Jump to content

Podlaha zo živice


Janka R

Recommended Posts

Ahojte, chcem si v byte urobiť podahu z kamienkov a živice, máte niekto s tým nejaké skúsenosti? ak áno, budem vďačná za každú múdru radu a skúsenosť :)

Link to comment
Share on other sites

hmm, kamarat robil pred krbom, ale asi tie kamienky (riečny štrk / okruhliaky) ukladal do betonu, alebo nejakej podobnej zmesi

 

inak kedysi robili v SPK (Slovensky priemysel kamena) dlazbu z odpadu. V Leviciach sa tazil tzv. levicky onyx, robili sa z toho rozne uzitkove predmety, platne na stoly, obklady, kadeco... a vselijake ulamane kusy zalievali do foriem cca 50x50 cm

to viem, ze bola nejaka zivica, ale uz sa nemam koho opytat...

Link to comment
Share on other sites

D'Ady,

prastaré čísla Moderního bytu - ale skutočne staré, asi 15 a viacročné, v tých časoch to bol veľmi dobrý časopis, tam som sa prvýkrát stretla s podlahou kamienky v živici - pamätám si to, lebo sme vtedy stáli pred rekonštrukciou kuchyne a kúpeľne, a tá podlaha bola vo veľkej kúpeľni - teda reklamná fotka.

 

v tých časoch to bola horúca novinka, v Čechách to predával nejaký zahraničný výrobca, aký, to už neviem, a bolo to aj hodne drahé. nedalo nám to pokoj, lebo tá podlaha bola veľmi zvláštna ... nakoniec sme dlažbu riešili ináč, ale na obrázku boli viditeľné dosť veľké živicové bloky, zaliate takmer rovnako veľké 2 - 3 centimetrové rôzne pieskovo sfarbené okruhliaky, celé spájané a vyspárované podobne ako bežné dlaždice, transparentnou spárovačkou.

neviem, či to niekto tu predáva, už som sa o to nezaujímala, ale ten obrázok a podlahu si pamätáme doma všetci, bolo to nezvyčajné.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

zháňala som info kde sa dalo, pretože ja som chcela do živice zaliať špeciálne šungitovú drť. no a zatiaľ sa mi podarilo zohnať  predajcu živice a naštudovala som si pracovný postup, ktorý je celkom zložitý- vyrovnanie podkladu, penetrácia a miešanie zmesi je asi najväčšou alchýmiou, pretože a musí namiešať zmes v správnom pomere a musia vybublinkovať všetky bublinky. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy