Skočiť na obsah

Demokracia je lož


alamo

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...

info?

keby za tebou prišiel, "pokrstený katolík", posťažoval si že má problém s dogmou o neomylnosti pápeža a pochybuje o zmysluplnosti celibátu..

tiež by si mu odporúčal, nech sa pridá rovno k satanistom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak moment..

napísal som "neverím"

čo keď to znamená, že demokracia (alebo iné politické presvedčenie) je naozaj niečo, v čo je potrebné mať vieru?

doslova ako v existenciu Boha

a teda politológia nepatrí medzi tzv. ekzaktné vedy, ale skôr patrí k teológii

"náuka o dogmách"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  aj demokracia potrebuje iste ""dogmy",   bud teda veris ze hlas  Roma s neukoncenou zakladnou skolou ma rovnaku vahu ako hlas profesora s nobelovkou alebo nie.  To sa neda uplne racionalne zdovodnit (   a verit ze ma rovnaky hlas znamena v podstate verit v rovnaku podstatu a to je odkaz na teologiu, aj ked racionalne mozes tiez uvazovat ze pri nespokojnosti sa rata hlavne schopnost bojovat a tam moze byt vaha takéhoto obcana dokonca vyssia ako u profesora, je teda lepsie to neriskovat :)  )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

mňa tu darmo zahŕňaš smajlíkmi..

možno si si to nevšimol, síce tvrdím že v demokraciu neverím, ale ja tu nijaké krkolomné "deformy" nenavrhujem

ak chceš nájsť nejakého skutočne nebezpečného človeka, ktorý ohrozuje demokraciu, musíš hľadať "pravdoláskára"

ktorý "verí v demokraciu celou dušou".. dušuje sa a zaklína dobrom a láskou permanentne

taký ti hneď navrhne, že niektorých ľudí, s nesprávnymi názormi treba pozatvárať.. ak nie rovno postrieľať

napríklad Robert F. Kennedy Junior, prominent zo slávnej rodiny, absolvent niekoľkých univerzít, kovaný demokrat a aktivista za záchranu planéty

(dajú sa tam zapnúť slovenské titulky)

tvrdí že všetci, ktorí nesúhlasia s teóriou GW sú ako "vojnoví zločinci", a patria do väzenia, a zákony by mali byť pre "všeobecné blaho" upravené tak aby to umožnili

http://wattsupwiththat.com/2014/09/24/another-green-calls-for-deniers-to-be-jailed/

a takýchto "nadšencov" pre "demokraciu" sú dnes mraky

a takýchto odkazov, na "pokrokové názory" ti sem môžem dať stohy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

demokracia je aj toto tu....a je to uz nieco naviac....teraz to ma meno "liberalna demokracia".....toho Branika mne osobne nie je luto, ale jeho medialny osud je dokazom toho, ze vsetko je to iba podvod (liberalna demokracia) a hra na spravodlivost ci na humannost.....

 

http://https://branik.blog.sme.sk/c/498639/ako-dat-dole-cloveka-bez-pouzitia-strelnej-zbrane.html

 

.....medialne hyeny sa pozieraju...asi zacnem pokojnejsie spavat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

mame tu neslavne vyrocie oslobodzovania Vietnamu armadou USA....toto sa vtedy nejak u nas nevedelo resp. tomu nikto neveril...ved ako moze najvacsia demokracia na svete robit taketo "humanne" akcie na civiloch...

 

nacisti cez vojnu u nas vypalili zopar "partizanskych" dedin, lebo sirili demokraciu podla "vodcu" a takto zasa armada USA v case sirenia demokracie podla vzoru "silnejsi pes je-e" .... :(

 

http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2347-16-brezna-1968-pred-51-lety-zmasakrovali-vojaci-mirove-armady-usa-v-my-lai-deti-a-zeny-znasilnili-je-a-upalili?fbclid=IwAR1rtk4WBWyFqF6vu1MKttUorC73ZtLCW_RY9WGFcGAfymcU6QR8ByDXsDE

 

a Pompeo teraz ide "do...at" vysetrovatelov z ICC za to, ze sa pokusaju vysetrit mozne vojnove zlociny US army v nimi "oslobodzovacich" statoch.....

 

 

https://svet.sme.sk/c/22076197/pompeo-varoval-pred-stihanim-americanov-za-vojnove-zlociny.html

 

 

demokracia sirena zo SSSR cistila domacu scenu a zjavne sa to od nich postupne naucili nacisti a aj demokrati z  USA....akurat demokracia z USA to uz nestvarala doma, ale sa obmedzila uz iba na vonkajsieho nepriatela....ze by na vine bola iba ta demokracia?....potom je ta "demokracia" ozaj loz.... asi sa rozplacem..... :(

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

nacisti cez vojnu u nas vypalili zopar "partizanskych" dedin, lebo sirili demokraciu podla "vodcu" a takto zasa armada USA v case sirenia demokracie podla vzoru "silnejsi pes je-e" .... :(

 

 

 

Nie len nacisti, ale aj jednotka Edelweiss spolu s Pohotovostnými oddielmi Hlinkovej gardy. Veliteľom slovenského oddielu bol Ladislav Nižňanský. Mal som ešte možnosť, vypočuť si autentické svedectvo obete tohoto masakru, ktorá to prežila. V Ostrom Grúni a Kľaku by sa nacistom stačilo iba prizerať, čo stvárajú "naši". 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

suhlasim...nasinci prilozili tiez ruku sireniu "demokracie" za pomoci nacistov...no boli za to aj potrestany po skonceni vojny....na rozdiel od "siritelov slobody" v spominanom Vietname.....aj ked zabit a zabit je tiez rozdiel...snimky s Vietnamu sa velmi lisia od snimok z takeho Klaku a inych obci......sice konecny efekt je ten isty, ale ako vidiet, ak dvaja robia to iste, tak nikdy to nie je to iste... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Invázia vo Vietname bola snahou USA zabrániť šíreniu ideológie komunizmu a vplyvu SSSR. Podľa tvojich vyjadrení si sám odporcom boľševizmu. Uznávam, že násilím síriť demokraciu popiera samotnú demokraciu. Ale uniká mi pointa tvojej  úvahy. Demokracia je snaha o čo najspravodlivejšie usporiadanie, ktoré zabezpečí čo naviac osobnej slobody. A práve vďaka demokracii v USA, mohli Američania verejne vyjadriť odpor, proti tejto vojne. Demokracia  je najlepšia voľba z tých najhorších možností. Všetky ostatné možnosti sa ukázali ešte horšie a historicky zlyhali. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je tam samozrjme rozdiel, u nemcov slo o spravanie ktore bolo podporene velenim, v pripade usa slo o skutky NAPRIEK rozkazom. to je dost podstatny rozdiel. v skutocnosti prave to bol zasadny rozdiel. partizani strielali kazdeho koho podozrievali s tym ze spolupracuje s vladou. americki vojaci to mali zakazane a bolo to dost frustrujuce. a stavali sa podobne incidenty, vojna nie je nikdy pekna.

a este jeden rozdiel je, v amerike velitela co to prikazal potrestali. nemci ani rusi to nikdy nespravili

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Invázia vo Vietname bola snahou USA zabrániť šíreniu ideológie komunizmu a vplyvu SSSR. Podľa tvojich vyjadrení si sám odporcom boľševizmu. Uznávam, že násilím síriť demokraciu popiera samotnú demokraciu. Ale uniká mi pointa tvojej  úvahy. Demokracia je snaha o čo najspravodlivejšie usporiadanie, ktoré zabezpečí čo naviac osobnej slobody. A práve vďaka demokracii v USA, mohli Američania verejne vyjadriť odpor, proti tejto vojne. Demokracia  je najlepšia voľba z tých najhorších možností. Všetky ostatné možnosti sa ukázali ešte horšie a historicky zlyhali. 

 

 

teraz ospravedlnujes to konanie US armady?......ja si dobre pamatam na tieto obrazky v novinach v byvalej CSSR a ti poviem, ze sme tomu neverili a ja osobne som to pokladal za nejaku proti americku dezinformacnu kampan vedenu z rozhodnutia strany a statu...no ono to bola pravda...tu mne ale nejde o to co robili-nerobili, ale o principip ich konania......to, co dokumentuju tieto obrazky, je to iste, ako nacisticke zverstva v koncentrakoch...a to uz bolo vyse dvadsat rokov po 2 vojne....a vdaka demokracii vyjadrili obcania USA nespokojnost a vynutili si skoncenie vojny vo Vietname vojskom USA...hm....mas ciastocne pravdu.....ale ja sa pozastavujem nad jednanim  demokratickych politikov a nie nad jednanim  obcanov.....su na jednej urovni s politikmi z komunistickych krajin a nemeckych nacistov....takze "demokracia" dostala po hube....

 

je tam samozrjme rozdiel, u nemcov slo o spravanie ktore bolo podporene velenim, v pripade usa slo o skutky NAPRIEK rozkazom. to je dost podstatny rozdiel. v skutocnosti prave to bol zasadny rozdiel. partizani strielali kazdeho koho podozrievali s tym ze spolupracuje s vladou. americki vojaci to mali zakazane a bolo to dost frustrujuce. a stavali sa podobne incidenty, vojna nie je nikdy pekna.

a este jeden rozdiel je, v amerike velitela co to prikazal potrestali. nemci ani rusi to nikdy nespravili

 

a tie vojska do Vietnamu poslali nacisticky nemci?.....ked uz to vedenie (sposob) vojny od nich vtedy US vojsko prebralo, tak mozno to tak aj bude...:(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je tam samozrjme rozdiel, u nemcov slo o spravanie ktore bolo podporene velenim, v pripade usa slo o skutky NAPRIEK rozkazom. to je dost podstatny rozdiel. v skutocnosti prave to bol zasadny rozdiel. partizani strielali kazdeho koho podozrievali s tym ze spolupracuje s vladou. americki vojaci to mali zakazane a bolo to dost frustrujuce. a stavali sa podobne incidenty, vojna nie je nikdy pekna.

a este jeden rozdiel je, v amerike velitela co to prikazal potrestali. nemci ani rusi to nikdy nespravili

To je pravda len z casti, zverstva z vietnamu boli vedenim ticho akceptovane a ututlavane, napr. znamy My Lai masaker (https://en.wikipedia.org/wiki/My_Lai_Massacre), ktory sa zacal poriadne vysetrovat az potom, co sa o nom dozvedeli media. Rozhodnutie pouzit defolianty tiez neslo od desiatnikov na zemi. Rovnako nemali USA problem podporovat juho-vietnamsky rezim, ktory bol rovnako diktatorsky, ako ten severny (so vsetkym co k diktatorskemu rezimu nalezi).

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pouzitie defoliantov bolo samozrejme dane prikazom z velenia,  ale tu nerozumiem slovu zverstvo, islo o snahu vytvorit kontrolovatelne koridory  ab sa prerusila dodavka zbrani zo severu.  Zdravotne nasledky boli zistene az neskor, nebolo cielom zabijat ci skodit rolnikom. 

A My Lai je samozrejme zlocin,  ale neslo o prikaz velenia,  naopak tu ludi zachranovali dalsi americania.   A nemam ziadnu snahu to obhajovat,  ale jednoducho je to rozdiel napriklad od Lidic, kde doslo k masakru na prikaz velenia.

A ano, snaha to ututlavat bola,  ale dokazy na to ze to bolo akceptovane nie su. 

 

A podpora diktatorskych rezimov je fakt, nic velmi slavne to nie je.   Ale napriklad v juznej korei to nakoniec vyslo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nic co tu je som necital, chcem svoje myslienky.  Ci viac na Slovensku  obvodov, ci ten jeden ako mame.  Je fakt ,ze som bol nasraty ,co my povedal otec a my sa dost o politike rozpravame, ci zabudne, ci mam ma v ######. Verili by ste, ze on je nahnevany aj dnes na Kanika ,ze kvoli nemu ma nizsi dochodok a nan isiel ked mal 58, za meciara a meciarovskych zakonov.V 95 v minulom storoci.

 

Chcel som mu zakazat volit, ale ako to je dnes to nieje potrebne. U nas mozno sefcovic  vyhra v druhom kole(v Revucej - mozno nie), ale dakujem vacsim mestam, ci dedinam, kde sa chodia lyzovat, ci prespavat.  Ja volit pojdem.

 

Otec isiel na predcasny dochodok aby za neho robil majstra brat. Brat v panoptiku blaznov vydrzal  par rokov mozno tri, isiel do armady - na misiu na Cyprus - tam si bagroval cesty. Ak sme sa dostali do EU - zmizol do anglicka ,zmizol aj z tej armady(z dalsieho panoptika blaznov). Brat je sikovny a on s ######mi robit nebude. Mam rad brata. a nech sa mu dari.

 

Ze on usiel zo Slovenska - zakladna vojenska sluzba - panoptikum blaznov. 

 

Ja som tu ostal. Snazim sa aby som mnou nik nevymrdal. S bratom mrdali -preto utiekol. Spravil spravne. A drzim mu paste. 

Ja som mu ublizil inak, o com tu nebudem pisat - ale financne sa dohovorili korektne, zamenili sme si  byt a pozemky. Resp. Bol to byt a jeho tretina(aj dom,len to sa nejako presachovalo ku mne, len jeho som nemal vyplateneho)  -bola to jeho tretina - aj na dome a pozemkoch - vpodstate je to to iste.... brat mal vzdy tretinu.  A som rad ze sme sa vedeli minuly rok dohodnut - ja som spokojny - mam dom zahradu - on ma byt a  vtom byte byvaju nasi rozhastereni rodicia. Matka pred  tym byvala v prenajme v nejakom panelaku.        Uz byvaju spolu.Od minuleho januara.

 

Vymyslela to matka - ja aj brat to sme mali uprdele - chces sprav. my sme podpisali.  U mna bola ta vyhoda - ze ja som nechcel byvat v tom cinziaku kde som sa sudil so vsetkymi(zaloby som ztiahol,uz sa ma netykali,ked to nechel brat). A teraz byvame v dome. Brat asi dostal hodnotu - tretiny domu za zamenu bytu. Mozno vacsiu ,mozno mensiu - je mi to uprdele. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/evropa-usa-demokracie-anketa-spolecnost-mineni.A190430_141609_zahranicni_luka

Italům, Britům a Francouzům se zajídá demokracie, rekordně hořkne i Němcům
V Itálii, Británii, Francii, Spojených státech i jinde je přes polovinu občanů rozladěno demokracií. V Německu podíl nespokojenců stoupl na 43 procent, což představuje největší nárůst. Frustraci způsobuje rozčarování z voleb, politiků a justice. Zjistil to výzkum střediska Pew Research Center, jenž nezahrnuje Česko.

 

Čím "liberálnejšia" demokracia, tým má hnusnejšiu pachuť..
Zaujímavý paradox..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tzv. liberalnejsia "demokracia" zacala naberat obratky az po r. 2000, takze nie je to tak dlha doba a je tu problem...viditelne sa ukazuje, ze je bez cenzurovania a urcitej "pelendrekovej" politiky liberalnych "demokratov" zivota neschopna....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V demokracii sme si všetci rovní, ale pouliční zväzáci (šušni), zahraniční sponzori mimovládok a zahraniční vlastníci masmédií sme si rovnejší.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je sice skor u politike USA, ale kedze USA su vzorom "demokracie" a toto tu popisuje ich konanie minimalne cez Clintonivcov (reprezentantov pradovravnej Demokratickej strany), tak to dam sem, do temy o demokracii....je to blog, ale vychadza z overitelheho rozhovoru.......

 

 

 

 
Môj úvod: Prekladám to preto, že to objektívne dokresľuje udalosti ktoré viedli k vzniku koristníckych vojen na Blízkom Východe a všetkého okolo nich, pričom potvrdzuje že Assange je politický väzeň. 
 
Článok v Global Research pochádza z 5. Novembra 2016 a je z interview J. Assangea pre Johna Pilgera na vyslanectve Ekvádoru v Londýne.
 
(prepis interview)
 
John Pilger:
 
Aká je významnosť intervencie FBI v týchto posledných dňoch volebnej kampane USA, v tom prípade proti Hillary Clintonovej?
 
Julian Assange:
 
Ak sa pozrieme na históriu FBI, stala sa fakticky politickou políciou Ameriky. FBI to demonštrovala odvolaním predošlej hlavy CIA [Generál David Petraeus] kvôli tajným (classified) informáciám odovzdaným jeho milenke. Skoro nikto nie je nedotknuteľný. FBI sa stále pokúša ukazovať, že nikto nám nemôže odolať. Ale Hillary Clinton veľmi nápadne odolávala vyšetrovaniu FBI, takže vo vnútri FBI je zlosť, keďže to vytvára obraz že FBI vyzerá slabá. My sme publikovali okolo 33,000 z Clintonovej emailov keď bola ministerkou zahraničia. Pochádzajú z dávky čosi viac ako 60,000 emailov, z ktorých si Clintonová ponechala asi polovicu – 30,000 — pre seba, a my sme zverejnili približne polovicu.

 

 

cely clanok je tu....

 

http://ihsken17.blog.pravda.sk/2019/05/04/clintonova-a-isis-financovani-z-tych-istych-zdrojov-julian-assange-v-interview-dokazy/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox

 

preklad je s tohoto .......

 

 

https://www.globalresearch.ca/secrets-of-the-us-election/5555141?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

 

...tak je demokracia loz alebo nie je?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...
pred hodinou, alamo napísal:

@Sniper

Väčšina tých ľudí ktorý v 89 zvonili kľúčmi, nijakú demokraciu nemala vo svojich "víziách". Ľudia zväčša chceli viac prosperity a konzumu, farebný televízor, auto, dovolenku pri mori..

Také bolo aj ideologické zdôvodnenie "demokracia + kapitalizmus prinesú viac prosperity a blahobytu pre úplne všetkých".

(...)

Lenže to zdôvodnenie prečo má byť demokracia lepšia ako totalita, a prečo ju treba požadovať a vybojovať, sa vám vyparilo ako para nad prázdnym hrncom. 

Tvoj príspevok z vojny na Ukrajine sa sem hodí ideálne, resp. v dnešnom kontexte odpoveď sa sem hodí viac. A práve vďaka vojne na Ukrajine, sme zistili ako sme na tom s tou našou demokraciou.

S tvojim príspevkom by sa sčasti dalo viac menej súhlasiť, z toho jednoduchšieho pohľadu. No ale poďme postupne, lebo na tomto príklade sa dá ľahko vysvetliť tá para nad prázdnym hrncom.

To, že väčšina v '89 štrngala za viac prosperity a konzumu je možný fakt. Ale prosperita a konzum nešli ruka v ruke s totalitou, čo už vedeli nielen tí, čo štrngali, proste videli sme všetci rozdiely medzi totalitným Východom a liberálnym Západom a rýchlo sme si to začali dávať do súvisu s demokraciou.

Lenže bol tu jeden fakt brutálny (ano znie to ako titulok z Nového času, ale lepšie sa to nedá popísať) rozdiel: Východ bol na inej štartovacej čiare ako Západ, na Západe sa demokracia budovala dlho a postupne od 17. storočia (a neraz krvavo), zatiaľ čo Východ sa nevedel vymotať z feudalizmu dobre že nie ešte v 20. storočí. Prečo na Východe vnímame demokraciu inak ako na Západe treba teda v prvom rade hľadať v rozdielnom historickom vývoji na Západe a Východe (čo je zas iná téma a na Wikipédii nájdeš veľa exemplárnych príkladov už od čias starého Ríma).

Demokracia dáva viac možností širokým masám populácie, ale tu by sa tá populácia dala rozdeliť na dva hlavné prúdy:

  1. Tí, čo pochopili o čom demokracia je a aké možnosti ponúka. Tu je veľmi vhodné spomenúť kapitalizmus (inak aj ako ekonomický liberalizmus), tá prosperita, po akej každý túži sa nedá dosiahnuť bez kapitálu, to vieme, čo si budeme hovoriť. A toto vedeli tí umnejší štrngajúci v 89-tom. Prišla demokracia, ktorá im dala veľa možností v ekonomickom liberalizme, kto bol šikovný, ten to využil a vďaka tomu nám tu vznikli desaťtisíce živnostníkov a súkromných firiem, ktoré si budujú kapitál
  2. Tu sú tí, čo si demokraciu často pletú s anarchiou, v lepšom prípade demokraciu považovali za niečo, kde budú mať ľahší prístup k tej prosperite a konzumu, čo si spomínal. Je tu však jedno veľké ale: táto skupina si myslela, že stačí zakloniť hlavu a pečené holuby budú samé padať do huby. Vôbec nehľadeli na možnosti aké im ponúka demokracia a ekonomický liberalizmus, chceli len výsledky, nič iné, len výsledky. A samozrejme väčšinou bez toho, aby sa príliš narobili.

 

A tieto dva prúdy by sa dali v kontexte dnešnej doby veľmi pekne rozvinúť ďalej:

Na jednej strane stoja tí vzdelanejší, ktorí pochopili, o čom je demokracia a spolu s možnosťami, ktoré im ponúka ekonomický liberalizmus si budujú kapitál, vďaka ktorému majú, citujem: viac prosperity a konzumu, farebný televízor, auto, dovolenku pri mori.. Vo voľbách inklinujú skôr ku stranám pravicového spektra, pochopiteľne. A preto zväčša stoja na strane Ukrajiny, lebo Ukrajina chcela byť viac Západná (teda liberálnejšia = pokroková), ale útok jej autokratického suseda z Východu jej to zatiaľ neumožňuje.

Na druhej strane sú tí, čo sa myslením zasekli niekde v 80-tich rokoch, z demokracie a kapitalizmu by si radi vytiahli len hrozienka, pre ktoré ale aby sa veľmi nenarobili (to je podstatné), dôležité je, len aby sa mali dobre. Takže chcú lacný plyn, lacnú elektrinu, lacné palivo, lacný chleba, je im jedno, že na Ukrajine zomierajú ľudia, však noačo, ich sa to netýka. Táto skupina zároveň závidí (ale fakt strašne) tej prvej schopnejšej skupine, že má viac a je úspešnejšia. No a tu už len stačí, aby sa objavili politici, ktorí veľmi dobre vedia čo znamená populizmus a ako ho správne použiť v politickom boji. Smer, Republika a im podobné suity sú plné kecov k svojim ovečkám, ktorým do hláv vtĺkajú, že zle sa nemajú preto, lebo sú lenivé, ale preto, lebo žgrloši podnikatelia im nechcú dopriať (že @Tomáš, ty voš hnilá), hoci sami vedia, že je to o tej lenivosti resp. skôr o neschopnosti. Prečo máme toľko frustrovaných frflošov za pásmi, prečo nejdú tiež podnikať, aby sa mali tak dobre ako "tí hnusní kapitalisti?" Väčšinou sa dočkáme alibistickej odpovede: "nie každý má na to, aby podnikal". Nuž keď nemáš na to, aby si podnikal, tak mukluj na toho, čo na to má :biggrin: To, že v prípade frflošov ide väčšinou o menej vzdelaných robotníkov, naozaj náhoda nebude. A prečo "fandia" Rusku? Nuž preto, lebo zistili, že v demokracii tie pečené holuby do papúl naozaj nepadajú, západnej podpore Ukrajiny nadávajú, že sa len predlžuje vojna (áno, lebo bez vojny by mali ten plyn lacnejší), Fico, ako správny populista, im kecá to, čo chcú počuť a v Putinovi vidia silného vodcu v opozícii voči Západu (a toho hnusného liberalizmu) a preto je Rusko super a Ukrajina fašisti. Preto sa nečudujme, že je u nás taká polarizovaná spoločnosť, väčšina na to proste nemá, aby žila v liberálnej demokracii. Ešte sa budeme čudovať, prečo toľko jednoduchších ľudí je proti Ukrajine a zbožňuje tunelára Fica? Nie, ani tu nie je dôvod sa čudovať, keďže táto neschopná suita by sa kľudne vrátila do totality, lebo už zistila, že v demokracii tie pečené holuby predsa len samé padať nebudú, svoje komplexy a mindráky si liečia nadávaním na liberalizmus, Zelenského, USA, a NATO, lebo ich vyhonené predstavy o konzumnom živote zmizli jak para nad prázdnym hrncom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Pekný elaborát. Bohužiaľ, musím ti naň dať "Dantonovskú" odpoveď. 

V situácii keď elity tvrdia, že "všetko musíme posudzovať uhlíkovou stopou, aby sme zachránili svet pred záhubou". Alebo že "prosperita a konzum ničia planétu"

Následne sa za peniaze občanov - daňových poplatníkov, zletia do Egypta. 

Citát

https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/big-ben-co-tyden-dal.A221124_202420_p_politika_nef

Erupce pokrytectví. Tak bychom mohli nazvat dvě světové události posledních dvou týdnů. Klimatická konference COP27 v egyptském Šarm-el-šejku a fotbalové mistrovství světa v Kataru. Co na nich shledáváte podobného?

Právě to kolosální pokrytectví, tedy hlavně ze strany západních osobností. Na tu egyptskou se „globalistické elity“ – jak jejím účastníkům přezdívají nevlídná anglofonní média – sletěly sto osmnácti soukromými tryskáči vymýšlet, jak máme všichni šetřit energií a pročišťovat prostředí od škodlivých zplodin fosilních paliv. A zatímco vypracovávají celosvětový plán potravinového přechodu na – a tohle si ocitujme doslova z jejich konference v roce 2018: „Masové náhražky z rostlinných produktů, uměle pěstované maso a hmyz mohou pomoci v přechodu na zdravé a ekologicky udržitelné diety“ – holdují labužnickým lahodnostem masitým, rybím, sýrovým, smetanovým a zeleninovým, provázeným kvalitními víny, plus neomezené množství aperitivů před jídlem. Z jejich jídelníčků se dotěrným reportérům podařilo vyzvědět třeba takové hovězí medailonky v hříbkové omáčce, kuřecí prsíčka v pomerančové omáčce, losos na smetaně a pažitce. Ten je pro znalce gastronomie zvlášť pozoruhodný: U Rudého moře se místo zdejších lahodných tropických ryb musí podávat právě severský losos za čerstva přepravovaný přes půl planety ze severního Atlantiku?

Místem konání byl přímořský rezort na okraji pouště, kde široko daleko nic neroste, takže vše se tam muselo přepravit z pěkných dálek, nějakou další nadměrnou spotřebou fosilních paliv, kterou nikdo nezapočítává. Loni v Glasgow jen samotnou dopravou vyprodukovali „uhlíkovou stopu“ přes tisíc tun, letos to určitě bylo víc.

Ťa to stavia po bok napudrovaných pajdulákov v parochniach, ktorý v predvečer veľkej francúzskej revolúcie, zdôvodňovali prečo má mať šľachta výhody, žiť v palácoch a sprostý ľud sa ďalej hrbiť s holou riťou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som písal o vnímaní demokracie dvomi rozdielnými sociálnymi skupinami, prečo teda odvraciaš pozornosť na úplne inú, nesúvisiacu tému? Či je to len závisť, že niekto má  viac? Začni viac pracovať a tiež si budeš môcť dovoliť lososa cez pol planéty :smile:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov