Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

pred 26 minútami, Tono pridal:

Chcimírovia v tom majú jasno, naším nepriateľom nie je Rusko, ale USA a NATO.

To ako budú bojovať pod vlajkou Nato. Zmatek nad zmatek.

slimak, momentálne je  v zdravozníctve zlý stav aj v Martine.  Pokaiľ ide o zubárov, tak to ozaj neviem. Ja som bol naposledy asi pred 15 rokmi.

Niečo sa chystá, kua som zvedavý aký mierový plán predloží demagóg.

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/fico-zvolava-pondelok-bezpecnostnu-radu-tem-ktore-budu-preberat-mu-ide-mraz-chrbte

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 54 minútami, buky pridal:

To ako budú bojovať pod vlajkou Nato.

Slováci nebudú bojovať. Ale to platí pre celú EU, ktorá v súčasnosti nie ja ani schopná bojovať. Možno krajiny s historickou skúsenosťou, ako Poľsko, Fínsko, Litva, Lotyšsko, Estónsko... Ale bez podpory USA nemajú ani oni šancu. EU po berxite už nie je jadrovou veľmocou, (ak opomeniem tých par francúzkych hlavíc) takže nemá ani taký odstrašujúci potenciál, ako Severná Kórea.

Bez vojenskej podpory USA bude EU pre Rusko ľahký cieľ. Putin to vie a dúfa, že sa s Trumpom dohodne na kompromise, kde si Rusko a USA znova rozdelia sféry záujmov. Ak by k tomu došlo, potom má Trump pravdu, že konflikt na Ukrajine skončí za 24 hod. A Slovensko bude v sfére záujmov Ruska. 

Nálada voličov v USA sa prikláňa k izolacionizmu. Konsenzus viac než 50% voličov v USA je, načo investovať stovky miliárd $ pre nejakú "východnú krajinu" (Ukrajinu), ktorú väčšina voličov v USA ani nenájde na mape. Heslo volieb Trumpa je  "Amerika na prvom mieste" a zdá sa že zvíťazí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obávam sa, že Ficovi skôr ide o SK prezidentskú predvolebnú kampaň.

Je to .. Homo Demagogikus..

..

Skúste poradiť Korčokovi, niečo ROZUMNÉ čo by k tomu mal povedať..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, buky pridal:

kto bude schopný a  ochotný bojovať proti rusom

no, rok som sem nenapísal ani čiarku a ani som nemienil, ale toto si pýta odpoveď:

bojovať budú samozrejme dobrovoľníci! najväčších rusobijcov poznáme podľa toho, že v diskusných príspevkoch zásadne píšu Rusko s dvomi S, tak je úplne jasné, že v prípade mobilizácie budú stáť pred odvodovými centrami ako prví! v ďalšej vlne ich príde podporiť na front niekoľko plukov "transmužov" zo západnej Európy, ktorých zmobilizujú tamojšie LGBTXYZ+-x: mimovládky, aby bojovali proti ruskej transfóbii...

ja medzitým skúsim vymyslieť kam upratať mojich synov - nevychoval som ich na to aby umreli niekde pri Bachmute či nejakej inej ukrajinskej riti sveta.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, clovek2 pridal:

bojovať budú samozrejme dobrovoľníci! 

A kto im bude veliť ? Smerácka suita. Výborne a naše deti môžu padnúť za veľkoruskú ríšu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, slimak pridal:

Co maju chcimirovia spolocne? A od kedy? Samozrejme lasku k russku, odmietaci vakcin a odmietaci elektrickych aut, greendealu a brusselu. Gayov. 

Ved este mozte doplnit.

Lásku k oloveným brokom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, alamo pridal:

Skúste poradiť Korčokovi, niečo ROZUMNÉ čo by k tomu mal povedať..

Toto je úplne zbytočné, ovce nezaujíma čo povie Korčok, ovce zaujíma čo na Facebooku tresne Fico. A olajkujú mu bársjakú hovadinu. Proste trollie farmy na Slovensku prosperujú.

 

pred 9 hodinami, clovek2 pridal:

ja medzitým skúsim vymyslieť kam upratať mojich synov - nevychoval som ich na to aby umreli niekde pri Bachmute či nejakej inej ukrajinskej riti sveta.

Moskva? Alebo nejaký gulag na Sibíri?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 minútami, Sniper pridal:

Toto je úplne zbytočné, ovce nezaujíma čo povie Korčok, ovce zaujíma čo na Facebooku tresne Fico. 

Ficove ovce však majú morálne zásady, preto je dôležité, čo povie pupuš pele.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fico s.re hubou.

V reále, sa ide v tom Paríži. 

Citát

https://www.ft.com/content/0677378e-0c7c-445f-ba1d-fcf7be118a6c

Prečo sa lídri stretávajú v Paríži, aby ukázali Ukrajine podporu, nie je na pochybách

Aj v tomto bulletine: kreatívne účtovníctvo na zaplatenie viac zbraní

Česká delegácia mala neintuitívny návrh: zahrnúť investície do obrany pod značku „sociálne dlhopisy“, ktorá by sa používala ako označenie pre sociálne udržateľné investície, podobne ako to robí norma pre zelené dlhopisy pre investície šetrné ku klíme. :hehe:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, clovek2 pridal:

ja medzitým skúsim vymyslieť kam upratať mojich synov - nevychoval som ich na to aby umreli niekde pri Bachmute či nejakej inej ukrajinskej riti sveta.

ani slovenskej, niekde pri sobranciach tiez nie.  Spravne,  treba  utiect, pretoze ak ukrajina prehra, tak vojna pojde dalej. Len aby mali este kam utekat. Pretoze sa hranice potom zavru.  A zapadna europa bude tiez ohrozena, tak utekaj hned a dobre vyberaj. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, alamo pridal:

Fico s.re hubou.

V reále, sa ide v tom Paríži. 

v podstate suhlasim, aj ked ani v Parizi nepojde zrejme o nic zasadne.
Fico uz ale siaha do uplnych lzi a to je divne.  Fico nie je hlupak a tak to  signalizuje ze nieco chysta.   A z toho mam obavy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ficová rétorika a zvolávanie bezpečnostnej rady je cirkus, určený domácemu publiku. Na rokovaní NATO v Paríži "strčí hlavu do piesku".. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, Sniper pridal:

vce nezaujíma čo povie Korčok, ovce zaujíma čo na Facebooku tresne Fico. A olajkujú mu bársjakú hovadinu. Proste trollie farmy na Slovensku prosperujú.

Vo voľbách 2020 ovce viac počúvali Matoviča. Videli v ňom asi nového osloboditeľa... Ale sa neosvedčil.

A inteligenčná špička národa sa v spoločnom vládnom zväzku nedokázala navzájom zniesť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, Sniper pridal:

Moskva? Alebo nejaký gulag na Sibíri?

výber destinácie nechaj na mňa. nejaké vytipované miesta mám, ale nebudem taký blbý, aby som to zverejňoval.

čo sa gulagov týka - neviem ako je to s prevýchovnými tábormi v Rusku, až tak veľmi ma zas Rusko nezaujíma, ale pokiaľ sa dobre pamätám, tak nejaká mimovládka napojená na Brusel v minulosti navrhovala také tábory pre občanov EU, ktorí majú "nesprávne" názory. dával som sem na to kedysi link, ak chceš, môžem to pohľadať znovu.

pred 5 hodinami, tyso pridal:

ani slovenskej, niekde pri sobranciach tiez nie.  Spravne,  treba  utiect, pretoze ak ukrajina prehra, tak vojna pojde dalej.

toto nie je naša vojna - ani moja, ani mojich synov, tak nemáme dôvod v nej bojovať. tí, ktorí nejaký dôvod máte, stále môžete požiadať o výnimku, a ísť na UA už teraz - Zuza vám to ešte stihne podpísať, než sa z paláca vráti späť na skládku ...

my sme neočkovaní dezoláti, podľa predošlej vládnej garnitúry občania druhej kategórie - musíš sám uznať, že by sme vám pri páchaní hrdinských činov len zavadzali. ale ak máš iný názor, skús mi napísať nejaké dôvody, alebo za koho či za čo, by moji chalani mali bojovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, clovek2 pridal:

toto nie je naša vojna - ani moja, ani mojich synov, tak nemáme dôvod v nej bojovať. tí, ktorí nejaký dôvod máte, stále môžete požiadať o výnimku, a ísť na UA už teraz - Zuza vám to ešte stihne podpísať, než sa z paláca vráti späť na skládku ...

Z historického hľadiska, každé teritórium muselo byť vybojované násilím a s obeťami. Aj to "tajné" miesto, na ktoré by si chcel poslať tvojich synov a ktoré nechceš menovať "nejaké vytipované miesta mám, ale nebudem taký blbý, aby som to zverejňoval".

Chceš teda, aby si tvoji synovia užívali výhody na území, za ktoré museli bojovať iní. Ale aj toto územie musí byť stále vojensky chránené. Predpokladám, že nechceš, aby tam tvoji synovia vstúpili do armády. A keby aj toto územie bolo ohrozené, tak by sa tvoji synovia presťahoval inde...veď by to znova nebola ich vojna. Má to logiku, ale keby sa takto oportunisticky správal každý, nakoniec by na svete nebolo miesto, kde by tvoji synovia nemuseli bojovať. Budem hádať, určite to tajné miesto nie je v Rusku.

My zatiaľ nemusíme bojovať, opustiť svoje domy, majetok, územie, prinášať obete. Teraz aj za nás bojujú Ukrajinci. Ak budú tvoji synovia musieť emigrovať, bude to aj tvoja vojna, aj keď dnes tvrdíš opak. Ale ak sú tvoji synovia oportunisti, nemá zmysel, aby emigrovali. V bývalom totalitnom režime našli oportunisti ideálne prostredie na kariérny rast a sebarealizáciu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, clovek2 pridal:

výber destinácie nechaj na mňa. nejaké vytipované miesta mám, ale nebudem taký blbý, aby som to zverejňoval.

Tak ja verím, že nie si pokrytec a určite to bude mimo západného sveta vzhľadom na tvoje názory :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Tono pridal:

keby sa takto oportunisticky správal každý

roky nám tu politici aj tzv tradičné médiá vykladajú, že tí trpiaci sýrski inžinieri, ktorí sem prichádzajú z celej Afriky, utekajú pred vojnami aby v nich nemuseli bojovať - prečo je to v ich prípade OK, a v prípade mojich synov nie?

pred hodinou, Tono pridal:

Teraz aj za nás bojujú Ukrajinci.

Ukrajinci bojujú za seba, a aj to nie je celkom isté, za nás určite nie! že majú Chachli a Moskali medzi sebou nejaké nevyriešené záležitosti z minulosti nie je môj ani tvoj problém. niekto si dal tú prácu a pozrel sa pár rokov späť - dopredu upozorňujem Axela, ak by sa mi chcel vyhrážať že tu šírim ruskú propagandu, že ide o citáty z tzv. tradičných médií!

Citát

Petr Žantovský:
Ačkoli to nikdo moc nepřipomíná a jistě to není důvod k oslavě, tak si letos můžeme připomenout 10. výročí vypuknutí války na Ukrajině. „Válka na Ukrajině nezačala vpádem ruských vojsk při takzvané speciální operaci v únoru před dvěma lety, ale začala po Majdanu v roce 2014 tím, že tehdejší prezident Porošenko zahájil občanskou válku proti vlastním občanům. Nepřipomíná se to, protože se to nehodí do dnešní propagandy. Ale pravda to je, každý se může podívat do médií z té doby. Delší čas už sbírám mediální výstupy ohledně začátku té ukrajinské občanské války. Dá se to nazvat občanskou válkou, když to je válka vládní elity proti vlastním obyvatelům? To je otázka pro lingvisty, jak by to nazvali. Já pro to žádný speciální název nemám, avšak po Majdanu nastalo to, že ukrajinská armáda začala útočit na síly uvnitř zejména východu Ukrajiny, na Donbase, v Luhansku, v Doněcku a v těchto převážně ruskojazyčných oblastech.
Pro důkaz výše řečeného připomíná několik titulků z našich tehdejších médií, snad to bude někoho zajímat. „21. října 2014 vydaly Novinky článek, který měl v titulku a také obsahoval informaci: ‚Ukrajinští vojáci ostřelují Doněck kazetovou municí‘. Podotýkám ukrajinské město s ukrajinskými obyvateli a munici, co jsme do té doby neznali. Dnes už jsme o kazetové munici, zejména britského původu, poněkud informovanější. Nicméně v Novinkách se tehdy také psalo, cituji: ‚Ukrajinští vojáci používají proti civilním čtvrtím ve městě Doněck kazetovou munici, která je mnohde ve světě zakázána‘, a odvolává se na svědectví organizace Human Rights Watch, tedy hlídka lidských práv. Tak to byly Novinky. Zajímavou zprávu vydala ČTK 11. května téhož roku a uvedla ji titulkem ‚Ukrajinští vojáci v Krasnoarmejsku ukončili násilně referendum a stříleli do davu“.
Aktuálně. cz tehdy psalo: „Nášivky nacistů ovládly Kyjev, noví nbanderovci vyceaili zuby“. Stejné Aktuálně.cz ve stejné době psalo „Svědci: Ukrajinská armáda je jako dobyvatel, pálí i do škol“. Nebo Eurozprávy.cz v tomtéž čase: „Kyjev přitvrzuje. Parlament zrušil jazykový zákon, hrozí protesty menšin“. To bylo v době, kdy se na Ukrajině zakazovalo mluvit rusky, protože to tehdejší vládnoucí elitě nevonělo pod nos.

https://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=141743

 

pred 6 minútami, Sniper pridal:

určite to bude mimo západného sveta vzhľadom na tvoje názory 

v podstate máš pravdu - bude to tam kde ešte celkom nepochovali zdravý rozum ... ale podrobnosti si nechám pre seba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 26 minútami, clovek2 pridal:

v podstate máš pravdu - bude to tam kde ešte celkom nepochovali zdravý rozum ... ale podrobnosti si nechám pre seba.

Predpokladám, že za krajiny zo "zdravým rozumom" nepovažuješ USA. Bola by to na svete idylka, keby bol iba "zdravý rozum" zárukou mierového spolunažívania. Mier nie je výsledkom "zdravého rozumu", ale odstrašujúceho vojenského potenciálu. Krajiny, ktoré tento fakt ignorujú a spoliehajú sa na odstrašujúci vojenský potenciál iného, sú v postate paraziti. Samy by neprežili a spoliehajú sa na odstrašujúci potenciál hostiteľa. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 minútami, clovek2 pridal:

prečo je to v ich prípade OK, a v prípade mojich synov nie?

Dobra otazka,   ale najskor odpovedz ci existuje nieco za co by tvoji synovia mali bojovat ?  To nie je odsudenie,  vzdy mas na vyber utiect alebo bojovat. Ale kde je tvoja ciara ze uz budes bojovat ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 23 hodinami, buky pridal:

Mna zaujal jeden prieskum, ako by volili podla veku. NIeco podobne ako toto.

https://hnonline.sk/slovensko/96126477-volebny-model-pellegrini-by-ziskal-v-prvom-kole-viac-ako-40-percent-hlasov

Len tam uz bolo v II. kole. A tam ludia nad 65 rokov to bolo vyrovnane. 45 :43 Teda ak to je pravda sa ospravedlnujem dochodcom.

A tam boli vekove skupiny 45-55 a 55-65 a tam bol ten pomer asi ako v tomto pripade. Vyrazne viac pre Pellegriniho. 

A si hovorim fajn. Je  ten zivot spravodlivy. Ved oni si to najviac odnesu.

https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-postrehy/clanok/700873-sme-pripraveni-na-demograficku-zmenu/

Skoda ,ze si neprecitaju s porozumenim podobny clanok, hlavne ,ze to nevidia aj v realite.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na chvíľu som zaregistroval reakciu danka na právomoci prezidenta. Už sa vidí ako prezident, tak jednoznačne ich treba rozšíriť. Rovnako, ako napr. v USA :smile:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

https://www.politico.eu/article/emmanuel-macron-doesnt-rule-out-sending-troops-to-ukraine-ammo/

Macron nevylučuje vyslanie západných vojakov na Ukrajinu

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v pondelok povedal, že vyslanie západných vojakov na Ukrajinu by nemalo byť vylúčené, keďže európski lídri uzavreli summit o podpore Kyjeva.

"Dnes neexistuje konsenzus o oficiálnom vyslaní pozemných jednotiek, ale... nič nie je vylúčené," povedal Macron na tlačovej konferencii v Paríži, kde sa stretnutie práve skončilo. "Urobíme všetko pre to, aby sme zabezpečili, že Rusko nemôže vyhrať túto vojnu."

Vlažný potlesk pre Macrona..

..

Citát

:bad:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov