Skočiť na obsah

Oscar - udeľovanie cien filmovej akadémie za rok 2013


aljak63

86th Academy Awards - Ceny filmovej akadémie za rok 2013  

4 členovia hlasovali

  1. 1. Najlepší film

    • 12 Years a Slave (12 rokov otrokom)
    • American Hustle (Špinavý trik)
      0
    • Captain Phillips (Kapitán Phillips)
      0
    • Dallas Buyers Club (Klub poslednej nádeje)
    • Gravity (Gravitácia)
    • Her (Ona)
      0
    • Nebraska (Nebraska)
      0
    • Philomena (Philomena)
      0
    • The Wolf of Wall Street (Vlk z Wall Street)
      0
    • zatiaľ neviem
      0
  2. 2. Najlepšia réžia

    • Alfonso Cuarón - Gravity (Gravitácia)
    • Steve McQueen - 12 Years a Slave (12 rokov otrokom)
    • Alexander Payne - Nebraska (Nebraska)
      0
    • David O. Russell - American Hustle (Špinavý trik)
      0
    • Martin Scorsese - The Wolf of Wall Street (Vlk z Wall Street)
    • zatiaľ neviem
      0
  3. 3. Najlepší herec v hlavnej úlohe

    • Christian Bale - American Hustle (Špinavý trik)
      0
    • Bruce Dern - Nebraska (Nebraska)
      0
    • Leonardo DiCaprio - The Wolf of Wall Street (Vlk z Wall Street)
      0
    • Chiwetel Ejiofor - 12 Years a Slave (12 rokov otrokom)
      0
    • Matthew McConaughey - Dallas Buyers Club (Klub poslednej nádeje)
    • zatiaľ neviem
  4. 4. Najlepšia herečka v hlavnej úlohe

    • Amy Adams - American Hustle (Špinavý trik)
    • Cate Blanchett - Blue Jasmine (Jasmínine slzy)
    • Sandra Bullock - Gravity (Gravitácia)
      0
    • Judi Dench - Philomena (Philomena)
      0
    • Meryl Streep - August: Osage County (Blízko od seba)
      0
    • zatiaľ neviem
  5. 5. Najlepší herec vo vedľajšej úlohe

    • Barkhad Abdi - Captain Phillips (Kapitán Phillips)
    • Bradley Cooper - American Hustle (Špinavý trik)
      0
    • Michael Fassbender - 12 Years a Slave (12 rokov otrokom)
      0
    • Jonah Hill - The Wolf of Wall Street (Vlk z Wall Street)
      0
    • Jared Leto - Dallas Buyers Club (Klub poslednej nádeje)
    • zatiaľ neviem
  6. 6. Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe

    • Sally Hawkins - Blue Jasmine (Jasmínine slzy)
    • Jennifer Lawrence - American Hustle (Špinavý trik)
    • Lupita Nyong'o - 12 Years a Slave (12 rokov otrokom)
      0
    • Julia Roberts - August: Osage County (Blízko od seba)
      0
    • June Squibb - Nebraska (Nebraska)
      0
    • zatiaľ neviem
  7. 7. Najlepší pôvodný scenár

    • American Hustle (Špinavý trik)
      0
    • Blue Jasmine (Jasmínine slzy)
    • Dallas Buyers Club (Klub poslednej nádeje)
    • Her (Ona)
    • Nebraska (Nebraska)
      0
    • zatiaľ neviem
  8. 8. Najlepší adaptovaný scenár

    • 12 Years a Slave (12 rokov otrokom)
    • Before Midnight (Pred polnocou)
      0
    • Captain Phillips (Kapitán Phillips)
    • Philomena (Philomena)
      0
    • The Wolf of Wall Street (Vlk z Wall Street)
    • zatiaľ neviem
  9. 9. Najlepší celovečerný animovaný film

    • Despicable Me 2 (Ja, zloduch 2)
      0
    • Ernest & Celestine (O myške a medveďovi)
      0
    • Frozen (Ľadové kráľovstvo)
    • The Croods (Krúdovci)
    • The Wind Rises (Vietor silnie)
      0
    • zatiaľ neviem
  10. 10. Najlepší cudzojazyčný film

    • The Broken Circle Breakdown (Prerušený kruh) - Belgicko
    • The Great Beauty (Veľká nádhera) - Taliansko
    • The Hunt (Hon) - Dánsko
      0
    • The Missing Picture (Chýbajúci obraz) - Kambodža
      0
    • Omar (Omar) - Palestína
      0
    • zatiaľ neviem


Odporúčané príspevky

páni, páni, toto je už len bohapustý chat, posledné slovo, akékoľvek - JankaR  by mala z vás a merania pindíkov radosť, chlapci  :P

 

 

k téme ...

... a ešte k filmu Gravitácia : podobne sme sa povadili kvôli nemu aj doma,  ale premýšľala som nad tým filmom znovu a znovu.

vieme, že Oscar napriek svojej tradícii a prestíži nie je vždy objektívny, počas svojej existencie bol už poplatný dobe, poplatný hercom, poplatný rase, ale je to Oscar ... hollywoodske gala so všetkým glancom, čo k nemu patrí.

 

Gravitácia je dobrý film. úžasne nasnímaný, vynikajúce špeciálne efekty - minimálne na dvoch Oscarov.

keďže je dobre ho vidieť v 3D, je pripravovaný a točený pre to, aby očaril. on očarí aj v 2D ... len človek prestane byť očarený nádhernými obrazmi a vidí aj ten aký taký dej. nechýba nijako mimoriadne, len keď už tam nejaký je, mohol byť bez banalít, aj prelet do čínskej stanice za pomoci hasiaceho prístroja sa pri tom úžasnom vesmírnom divadle aj celkom stratil ... : )

doma mi tiež povedali, že priveľmi chcem rozseknúť vlas pozdĺžne vo dvoje a hľadám chyby, ale nie, ony sa ukázali samé ... oscarový film by mal ponúknuť trochu viac než úžasný vizuál, aj keď jasné, toto bol hlavne vizuálny zážitok ... páčil sa mi. koho nefascinuje vesmír ?

 

film je dobrý. krásny, nasnímaný úžasne, všetko je na svojom mieste, očarujúce zábery ...a hrdinka / nech je ňou ktokoľvek / prepláva vizuálnymi zážitkami, točí sa, pláva, mačká, odpája, všetko sa darí, okrem katastrofy s úlomkami je všetko hladké a jednosmerné, a nakoniec pristane na matičke Zemi ... teda mori, a odkráča.

je to precízna filmárčina, kamera, efekty, krása, vizuálny zážitok. bodka :)

 

mno ... a ostatných kandidátov ste už videli ? :)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak toto bolo zhrnutie :lol: Ale asi sa najviac stotožňujem v tomto s game.

 

Čo sa týka ostatných filmov, tak postupne sa snažím zhliadnuť všetky, ktoré sa ocitli v nomináciach. Moje dojmy sú také ako som zahlasoval aj v ankete, aj keď stále som ešte nevidel Nebrasku a Philomenu (takže je možné, že to ešte niečo zmení). Spomedzi 9ky nominovaných filmov ma najviac zaujal Dallas Buyers Club (Klub poslednej nádeje) s perfektnými výkonmi dvojice Matthew McConaughey a Jared Leto - obom by so prial úspechy aj v ich kategóriach. Aj keď všade je to poriadne našlapané a zase by mi bolo ľúto, že aj inšie z tých filmov nedostali ocenenia, ktoré by si iste zaslúžili. Čo sa ostatných týka tak ma zaujal dosť aj 12 Years a Slave (12 rokov otrokom), veľmi silný príbeh o osude Solomona Northupa - skvelé spracovanie, aj herecké obsadenie, takže ak nie Dallas Buyers Club, tak nech tie ceny idú aspoň týmto smerom. Ale zaujal ma aj film Her (Ona) - možno ani nie tak samotným dejom, ale skôr tou myšlienkou a námetom. No rozhodne všetky nominované filmy stoja za pozretie, všetky boli pre mňa nadpriemerné.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

njn, naco si s tym vobec zacinal :)

O čom? Ty si niečo zadrel o jednoduchom divakovi. Čo si doteraz nevysvetlil čo si pod tym predstaviť.

 

páni, páni, toto je už len bohapustý chat, posledné slovo, akékoľvek - JankaR  by mala z vás a merania pindíkov radosť, chlapci

Ale ja naozaj netušim o čom to pisal... Takže o merani čohokoľvek reč byť nemôže. A trocha spamu ešte nikoho nezabilo, tak sa nejeduj. :offtopic:

 

Her je celkom dobre zvladnuty film, to môžem. A 12 rokov otrokom je typicky, americky, pateticky gyč. To samozrejme nemusi byť nutne negativum, ale...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kapitán Phillips / Captain Phillips - aj keď od samého začiatku je ukázaním prvého dňa kapitána a na druhej strane sveta kapitána piráta jasné smerovanie, je to umne natočený film, akosi človek vie, ako to dopadne, ale aj tak je čo pozerať. herecký výkon "pirátov" je vyšší level, a Hanks tradične Hanks. jedna úroveň s pirátmi.

skutočný príbeh, ale ako štyria somálci vo vodách známymi somálskymi pirátmi obsadili loď, a polovička usarmy vyslaná na záchranu kapitána, také červíčky-spomienky na skutočné somálske prepady vo mne hlodali, neviem prečo, jednoducho tam boli, ale nezabránilo mi to pozerať, aj keď otázka nebola, či, ale presne ako ho zachránia ... v posledných piatich minútach obyčajný človek zahraný Hanksom odohnal aj posledných červíčkov, ten človečí výkon, zloženie sa chlapa bol moc dobrý.
 

Klub poslední naděje / Dallas Buyers Club ... Mathew McConaughey je v poslednom čase kdesi na vrchole svojho herectva. film nenútený, žiadny pátos, žiadny americký hrdina, nič uplakaného, ani len nie prílišná antifarmafiremná záležitosť, vcelku mierna kritika systému, obyčajný človek so svojou heterosexualitou a homofóboiu bielej nižšej triedy, opatrný pomalý prerod v akceptovanie tých druhých, žiadne kamarádšofty, len akceptovanie, čím sa dokonale odlíšil ten jeden  white trash od svojich bývalých white trash parťákov, plnohodnotnejšie roky "po", ako "pred". Výkony Jareda Leta a Mathewa dávali zabudnúť, že to sú herci, ktorí hrajú len svoje úlohy, vychrtlý kovboj bol vychrtlý kovboj a Jared bol ... tá druhá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

doma mi tiež povedali, že priveľmi chcem rozseknúť vlas pozdĺžne vo dvoje a hľadám chyby, ale nie, ony sa ukázali samé

To mi pripomenulo článok, v ktorom bývalý inžinier z NASA analyzuje logické chyby v Gravitácii. Je to trošku mimo tému a navyše v angličtine, ale aj tak:

http://www.indiewire.com/article/10-deeply-geeky-reasons-why-the-physics-of-gravity-are-all-wrong

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

pár špekulácií novinárky a filmového historika o tom, kto a ktorý to nakoniec môže byť :

 

Ktorý film dostane Oscara a prečo
 

Blíži sa udeľovanie Oscarov, naše tipy

 

a MovieZone : MovieZone vs Oscary

 

americká akadémia má rada patetizmus a ich srdcová záležitosť je americká ruka na srdci ...  favoritom je preto pre znalcov 12 rokov otrokom ... aj keď je to film, ktorý vytlačí slzu, bol to kusisko sakra zlovoľnej histórie, ale ako film  Dallas Buyers Club je podstatne lepší ... :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kto získal Ceny akadémie OSCAR za rok 2013?

  • Najlepší film: 12 Years a Slave (12 rokov otrokom)
  • Najlepšia réžia: Alfonso Cuarón - Gravity (Gravitácia)
  • Najlepší herec v hlavnej úlohe: Matthew McConaughey - Dallas Buyers Club (Klub poslednej nádeje)
  • Najlepšia herečka v hlavnej úlohe: Cate Blanchett - Blue Jasmine (Jasmínine slzy)
  • Najlepší herec vo vedľajšej úlohe: Jared Leto - Dallas Buyers Club (Klub poslednej nádeje)
  • Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe: Lupita Nyong'o - 12 Years a Slave (12 rokov otrokom)
  • Najlepší pôvodný scenár: Her (Ona)
  • Najlepší adaptovaný scenár: 12 Years a Slave (12 rokov otrokom)
  • Najlepší celovečerný animovaný film: Frozen (Ľadové kráľovstvo)
  • Najlepší cudzojazyčný film: The Great Beauty (Veľká nádhera) - Taliansko
  • Najlepší celovečerný dokumentárny film: 20 Feet from Stardom (20 stôp od slávy)
  • Najlepší krátky dokumentárny film: The Lady in Number 6 (Dáma v čísle 6)
  • Najlepší krátky hraný film: Helium (Helium)
  • Najlepší krátky animovaný film: Mr. Hublot (Pán Hublot)
  • Najlepšia hudba: Gravity (Gravitácia)
  • Najlepšia filmová pieseň: Frozen (Ľadové kráľovstvo) - Let It Go
  • Najlepšie zvukové efekty Gravity (Gravitácia)
  • Najlepší zvuk: Gravity (Gravitácia)
  • Najlepšia výprava: The Great Gatsby (Veľký Gatsby)
  • Najlepšia kamera: Gravity (Gravitácia)
  • Najlepšie masky: Dallas Buyers Club (Klub poslednej nádeje)
  • Najlepšie kostýmy: The Great Gatsby (Veľký Gatsby)
  • Najlepší strih: Gravity (Gravitácia)
  • Najlepšie vizuálne efekty: Gravity (Gravitácia)



Najviac Oscarov za rok 2013 získali:

  • 7 ... Gravity (Gravitácia) : réžia, hudba, zvukové efekty, zvuk, kamera, strih, vizuálne efekty
  • 3 ... 12 Years a Slave (12 rokov otrokom) : film, herečka vo vedľajšej úlohe, adaptovaný scenár
  • 3 ... Dallas Buyers Club (Klub poslednej nádeje) : herec v hlavnej úlohe, herec vo vedľajšej úlohe, masky

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mno ... s tou Gravitáciou to trochu prehnali, 12 rokov otrokom očakával každý správny americké zlé svedomie a patriotizmus a americkú akadémiu poznajúci divák,

spokojná som s dvomi oscarkami pre Mathewa a Jareda  :agree: jednoznačne

 

 

hoci to už aj tomu Leovi konečne mohli dať ... no nevadí, snáď najbližšie ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To že Gravitácia ovládne všetky technické kategórie, o tom nebolo pochýb, dokonca sa im podarilo aj o čosi viac. Úplne pohorel American Hustle, ktorý z 10 nominácií nezískal ani jednu jedinú sošku - no minimálne Amy Adams som to veľmi želal (no ani na 5.pokus jej to nevyšlo). Ale inak sa dá povedať, že s výsledkami som spokojný. Čo som si všimol, že zase veľa ľudí smúti, že nevyhral Leo, ale ako inak - väčšina z ľudí ani len nezakopla o Dallas Buyers Club, takže ťažko asi pochopia, že Matthew podal jeden zo svojich životných výkonov. Leo bol tiež skvelý, ale nie dostatočne - na Oscara to nestačilo. No a škoda, že v cudzojazyčnom vyhrala akurát hentá "nádhera", radšej by som to doprial iným kandidátom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sedem sa mi zdalo priveľa, ale na druhej strane sú to technické oscary, také, o akých sme tu aj hodne popísali, že by ten film mal dostať.

hudba tam bola aj lepšia, nepýtaj sa, ktorá, už mi tie mená vyšumeli, aj počet nepremenených nominácií ...
pre mňa je podstatné, že dvaja skvelí herci z Dallas Buyers Club brali, samotný film by si bol zaslúžil tiež ... za smiešne lacné peniaze natočený skvelý film bez akéhokoľvek pátosu, ktorý sa tam priam ponúkal, to je priam hollywoodsky div.

keď bral Avatar, tak mohla aj Gravitácia, a keď bral Avatar, tak Gravitácia dupľom ... až tak ma ten film neoslnil, ale to už som písala.

a už je to lanský sneh : )

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov