Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

pred 12 hodinami, irb pridal:

aby sa zachoval môj živočíšny druh

co je presne ta hodnota ktoru evolucia preferuje. Aj ked technicky skor ide o geny ako o druh.  
 

nasilie nepovedie k poriadku, to nikdy nefungovalo.  Ziadne jednoduche a rychle riesenie nie je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Revolúciou sa udejú zmeny. Súčasné štrajky sú slovenským politikom, akurát na pobavenie. Čínu len prirovnávam z hľadiska boja proti korupcii na najvyšších politických miestach. Je to brutálne, ale účinné. U nás sa deje pravý opak. 

Práve čítam, že Danko zdemoloval v Bratislave semafor a z nehody údajne ušiel. No, stačí domyslieť príčinu :smile:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 41 minútami, tyso pridal:

hodnota ktoru evolucia preferuje

Ale kdeže, evolúcia nie je inteligentná, nemôže nič preferovať. Je to slepá prírodná sila.

pred 42 minútami, tyso pridal:

nasilie nepovedie k poriadku

To závisí od toho, ako si ten poriadok predstavujeme.

Ak dúfame v dobrovoľný, ľuďmi slobodne dodržiavaný poriadok, tak to by sme najskôr museli nájsť tie hodnoty poriadku, ktoré by ľuďom stáli za to, aby ich dodržiavali - A to nepredpokladám, že sa niekedy vôbec udeje.

Niekto si môže myslieť, že tie jeho hodnoty, ktoré preferuje, sú tie najskvelejšie pre všetkých - ale prax ukazuje, že žiadne také  nie sú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 minútami, irb pridal:

Ale kdeže, evolúcia nie je inteligentná, nemôže nič preferovať. Je to slepá prírodná sila

Nuz,  to sa mylis.  Napriklad fyzikalny system preferuje stav kde je minimalna energia alebo svetlo minimalizuje cas z bodu A do bodu B.  Nie pre inteligenciu ale preto ze take su zakony. A evolucia nie je ina,  to je prirodny proces v ktorom sa maximalizuje ista funkcia a to je ta preferencia.
A k poriadku,  preto je dolezite aby sa to nedialo silou, inak tie hodnoty budu len toho najsilnejsieho.  Spolocnost tak ma prienik hodnot na ktorych sa zhodneme a pokial su to hodnoty, ktore nestacia na udrzanie a rozvoj tak zanikneme. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Evolúcia nie je fyzika.

Evolúcia spočíva v dvoch nepredvídateľných veciach: 1. prírodné podmienky sa neustále menia. 2. gény neustále mutujú. Ani jedna z tých vecí nie je presne predpovedateľná teda ani ich výsledok.

Evolúcia nič nepreferuje. Iba "sa deje".

 

Aj keď sa niekto na hodnotách dohodne, nikdy to nebudú všetci - a tí, ktorí sa s nimi nezhodujú, musia byť potlačení silou. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, irb pridal:

 - a tí, ktorí sa s nimi nezhodujú, musia byť potlačení silou. 

To znamená, ovolučne dané, či ?

Máme tu informátora, alama, ktorý nesúhlasia s demokratickým systémom. Nie je známe, že by boli potlačení silou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, irb pridal:

Evolúcia nie je fyzika.

Evolúcia spočíva v dvoch nepredvídateľných veciach: 1. prírodné podmienky sa neustále menia. 2. gény neustále mutujú. Ani jedna z tých vecí nie je presne predpovedateľná teda ani ich výsledok.

Evolúcia nič nepreferuje. Iba "sa deje".

Evolucia je  v dosledku fyzika, kedze vsetky prirodne vedy su fyzika. S nahodou vieme dobre pracovat, to je dnes podstata fyziky.  Ciste technicky, aj nieco pravdepodobne na 99,9 percenta tak to je odpoved presna.  Aspon dnes to takto chapeme.
A ak sa ti nepaci slovo preferuje ako prilis antropoforne, tak si ho nahrad ako najpravdepodobnejsie.   

pred 10 minútami, buky pridal:

Máme tu informátora, alama, ktorý nesúhlasia s demokratickým systémom. Nie je známe, že by boli potlačení silou.

Ale keby sa dostali k moci tak by silou potlacili ostatnych.  mame teda hranicu, kde sa aj demokracia musi branit, inak skonci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, buky pridal:

Nie je známe, že by boli potlačení silou.

A čo je "zákaz ruskej propagandy" iného, než silové riešenie?

pred 2 hodinami, tyso pridal:

hranicu, kde sa aj demokracia musi branit, inak skonci.

Presne tak. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani matematickú rovnicu netreba na to aby sa predpovedalo, aká vznikne situácia, ak sa umožní homo sapiens beztrestná moc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len taku myslienku. Neviem ci je Korcok velmi dobry kandidat, ved to je jedno. 

Ale si myslite ze vyhraju dezolati?  Mozno by som 1000 , 2000 vsadil proti Pellegrinimu,  Ved jemu staci davat otazky a nebude vediet odpovedat.  Inak uz ani kurzy niesu nejak vysoke. Ked som dal na Kisku bol asi 4.

 

 Na tipovanie to uz nieje, je to vyrovnane. 

Pellegrini Peter

1.65áno

Korčok Ivan

2.15áno

-----------------

Podla mna to bude vyrovnane,  ak by som mal vsadit,uz asi vsadzat nebudem. Maly zisk a velke riziko.

Ja si myslim ,ze vyhra Korcok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

karty su rozdane, pele a korcok.  Muselo by stat nieco sialene,  prekvapivy kandidat aby to tak nebolo.    A dokonca v prvom kole to mozno vyhra Korcok, kedze peleho volici budu v prvom kole protestovat proti gayovi.  Ale v druhom  to bude jedno,  pojdu volit tabory.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

„Viktor, medzi normálnymi ľuďmi na Slovensku si veľmi populárny", oznámil maďarskému premiérovi Róbert Fico.

Z jeho pohladu ma pravdu.

Dnes som sa dostal k statistike, ze Orbana pozitivne na Slovensku vnima 48% ludi. To je o dost viac ako co volilo Fica. Dokonca je to viac ako ho Madari v Madarsku pozitivne vnimaju 43%. Len ci su oni normalni? U madarskej narodnosti by to este normalne bolo. Len aj u nich pochybujem, ze je tak oblubeny ako u dezolatov.

https://www.szabadeuropa.hu/a/felmeres-globsec-magyar-orosz-haboru-ukran-orban/32464455.html

 

Tu tiez doplnim, ak Fico podkopava uzemnu suverenitu Ukrajiny urobil najvacsiu skodu pre Slovensko. Zatial.

Ved kludne nech Krym a dalsie oblasti uzname za uzemia russii.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Uz ani neviem ,kde som pisal asi pred mesiacom o prezidenstkych volbach. A o tom ,ze by som si vsadil.

Ja si myslim, ze vyhra Korcok. Najvacsi kurz na neho bol 2,8. Uz je len 2.  Medzi tym nebol zverejneny ziaden prieskum. Co sa zmenilo?

Ked bude 2,2 na Pelegriniho vsadim na neho a volit budem Korcoka. 

Korcok dostane cez milion hlasov, pochybujem ze aj Pellegriny.

Ale rozhodnem sa na stavku,  na zaklade nejake prieskumu,ale hlavne kurzu. Podla mna tam je este malo penazi vrazenych na stavky.

------------------

Pre Korcoka by bolo lepsie aby mal kurz 3. Stavkari by dali na neho 10 - 100 euro a by ho aj volili. Ale toto este nieje tema. Teda ani stavkari sa o to nezaujimaju.  Preco stavkari? Ci su dolezity podla mna aj hej. 50 000- 100 000 volicov a ich prislusnikov?

Uz len posledna poznamka. Podla mna Korcok vyhra skor 1.kolo ako druhe. A tam je lepsi kurz.

 

prezidenstke volby kurzy.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsadil som dnes 150 eur, ze Korcok vyhra v 1.kole pri kurze 2,2 a 220 eur,ze vyhra Korcok celkovo pri kurze 2.

A este pridal 20 eurovy bonus na celkoveho vitaza uz pri kurze 2,05. tak som zvedavy.

----------------------

Toto som nasiel az dnes, ze analyzy, ale vraj aj peniaze vsadene na kandidatov. Nejakych 250 000 eur mi nepride vela, ja som dnes dal za 370 euro. Ale zas to nieje malo.

https://www.tipsport.sk/kurzy/spolocenske-stavky-25?matchId=5354795

-------------

Vlastne tam bola len jeden relevantny prispevok(v diskusii).  Ktory pocital pocet opozicnych a koalicnych volicov vo volbach na jesen 2023. V prvom kole vitaz bude ten co bude mat nad 800 000 - 900 000hlasov a v druhom kole? Ten co bude mat okolo miliona ci 1,2 miliona.

Ja si nemyslim, ze to dosiahne Pellegriny.   

---------------

https://domov.sme.sk/c/23283492/trestny-zakon-ustavny-sud-fico-caputova-pellegrini.html

Ak ani ustavny sud nebude mat ani den nato aby ten zakon pozastavil. Ci to neurobi. Tak uz... neverim ze Pellegriny vyhra,ale ak by aj vyhral, tak... Minuly stvrtok u mna bola sestra, v sobotu cez net som sa porozpraval s bratom.  Nechapu, preco uz rodicov, ci volicov(tenistu) uz nikdy nechcem vidiet. 

Tato krajina je v riti.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
pred 41 minútami, Sniper pridal:

No predsa chcimírovia, ktorých sú plné internetové diskusie.

Chcimírovia v tom majú jasno, naším nepriateľom nie je Rusko, ale USA a NATO. Rusi nás môžu len "oslobodiť"... A tých, ktorí sa budú oslobodeniu brániť, bude treba "denacifikovať".

Ľudia, ktorí nezažili rok 1968 ani netušia, ako rýchlo sa dá spoločnosť "skonsolidovať" a pomery "normalizovať".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som z Revucej ja aj deti maju stomatologicku v Revucej. Ja mam vcelku dobru.

Deti chodia na strojcek k cez 70 rocnej pani do Brezna. Chalan uz prestane uz mu da dole zeleza. Ale ma problem, dasno na spodu mu stahuje  a obnazuje koren. Teda ak sa nic nespravi sa mu pokazi. Je to predny zub. teda boli na zubnej chirurgii v Bystrici, ze oni toto nerobia,ze ci niesme a  nepozname niekoho z Martina. Inak aj ta breznianska sa ma pytala, ci v Revucej nemame nejakeho chirurga v Revucej. 

Boha ved taky mozno nieje nikde na Slovensku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co maju chcimirovia spolocne? A od kedy? Samozrejme lasku k russku, odmietaci vakcin a odmietaci elektrickych aut, greendealu a brusselu. Gayov. 

Ved este mozte doplnit.

Ja tiez vsetkemu nerozumiem, ci sa mi nemusi pacit, ak je to pre mna dolezite sa o to zaujimam. Zaujimajusa oni o to? Nevadi im pr. teraz ze prichadzame o demokraciu? Ze Fico si vytiera rit s Ustavnym sudom? 3.pilier moci. Uvedomuju si nasledky? Vidia to ze tu uz nemas toho lekara co by mojmu synovi spravil ten zakrok? Chces tu mat deti? Sa velmi dobre zamysli,ci tu chces mat deti.

Su nasrati na russko tak isto ak na Usa? 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov