Skočiť na obsah

Demokracia je lož


alamo

Odporúčané príspevky

Ospravedlnujem sa Sniperovi,ze mimo v teme som ho spajal z niekeym ako Alamo.

Co je loz - to je Alamo.

Zdali sa vam niekedy divny Alamo a Game?  Mne ani nie, nieco ich zlomilo,podla mna zivotna situacia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Prepáč že ťa na to upozorním.. Aj ty si tu anonymný..

..

Napríklad, je tu teraz jedna taká "populárna" téma o vojne.

Veľa anonymných.. anonymusov, napríklad aj @slimak v nej má plno rečí o morálke a plamenných výziev do boja. Je len sranda, že oni sami nemajú ani len za mak chrbtovej kosti alebo statočnosti, ani len k tomu publikovať svoje názory pod vlastným menom.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ti to chyba, mas tu plno fotiek mojho syna ako hra futbal, plno zostav, kde je moj syn, naposledy som tu dal knihu co som daroval matke z mojim menom.  Aj neandertalec musel zistit kde uci moja zena. Peniaze na Ukrajinsku ambasadu sli znasho spolocneho uctu,pisanu na zenu. Rozhodol som z 72% ja. Peter Hrivnák sa volam.

Plno fotiek aj zdruzice kde byvam.

Kto si ty ma nezaujima.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ahoj Peťo..

Ja sa volám Slavomír Fridrich..

Môžeš ma volať Slavo ak chceš.. 

..

Tak ma napadá.. Na blbine menom Facebook.. mali.. možno zase budú mať (za mierny poplatok) takú modrú fajvku "overený užívateľ", že ten človek pod tým menom je skutočne on..

Čo myslíš, keby niečo také bolo aj tu? Pomohlo by to kvalite toho, čo sem ľudia píšu? 

Krucinál.. nie Facebook ale Twitter..

:king:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slavo nebud  babovka a si vymysli,kde byvas, co robis, daj adresu kde byvas, ja som dal(resp. ja som dal pohlady z mojej zahrady a googlemap),mna aj na tej zahrade najdes,ci na ulici isto. Co robis? Co ta zaujima? 

Citát

Je len sranda, že oni sami nemajú ani len za mak chrbtovej kosti alebo statočnosti, ani len k tomu publikovať svoje názory pod vlastným menom.

Kto si ty Alamo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 hodinami, buky napísal:

Ruskému politickému vedeniu demokratický systém zjavne nevyhovuje.

To nie je o vyhovovaní, ale fungovaní, demokracia nie je niečo, čo sa dá vnútiť zo dňa na deň. Ani tá americká, či francúzska demokracia nebola v dnešnej podobe, Robespierre je asi najlepším príkladom, ako to fungovalo v praxi. V ruSSku sa ten politický systém vyvinul cez silného vládcu, bežní ruSSi považujú za prirodzené už od čias Ivana Hrozného, že im vládne silná autorita (no a ruSSké vedenie nič nemá proti tomu). Oni bez silného vládcu by boli mimo, niečo podobné sme videli počas demokratizačných procesov v rámci Arabskej jari a priznajme si, že žiadna sláva to nebola. A platí to aj u nás, tie masy neschopných polointeligentov by sa od neistoty zbláznili, keby prišli o svoje fice, blahy, uhríky, z demokracie a liberalizmu majú strach, pretože by sa museli rozhodovať sami za seba a to by proste v tejto rýchlej a dravej dobe nezvládli. Oni potrebujú mať v ťažkých časoch niekoho nad sebou, kto sa o nich postará, kto im dá chlieb, plyn, teplú vodu. A formou populizmu si silní vodcovia dokážu nakloniť jednoduché masy, pretože vedia čo masám treba natárať za sprostosti. Čo to pripomína, žeby posledné dni demokracie vo Weimarskej republike, ktorá sa zosypala pod ťarchou ekonomických problémov a dostala do čela Hitlera? A je to už asi klišé, ale história sa rada opakuje.

O vnímaní demokracie by sa tu dalo diskutovať celé hodiny, ale píšem z mobilu a nemám teraz moc času.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 35 minútami, Sniper napísal:

svoje fice, blahy, uhríky..

Podľa mňa najvýraznejšie populistická personál na scéne je Matovič. 

Tvári sa ako silná ruka (zabednená neústupčivosť), ľudomil (atómovky) a ostentatívny heterosexuál.

Akurát "ľud" mu to nežere a má s neho iba srandu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bez ohľadu na to, čo robí Matovič, politické smerovanie Slovenska to nijak zásadne neovplyvňuje, oveľa nebezpečnejší sú politici, ktorí otvorene kolaborujú s ruSSkom a schvaľujú jeho imperiálnu politiku, velebia fašistické režimy, vyhrážajú sa štátnym prevratom a prenasledovaním budúcich opozičných politikov, na prezidentku kričia, že je americká kurva, USA označujú za nepriateľský režim a sú za vystúpenie z NATO a , čo aj absolventovi osobitnej školy musí byť jasné, že týmto by sa fatálne ohrozila ekonomická a politická budúcnosť krajiny a padli by sme na úroveň Moldavska. Ešte stále máš pocit, že Matovičove atómovky sú tým najhorším, ktoré ohrozujú tvoju krehkú existenciu a budúcnosť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Že ak sa majú verejné financie použiť na pomoc obyčajným ľuďom alebo lekárom, tak ide o zlodejinu. Ak sa bude štátny rozpočet - eurofondy rozkrádať len pre vyvolených, tak je všetko OK. Čo už, ruSSké praktiky sú na Slovensku hlboko zakorenené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, alamo napísal:

Tvári sa ako silná ruka (zabednená neústupčivosť), ľudomil (atómovky) a ostentatívny heterosexuál.

Na nič sa nehrá a len plní predvolebné sľuby. Nie ako zlodejská chrapač pod rúškom sociálnej demokracie. Ktorá strana dokázala tak rozsiahle vyšetrovanie v najvyšších politických kruhoch ? Tak skús.

 

https://www.noviny.sk/slovensko/499306-kauzy-roku-2019-svetlo-sveta-uzrela-gorila-kocner-sachoval-v-justicii-obvinili-fica-aj-kisku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 9. 12. 2022 at 17:28, buky napísal:

Na nič sa nehrá a len plní predvolebné sľuby. 

Ale áno hrá sa.. Na demokrata..

Skutočne demokratický politik, má skutočnú "slušnú opozíciu", politických oponentov s ktorými sa dá robiť  aj "reálpolitika", uzatvárať dohody, spolupracovať.. 

Prípadne ho dokonca aj môže úplne nahradiť a odstaviť od vlády a poslať do opozície, pri v demokratických voľbách 

Má niekoho takého Matovič? Nemá..

Tvrdí že keď nebude vládnuť ako "Len on", bude s demokraciou koniec..

Politik ktorý tvrdí že k nemu neexistuje nijaká alternatíva, je akurát pablb. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, alamo napísal:

Tvrdí že keď nebude vládnuť ako "Len on", bude s demokraciou koniec..

Celé jeho politické snaženie je boj s korupciou na najvyšších miestach. Žiadny iný jeho predchodca nebol schopný pohnúť v tejto záležitosti tak ako on. Ak je v opozícii  banda skorumpovaných zlodejov, tak nemôže ísť o slušnú opozíciu. Doteraz nebol podaný jeden závažný rozpor medzi Sulíkom a Matovičom, ktorý by bol neprekonateľný. 

Mám dojem, že boj so zločinom ti zjavne nevonia, rovnako ako v ruSSku, či ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kto sa prikláňa k ruskému autoritárskemu režimu, tak mu je odhaľovanie zločinov ukradnuté. Práve naopak, tento režim má páky aby sa zločin neobjasnil. Tak potom vzniká jedná lož za druhou. Pre spravodlivosť niet miesta. 

Netvrdím, že demokracia je čistá spravodlivosť, ale je tu priestor aby sa lož odhalila. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@alamo ja vravím každému, kto má problémy s demokraciou, môže kedykoľvek slobodne emigrovať do štátu s totalitným resp. autoritatívnym režimom.

Ale nikomu sa tam moc akosi nechce, vždy zostane len pri internetových rečiach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napíšem to z opačného konca: nemala by znamenať, že za mocou budú môcť bez obmedzení pachtiť všelijaké stratené existencie, ktoré do všetkého mudrujú a za cieľ si vyberajú podobných mudrlantov, ktorí im tie mudrlantstva schvaľujú. To je najväčšia slabina demokracie, ale bohužiaľ nič lepšie nemáme. Ideálny systém by bola asi sofokracia, ale to by sme zas skončili pri tých mudrlantoch, ktorí by všetkých presviedčali o svojej praUde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obávam sa, že máš s demokraciou sám akési problémy. 

..

Hm.. Bolo mnoho pokusov definovať pojem demokracia. 

Ale výrok..

Demokracia je stav spoločnosti, v ktorom sa "za mocou budú môcť bez obmedzení pachtiť všelijaké stratené existencie, ktoré do všetkého mudrujú a za cieľ si vyberajú podobných mudrlantov, ktorí im tie mudrlantstva schvaľujú."

To je výrok originálny a veľmi popisný. 

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov