Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

Ja len srandu sa tu pise ze kvoli volbam tu nik nebude odchadzat.  Ja som bol aj frustrovany Revucou. 

https://mojaobec.statistics.sk/html/sk.html

A potom som nasiel stranku. Migracne saldo aj v Banskej bystrici, aj Ziline a v Trnave, Nitri  to ako miest. Samozrejme aj Roznava a Rimavska Sobota.

Dlhodobo 20 rokov. A Vam niekto bude tvrdit ,ze tuto(v podstate z celeho Slovenska) sa neodchadza? 

Nasiel som migracny prirastok Ruzinov, Galanta je to natom vybalancovane, ci Skalica. 

Priklad z Revucej tam deti 0-4 bolo o sto viac ako o desat rokov 10-14. Zmizlo 100 deti. Oni neumreli odisli. S rodicmi. Normalne sa to deje bez deti. Odide student. 

https://www.tasrtv.sk/live/22909?search_relacia=tyzden-v-politike&video_name=x8wg42avolebne-studio-tasr-tv-s-jurajom-hrabkom-3

A Hrabko v 14 minute povie ze neodisiel takmer nikto. 

Inak preco odisiel Arpad Soltes. Ma 3 rocneho syna, aj v normalnej Bratislave su hlupaci a nechcel aby jeho syn ich videl. Odisla zrejme aj jeho zena lekarka.

--------------

Neprisiel som na brigadu na tenis.  Nemal som ani cas ani chut. Som napisal ze ma nebavi hrat tenis. Nebavi ta hrat tenis vrat kluce, najblizie 3 mesiace som ozaj nechcel hrat s nikym tenis som vratil kluce.

Ja si zahram tenis len so synom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes syna odoperovali. V Kosiciach. Inde to robia asi len v Bratislave, na strednom Slovensku nie.

Zobrali mu kus tkaniva dasne a prisili mu to tam kde mal odhaleny krcok. 

--------

Som mu povedal vydrz a uz budes mat pokoj.  Ak to dopadne dobre, moze skakat cely zivot. Pred 4 rokmi ake mu narastli zuby,vsetky krive, vsetko rastlo kde nemalo. Teraz ma krasne zuby. Teda ta stara stomatologicka z Brezna sa na nom vzdy vytesuje. Ze sa jej nieco podarilo. Ona mna upozornila ,ze treba vyriesit aj tu gingu, to sa nedalo v stredoslovenskom kraji. A chce vidiet ci sa to podarilo. Lebo to bezny zakrok nieje a nik to nerobi. Ona si mysli ,ze mu dasno len natiahnu a prisiu. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, slimak pridal:

A Vam niekto bude tvrdit ,ze tuto(v podstate z celeho Slovenska) sa neodchadza? 

Ale samozrejme, že sa aj odchádza. Ľudia prirodzene migrujú kade tade - kam ich srdce alebo osud zaveje.

Ide iba o to, že zopár ľudí z toho robí drámu, že odídu, ak vyhrá či prehrá ten či onen politik, tá či oná strana. A že demonštračne odídu - ale temer nikto z takých to naozaj neurobí. Lebo práve takí majú Slovensko ako svoj primárny okruh pôsobnosti.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano,  to je taka hysteria. Ale zase to nie je uplne neskodne,  cast ludi skutocne odchadza a nevracia sa koli tomu ake je Slovensko.   A to sa postupne prejavuje, napriklad Brno sa stava miestom kde uz dnes studuju lepsi studenti a potom tam aj ostavaju. 

"

Strata 50-tisíc eur za každého emigranta

Slovensko má problém s odlivom mozgov. Podľa údajov z Centrálneho registra poistencov odišlo zo Slovensko za posledných 15 rokov viac ako 300 000 občanov, medzi ktorými boli nadpriemerne zastúpení ľudia s vysokoškolským titulom a mladší ako 30 rokov.

„Problémom nie je to, že odchádzajú. V skutočnosti je to skvelá práca, pretože odchodom do zahraničia získavajú skúsenosti, ktoré by možno nenašli nikde inde. Problémom pre nás je však to, že sa nevracajú v dostatočnej miere,“ vysvetľuje Viktória Skřivánková z iniciatívy Vráťsa.sk, neziskovej organizácie LEAF.

Každý vysokoškolsky vzdelaný emigrant tiež pre Slovensko reprezentuje priamu stratu takmer 50-tisíc eur. „Najzávažnejším problémom odlivu mozgov nie sú však stratené výdavky na školstvo či nezaplatené dane a odvody, ale spomalenie ekonomického a politického rozvoja krajiny,” upozorňuje autorka štúdie Mária Balgová, výskumníčka na nemeckom Inštitúte ekonómie práce (IZA).

"

A toto sa zrychluje,  vysledky volieb  tomu napomahaju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, irb pridal:

Ide iba o to, že zopár ľudí z toho robí drámu, že odídu, ak vyhrá či prehrá ten či onen politik, tá či oná strana. A že demonštračne odídu - ale temer nikto z takých to naozaj neurobí. Lebo práve takí majú Slovensko ako svoj primárny okruh pôsobnosti.

Ved to je horsie ako drama. 300 000/15=20 000. 20 000 z rocnika co ma 70 000-80 000 pocetnost je dramaticke cislo.

Ci primigrovalo za to obdobie nejake porovnatelne cislo? To by potom drama az taka nebola. 

Priemerny clovek na dnesne ceny vyprodukuje 30 000 euro rocne, za 33 rokov to mas milion euro. To je strata za jedneho cloveka. Nie 50 000. A tych 300 000 milionov je sakramentsky vidiet. Je rozdiel mat 150 000 - 300 000 pekne upravenych obidli, ci mat polku krajiny znicenu, zarastenu.

Problem Revucej je aj to ,ze unas sa stal pravy opak, prislo tu 10 000 mladych ludi, co za 20 rokov malo 7 -10 000 deti. Len oni tu nemali starych rodicov, a ti ludia nemali vztach k tomuto mestu. Ale prirodzene pre nich tu ani nebolo uz tolko pracovnych miest. Teda aj museli odist. A vlastne sa teraz ten cyklus uzatvara.  Niekedy si potreboval 4 zakladne skoly a o par rokov aj 2 budu vela.

Niekedy si nepotreboval starobinec a o par rokov aj tri budu malo.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No bolo to narazovo(1965-1980). Potrebovali 10 000 robotnikov, postavili sidlisko, domy. A ich deti uz v roku 1995-2005 nemali kde robit, vysoka nezamestnanost, tak odisli. Nastastie sme vstupili do EU. Lebo priklad aj v Nitre vtedy bola rovnaka a mozno aj horsia situacia. 

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15289/461371#3206

Ten Daniska, je tak krasne udrety.

 

K poslednemu grafu to je za mesto Revuca. Skupina 65+ bude mat do par rokov aj 30%. ani 10 rokov to nebude. Priklad Bratislava to ma zhruba dlhodobo 20%, teraz to kleslo na 19%. Myslim, podiel ludi 65+.

Ekonomicka aktivita.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve som dopozeral prejav fica. Nadšený schválením  trinásteho dôchodku vo výške priemerného dôchodku, no v zápätí konštatuje v akom katastrofálnom stave sú štátne financie. Som zvedavý odkiaľ zoberie zdroje na naplnenie štátnej kasy . Spomínal aj druhý pilier. Ekonomike moc nerozumiem, ale Mikloš konštatoval, že je trestným činom vlády, ak okamžite nepríjme opatrenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mal som postupne vypite.  Jedno slovo co som si vsimol povedal ceske. 

https://sk.wikipedia.org/wiki/Jan_Rychlík

Ano taka historia je a ju nezmenis.  Ved my mame dobre vztahy aj s Madarmi ,aj s Cechmi. Ale take by sme mali mat aj s Ukrajincami, a Poliakmi. 

Na tie granaty poslem 100 euro. Este som to neurobil ale spraavim. V minulosti som posielal 1000.  Priklad na Bozenu., 2000 som dal na Drony , pre vozim drony.

Teda ja som ochoty dat aspon 100 euro, a mozno ma zena prekvapy, ze dosial sme davali 1000.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len poslednu moju myslienku. Moj svokor ako povedal v prvom kole voli Pele a v druhom Korcoka.  Lebo on bol vzdy normalny chlap a vedel co je spravne a vychoval tri dievcata. Jedna z nich je moja zena. 

A moji rodicia?  Knim sa ja neprihlasim. Stary otec partizan a jeho dcera voli fasistov? To ti hlava neberie. Bol ozaj ten obeseny 63 partizan? Staru matku som vydaval a citala aja Bojovnika.  A moja matka voli fasistov?

MOj otec, ze mysli len na seba ma to mat. Je to blbec. Je uz stary 87 rokov, ale hrdo ti povie ze voli Fica. Ved dobre ale uz sme sa videli naposledy.  Ja som ich nevidel pol roka ani nechcem vidiet. Matka mi pre dvoma tyzdnami prisla do domu som na nu len kukal.  Surodenci ty co ako ze usli, ale oni nemali ani inu moznost. Ze aby som snimi komunikoval, ze ma to bude trapit. 

Som si isty ,ze mna to trapit nebude. Preco ma to trapit nebude. Pre mna je ovela dovelizitejsia zena, ci deti ako rodicia.  A ked oni na to u, co robia. Inak nechapem preco to robia? Preco doveruju niekomu na socialnych sietach, ci inak ako mne? Ja by som im neublizil, aj pomohol.Ved by aj oni pomohli mne. 

 

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 59 minútami, buky pridal:

Aký je vlastne rozdiel medzi Matovičom a Ficom ?

Rozdiel je hlavne vo ventilovaní emócií. :)

V živote existujú aj iné veci, než ekonomika.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Ak máš príjem len na to aby si ledva prežil a deťom nedokážeš zaplatiť štúdium, tak potom horeuvedené duchovno ide bokom.

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 minútami, buky pridal:

 Ak máš príjem len na to aby si ledva prežil a deťom nedokážeš zaplatiť štúdium, tak potom horeuvedené duchovno ide bokom

Záleží od človeka a jeho priorít. História ponúka veľa príkladov umelcov, ktorí "treli biedu" ale svojich snov sa preto nevzdali.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, irb pridal:

Záleží od človeka a jeho priorít. 

Iste, ale drvivá väčšina snov sa plní cez peniaze, či ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 29 minútami, buky pridal:

Iste, ale drvivá väčšina snov sa plní cez peniaze, či ?

Môže byť.

Ale to nie je dôvod myslieť si, že peniaze sú prvoradé.

Lebo ich účel je slúžiť životu, nie vládnuť životu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 minútami, irb pridal:

Lebo ich účel je slúžiť životu, nie vládnuť životu.

No a už sa len stačí triezvo pozrieť, ktorá z možností prevláda.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On 4/20/2024 at 12:57 PM, buky said:

Silný zážitok, pozeraj do konca. Kde sa nachádza ohľadom kultúry Slovensko ?

 

Dievča krásne spieva.:flowers: 

Aj my Slováci môžeme byť právom hrdí, máme tu tiež veľmi šikovných, talentovaných,  aj mladých ľudí. :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ako sa vam zije v krajine dezolatov? :) Od volieb vzali utokom institucie a kedze zatial neviem, co si mam o tom mysliet, uchechtavam sa, ako sa na vladnej urovni vysetruje chemtrails,, ako uplni tupci obsadzuju riadiace pozicie. Neviem, ci toto pragmaticky Fico v konecnom dosledku chcel, ma teraz starosti s definitvnym ovladnutim justicie, ale mal by sa zacat obavat, lebo uz sa blizi chvila, ked ten vysinuty dav nedokaze ovladat a cely tento pokus o statnost pojde do pecka. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dakujem za otazku. Mne sa zije zle.

A uz mi nie je vobec do smiechu. Som husakove decko a mam pocit, ze sa vraciam v case.

Premier vlastnej krajiny mi nadava a pracovne patrim pod ministerstvo kultury:crying:co dodat.

Nemam cas teraz pisat, tak len kratko,  som uprimne zdesena co ta nekulturna a nevzdelana haved dokaze vytvorit este.

Snazim sa uplne nerezignovat, tak prispievam na rozne zbierky a podpisujem peticie..a som dusevny bezdomovec tym padom.

Ale ma to aj pozitiva..precitala som v poslednom case Deklaraciu ludskych prav a slobod, Proglas a Machiavelliho Vladara. Aspon na nete pozeram Dubravskeho obrazy, ktore sa mi naozaj pacia..ta tak..

Ked tu padal minule saharsky piesok tak som bola zhodou okolnosti na Akropole a s hrozou som citala nazory expertov vysokej skoly zivota, ze piesok sypali lietadla.

Taraz piesok zasypal akropolu aj ateny

.uz ti experti nejako vysvetlili preco to robia aj grekom??

Tazko sa mi zije

..ludom ****

 

 

 

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, dead pridal:

Tak ako sa vam zije v krajine dezolatov? :)

Mne sa žije stále dobre. Nebadám žiaden rozdiel oproti minulosti (s výnimkou kovidového obdobia, to bola šialená doba).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov