Skočiť na obsah

MS v ľadovom hokeji "20" 2015 (Kanada)


aljak63

Odporúčané príspevky

Teraz ospevuju projekt 20 - ok suhlasim pre tento sampionat(nielen tento ale pre MSJ) je to pozitivna vec - ale celkovo - to nema zmysel ani pre tych hracov - a podla mna je to zle. Teda to zmysel nema. Co sa stane ked o rok vypadnu? Bokrosa trafi slak ako prerosta. Ze my sme nevypadli je podiel aj projektu aj Bokrosa ,ale o rok vypadnut mozu .

 

Abz ste chapali - mi pre nas hokej potrebujeme z kazdeho rocnika - 50 - 80 sikovnych hokejistov - pre repre - pre tzch co odidu hrat do zahranicia - pre prvu a druhu ligu -trebars aj pre Slovan. 5 hraci nic neriesia ani 10ti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ze mozu o rok vypadnut neznamena ze to nema zmysel. Jeden rocnik je silnejsi, iny slabsi. To je normalka.

Zlepsovat sa ale mozes len ked hras proti lepsim. A v Extralige je kazdy zapas taky. V lige tiez vacsinou brania a vdaka tomu maju taku defenzivu ktora im priniesla medailu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...::: Výsledky MS "20" - 5.január 2015 :::...

 

Kanaďania na domácej pôde zvíťazili vo všetkých zápasoch, vrátane finále nad Ruskom. Kanada po dlhých 6 rokoch siahla po vytúženom titule a po 2 rokoch bez medaile slávili rovno tú najcennejšiu so zlatým leskom. Rusom sa napokon svojho obrovského rivala poraziť nepodarilo, no svoju medailovú sériu natiahli o ďalší rok - za posledných 5 rokov na juniorských MS dokázali vždy vybojovať cenný kov (1x zlato, 2x striebro, 2x bronz).

 

V zápase o bronz sa zrodil triumf Slovenska, pre ktoré je to historicky druhý medailový úspech na MS "20" (naposledy to bol bronz na MS 1999). Švédi hrali v posledných 3 rokoch finále, a tak za každým brali medailu (1x zlato a 2x striebro) - no tentokrát končia mimo stupňov víťazov, teda na nepopulárnom 4.mieste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:slovakia: :winner_3:

blahoželanie našim mládežníkom, všeobecne boli viacmenej zatracovaní a nevšímaní na samom začiatku, po veľkej prehre asi úplne ... pre ich ďalšie fungovanie a sebavedomie je to veľký krok. vracajú sa s veľkým úspechom, to je dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teším sa z úspechu a dúfam, že aspoň niektorí z nich budú o pár rokov reprezentovať Slovensko aj v seniorskom tíme. A že aj tam dajú do toho všetko.

 

A tiež že nebudú nasledovať príklad mladých futbalistov a neurobia nám ostudu svojím správaním.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ze mozu o rok vypadnut neznamena ze to nema zmysel. Jeden rocnik je silnejsi, iny slabsi. To je normalka.

Zlepsovat sa ale mozes len ked hras proti lepsim. A v Extralige je kazdy zapas taky. V lige tiez vacsinou brania a vdaka tomu maju taku defenzivu ktora im priniesla medailu.

Ale zas tu defenzivu pod Bokrosom trenuju uz 4 rok. Nie tito hraci - a tuto formu mas uz 7-8 rok?

 

Co je pruser - z tychto dnesnych hviezd nebude hrat o 2-3 roky polovica. Tak to je. A to su reprezentanti co maju bronz.  Ale my potrebujeme aspon takych 80 - aby mal kto hrat 1.ligu,II.ligu - jeden dvaja za Slovan a nejaky 5 .ti budu hrat v zahranici. Jedine tak moze zit hokej na Slovensku. Inak kto ti ho hrat bude? Dobre kasleme na tych co odisli do zahranicia - ale ich je 10-20 z rocnika co su dobri - ved preto tam idu, potom das 20 do projektu - co hraju s chlapmi -  A na ostatnych sa vykasles? Dnes dorast a juniorska liga nema zmysel - uz dnes im chyba v lige 30-40 najlepsich. Teda si ich poslal k vode. vsetkych 200 hracov. To je z rocnika.  Toto mrhanie ludskym potencialom sa hokeju velmi rzchlo vrati - nerobi sa to prvy rok . Kto bude hrat za repre - kto za Slovan?-

--------

pred 10timi rokmi bolo na Slovensku 26 juniorskych timov dnes je vraj 19. uz len tu ti uniklo 150 deti - hracov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale zas tu defenzivu pod Bokrosom trenuju uz 4 rok. Nie tito hraci - a tuto formu mas uz 7-8 rok?

Aky 4. rok? Veď každy rok je tam uplne iny tim. Možno 3-4 hrači tam su 2 roky, ale ostatni tam stravia rok.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4.rok je trenerom U20. Ze tam su trosku ini hraci som napisal aj v tom citovanom odseku - NIE TITO HRACI.

 

ALe dnes som preluskal statistiky som si to napisal aj na papier ale v robote ostal. Ziedne lepsie vysledky po zavedeni projektu a pred projektm nemas - Pred projektom v zakladnej skupine boli dva krat prvy, pred tzm ako zaviedli projekt boli 4.ty a 5.ty.ALe vtedy mali rovnaku skupinu ako dnes,len namiesto nemcov cechov a 0 bodov.

 

 

Po projekte - teraz boli 3.ti - dali nahodne finou. S finmi mali prehrat - to uz s americanmi hrali lepsie.

 

ALe OK - projekt ma vyznam pre nas hokej - tych par hracov - naucil Bokros system - myslim tohto roku - lebo v minulosti raz hral tiez o zachranu. Vtedy aj 4ty hral o zachranu tak to bolo vlastne kym sme nemali problemy(ked sme vedeli vyhravat skupinu hrali o zachranu ako dnes len posledny) - vlastne dodnes - stale mame tak na 4.miesto. Priklad 7.8. miesta znamenaju ,ze sme skoncili v skupine 4ty a tzch mame vacsinu ,ze sme vskupine skoncili 4.ti .

 

Problem je ze mame velmi slabu ligu dorastu aj juniorku. A to velmi dlho statistiky mate asi od 2004 - 2005 - a som pozrel mena najlepsich z tohto roku - 10 mien - a uz vtedy to bolo slabe - ci v tom roku 2006 ked sme neuhrali ani bod.

 

Najlepsi hraci v juniorke nehraju ani nasu extraligu a to maju 27 rokov.

 

Berem aj fakt, ze dnes to bude v mladeznickom hokeji este aj horsie ako 2004 - to su hraci narodeny 84 - 85. O par rokov mladsi ako ja 7 - pritom nase najvacsie hviezdy su stare ako ja ci o dva tri roky starsie.

 

-----------------

Vychovu hracov(mladeze deti) museli najviac sprznit v rokoch 1990 - 2000- preto si vymysleli ten projekt. Vtedy aj asi vela mladych hracov odchadzalo do zahranicia(vtedy za ocean) - myslim z nich - ked sme mali najvacsie uspechy - a sme malom vypadli. V extralige hrali lepsi a tito hraci sa cez nich nemali sancu dostat do ligy - neboli pripraveni - trenovani ako pr. Krotak a pod.

 

ALe ci ta mas dnes vyznam - ci toto je cesta v pred? Ja pochybujem.  Slabich hracov mas uz v extralige - priklad tych 25-30 rocnych co mali vypadnut - ak sa cez nich normalne nevedia presadit - niektori sa aj vedia - tak je to zle.

--------

Teda zaver - berem ze tohto roku mal ernest - dobry material - stastie - dvoch obrancov z projektu aj tak nemohol nasadzovat ,ale bola dobra partia - bojovali. Ja berem ze ernest je aj dobry trener - liska prefikana -aj makac na sebe. Priklad cesky trener povie pred zapasom, ze nevedia vela o superoch - danoch ci svajciaroch - ernest ak vedel ,ze hra proti cechom si nasledoval vsetky zapasy ich - to povedal a ja tomu verim - tak aj vyzera. 

 

-----

Nas hokej nespeje k dobrym zajtrajskom - trebalo by viac ernestov - ja ho nemam rad  - inak to nema zmysel.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4.rok je trenerom U20. Ze tam su trosku ini hraci som napisal aj v tom citovanom odseku - NIE TITO HRACI.

No veď ok. Ale keď su tam každy rok ini, tak toho veľa z tej defenzivy natrenovať nestihnu ako si pisal. Darmo že je tam Bokroš hoci aj 50 rokov keď sklada každu sezonu uplne iny tim. Oni tam dokonca ani ten rok nie su, keďže šampionat je v polovici sezony. Takže je to vlastne polrok. Za ten ich musi stihnuť všetko naučiť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A nieje smiesne ,ze jeden trener musi naucit za polroka to co sa mali naucit za X rokov? A kam to vedie? On ich to aj tak nenauci ,ze tohto roku to tak vypalilo OK, buduci rok kludne mozu vypadnut.

 

http://www.hokejportal.net/?q=clanok/56982/ako-sa-presadili-slovenski-semifinalisti-medzi-seniormi

O tom tema a odporucam diskusiu.

 

-----------

Si zoberte ,teraz akoze zacnu do extraligy davat uspesnych hracov z MSJ - naoko - marketingovo - ci uz ozaj nemaju nic lepsie?

 

Tento pruser - je hlavne na pleciach vychovy mladeze v kluboch - oni na to kaslu(nedavali im sancu) a potom sa necudujme aky je u nas hokej. 

 

Nechapem - ked kaslu na deti kluby - kto akoze ma za nich o par rokov hrat? Kaslu na to. Kto bude hrat za Slovan ,ked sa vykaslal na ligu?  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co je na tom smiesne? On ich predsa neuci v tomto zmysle slova. Netreba to brat doslovne. "Uci" ich svoju taktiku. To plati predsa v akomkolvek time pre akehokolvek trenera v ktoromkolvek sporte.

 

Buduci rok tam budu uplne ini hraci, inej kvality, mentality atd. Tak je hadam jasne se ti mozu hrat o zachranu. Kazdy rocnik je predsa iny. Jedna generacia je silnejsia ina slabsia. Ani Kanada nevyhrava titul kazdy rok.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rayen-

 

projekt nic neriesi - OK udrzime sa este rok v A - mozno nie. A je podla mna skodlivy - nielen sam o sebe.

 

Problem je ze kluby nepracuju s detmi a mladezou - co je pre mna nepochopitelne - ze oni kluby si to neuvedomuju. Ze oni kluby beru deti ako pre nich stratu financnu ci aku. Oni nechapu - ze ked si hracou nevychovaju - ziadnych mat nebudu - dnes mas len pokles kvality. Ale co chvila ani ziadna liga nebude ani Slovan. Ani ziadna repre  Slovenska - kto bude za nu hrat?

 

Tieto projekty este viac znizuju mladeznicke ligy. To je cesta - ktora ide k nicote. Toto cesta nieje. Jedina je ak sa viac a hlavne kvalitnejsie budu kluby venovat detom a mladezi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco nic neriesi? Vysledky su tak nemozes tvrdit ze je to skodlive. Aj teraz aj pred piatimi rokmi ked boli 4. A ti hraci hraju s lepsimi supermi (v lige) co im len a len pomoze.

Jasne ze z dlhodobeho hladiska je lepsie starat sa viac o mladez. To je hadam jasne. Ale momentalne je to to najlepsie co sa da v nasich podmienkach vymysliet.

O co lepsie by bolo keby ti hraci hrali v slabuckej dorasteneckej lige?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bokros a vsetci placete na nizkou kvantitou(aj kvalitou) - a co si juniorskej a dorasteneckej ligy dosiahol za pomoci Projektov 18 a 20?

 

Ved sa uz zamysli? Keby si bol sikovny(ci priemerny) 14 rocny chalan, ci otec toho chalan co by si robil? Spoliehal by si sa,ze si sa vsimnu Bokros, Bartanus, ci este prednimi 2 treneri reprezentantov - ci isiel do zahranicia, ci vykaslal na hokej?

 

Myslis, ze rapidne oslabenie juniorskej a dorasteneckej ligy prospeje nasmu hokeju? Ci ked odoberies 50 relativne dobrych hracov do projektov nieje oslabenie tych sutazi? Nie? A ked vies aka je kvalita - aky vyznam ma tam pokracovat? Teda pojdes kam ,kde je kvalitnejsia liga.

 

Komu to pomoze? Im ? Pozrieme sa o rok kolky z reprezentantov budu hrat aspon ligovy hokej - ale v orange bolo este dalsich 10-15 hracov co nebolo na MSJ .  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ake rapidne oslabenie? Ved ona slaba je. Tak sa zamysli ty, zijes v utopii a vlastnych predstavach. Lepsi hraci su davno niekde vonku alebo v Extralige a ti aspon trochu lepsi z nasej dorastligy hraju v Projekte 20. Keby nebol Projekt 20, tak vacsina z nich by isla tiez vonku alebo by hrali Extraligu s muzmi. A v juniorskej by z toho projektu ostalo par tych najslabsich hracov. Ta liga by ostala rovnako slaba ako je.

Ved si pozri tu supisku z MS. Polovica muzstva hra v zahranici. Ti najlepsi. Dalsi 2-3 uz s muzmi v extralige. A ta druha polovica nema taku kvalitu aby zvysila uroven juniorskej ligy.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V podstate mas pravdu. Mas velmi malo mladych hracov co sa v zahranici presadi vo svojich kluboch. Nemaju nato -maximalne na dvoch rukach ich napocitas - pokusaju sa o to - a potom prichadzaju do projektov. ALe podla mna projekt prehlbuje marazmus - jedine vychodisko je kvalitna praca v kluboch s detmi a mladezou. A iste je lepsia cesta po ktorej sa vybrali cesi. Aj ked aj oni ich kluby su velmi slabe. V More maju kazdy rok turnaj U18 - pozyvaju aj Chomutov a Karlove Vari - ostnane kluby  su z oblasti Brinas a Leksand to je top, potom Mora a dalsi su by som povedal II.liga - ale ti cesi prehravaju aj s III.ligou,ci su na ich urovni.

 

ALe vo svedsku hra ligu(najvyssiu) U18 60 klubov - teda aj I.ligovy,aj druholigovy a III.ligovy spolu, po vianociach sa to rozhadze podla umiestnenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov