Skočiť na obsah

Tenis (2013, 2014, 2015 ...)


aljak63

Odporúčané príspevky

Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok



Rok 2013 so sebou prináša zároveň aj novú tenisovú sezónu. Ako svetové jednotky do nového ročníka vstúpili 25-ročný srbský tenista Novak Djokovic a 23-ročná bieloruská tenistka Victoria Azarenka. Ako inak, aj tento rok bude na tenisovú elitu čakať štvorica vrcholov: 4 Grand-Slamy - Australian Open (január), French Open (máj/jún), Wimbledon (jún/júl) a US Open (august/september). Okrem toho tu budú samozrejme aj ďalšie dôležité trunaje v okruhu ATP World Tour Masters a WTA Premier Mandatory & Premier 5. Sezóna vyvrcholí tradičnými turnajmi majstrov - ženy koncom októbra v tureckom Istanbule, a muži začiatkom novembra v anglickom Londýne. A samozrejme nemôžeme zabúdať ani na súťaže družstiev - mužský Davis Cup a ženský Fed Cup, v oboch prestížnych teamových súťažiach minulý rok triumfovalo Česko.


Rebríček ATP na začiatku roku 2013:
  • Obrázok Novak Djokovic - 12920
  • Obrázok Roger Federer - 10265
  • Obrázok Andy Murray - 8000
  • Obrázok Rafael Nadal - 6690
  • Obrázok David Ferrer - 6505
  • Obrázok Tomáš Berdych - 4680
  • Obrázok Juan Martín del Potro - 4480
  • Obrázok Jo-Wilfried Tsonga - 3490
  • Obrázok Janko Tipsarević - 2990
  • Obrázok Richard Gasquet - 2515

Rebríček WTA na začiatku roku 2013:
  • Obrázok Victoria Azarenka - 10595
  • Obrázok Maria Sharapova - 10045
  • Obrázok Serena Williams - 9400
  • Obrázok Agnieszka Radwańska - 7425
  • Obrázok Angelique Kerber - 5550
  • Obrázok Sara Errani - 5100
  • Obrázok Li Na - 5095
  • Obrázok Petra Kvitová - 5085
  • Obrázok Samantha Stosur - 4135
  • Obrázok Caroline Wozniacki - 3765
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Tak dnes by to bol tiez dva krat kanar,keby Cinanka spravila v prvych 6 gemoch polovicu chyb nevynutenych ako urobila. Sledeval som to len od stavu 2:0 na gamy - a z prvych 12 bodov pre cibulkovu bolo 11 nevynutenych chyb cinanky. Potom uz dalsie body spravila aj Cibulkova - dalsie 3 ci 4. Teda do 16. Aj to vyrovnala.

 

Podla mna zla taktika na dnesnu hru. Hrala to a neviem preco na stred na telo cinanky - Habsudova tam povedala - ze cinanka je nebezpecna viac z uhlov a preto to vraj dava nanu - asi reterny. Zla taktika podla mna. 

 

Velmi slabe Cibulkovej podanie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj tak bola dobrá. Držala som jej palce, dokonca som to radšej ani nepozerala, hoci ma to lákalo, ale nepomohlo to. Číňankine čary boli silnejšie.

Spomenula som si, keď som ešte bola decko, ako som sa vytešovala, keď Kodeš vyhral Wimbledon, tuším v 1973. Nikdy predtým ma tenis nijak extra nebavil, ale toto bolo niečo iné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Dnes som to nevidel - urobil som si isto rekord - cez 600 zapisov(neplatca DPH) v podvojnom uctovnictve - teda som bol v praci.

 

Španielsky tenista vyhral deviatykrát Roland Garros a so štrnástimi grandslamovými titulmi vyrovnal na druhom mieste v historickej tabuľke Peta Samprasa. Nadal zvýšil neuveriteľnú zápasovú bilanciu v Paríži na 66:1.

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/c/7230275/nadal-lepsie-podaval-mal-viac-vitaznych-uderov-a-bol-sebavedomejsi.html#ixzz344lkcObw

Nadala nemusim - ale je pan. Je neskutocne,ze ked je zdravy ho nevie nik porazit. Inak dnes to bola tutovka - len som o nej nevedel, este rano som spekuloval na nasich volejbalistov s cinou, ci dat nedat - chcel som dat na nieco. Som zvedavy ako dlho este bude hrat - inak davno som cital - ze on prestane hrat velmi rychlo - bolo to aj viac ako 5 rokov - kvoli zdravotnym problemom(kolenam) - to bol clanok,s nejakym ceskym lekarom - co chodi na turnaje(turnajovy lekar) aj granslamy. Co ho osetruje. Nezmar.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Dnes som sa prihlasil do tenisovej ligy. Mozno uz 5 rokov hravam s tym istym kamaratom - lebo dalsi uz kvoli chrbtici nemoze. A pred dvom tyzdnami mi zena volala,kvoli niecomu a potom ci si nejdem zahrat tenis s jej kolegom o tretej ja ze OK.

 

Inak on bol moj ucitel,len si ma nepamatal. Maju novu antuku ,naozaj dve pekne dvorce. Prehral som 6: jeden, 6:dva. Nie som zvyknuty na antuku ja som nevedel kam lopticka sa odrazi. Ale hlavne aj ked je to 50tnik ,maly s pupkom a hral horsie ako kolega. Bol to pre mna rychly tenis - lebo som nevedel kam hocijaku loptu da. Ked hras s niekym 5 rokov to vies. A po odohrati lopty sa krokom presuvas na miesto kde ju o dva sekundy odohras - si pripraveny a teda mas velku pravdepodobnost ze trafis kurt.

 

Potom sme boli na pive, prisli tam aj ini ludia - bola rec, ci som sa spytal,ze ako vecinou hrava ci vyhrava? On, ze ani nie ze dnes si zdvihol sebavedomie , ze ten co vedla sedi ho minule napraskal(este starsi ako on). A to zacul co vedla sedel - sa opytal na vysledok nasho zapasu. A potom nechapavo sa na mna pozrel - co som to za exota.

 

Tak 4 mesiace mam o tenisovych partnerov postarane - s kamaratom si dame treningy. Tipujem ze vyhram aspon 5 zapasov - neviem kolko bude prihlasenych asi do patnast ludi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som si kupil tenisky - zene oznamil,ze sa musim este ostrihat. Spotene vlasy mi vadia, ako aj slnko, antuka ,raketa..a pod.

 

A zena ,ze ako je rada ze som sa prihlasil na turnaj.

 

Ale ona to nechape - ak to doje...e ,tak sa s nou nebudem rozpravat pol roka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov