Skočiť na obsah

NHL (sezóna 2013/2014)

aljak63

Odporúčané príspevky

Keď už silou mocou chceli preskupovať divízie a zo 6 spraviť 4, tak aspoň playoff systém mohol zostať zachovaný. Ale ani by som nepovedal, že tí najlepší už sa stretnú proti sebe. Víťazi divízii hrajú v podstate tak či tak proti teamom zo 7. a 8. miesta s divokými kartami. Skôr tie súboje 3 vs. 6, a 4 vs. 5 sú prispôsobené divíznym podmienkam. Ale strašne mi je ľúto, že Blues mali takýto katastrofálny záver základnej časti - mohla z toho byť Presidents Trophy... Dúfam, že sa len šetria na play-off, lebo ak budú pokračovať v tomto čo za posledný týždeň, tak to bude fakt tragédia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...::: Štatistiky hráčov a teamov po základnej časti :::...

Základná časť NHL je už za nami - rozdaných bolo aj 6 trofejí:

Art Ross Trophy - Sidney Crosby (Pittsburgh)
(trofej udeľovaná hráčovi s najvyšším počtom bodov v základnej časti)

Maurice 'Rocket' Richard Trophy - Alex Ovechkin (Washington)
(trofej udeľovaná hráčovi s najvyšším počtom gólov v základnej časti)

William M. Jennings Trophy - Jonathan Quick (Los Angeles)
(trofej udeľovaná brankárom pôsobiacim v klube s najnižším počtom inkasovaných gólov v základnej časti)

Roger Crozier Saving Grace Award - Josh Harding (Minnesota)
(trofej udeľovaná brankárovi s najlepšou percentuálnou úspešnosťou v základnej časti)

NHL Plus-Minus Award - David Krejčí (Boston)
(trofej udeľovaná hráčovi s najlepšími štatistikami plus/mínus v základnej časti)

Presidents' Trophy - Boston Bruins
(trofej udeľovaná najlepšiemu klubu v základnej časti)

eastern.jpgSTANLEY CUP PLAYOFFS 2014 - EASTERN

• BOS.jpgBoston Bruins (A1) vs. DET.jpgDetroit Red Wings (WC)
  • TBL.jpgTampa Bay Lightning (A2) vs. MTL.jpgMontreal Canadiens (A3)
  • PIT.jpgPittsburgh Penguins (M1) vs. CBJ.jpgColumbus Blue Jackets (WC)
  • NYR.jpgNew York Rangers (M2) vs. PHI.jpgPhiladelphia Flyers (M3)

western.jpgSTANLEY CUP PLAYOFFS 2014 - WESTERN

• COL.jpgColorado Avalanche (C1) vs. MIN.jpgMinnesota Wild (WC)
  • STL.jpgSt.Louis Blues (C2) vs. CHI.jpgChicago Blackhawks (C3)
  • ANA.jpgAnaheim Ducks (P1) vs. DAL.jpgDallas Stars (WC)
  • SJS.jpgSan Jose Sharks (P2) vs. LAK.jpgLos Angeles Kings (P3)

Áno, áno. Tak ako to bolo aj doteraz. Vlastne počas celého priebehu play-off vždy vyššie nasadený team má tú výhodu, že začínajú doma. A keďže ja nasadenie podľa poradia zo základnej časti, tak podľa toho sa robí celá schéma. Aj keď sa mi fakt nepáči to vytváranie play-off podľa divízií a divokých kariet. Ale tak čo, musíme si zvyknúť...

...::: Výsledky NHL - 22.apríl 2014 :::...

Canadiens vyhrali aj v 4.zápase a sériu ovládli 4:0, Lightning sa s play-off lúčia!

Blízko k postupu majú aj Sharks, ktorí opäť zdolali Kings a v sérii vedú už 3:0

Bruins a Rangers vyhrali v dôležitých zápasoch a v sérii sa ujali vedenia 2:1

...::: Výsledky NHL - 26.apríl 2014 :::...

Bruins doma zdolali Red Wings a po celkovom triumfe v sérii 4:1 postupujú ďalej do 2.kola

Penguins a Avalanche uspeli v dôležitom 5.zápase svojich sérii a ujali sa tak vedenia 3:2

LA Kings dokázali v San Jose odvrátiť aj druhý matchball Sharks a stav série znížili na 2:3

...::: Výsledky NHL - 27.apríl 2014 :::...

Blackhawks doma dokončili obrat proti Blues a napokon v celej sérii triumfovali 4:2

Ducks otočili zápas v Dallase a po výhre v predĺžení rozhodli o svojom postupe ďalej

Rangers sa podarilo vyhrať v dôležitom 5.zápase série proti Flyers a ujali sa vedenia 3:2

Ja som len nepochopil, prečo príchodom Millera takmer úplne odstavili Elliotta... Inak, už ten záver základnej časti bol úplne katastrofálny. Mali to dlhodobo rozohrané na Presidents' Trophy, no 6 posledných zápasov základnej časti prehrali. Ale po dvoch výhrach nad Blackhawks v play-off som začal veriť v renesanciu. Ale kdeže... Opäť koniec hneď v 1.kole. Dokonalé deja vu z minulého roka. A tá výmena Haláka a Stewarta (dokonca ešte ako bonus 1.voľba v drafte 2015) za Millera a Otta - to bol naozaj fail. Miller nie je zlý brankár, ale pôsobí často príliš nestabilne. No a včerajšia 3.tretina, to už bolo totálne KO za celú sezónu 2013/2014. Som zvedavý čo sa udeje cez leto. Ale je mi fakt smutno, že koniec prišiel tak skoro.

Ja som napriek tej dobrej sezone Blues neveril že prejdu cez Jastrabov. Ti su predsalen čo sa skusenosti s playoff tyka na uplne inom leveli. A hlavne aj keď skončili nižšie, nemali take vykyvy formy.

No keďže ja už skoro 20 rokov fandím Blues, tak som im veril. Aj keď pred Blackhawks som mal obrovský rešpekt. O to viac ma potešili tie prvé dve víťazstvá v sérii. Dúfal som, že aspoň jeden z tých ďalších v Chicagu by mohli vyhrať, no nepodarilo sa. A myslím, že tá prehra v predĺžení zápasu č.5 na domácom ľade ich najviac zlomila. To bolo proste sklamanie. Včera to zase vyzeralo sľubne po 2 tretinách, ale vstup do 3.tretiny bola katastrofa. Ale nech už postúpia ďalej Avalanche alebo Wild, dúfam že pošlú Blackhawks kade ľahšie.