Skočiť na obsah

Janka R

Odporúčané príspevky

Tom, podstatné v tejto téme je, či by si podporil vznik katedry astrológie a komu by si odporučil doplniť si vzdelanie. Astrológia umožnila vzniknúť astronómii, medicíne, psychológií..., ovplyvňovala architektúru aj staviteľstvo. Myslím, že by mala dostať šancu vyvíjať sa podobne ako iné humanitné, alebo prírodné vedy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie som naklonená myšlienke štúdia astrológie na akademickej pôde; založenie katedry astrológie by som teda nepodporovala. Možno ma k tomu vedie aj to, že pre mňa táto "veda" zaujímavá nie je, nerozumiem jej, preto jej ani žiadnu pozornosť a dôležitosť neprikladám.

 

Každého však zaujíma niečo iné, a tak aj každý prikladá dôležitosť niečomu inému ...

... ono je to vlastne aj dobre, pretože ak by nás všetkých zaujímala iba technika, iba história, alebo iba hudba, či iba výtvarné umenie, alebo niekoho zaujíma iba štúdium cudzích jazykov, asi by sme žili v akomsi jednostranne deformovanom svete a všetko ostatné, aj to dôležité by nám iba pretieklo pomedzi prsty.

 

Astrológia určite tiež nebaví každého, takže do štúdia by naozaj nebolo vhodné niekoho nútiť, či nasilu ho presviedčať o "svojej pravde"; k tomuto poznaniu musí dospieť každý sám. Ale ak niekto vidí v tomto štúdiu niečo zaujímavého a pre neho prospešného, snáď si nájde dostatok literatúry, možno existujú nejaké kurzy, alebo aj takto smerované fóra, takže svoje obzory si majú možnosť rozširovať, prípadne vymieňať si svoje poznatky "medzi svojimi" práve takýmto spôsobom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počítačové programy na výpočet horoskopu fungujú už nejaký ten rok. Ale ich interpretovanie...to je skutočné umenie. Myslím,že problém by možno bol s hľadaním vyučujúcich.

 

na astrologickom výpočte nie je nič nefungujúce. už to konečne pochop. problém je interpretácia vypočítaného...

 

aj vypočítané astrologické údaje sa interperetujú s odchýlkou. V podstate si teraz každý astrológ robí súkromnú štatistiku sám.

 

mne z toho vyplyva, ze v podstate na americkej, anglickej, slovenskej alebo ruskej vyucovacej hodine astrologie by sa studenti naucili nieco ine a vyprodukovali iny horo®skop, podla umenia interpretacie vyucujuceho...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

astrologické údaje,ktoré vypočíta napríklad aj počítačový program potrebujú interpretáciu. Rovnako ako lekár sa môže aj nemusí zhodnúť v diagnóze s iným lekárom, tak sa nemusí zhodnúť ani astrológ s iným astrológom. Medicína však má všetky možné výhody pre svoj vývoj, výuku,experimenty...astrológia je odkázaná na samoštúdium a neexistuje priestor na získanie serióznych základov, prezentovanie pozorovaní,diskusiu...nehovoriac už kvalite samoštúdia a potom aj interpretácia sa robí spôsobom pokus -omyl- tip.

 

Osobne si myslím, že najväčšie predpoklady byť dobrým astrológom majú psychologovia,lekári a kvantoví fyzici.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Na prvotnú otázku tejto témy odpovedám - Nie.

Vyučovať by sa malo len to, v čom sa ľudia seriózne vyznajú a nie nejaké tradície, pochádzajúce spred 4000 rokov, ktoré prešli všetkými možnými premenami pričom skutočné poznanie, ak v nich nejaké bolo, sa vytratilo a degenerovalo.

 

Inak, teraz som si uvedomil - ani na Rokforte tuším astrológiu nemali...

 

 

Na druhej strane, seriózne vedecké skúmanie astrológie by nemuselo byť až tak úplne od veci, možno by potom niekto naozaj začal chápať, o čom to tí starí Egypťania a Chaldejci vlastne hovorili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

irb-no to si ma teda pobavil...vyučovať sa má len to,  v čom sa ľudia seriózne vyznajú...myslíš v čom sa vyznajú teraz, alebo čo budú seriózne ovládať  za 500 rokov, alebo čo seriózne ovládali pred 2000 rokmi ????

 

vyučovanie je závislé predsa od stupňa duševného vnímania- učíme sa základy, ktoré potom rozvíjame.

Alebo v niektorých prípadoch aj nie, že...

 

základy astrológie sú postavené na astronómií, interpretácia postavenia nebeských telies na život a zdravie človeka potrebuje znalosti ezoteriky(kvantovej fyziky), medicíny,psychológie.

 

A to najdôležitejšie- ezoterickou cestou proste musíš prejsť...dá sa skúmať síce zdiaľky,ale veľmi Ti nepomôže, keď sa dočítaš a 56 x si overíš, že naozaj tarotová deviatka pohárov je SYMBOLOM duševnej a psychickej pohody a očakávania dobrého vzťahu...pokiaľ si sám na sebe - v sebe tento symbol nedovolíš rozvinúť...a vtedy sa začne diať to pravé orechové...nevinná karta, krásne symboly by človek povedal a sú ľudia, ktorí ňou proste neprejdú...následne sa Ti začnú - teda môžu začať obracať hodnoty, aké dovtedy tvorili pevný základ Tvojho života...v dobrom samozrejme :) obracať hore nohami alebo potvrdzovať...

 

vedecké skúmanie astrológie vedcom nikto nebráni...no to by museli zísť z piedestála vedeckej nabubrenosti a začať sa UČIŤ - teda samoštudovať jej základy...keďže inak a inde sa nič nenaučia..nemáme katedru astrológie :)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som rád, že som Ti urobil dobrú náladu.

 

Astrológia nemôže byť vyučovaná ako mechanická veda, Je v tom veľa duchovne-duševného, čím by museli vyučujúci prejsť. Musela by sa reálne postaviť na vedecký základ modernej doby. 

Veda je postavená na súčinnosti vnímania a usudzovania. To vnímanie pri astrológii však nie je zmyslové a nemôže byť mechanicky nahradené vnímaním polohy planét, či výpočtami. To musí byť vnemový zážitok účinku. 

 

Keď sa skúma magnetické pole alebo gravitačné, ktoré tiež zmyslami nevidno, musí byť iná možnosť, ako ho zviditeľniť - a tie možnosti sú. Ale až keď vedci došli k niečomu objektívnemu, mohli o tom začať vyučovať žiakov.

 

V astrológii nič takého niet, pretože niet vedecky podkutých ľudí, ktorí by mali duševno-duchovné vnemy účinku polohy hviezd.

 

Pri súčasnom stave by to zostalo len na vyučovaní tradovaných tzv. poznatkov bez skutočného pochopenia. To dnes nemá miesto v duševnom živote moderného človeka. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: zaujimalo by ma kde sa potom absolventi uplatnia? zopar mozno u metorologov a ten zvysok?? a potrebujeme nieco take ako vystudovany  astrolog??

 

a je dost pedagogov na taketo nieco? aky titul ziskam ak sa na to dam?..ako budu prebiehat skusky? ..napr uhadnite jedalny listok na dalsi tyzden? ..same otazky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Astrológia by mohla byť najskôr tak pomocníkom v psychológii, v sociálnych vedách.

 

A vôbec nemusí ísť o predpovede - navyše, v duševne-duchovných záležitostiach je človek vždy činným faktorom a slobodnej vôli nemožno zamedziť konať veci nečakané a nepredvídateľné.

 

Ale už taký primitívny natálny horoskop môže vrhnúť svetlo na duševné usporiadanie človeka, na jeho potenciál i na jeho bloky - samozreme v súčinnosti so zmyslovým pozorovaním.

 

Pedagógov niet. Aspoň si myslím... mám na mysli naozaj zodpovedných pedagógov.

 

A motivácia: Čo z toho budem mať? by mala byť dobrým dôvodom, aby sa takí ľudia k štúdiu vôbec nepripustili :)

 

Ako skúšať - to predsa stanoví ten, kto vie, o čo ide. Ten bude vedieť i posúdiť, či študujúci dosiahol to, čo je potrebné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

irb, Ty by si v podstate nebol proti..katedre astrológie...

 

postavenie planét v súčasnosti vypočíta nejaký softvér. ale- kto rozumie tabuľkám - efemeridám je väčší macher :)

 

na toto nepotrebuješ nijaké vnemy- je to proste matematika a astronómia.

 

ale- to si ma teda zobudil, keď si napísal, že nejaký človek bol alebo by mohol byť schopný vedomo vnímať účinok- vplyv planéty resp. hviezd resp vzájomného postavenia planét na jeho psychiku, duševno či zdravie...to ako myslíš...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nebol by som proti, keby tu reálne astrológia bola ako veda. Ale som proti, pretože, to, čo sa vydáva za astrológiu, nemôžem považovať za vedu. Nie je to nič typu "viem". Ľudia len opakujú to, čo zostalo z prastarých dôb, avšak vedomie ľudí dneška je kompletne iné, než bolo vedomie ľudí v dobe, kedy astrológia vznikla. Astrológia bola čítaním písma bohov. Starí kňazi vedeli, že v pohybe hviezd zostalo zapísané to, čo bohovia konali pri tvorení sveta a pokúšali s tým dostať do súladu vlastné pozemské bytie. Dnes opakujeme niečo minulého a bohov v tom nijako nepotrebujeme.

 

Takže hovorím - nemáme astrológiu, ktorú by sme mohli vyučovať

 

Máme ale pozostatky z histórie, ktoré by sme mohli skúmať a overovať životom. Na to ale nepotrebujeme katedru astrológie. 

 

 

A k tým vnemom - momentálne neviem, čo presne s tým, ale astrológia nemôže byť tak mechanická, ako sa momentálne prezentuje. Musí vyrásť z reálnych objektívnych zážitkov. 

Napadá mi, že možno by malo byť možné vnímať v osobnom zážitku aktuálne postavenie hviezd v znameniach... A takisto vnímať vlastné telesno-duševné "postavenie hviezd v znameniach". To by sa potom mohlo rozvíjať, porovnávať, rozširovať....

Ale príde mi to následne, že by sa človek mal stať vlastne jasnovidcom a zasvätencom... hehe. :) Toto nie je pre dnešné univerzity.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preco nie,   astrologia ako sucast etnologie ci reliognistiky.   Nechapem v com by bol problem.   ked sa studenti ucia mytologiu a nabozenstva, tak v com je astrologia a alchymia ina ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso - no pre Teba nie je v ničom iná, ale myslím si, že Janka R to myslela, že vyučovať astrológiu ako aktuálnu vedeckú disciplínu, naučiť ľudí, ako používať postupy astrológie v praxi pre poradenstvo, lekárstvo atp.

 

A myslím, že v tom je ten problém.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: zaujimalo by ma kde sa potom absolventi uplatnia? zopar mozno u metorologov a ten zvysok?? a potrebujeme nieco take ako vystudovany  astrolog??

 

a je dost pedagogov na taketo nieco? aky titul ziskam ak sa na to dam?..ako budu prebiehat skusky? ..napr uhadnite jedalny listok na dalsi tyzden? ..same otazky...

Asi tam, kde studenti filozofie a politologie - McDonalde. :P

(Nemohl som) :D

  • Pridať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Humor je subjektivny ;) Preco by to bol zvast? Kolko absolventov politologie, fizolofie a xy dalsich odborov ma problem sa vobec zamestnat. A kolko % realne skocni vo vystodovanom odbore?

Z http://www.uips.sk/sub/uips.sk/images/VS/absolvent/absvs_v_grafoch_web.pdf

Problémy s nezamestnanosťou riešili relatívne najčastejšie:

- Absolventi poľnohospodársko-lesníckych a veterinárnych vied a náuk (63 %)

- Absolventi spoločenských vied, náuk a služieb (59 %)

(medzi nimi s vyšším percentuálnym podielom v rámci danej odborovej skupiny najmä

absolventi politických vied, psychologických vied, právnych vied, učiteľstva predmetov

v kombináciách a odborov zo skupiny Ekonomika a organizácia, obchod a služby).

Takze urcovat co patri/nepatri na vysoku skolu sa neda na zaklade uplatnenia absolventov ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To, že niekto skončí -nejakú- školu a nezamestná sa vo svojom obore, to neznamená, že je nepoužiteľný. Tak schválne som si pozrel pár známych čo mám na FB v kontaktoch, čo študovali politológiu a vidím takéto pracovné pozície: bankárka (ČSOB), vedúci obchodného oddelenia (Emerson), úradník (Sociálna poisťovňa), úradníčka (Obecný úrad), neviem čo (Henkel), ďalší pracuje v nejakom lokálnom rádiu........ vidím ešte v tom citáte spomínaš absolventov hnojariny, tak poznám dokonca aj takého, ten tiež pracuje na nejakom úrade ako hlavný radca (ale ten zapredal svoju dušu a vstúpil do Smeru, aby teplé miestečko získal, tak toho počítať nebudem :D), ale nikde nevidím McDonald alebo niečo podobné. To, že niekto ide študovať filozofiu, je jeho osobná vec, ja osobne neviem k čomu je filozofia, ak sa nechcem venovať dejinám, umeniu a všetkému s tým spätým, ale keď zájdem do nejakého McDonaldu, tak tie decká vyzerajú všelijak, len nie ako absolventi vysokých škôl.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne len uslo co take zle spachali kvantovi fyzici ze by sa mali ucit astrologiu ? :)


aha ale ak sa bavime o astrologii ako vede,   tak  by som najprv cakal  ze sa dockame opakovatelnych vysledkov.

 

Reci ze ide o interpretaciu su prazdne,   ak sa ziadny dvaja astrologovia nezhodnu na vysledku tak nie je co ucit.   Ak sa zhodnu, tak to nie je otazka interpretacie.   Priklad s lekarom je absurdny,   diagnoza sa da stanovit definitivne, aj ked casto az na patologii.   Ak sa lekari nezhodnu, tak to neznamena ze maju obaja pravdu ale ze sa aspon jeden myli.

 

A astrologia nebola schopna ziadne dokazy o  svojich vysledkoch dodat,  to nie je sprisahanie to je fakt.   Na rozdiel od hypnozy, ktora mala ovela horsie renome ale napriek tomu je dnes sucastou vedy.

 

Ale az do 18 storocia mam pocit ze astrologia bola sucastou vzdelavania v astronomii na univerzitach.   Kepler sa zivil ratanim horoskopov a to nebola uplne trivialna matematika.    ved nakoniec astronomia si musela najst vlastne meno, kedze to logicke ako veda o hviezdach patrilo astrologii.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To isté môžeš povedať o každej "-lógii". -lógie sú založené na predpokladoch, nie na faktoch. Meteorológ predpokladá aké bude počasie, klimatológ predpokladá ako sa bude vyvíjať klíma, politológ predpokladá ako sa bude vyvíjať politická situácia, astrológ predpokladá ako sa môžu vyvíjať vzťahy medzi ľuďmi, sexuológ môže predpokladať či sa ti v tvojom veku ešte postaví... netvrdia, predpokladajú, takže dá sa to zmeniť alebo ovplyvniť a potom to vyzerá tak, že -lógovia trepú blbosti. Čo sa týka konkrétne astrológie, ja v prvom rade zmýšľam triezvo, konšpirácie nikdy neriešim, ale pamätám ako jedna moja ex si dala zostaviť partnerský horoskop, čo všetko náš vzťah môže ovplyvniť, postavenie planét atď., ja som to nejako zvlášť neriešil, načo aj, však nám bolo dobre, a po rokoch keď sme sa rozišli, tak som jedného dňa našiel tú 'analýzu' a s desom som zistil, že veci, na ktoré sme si mali dávať pozor a prípadne ich eliminovať, stáli za našim rozchodom. No a tak teraz bábo raď, kto mal pravdu, astrológ alebo ten čo tvrdí, že sú to blbosti? Dalo sa niečo zmeniť, keby sme sa tým horoskopom riadili? Neviem, nedá sa povedať. Ja verím tomu, čo sa týka mňa a v tomto prípade to vyšlo takmer na 100% (to píšem na margo toho čo si napísal "A astrologia nebola schopna ziadne dokazy o  svojich vysledkoch dodat" - ja som ten dôkaz :D). Ako som pred chvíľou písal, som realista. Verím tomu, čo osobne zažijem. Takže keď mám s týmto osobnú skúsenosť, môj názor sotva ovplyvní niekto, kto píše na základe svojich domnienok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel. kedze mas svoj horoskop.  tak ho sem daj.  Ci nahodou nejde o efekt, ktory je znamy,  dobre napisana predpoved sedi vzdy a ludia ju brania.

A mas pravdu ze cas  politologov sa chova ako astrologovia,  ale u meteorologov ci klimatologov by to mala byt vynimka. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to bezna demonstracia, skupina dostane text, kde sa najde vacsina ludi a bude prisahat ze je presna a ze hovori o osobnych veciach. nasledne sa demonstruje ze vsetci dostali rovnaky text. na internete najdes plno takych, ide o bezny klam kde si radi myslime ze sme jedinecni, ale v skutocnosti vzorcov spravania nie je tak vela

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlastne som to chcela napísať už včera ... pred pár rokmi som čítala v jednej z mojich mnohých kníh zaoberajúcich sa kdečím, od ufo po astrológiu, takže neviem uviesť zdroj. odohralo sa to tuším kedysi v sedemdesiatych rokoch prvýkrát, odvtedy sa to ako pokus v niekoľkých modifikáciách opakuje často.

 

prvý pokus bol uskutočnený na jednej univerzite, pokus pripravený od a do z pekne dokonale:

poslucháčom bolo povedané, že na základe ich dát, plus navyše uvedeného času narodenia im bude vypracovaný renomovanými astrológmi horoskop na mieru.
po nejakom čase celej aule rozdali uzavreté obálky, každému na meno.

po prečítaní horoskopov dostali od poslucháčov na otázku, ako ich ten horoskop vystihol, odpovede od "dokonale", po "takmer dokonale", "až na jednu dve drobnosti dokonale" ... a pár kusov odpovedí, už si nepamätám číslo, ale bolo ich minimum, tak na prsty jednej ruky, že ich "to nevystihlo"

 

prednášajúci im potom nakázal vymeniť si horoskopy so susedom ... podstatu už napísal tyso:

všetky tie na mieru vypracované horoskopy boli jeden jediný horoskop, skopírovaný na počet poslucháčov.

 

ono nie je ... alebo by nebolo až tak zle, keby to takto skutočne fungovalo ... keby skutočne išiel vystaviť horoskop, nejaký učený astrológ by pozrel do nášho života, možno by sme sa menej trápili.

dokonca niekedy nastanú úžasné náhody - a mám pocit, že som kedysi pred mnohými rokmi o tom niekde písala:

 

veľmi zriedkavo som kedysi pred mnohými rokmi čítavala v akýchsi novinách, ktoré sme odoberali, denné horoskopy ... sem tam, len tak, pre zábavu. nikdy som tomu nevenovala pozornosť, ale od týždňa, keď som začala robiť vodičák, som mala pravidelne v týchto minihoroskopoch na tri riadky poznámku v zmysle "pozor na cestách"

 

(samozrejme so mnou desaťtisíce iných ľudí, narodených pod rovnakým znamením a nerobiacich si práve vodičský kurz :) )

 

a aby to nebolo len tak jednoduché - po úspešnom ukončení vodičského kurzu sa už nikdy viac neobjavilo nič v minihoroskopoch ohľadne ciest a nebezpečenstva na cestách ... ani predtým, ani potom :)

kdejaké horoskopy naďalej čítam veľmi veľmi rekreačne, alebo vôbec nie.

 

ale tak málo stačí, aby človek spozornel, a začal si vravieť: aha, aha ... toto má niečo do seba ... a už je na vlne :)
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono, ako sa hovorí "kto chce psa biť, palicu si nájde". 

Naozaj serióznych vedecky erudovaných obhajcov astrológie v podstate niet, takže nie je ani nejako moc ťažké tomuto "astroogickému psovi" poriadne naložiť.

Ale výnimky sa nájdu - taký Páleš  napríklad - ten sa vo viacerých článkoch pokúšal stáť na druhej strane a prinášať aspoň niečo na tú misku váh, ktorá by zavážila v prospech toho, že nie všetko na astrológii je k ničomu. Napríklad toto:

 

http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/1633-existuje-vedecka-astrologia-alebo-sa-veda-chce-stat-iracionalnou-sektou/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RNDr. Emil Páleš bol pomerne diskutovaný svojho času na PF ... : )

 

myslím, že už v téme o Mesiaci sa kdesi písalo o tom, že áno, niečo na nás má vplyv. ja som o tom písala celkom iste, lebo mám vplyv Mesiaca odskúšaný na sebe.
 

Mesiac má vplyv na také ohromujúce masy vody, aké sú obrovité oceány a moria, prečo by nemal vplyv na niečo tak krehké, ako je človek ... samozrejme má. dokonca to dokázali mnohé výskumy, kdesi v niektorej z mojich kníh /a iste je to dohľadateľné aj na nete/ sú štatistiky, ktoré sa trochu v sedemdesiatych, osemdesiatych rokoch tajili / neviem, ako je to dnes, o pôsobení fáz Mesiaca na činnosť človeka - konkrétne v tom prípade v knihe na kriminalitu, so špeciálnym prihliadnutím na kriminalitu žien.

 

nespavosť dva tri dni pred splnom a/či dva tri dni po splne je rovnako známa a overovaná a overená, dokonca nespavosť miestami pri nove.

 

Slnko a jeho erupcie a škvrny majú vplyv na kdečo, samozrejme že aj na človeka. neviem, pre koho ako, konkrétne pre mňa to, "či" pôsobia, nie je otázka ... skôr fakt. pôsobia. cítime to na sebe.

okrem toho ... už zo starej Číny sa zachoval spis zo súdneho sporu, kde sused žaloval suseda, že mu novým domom zatienil svit žiadúcej hviezdy ... a spor vyhral.

kto sa o to zaujíma, sú to pomerne známe veci. len neveľmi uchopiteľné.

 

nepopieram ani výpočty pána Gauquelina, ale tam už trochu ideme do menej prebádaných vôd, napriek všetkému, čo nasledovalo ... tie jeho výsledky mi pripomínajú výsledky so zenerovými kartami, vždy kvapku nad priemer. tie výsledky sú vždy zaujímavé,  aj dokázané znovu, ale stále trochu viď zenerove karty:
 

Z 3438 známych vojenských činiteľov ich má 703 namiesto 572 jupiterskú dominantu a 680 miesto 590 marsovskú dominantu. V oboch prípadoch je náhodná pravdepodobnosť výsledku menšia ako jeden k miliónu.
    Michel Gauquelin použil tiež údaje o časoch narodenia "kontrolnej skupiny" osôb, náhodne vybraných podľa volebnej listiny: v ich prípadoch tieto planéty nehrali žiadnu zvláštnu úlohu.

 

presne ... z 3438 vojenských kontrolovaných osôb, u 2735 nehral Jupiter žiadnu úlohu, a u 2758 nehral Mars žiadnu úlohu ...

a u kontrolnej vzorky nemali tieto planéty vôbec žiadny vplyv.

ako sa k tomu stavala "vedecká" verejnosť, je ich vec. ja sa k tomu nestaviam nepriateľsky, nemám prečo. ale pýtam sa.
 

ale teda čo presne by mala taká katedra vyučovať? čo je to uchopiteľné a kontrolovateľné, keď dvaja astrológovia sú schopní vypracovať na jedného človeka rozdielne výsledky z horoskopov? /tiež z knihy/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov