ma zmysel chodit do prace. Lebo ked mam stale to minimum ze aj hocktory dochodca ma viac na co potom chodime do prace? Aky to ma zmysel?

 

čo máš robiť?

 

nedávaj si nesplniteľné ciele.  to je v poriadku, že neustále niekde pracuješ, aj keď chvíľu. problém je, že s TÝMTO nerobíš nič, namiesto toho si dávaš ciele a sny, o ktorých ty sám veľmi dobre vieš, že ich nedokážeš naplniť. vieš to.

 

ty sám veľmi dobre vieš, aký si, čo v tebe je, čo ponúkaš, čo dokážeš, čo si schopný zamestnávateľovi dať, čo dokážeš ponúknuť ženám, čo vieš sám od seba spraviť, na čo ti stačia vedomosti a ruky a zručnosť a hlava.

 

máš robiť to, že to, čo je okolo teba, tie pomerne jednoduché práce sa vyhecuješ robiť najlepšie ako vieš. že sa naučíš niečo pre seba, že sa naučíš hoci rozbiť do panvice vajíčko bez toho, aby skončilo na podlahe ...

že v práci, tej práci, ktorú akurát vždy momentálne robíš, budeš najlepší,.

že podáš výkon, že ťa budú chváliť, že si zapamätáš, že tú poondenú bránu musíš otvoriť, že budeš v tej práci, v ktorej si, skutočne dobrý.

 

prestaň básniť o vysokých školách a kamiónoch, to je presne to isté, ako snívanie o kráľovnách krásy a dehonestovanie obyčajných žien ...

 

žiješ tu a teraz, rob túto aktuálnu prácu dobre, pozeraj na zem, neži v oblakoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game krasne slova... Tu niesu problemom mzdy ale to moje vecne fnukanie. Tie korejske, nemecke, madarske, francuzske fabriky a logisticke centra prisli prave preto na slovensko lebo je tu lacna pracovna sila a viac jednoducho nedaju (potom by stratili zmysel byt na slovensku) a dalsich 3000 ludi v tej fabrike pracuje za minimalku ale ani jedneho som nevidel ze by sa 10 rokov permanentne stazoval. Zanadavaju si v autobuse ked dostanu pasky, chvilku si zafrflu ale na druhy den na to zabudnu a bavia sa ako ludia ze kto sa ako mal, co kupi detom na vianoce, vymienaju si recepty atd. Vedia ze na inu pracu nemaju kvalifikaciu, vedia ze v susednej fabrike je to o tom istom tak sa jednoducho zmierili s tym co je a nevyplakavaju... Toto by som chcel dosiahnut, preto tolko omielam tie telefony lebo mna to fakt trapi ze sa mi to uz skoro podarilo prestat s tym a zrazu som tu zas.

a co keby si skusil nieco extremne? napriklad cudzinecku legiu, vrtnu vezu ale cestu okolo sveta bez penazi? bud sa zlepsis alebo zahynies, v kazdom pripade po takom zazitku uz nebudes taketo kraviny pisat

Brat mi o tom rozpraval on chcel na tie ropne veze, aj sa verbovalo do danska, norska, este za Meciarovej ery ked sa zarabalo 6000 skk v hrubom... Oni slubovali tisice dolarov ale potom to nejak utichlo. Bratranec chcel do tych beznych K-For, umprofor jednotiek tam ku arabom a nepresiel prijimacky a pritom je to zdravy chalan, vyuceny s maturitou a nevyhovel. Su tam prisne kriteria. On si odsluzil aj ZVS tam sa mu to zapacilo. Uz bol medzi poslednymi co este museli povinne na ZVS a profesionali sa tam uz zaucali uz si chystali prechod na profiarmadu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co keby si skusil nieco extremne? napriklad cudzinecku legiu, vrtnu vezu ale cestu okolo sveta bez penazi? bud sa zlepsis alebo zahynies, v kazdom pripade po takom zazitku uz nebudes taketo kraviny pisat

 

Tomas ... toto je praca pre fyzicky zdatnych, a dovolim si tvrdit, ze aj dusevne sposobilych 

Na ropnych veziach a v legiach hynu/zlyhavaju ovela zdatnejsie kusy .. Ty by si siel medzi prvymi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale tak co mam robit ja nechcem takto zit furt byt zobrak. Vsak chodim do prace aj ked ma vyrazia do mesiaca mam druhu. Odkedy som vysiel zo skoly som permanentne zamestnany, na pracaku som len chvilky ani prvu podporu nestihnem dostat a uz pracujem inde a mam teda odpracovane roky aj ked na 30-ich miestach

 

To je síce pekné, ale to je len jedna stránka mince. Tá druhá je tá, že v životopise už musíš mať hotovú kroniku ľudstva, čo sa aspoň priebehu zamestnaní týka. To nie je moc dobrá referencia pre personalistov, lebo keď vidia, že tam si robil dva mesiace, tam mesiac, hentam 2 týždne, tak z toho usúdia, že je vysoká pravdepodobnosť, že aj u nich by to bolo najviac na ten mesiac. A kto by takého zamestnával? Preto ty sa ľahšie dostaneš na miesta, kde je zvyčajne vysoká fluktuácia - pomocní robotníci, sanitári, sbskári. Ale toto nie sú pracovné pozície na dlhodobo, väčšinou slúžia len tým, kto si chce k svojmu full-time platu privyrobiť alebo má veľa voľného času, tak ho aspoň nejako zabíja alebo si potrebuje prilepšiť k dôchodku.

 

 

Brat mi o tom rozpraval on chcel na tie ropne veze, aj sa verbovalo do danska, norska, este za Meciarovej ery ked sa zarabalo 6000 skk v hrubom... Oni slubovali tisice dolarov ale potom to nejak utichlo. Bratranec chcel do tych beznych K-For, umprofor jednotiek tam ku arabom a nepresiel prijimacky a pritom je to zdravy chalan, vyuceny s maturitou a nevyhovel. Su tam prisne kriteria..

Na ropnej veži sa dá zarobiť aj 10 000 dolárov/eur mesačne (nie pri nástupe, aby si si nemyslel), ale ide fyzicky veľmi náročnú prácu s permanentným ohrozením zdravia a života. To nie je ako keď na plejstejšn zrovnáš Jeruzalem so zemou, tak už sa cítiš ako Herkules. Čo sa týka cudzineckých légií, tam pozor, služba v takýchto légiách môže byť proti zákonom SR. Bol si vôbec na vojne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov