Skočiť na obsah

Biznis predajca, vzťahový manažér - skúsenosti


janulik

Odporúčané príspevky

Ak máte skúsenosti s prácou biznis predajcu (junior, senior) (predovšetkým u mobilných operátorov), napíšte mi prosím bližšie, čo táto práca obnášala a ako ste s ňou boli spokojní. Zaujíma ma predovšetkým náročnosť plnenia predajného plánu, akvizícia. Ďakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 6
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    2

  • Vilma Flinstonova

    2

  • game

    1

  • janulik

    1

Top prispievatelia v tejto téme

Skúsenosti mám iba veľmi nepriamo, takže iba zhruba v skratke

 

  • klient, teda zákazník, je iba nástroj na nosenie peňazí, takže treba mu ponúknuť dostatočne drahý produkt na to, aby ho mohol stále bez problémov splácať. V praxi to znamená, že podnikateľovi, ktorý má mesačný príjem nejakých 2000€, nebudem ponúkať Easy za 9€ mesačne
  • o produktoch treba hovoriť v superlatívoch a ak je potrebné produkt za každú cenu predať (čo obyčajne platí), tak treba aj účelovo klamať. Teda zákazníkovi nepovedať pravdu o tom, čo by mohlo spôsobiť jeho nepodpísanie zmluvy
  • čo sa týka plnenia predajného plánu, áno normy treba plniť, mesiac, možno dva sa to prepáči, ale po treťom mesiaci pod normou už od šéfa prichádzajú nepríjemné a priblblé otázky
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte sa možno žiada dodať, že senior, junior, biznis ... poradca, a názvy "funkcií" sa menia v rámci tej ktorej firmy veľmi často, fungujú v každej inštitúcii, ktoré ponúkajú svoje neviditeľné produkty / banky, poisťovne, operátori ... / a je to všade úplne rovnaký tlak.

 

Pán Plán je alfa a omega práce akéhokoľvek poradcu, na plán a plnenie počtu produktov sa tlačí vždy v prvom rade

a samozrejme sú to kolosy, kde ten posledný v rade, poradca, musí uživiť celú kolosálnu nadstavbu a vedenie firmy.

bezprostredný vedúci či riaditeľ, či nech je pomenovaný akokoľvek, je len koliesko, je presne tak tlačený do plnenia plánu, ako ten nad ním, až po najvyšší stupeň

 

môžeš do to toho ísť, je to zamestnanie ako x iných, ale počítaj s veľkým tlakom. ale ten je asi dnes kdekade.

 

ako je to náročné ? je to náročné, predajné zručnosti by mali naučiť na školeniach, ako to má zariadené tá ktorá firma, netuším.
sme malý trh, a je trochu presýtený, ale zľavy sa predávajú vždy lepšie. operátori majú čo ponúknuť, zvyčajne, takže asi je to menej náročné, než banky a poisťovne a spol. asi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

aj jeden člen nebohého Post fóra - tu som ho nevidela, robil nejakého predajcu, ale netuším, čo za produkty predával. Tiež si to nepochvaľoval, nalietal sa priveľa, tiež hovoril, že vedúci na neho vyvíjajú obrovské tlaky, tiež hovoril, že je veľmi unavený. Skrátka toto nie je robota pre ľudí, ktorí sa nenarodili ako rodení obchodníci...

zato jeden môj bývalý spolužiak zo strednej - neviem, či to ešte robí, ale ke&´d som s ním bola naposledy pred asi 4 - 5 rokmi, tak sa tomu venoval a aj ho to zjavme bavilo - tiež biznisu, ponúkal a úspešne predával bankové produkty a nejaké poistky. Keď som ho počula telefonovať s nejakým klientom, len som kukala, ako mu tá vyřídilka šla, fakt bol veľmi pohotový a vyznal sa.

Taká práca naozaj nie je pre každého.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predajcovia tohto typu buď chcú robiť túto prácu a budú sa jej venovať a nie, že hádam skúsim a uvidíme. Mám bývalého spolužiaka, ktorý kedysi v druhej polovici 90. rokov robil obchodného zástupcu, teda behal po obchodoch a ponúkal produkty. To, že je dnes riaditeľom slovenskej pobočky dotyčnej firmy znamená, že ho to asi bavilo a chcel to robiť. A je to známa firma, majú aj reklamy v TV, bilboardoch a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to máš tak v každej práci, ak to človeka baví, robí to rád a dobre, a ak nebaví, tak nikdy v danom odbore neuspeje tak ako by možno aj chcel. Otázka je, či ten človek na to má. Smola, ak nie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov